Pot a krev

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

lakart

Dokážu pochopit, že se to někomu líbí a bude z toho hotovej. Mě osobně tento styl filmu vůbec nesedl. Nepochopil jsem, proč Bay vyvíjel tolik snahy, aby se u toho lidé bavili a vcelku zajímavý příběh neustále doplňoval o stupidní hlášky, které jenom brzdily příběh a celé to narušovaly a bouraly. Bay si zachoval svoje dynamické tempo, rychlé střihy, záběry na sexy dívky ameriky ze všech kamerových pozic a téměř ve všech polohách. Celkově je to jen pozlátko příběhu, který by mohl mít 90 minut vážných a dobrých herců. Takhle mi to nesedlo a...vlastně jsem na tento film už zapomněl. 50% ()

Honzeechec

Jeden z těch filmů, u kterých máte po pěti minutách pocit, že to ani nebudete hodnotit, aby se vám náhodou kamarádi nesmáli. Jenže předsudky stranou, i Bay + Wahlberg ve filmu o chlapech z posilovny můžou bejt ve výsledku opravdu zábava. Hodně černá zábava nutno říct. Udělat komedii podle gangu, kterej zabil dva lidi a třetího brutálně mučil bych od gurua maisntramu opravdu nečekal. Co dál? Sitcom z koncentráku? Proč ne, dokud to bude vtipný... Co jsem tak nastudoval, tak se to celý až překvapivě drží toho, co se skutečně stalo, takže bod navíc. ()

Bublinka6

Pot a krev je naprosto ujetý snímek, který bych strašně sepsula, nebýt toho, že je to podle skutečné události. Doteď nevěřím, že někdo skutečně byl takový pitomec a ještě najít dva podobně pitomé kámoše. Ve finále se mi tento snímek hodně líbil, ale jelikož nechci hodnotit film na základě zábavnosti a nepochopitelnosti skutečné události, nemohu dát čtyři, ale pouze tři a půl hvězdičky. ()

Thrain

Těžko uvěřit že tohle se skutečně stalo, protože to co provedli tito vypatlaní blázni je naprosto šílený. Prostě chlapci co tráví čas v posilovně déle než je zdrávo, se rozhodnou, že už nebudou sráči, ale hráči. A v podstatě o tom to celý je. Film je od začátku až do konce prošpikován tak nehorázně černým humorem, že nebudete opravdu vědět jestli se smát nebo jen nevěřícně kroutit hlavou. Asi by se mi to ale tolik nelíbilo, nebýt hlavního hereckého tria Mark Wahlberg, Dwayne Johnson a Anthony Mackie, kteří to celou dobu nehorázně táhnou. Dávám 68%. "My name is Daniel Lugo, and I believe in fitness". ()

neo93

Nový akční film od Michaele Bay, který výjměčně není Transformers. Stačí jen tato věta, aby film byl zajímavý. Ale tak nakonec je tu toho o něco více. Ikdyž dívat se na tři tupé nesympatické svalnaté postavy, které nemají moc páru co dělají, nebylo moc zabávné i přesto se najdou chvíle, kdy přeci jen vítězí akce a humor. A pokud přidám brutální poslední půlhodinku a alespon normálního Eda Harrise v roli detektiva dostávám se na čtyři hvězdičky. ()

Jaxx84

Klobouk dolů, že si dva borci typu Wahlberg a Johnson dokážou udělat srandu vlastně ze sebe sama. Dlouho mě film nechal na pochybách, jestli je to ironie nebo není, ale konec je vysloveně paráda aneb kdo má místo mozku ze steroidů kostku, ať si nehraje na mexický kartel únosců. 6/10. ()

netWoor

Na Orlických vrazích jsme se poučili, že je něco takovýho klidně možné. Jen mi některé (asi komediální) vsuvky typu potápějící se ustřelený palec (jak se dostal z boty?) dost vadily a díky nim jsem se nemohl přeorientovat na to, jestli jde o vážnou věc či komedii a to mi hodně vadilo. ()

Henry Morgan

Přišlo mi to mrazivý, proto mi nesedělo to lehce parodické zpracování, které nastavili tvůrci. V podstatě totální tupost hlavních aktérů začali prezentovat až v druhé půlce a takovým kloudnějším zvratem, kdy se to začlo tvářit vážněji, byla scéna zpackané vraždy. Je fakt, že pak to dostalo relativně děsivé rozměry. Celková koncepce byla možná na škodu. Preferoval bych skutečné záporáky a ne tři frajery, kteří si hrají na zlouny - alespoň takový dojem jsem měl. ()

Likan7

Bayovi hodně prospělo, že se na chvilku vykašlal na Transformers a natočil poctivou akční komedii s vynikající, ale fakt vynikající dvojící Wahlberg - Johnson. Oba jsou pro tyhle filmy stvořený (Rock to teď potvrdil v Rychle a zběsile 8) a celý to táhnou tak silně, jako vypadá Rockova paže. Svěží vánek, pěkná práce. ()

Psycho.R

Věřím ve fitness - výborná hláška. Pár dobrých gagů ve filmu je, ale nic neodpáře Bayovi ty jeho nekonečný zpomalovačky a tisíce záběrů z podhledu. Dřív to bývalo cool a neokoukané, ale pokud to má ve všech filmech, tak už je to stejně neumětelské a mimo jako recenze Mirky Spáčilové. ()

Hashirama

Marky Mark a jeho dvě nesestouplá varlata v depilované botoxové pologangsterce, která je bayovsky tak přestřelená, že člověk musí propadnout dojmu, že to nemůže nikdo myslet vážně, ale od voice-overu až po soundtrack je tak ponurá, že ve výsledku vlastně moc netuší, na co se to dívá. Otázkou je, jestli je to problém. Já si tu bayovskou exhibici, vizuálně dokonalou, patosálně ohulenou a energickou jak striptérka na začátku směny, užil naplno, protože nikdo by to nenatočil takhle. Opravdu nikdo, tak buďme rádi, že si Bay na chvilku odskočil z hračkárny na panáka a angažoval Markyho Marka do role omezeného hovada, kterou ani nemusel hrát. ()

mira.l odpad!

Dvě hodiny utrpení ve společnosti třech steroidama nabušenejch hovad. Opravdu velmi kvalitní koktejl. Jestli se něco podobnýho opravdu odehrálo, tak si myslím, že zrovna s něčím takovým by se Amíci asi moc chlubit nemuseli. ()

rublik05

Byl jsem velmi zvědavý, s čím tentokrát pan Bay přijde, zda si u mě po těch hrozných Transformerech napraví reputaci, a kupodivu musím uznat, že tentokrát jsem s jeho prací nadmíru spokojený. Těšil jsem se jak na Marka Wahlberga, tak i na mého oblíbeného The Rocka. Oběma jejich role perfektně sedli, bavili mě a jsou jednoznačně tahouny celého filmu. Příběh je ve své podstatě jeden velký bizár, ovšem neskutečně vtipný a drsný, takže o akční scény zde není nouze, stejně jako o velice nekorektní humor, který je pro tvorbu Michaela Baye tak typický. Oceňuji dobrou kameru, střih, ale i velice příjemnou atmosféru zajištěnou dobře vybranými prosluněnými lokacemi. Já osobně bych snesl malinko kratší stopáž, film by tak měl ještě větší tah na branku, svižnější tempo a patrně i poutavější začátek, který na mě bohužel působil trochu nudně. Jinak ale spokojenost, Pot a krev je perfektní akčňák, dobře natočený a zahraný, který určitě potěší všechny fanoušky akčního žánru či tvorby Michaela Baye. 8/10. ()

Nix

Srandovní blbůstka, která je praštěná až to baví. Mark s Rockem hrají fakt blbečky, kteří mají hlášky a baví. Ale není to úplně film, který si s Markem budu pouštět dokola, má jiné, které mne zaujaly víc. Ale na jedno podívání je to fajn, může to i někoho překvapit protože je to ten lepší film na zpříjemnění dne či večera a navíc je to od Baye, takže určitá kvalita zaručena. ()

boni

I když to tak možná být úplně nemělo, tak tenhle film je neskutečně zábavný pokoukáníčko. __ Hlavně tupostí čelních protagonistů, jež je tak krásně lidská, že jim prostě musíte v hloubi duše fandit a je vcelku jedno, zda-li zrovna zvedají závaží, nebo grilují končetiny. ()

Hisnuklusi

3x sláva Míšovi. Jednou za deset let natočí ne dobrý, ale skvělý film a ta doba mu tentokrát vyšla na rok 2013. Je podle mě hlavně třeba zdůraznit, že tohle není komedie !!! Jak jsem to tady pročítal, hodně lidí se tomu prý smálo od začátku až do konce, což teda pro mě osobně je naprosto nepředstavitelný, že se někdo láme smíchy u takového do jisté míry až docela psycho filmu. Mně teda spíš bylo docela dost úzko a tajil se mi dech z těch jejich nápadů, než že bych se smál (a je třeba dodat, že je to podle skutečných souvislostí, takže podle mě fakt snad krom toho, že to byli opravdoví idioti, na tom nic k smíchu prostě nebylo). Stopáž filmu mi nevadila, naopak, mohlo to být o půl hodky klidně delší. Johnson s Wahlbergem si sedli jak prdel na židli. Myslím, že oba asi i podali docela životní výkon. Film na někoho může být třeba dost divoce nastříhaný a je pravda, že se očividně stříhalo docela hodně, ale rozhodně to nedělá film nějak nepřehledným. Abych své zvracení ukončil, je to zkrátka obrovská pecka, která by se vám prostě měla líbit. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)