Pevnost Boyard (TV pořad)

Fort Boyard

Dobrodružný / Soutěžní

Velká Británie, 1998, 47 min

Jean-Yves Coic
  • boshke

Musím se kouknout na tu původní verzi. Ta přece nemůže být tak stupidní jako ta britská. Jako moderátora mohli jen těžko obsadit něco hloupějšího. Její komentáře byly opravdu k popukání, třeba "pomozte mu vylézt" a vzápětí "zvládne to sám". Postava pana Boyarda je zcela nesmyslná, postava toho 35 let vězněného kapitána zase příliš stupidní (zřejmě mu pan Boyard pere i žehlí, protože i po těch letech má sněhobílou, nažehlenou košili). Soutěžící byli navíc v tomto konkrétním díle dost neschopní (no jo, wrestleři), tak asi v šesti lidech vyhráli pouhých 19 liber... 40%(28.3.2012)

• Bioscop

Slabý odvar původní Fort Boyard jednoho z nejlepších soutěžních pořadů své doby. Zmizel otec Fura, Paklíč a celkové také kouzlo a atmosféra, kterou rozhodně nenahradí soutěžící kteří často vypadají jako by právě slezli z modního mola. Jednu hvězdu dávám za začínající znělku která jako jediná zůstala nezměněná.(8.6.2013)

Francouzský originál byl skutečně lepší. Možná je to taky tou dobou, kdy jsem naposled Boyard viděl, ale nějak se mi ta nostalgie vytratila. Samotná show ale stále působí dobře, bohužel otce Furu a jeho zvláštní auru nelze nahradit cáklým kouzelníkem. Rovněž "pan Boyard" britské verze působí poněkud až moc uměle negativně, francouzský protějšek v sobě měl určité charisma. Na moderátorku se ale dívá pěkně :) Uvidíme co přinesou další díly, po prvním díle to ale nevypadá zas tak zle. EDIT: Po dvou týdnech sledování se odhodlávám k hodnocení. Původně jsem chtěl dát 4 ale dám jen 3, a to především kvůli přehnaně rádobydrsnému Boyardovi, britské verzi Pamely Melindě Messenger (dívá se na ní hezky ale jako moderátorka stojí za prd) a rádobyvtipnému profesorovi. Už to prostě není ono, takže za to co zůstalo z původní verze za 3* a francouzského originálu si o to víc vážim. EDIT2: předchozí koment se vztahoval k prvním dvěma britským sériím. Nyní začíná série třetí, a obsazení dostálo změn. Moderátorka už neodvádí pozornost svým hrudníkem a přeci nevypadá zle. Z Boyarda už není rádobyzloduch co každého uráží ale více se blíží francouzskému originálu, ba co víc je dokonce sympatický. A pomateného profesora vystřídal relativně normální námořní kapitán. Plus drobné změny grafiky a 5 klíčů místo 4. No jestli takto bude probíhat zbytek série, možná to i na ty 4* vrátim.(2.2.2012)

• jonyyy

Krásný případ toho, jak se s rozestupem mění vnímání diváků. Před znovuuvedením na COOLu bylo hodnocení, pokud si dobře pamatuju, vyšší řádově o desítky procent, s připomenutím bohužel nostalgie opadla a poslední, co zůstalo stejně dokonalé a kvalitní, jak v našich vzpomínkách, je pouze úvodní znělka.(10.3.2013)

Už jen při zaslechnutí znělky se ve mě probouzí vzpomínky na dětství, kdy jsme s rodinou tento pořad sledovali. Vzpomínky byly vesměs kladné, ale ty roky co uplynuly jsou znát. Nepamatoval jsem si přesně jak je soutěž stavěná, ale teď když ji znovu začali vysílat jsem si vzpoměl. A je to stále to, co mě na této soutěži tak bavilo. Bohužel nevzpomínám si zda dříve byl česká dabing tak odpudivý... Situace kdy jeden soutěžící plave kilometr od ostatních ve velkých vlnách a zbytek týmu mu fandí, tyto scény neměli být předabovávané. Ten dabing je asi to jediné co mi na soutěží vadí, pak už jen vysílací doba, která mi neumožní ji sledovat pravidelně.(22.3.2012)

• - Stavba pevnosti začala za vlády Napoleona v roce 1801 a trvala 56 let. Je široká 31 metrů, dlouhá 61 metrů a vysoká 20 metrů. (Ficik)

• - Kvůli natáčení byla v roce 1990 přistavěna na západní straně plošina 20x20 metů, která na místě zůstala dodnes. (Ficik)

• - Heslo k získání zlata má pokaždé 5 písmen. (Illuminare)