Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

violik

Dánských snímků moc neznám, ale každý mě upoutal nevšedním dramatem s poutavou přírodou. Ovšem tady přírodu nahradila nevinnost dětské bestie. Vyvolala ve mě tak šílenou nenávist, že se mi zpočátku chtělo proskočit TV. Lynč vzniklý z jedné doměnky do epidemie. Podezření a msta se zadře za nehty i když je vina vyvrácena.. ()

tragikomik

Tak tohle byl emocionální masakr. Jedno z nejlépe vystavěných dramat, které jsem kdy viděl. Většinu filmu jsem sotva dýchal a jen si opakoval, ten chlap je fakt v prdeli, v prdeli. Ruku na srdce, kdyby s tímhle za vámi přišlo vaše dítě, budete přemýšlet, jestli si to nevymyslelo? Vezmete palici a s krvavýma očima půjdete tomu chlapovi urvat hlavu. Lidem z dánského městečka těžko něco vyčítat. "Děti o těchto věcech většinou mluví pravdu." ()

mirika39

Sexuálne zneužívanie detí je chúlostivá téma a chápem strach ľudí zo susedstva, ktorí nevedia kto klame a kto hovorí pravdu a hlavne "děti nikdy nelžou". Sama by som asi šalela, keby mi dcéra povedala, že jej učiteľ ukazoval pindíka, no mlátiť učiteľa, jeho syna, zabiť mu psa a rozbíjať okná, to je už trochu veľa. Nehovorím že deťom netreba nikdy veriť, ale keď na všetko prikyvujú ako ovečky a kadečo si zároveň povymýšľajú, treba sa zamyslieť. Ešte že milý učiteľ vo svojej nekonečnej dobrote všetkým odpustil. Na záver ma trocha vyviedol z miery otvorený koniec filmu. Ono asi tak úplne všetci neodpustili jemu. ()

zimi

Jak být v pasti!!!!!! Krapet málo důkazů, ale stát se může, též nechápu kolik Hitler zfanatizoval lidí a je to tak!!!! V jistých chvílích lidi nepoužívají mozek a nechaj se strhnout, já to nechápu, ale kdo by stál při mě, kdyby se mi to stalo a při kom bych stál já? 6/10 a klidně se bez dětí mrkněte!! ()

Yhitte

Celý film jsem sledoval se zatajeným dechem, ale když se nad tím zamyslím, vlastně jsem si z něho nic neodnesl. Teda kromě toho, že není dobrý nápad pracovat ve školce a že Dánové mají rádi cibuli a jídlo na tácech. ()

michal.vlc

V dnešní době nesmírně důležitý film, ve světě, kde dominuje internet a pomluvy, se v tomto honu můžeme ocitnout všichni. Stačí neopatrné slůvko a v tu chvíli jsme odsouzeni všemi. Lidé by neměli brát spravedlnost do vlastních rukou, protože se z nás v tu chvíli stávají zvířata. Velice silný příběh s bravurním hereckým výkonem.. A nezapomeňte, že ne všechno, co říkala paní na ulici, je pravda.... ()

Major776

Naturální příběh skutečných zrcadel společnosti a hlubokých pocitů uvnitř lidského bytí. Jak tenká je linie přátelství a jak snadné je stát se psancem i v dnešní době. Nechutnost postav jen dokresluje a ukazuje jací že my jsme to vlastně lidé. ()

Zaja91

Semlet, rozžvýkán, vyplivnut a to celé ještě jednou. Tak asi tak jsem se cítil po shlédnutí. Atmosféra se dá krájet leda světelným mečem, protože nic jiného by jí neproniklo. Opravdu mistrovské dílo a pro mě určitě nejatmosféričtější snímek toho (možná i více) roku!!! 5* ()

lineker

Nejen klimatem jsou drsné země severské, ale i lidé žijící v těchto končinách dokáží své jednání a konání řádně "zhrubit". Drama o tom jak silný člověk musí být, aby byl schopný snést křivé obvinění a z něho vyplývající společenské sankce, které jdou někdy opravdu až na krev. A o to víc musí být dotyčný odolný, aby dokázal odpustit pro svoje znovuzačlenění do komunity. I když já osobně jsem přesvědčen, že už to prakticky nejde. ()

KamenZde

Skvelý herecký výkon, téma bezprostredne sa týkajúca dnešnej spoločnosti. Tento film skratka vo mne zanechal pocit zúfalstva a súcitu. Záverečná scéna v lese len dokonale podčiarkla bezvýchodiskovú situáciu, s ktorou sa hlavný hrdina musel jednoducho vyrovnať. Aj keď väčšina ľudí dokáže odpustiť a zabudnúť na to čo sa stalo, stále sa najde niekto, kto sa s tým vyrovnať nevie a ani sa nikdy nevyrovná. ()

skonsam

Film Vám ukáže nejhorší zákulisí bezmoci a ponoří vás do ni. Film o hnusu ve světě a v dnešní společnosti. Trochu podobný příběh Kafky - Proměna ()

Sidmar

Spousta z nás má asi partu kamarádů, kteří by pro ně udělali cokoliv. Kamarády, kterým by svěřili i svůj život. Ale svěřili byste jim život svých dětí? Zapomeňte na horory, pokud chcete zažít opravdové mrazení v zádech je Hon to pravé pro vás. Film, který posouvá hranice pojmu nevinná lež. ()

fifotron

A ževraj deti nevedia klamať. Aby som to zobral skrátka. Chovanie každej jednej postavy ma totálne iritovalo. Stačí jedno nesmelé klamstvo, dokonca klamstvo z nevyvinutej detskej hlavičky a človekovi dobrákovi sa obráti život na ruby. Slovami riaditeľky škôlky: "zachovajme chladnú hlavu a poďme to vyriešiť racionálne." Paradoxne všetky postavy sa správali iracionálne. Každá jedna z nich bola vykonštruovaná tak, aby vo mne vyvolali absolútne zdesenie a v istých okamihoch som si len prial aby som bol súčasťou toho príbehu a všetkým to vykričal do tváre. Scéna v obchode ma absolútne odrovnala a nechápavo som sa zamyslel, ako môžu byť tí ľudia takí zlomyselní a krátkozrakí. Práve kvôli vyššie spomenutému nedávam filmu plných, pretože mi scenár prišiel až príliš nerealistický, v prvom rade chovanie všetkých postáv na čele s Lucasom. Avšak herecké výkony boli autentické a samozrejme silný príbeh, ktorý robí tento film tým čím je. ()

Koukam

5-ti hvězda jak vyšitá,já tomu říkám emočně-vykořisťovatelský film,jste jak vosk, film si s vámi dělá co chce, neubráníte se. Člověk po tom vysávání a pocitu nespravedlnosti, potřebuje nějaké zadostiučinění ve stylu, prokopejte těm všem parchantům hlavy za to jak se k hlavnímu hrdinovi chovají a udsuzují jej. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014