Apokalypsa: Vzestup Hitlera

• Česko Apokalypsa - Hitler (více)
Francie, 2011, 1 h 50 min (Minutáž: 55 min)

Epizody(2)

Adolf Hitler v roce 1924 napsal, že „silnější rasa vyhladí slabší rasy“. Nikdo ale nepředpovídal, že by se z něj mohl stát německý diktátor a samozvaný „Vůdce“. Ve válečných zákopech první světové války pochopil zneuznaný umělec a samotář Hitler své poslání: zachránit Německo. Nejdříve byl pro většinu Němců pouhým bláznem na pokraji politického pole. Rozhodujícím okamžikem obratu se stala hospodářská krize roku 1929. Ve strachu z chaosu a nebezpečí ze strany „rudých“ volila většina občanů Hitlera. Mladá demokracie je ohrožena a není tu nikdo, kdo by ji bránil. Nacistický diktátorský režim začíná svou nelítostnou éru. Hitler prohlašuje, že jeho přáním je mír, ale připravuje se na válku. Na Apokalypsu. (oficiální text distributora)

mira007

Absolutně nejlepší a nejpřehlednější dokument o předválečném životě Hitlera. Forma a obsah naprosto bravurní. ()

waits

Typ dokumentu, který se dá v klidu pustit o hodinách dějepisu na školách místo výkladu (jsou ještě hodiny dějepisu?). Nic nového, ale podáno přehledně, zajímavě, bez nudných pasáží. Dobové záběry jsou navíc kolorovány, takže hlavně davové scény během ponurého souboje dvou totalitních ideologií v Německu vyznívá působivěji. Ošklivá doba, ve které masa útrpně čekala, jestli je převálcuje sociální nacionalista Hitler nebo Kominterna (přes některé vyhrocené body a vzájemného nepřátelství jsou programy a cíle překvapivě podobné včetně nenvávisti ke kapitalismu, kultuře, svobodě a samostatnosti jednotlivce viz http://www.holocaust.cz/cz2/resources/documents/antisemitism/nazi/programNSDAP1920, http://www.totalita.cz/vysvetlivky/ki.php) a kde si svoje po liberálech a židech svoje odnesla o ona masa. ()

arcticsky

Bezva dokument, který v podobném stylu jako Ruská revoluce v barvách zobrazuje vzestup a nástup totalitní pakáže k moci. ()

ChillThomas

Zatím jsem viděl první díl a byl super, o druhé světové válce se dozvídá člověk furt něco nové a tento dokument není výjimkou. ()

RomeroIsGod

Povedenej dokument o Vůdci. Pěkně barevnej, poměrně netendenční i když samozřejmě nějaký přehmaty jsou. Jinak musím pochválit, že se autoři vyvarovali pomluv (jak bývá v těchto dokumentech velkým zvykem) a zbytečného patosu. Adolf žil v době největších geopolitických změn a tak je nutné na jeho život a dílo nahlížet. Nesnáším koumistickej výklad historie, kdy jediným viníkem všeho jsou nacisté. Tak to prostě není. Válka začala z mnoha různých důvodů (gdaňský koridor, nepřiměřené válečné reparace, likvidace něm. armády, demilitarizace, ponížení) a třeba takovej pan Churchill, kterýho všichni obdivujete, byl válečnej štváč, kterej se na boj neskutečně těšil. 85% ()

Helldo

Řada zajímavých fakt, poznatků a v podstatě jakési kompendium událostí vedoucích k druhé světové válce. Dokument pro první seznámení. ()

Rockerman

Samozřejmě potřebný dokument, solidně natočený, ale jen s málo informacemi, které bych neznal. Pro mladého diváka, neznalého problematiky, však velmi užitečný a skoro bych řekl povinný k shlédnutí. ()

korok

Přestože jsem toho již o Hitlerovi, nacismu či druhé světové válce viděl poměrně dost, zde jsem narazil na některé unikátní záběry dosud nespatřené. Navíc je to všechno moc hezky vyretušované do barvy. ()

Heavyman

Může být něco lepšího než dokument o Hitlerovi s dobovými obrazy v barvě?...asi těžko :) Dolfa, Josephípek, Jindra Himmlerů i Hermínn jak na dlani a v plný síle :) ()

Luk Skywalker

Kompletní informace o tom, jak se Hitler dostal k moci, končí se zde v roce 1936, takže válečná léta zde nejsou, ale na to je mnoho jiných dokumentů (navíc ještě ve stejném cyklu, i když rok vzniku 2.světové války je dříve). Samozřejmě jsou zmínění i ty, kteří byli vedle něj a bez kterých by to nešlo. ()

Torgal

Na dokumenty moc nie som, ale tento je fakt špičkový. Nabitý aj menej známymi, no o to zaujímavejšími informáciami (Hugo Boss a Henry Ford ako podporovatelia Hitlera) prezentovanými veľmi pútavou a zrozumiteľnou formou. 9/10 ()

sehe

Z počiatku 2,5% Hitlerovej strany,ktorá na seba nabalila zakomplexovanych rôznych Goebbelsov sa stáva najsilnejšia a najsialenejsia strana majuca na svedomí milióny ľudí.Množstvo autentickych záberov a množstvo nových informácii.Apropo,od Huga Bossa uz žiaden oblek a Henryho Forda žiadne auto nekupim. ()

Rudyamon

Hodně děsivý dokument. Když si člověk uvědomí, že bylo tisíc příležitostí, kdy by toho parchanta mohla sejmout nějaká kulka, nebo pár molekul skvělého plynu, a historie by byla docela jiná ... Člověk by si prý neměl přát něčí smrt, ale tahle zrůda měla být pod drnem ještě dřív, než se stačila rozkoukat. V dokumentu bylo hodně záběrů, které jsem ještě neměl možnost vidět a z kterých mrazí. Nejparadoxnější ovšem je skutečnost, že Hitler v podstatě patřil (samozřejmě podle svých vlastních zvrácených zákonů) do koncentráku, protože nemohl doložit, že má čistou, tak slavně germánskou krev. Kdyby se tak dokázalo, že měl židovské kořeny, no nebylo by to k smíchu? Jistě, těžko by bylo smát se na haldách mrtvol, které vytvořila neméně "slavná" třetí říše ... 5 hvězdiček - 100% je samozřejmě hodnocením dokumentu, ne činů, nebo spíš ničemností největšího zločince všech dob ( promiňte Vissarionoviči Staline, tentokrát jste "jen" na druhém místě ...) ()

Likan7

Prolog k Apokalypsa: 2. světová válka, ale k úplnému a celistvému pochopení je tento dvojdíl nesmírně důležitý. Věrně a trefně přibližuje Hitlerův život, jeho pohnutky a pro mě osobně přichází s mnoha informacemi, které jsem nevěděl, a které si myslím nebude vědět ani "normálně" vzdělaný člověk s klasickým vzděláním o světových válkách. V rámci série Apokalypsa se určitě jedná o nejslabší článek, ale stále se tu jede ve čtyřkovém hodnocení. ()

PB2

Skvělý dokument, jeden z nejlepších, co jsem viděl, detailně zachycuje Hitlerovy začátky. Tohle by se mělo promítat ve školách. Věděli jste, že nacistické uniformy navrhoval Hugo Boss? ()