Reklama

Reklama

Pevnost Boyard

(pořad)
  • Velká Británie Fort Boyard
všechny plakáty

Obsahy(1)

Skupinka soutěžících se pokusí dobýt legendární pevnost Boyard. V několika náročných disciplínách musejí ukořistit klíče a indicie, aby měli co nejlepší výchozí pozici pro závěrečné získání zlatého pokladu... (oficiální text distributora)

Recenze (138)

boshke 

všechny recenze uživatele

Musím se kouknout na tu původní verzi. Ta přece nemůže být tak stupidní jako ta britská. Jako moderátora mohli jen těžko obsadit něco hloupějšího. Její komentáře byly opravdu k popukání, třeba "pomozte mu vylézt" a vzápětí "zvládne to sám". Postava pana Boyarda je zcela nesmyslná, postava toho 35 let vězněného kapitána zase příliš stupidní (zřejmě mu pan Boyard pere i žehlí, protože i po těch letech má sněhobílou, nažehlenou košili). Soutěžící byli navíc v tomto konkrétním díle dost neschopní (no jo, wrestleři), tak asi v šesti lidech vyhráli pouhých 19 liber... 40% ()

desEsseintes 

všechny recenze uživatele

Původní francouzskou verzi jsem měl strašně rád a proto jsem byl nesmírně potěšený, když jsem se dozvěděl že Prima Cool bude tuto dobrodružnou soutěž znovu po několika letech vysílat. Sice ne jako originál, ale to mi vůbec nevadilo. Nesledoval jsem to kvůli francouzskému patriotismu, ale protože se mi velmi líbil koncept. Proto se divím, že se po těch několika letech mé nadšení z této soutěže poněkud vytratilo jelikož koncept je stále stejný. Bohužel neumím popsat co mě tak zklamalo, možná to je absence otce Fury, otřesný dabing nebo jsem jednoduše ztratil svůj dětský vkus. Každopádně proti původní verzi je tato britská jednoznačný úpadek. 50% ()

Reklama

Boudyy 

všechny recenze uživatele

Dobrá odreagovačka. Sice mě mrzí, že pořad běží na úkor skvělého Survivoru, ale co se dá dělat, budu holt muset stahovat. Ale ten čas od 19:20 do 20:15 mi docela vyhovuje. Po náročném dni si jen tak vyčistit hlavu a k tomu mi slouží každodenní sledování COOLu. Jinak je to kopie francouzského originálu, ale to byla např. i polská verze, která se mi také líbila, avšak na čsfd.cz není kde jí hodnotit. Změní se vždy jen dva moderátoři a onen pokladatel záludných otázek (ve francouzské verzi otec Fura, tady nějaký čaroděj a v polské verzi obyčejný "civilista" ---- pochopitelně mým nejoblíbenějším z trojice byl ten z originálu). Jinak vše je stejné. Pevnost, Paklíč, tygři, těžké úkoly a vlastně systém celé hry. Na čtyři to asi objektivně není, ale o "to" mi v onen vysílací čas nejde... ()

mrx.friend 

všechny recenze uživatele

Je fakt, že mi momentálně chybí možnost srovnání s originálem, kterej jsem tak hltal jako malej, nicméně: britská verze, jak jsem četl, je prý hodně okleštěná, ale jednotlivé úkoly se mi nostalgicky vybavují, stejně jako celý postup, jak se dostat k pokladnici, boyardové postavy, atd., což je plus - svým způsobem jsem si oživil klasiku. Jenže největší mínus vidim v tom, že tomuhle nějak chybí původní kouzlo, za což můžou jednak soutěžící, možná i ona zkrácená stopáž (hraje se tu strašně na fofr), ale hlavně moderátorská dvojice - Bože, jak ti mi jsou nesympatičtí! Ženská, která má na sobě víc plastiku, než všechny moje hračky z dětství dohromady, co pobíhá po pevnosti v sandálcích na podpatku a chlápek, kterej si posiluje ego fexírováním a zesměšňováním kdekoho kolem, co cení zuby jako v reklamě na Paradontax, kulí oči jako při zácpě na záchodovym prkýnku a řehtá se jako potrefená kobyla. Tak trapný, až tím celou tu soutěž shazuje. Pak se přidávám ke zdejší většině v tom, že i na mě je to strašně uřvaný - jak se všichni hecujou navzájem, křičí jeden přes druhýho, včetně tý blonďatý moderátorky od Matella... :-/ ()

Slavníkovec 

všechny recenze uživatele

1. série za 4*, 2. série za 3* a poslední série je naprostý úlet, snad nejhorší obměna hereckého obsazení v historii dobrodružných soutěží. Úchylný a opilý námořník má snad být náhradou za profesora čáryfuka, což byl jen odvar otce Fura. Naprosto nesympatická a sebestředná blondýnka, která se někdy více soustředí, aby její obličej zabrala kamera, než by pomáhala soutěžícím. V porovnání s předchozí blondýnou kráskou, tak trochu parodie. Poslední věc co mne kope do očí, je postava pana Boyarda, zatímco herec v první a druhé sérii, ač časem již stereotypní svými hláškami, byl celkem snesitelný. Pan Boyard v třetí sérii je znova takový castingový vtípek. Občas se bojím, aby ten naprosto nevýrazný (charisma nikoli v postava) nedostal infarkt. Třetí sérii hodnotím (i vzhledem k určitému pozměnění - spíše některé průměrné a nadprůměrné disciplíny byly nahrazeny podprůměrnými a celkovému zjednodušení, zbulvarizování, atd.) odpadem. Celkově vzato 45 %. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (4)

  • Heslo k získání zlata má pokaždé 5 písmen. (Illuminare)
  • Pevnost se nachází u západního pobřeží Francie na souřadnicích 45°59'59.006"N, 1°12'49.717"W. (Ficik)
  • Stavba pevnosti začala za vlády Napoleona v roce 1801 a trvala 56 let. Je široká 31 metrů, dlouhá 61 metrů a vysoká 20 metrů. (Ficik)

Reklama

Reklama