Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

figliar

Je ťažké uveriť tomu, že by vaša dcérenka, ktorú ste poctivo vychovali, aby hovorila pravdu, jedného dňa prišla za vami s tým, že ju sexuálne obťažuje jej učiteľ zo škôlky. Potom máte iba 2 možnosti : buď ste spravili niekde vo výchove chybu, alebo máte veľký problém, lebo obľúbený pán učiteľ je pedofil. Ťažko si priznať vlastnú chybu, tak prečo nezničiť život nejakému cudziemu človeku? Vždy treba zvážiť svoje činy, lebo nevinní ľudia môžu prísť nie len o svoju česť. Unikátny film, skvelý do posledného puntíku, pri ktorom som ani na chvíľu neprestal žasnúť. ()

Lucas87

Silný film o tom jak stačí málo a z vašeho života se stane peklo. Po tomhle jistě pracovat ve školce snad nebude raději chtít. Silné scény jsou asi dvě ta s tím psem a v obchodě. ()

palmrus

Už dlouho jsem nebyl tak nasranej z nespravedlnosti, a přesně takovýhle pocity dokáže v člověku vykouzlit pouze severská kinematografie. Seveřani to na emoce holt umí, vybornej film. ()

tranquill

Obvinění...a trest? Fanatismus bez důkazů je špatný v každé době, ať už se jedná o čarodějnictví, islám nebo jen malou dětskou lež... ()

tomik99

Příběh ze života o obyčejném učiteli, který se snaží dělat svou práci dobře, ale vše se obrátí proti němu. Velice smutný příběh, který se de facto může stát každému z nás. A nikdo s tím nic neudělá. Velmi emotivní film, kdy člověk čeká, jak to nakonec dopadne. Kromě skvělého Madse Mikkelsena je tu celá řada dánských a švédských herců, kteří také velice dobře hráli. Krásná ukázka filmu, který nemusí mít velký rozpočet, ale dokáže zaujmout. Češi by se mohli k dánským kolegům učit, jak se dělá dobrý film. A netočit ty sračky, co nám v posledních letech představují. ()

anitae

Film mi vyrazil dech, dokonale natočený příběh o tom, jak malá dětská lež stačí ke zničení života slušného chlapa. Jediný problém jsem měla s vizáží hlavního hrdiny, přidal mi divný. ()

dandy11

Film skvěle pracuje s divakem, nemá téměř hluchá mista, ale hvezda dolu za konec. Lucas si zaslouzil lepsi zakonceni. ()

Jakubik

Hodně mi to připomnělo jiný Dánský film – Boj. Opět se jedná o beznaděj hlavního protagonisty, kterého lynčuje společnost kvůli jedné malé lži a pár nešťastných náhod. Názorná ukázka toho, kdy jde o naprosté extrémy v lidském jednání a počínání. Ve filmu se mi nelíbí pár nelogických jednání jednotlivých osob, ale všeobecně vzato se jedná o celkem velký emoční karambol, kterému dodal tu správnou esenci Mikkelsenův fantastický výkon. ()

geek.ondra

Jeden z největších klenotů evropského filmu který je ne jen skvěle zrežírovaný ale i obstojně napsaný. Vintenberg je šikula a nominaci na Oscara si zasloužil a Mads Mikkelsen předvedl životní výkon (Hon a Chlast jsou oficiálně jediný filmy kde mě nesral) 8,5/10 ()

Razzor_82

Vinterbergovo luxusní dílo nejen o falešném obvinění z pedofilie ale hlavně o nechutné manipulaci s mrazivým severským podkresem. Mikkelsen zde exceluje v roli nevinné oběti na pokraji zhroucení. Filmu nechybí skvělý námět, strhující vesnické prostředí ve kterém se prolíná zbabělost a surovost. To vše natočeno z minimálního rozpočtu. 9/10 ()

elessar04

Tento dramatický epos mě naprosto ohromil. Už dlouho jsem nebyl tak vyčerpán po zhlédnutí filmu jako u tohoto. Naprosto famózní! ()

Kalimero13

Tak silně nepříjemně mě nebylo už dlouho. Zase se ve mně jednou vzbudil ten vztek na lidi a jejich neschopnost potlačit emoce, na jejich zkratkovité jednání. Taková bezmoc, až se člověku přelije z obrazovky do reálného světa. A ten konec je jen finální tečkou, že lépe nebude, že my už jsme takoví. ()

kondor77

Při sledování filmu mě bylo fyzicky zle. Filmařsky je to ale standartní severština, všichni jsou divní a pomalí. ()

FeriusParfax

No… co vám budu povídat. Večer, v posteli, s mým telefonem s úhlopříčkou 20 palců při filmu Hon jsem uronila slzičku. Jedna slza nad tímto člověkem, kterého mi bylo tak moc líto. Nepamatuji si, že by ve mně takový pocit ve filmu někdo vyvolal. Úplně jsem měla chuť ho obejmout. Samozřejmě, když znáte pravdu, tak se snadno říká, že vy byste se takto nechovali. Že vy byste si nekopli. Že vy byste neodsuzovali. Film měl vcelku pomalý rozjezd, ale poslední hodinu jsem byla absolutně přikovaná k telefonu. Mikkelsen to zahrál naprosto perfektně. Hrozné, co může taková lež udělat. Krásný, krásný, krásný snímek, který ve vás vyvolá, zcela nenásilně, spoustu citu. Edit 28.9. 2023 film ve mně pořád rezonuje. Zvyšuji na plný počet:) ()

sehe

Kinosála 5 ani nedýchala.Šokujúca dánska dráma o hlúposti a zle v spoločnosti.Niet čo vytknúť.Mads Mikkelsen a Thomas Vinterberg, Vám moje bravó. ()

ttchor

„Raj“ v jednom malom horskom mestečku náhle končí vo chvíli, keď jedna z jeho „oviec“ je krivo obvinená zo sexuálneho zneužívania detí svojich blízkych. Peklo ktoré nasleduje je len smutným obrazom našich slabých charakterov a morálneho zlyhania. Očista, ktorá nakoniec príde zdá sa nikdy nevnesie do stáda opätovný pokoj. Téma vysoko aktuálna, súčasná, háklivá, tabuizovaná. Podobne ako v Rodinnej oslave aj tu dostáva divák sprchu tých najväčších možných „výkalov“ v podobe správania sa niekdajších priateľov, či prostých ľudí, ktorí ako tupé ovce si tiež radi hodia kameňom. S veľkou dávkou zveličenia by sa dalo povedať, že sa celý čas pozeráme na paralelu so životom Ježiša Krista, ako ju možno zjednodušene chápe aj samotný režisér. ()

bono22vox

Driver, Warior, Kronika, Patrola a teď HON... Hon je dvouhodinový očistec po skandinávsku. Mám rád tyhle netradiční zato velmi silné a kvalitně natočené snímky, mé první filmové překvapeni roku 2013. Thomas Vinterberg natočil svůj nejlepší snímek od Rodinné oslavy, svého druhého filmu, jímž jako mladá režisérská kometa zazářil na světových festivalech. Typicky skandinávským mistrovstvím v umění napsat civilní, uvěřitelné příběhy ze současnosti se Rodinné oslavě Hon zcela vyrovná. Skvěle napsaný scénář jednak posouvá děj dopředu tak, že nenechá diváka vydechnout, přesto je plný jemných přesvědčivých detailů, které ústřední téma obohacují o nové motivy a úhly pohledu. 90% ()

Honzeechec

Až fyzicky nepříjemnej zážitek stejnýho druhu jako Klaas, nebo třeba Kurz negativního myšlení. Hon na čarodejnice v podání pokrytických a hysterických lidiček, na druhou stranu i óda na přátelství mezi chlapama, který žádná ženská nerozbije. Nejlepší film roku 2012! ()

quip

Naprosté ztělesnení mého csfd hodnotícího systému: Jagten je tak emocionální film, že nic jiného než 5 * dostat nemůže. Líbil se mi, moc. ~ Příběh mi v rysech velice připomněl knihu Plot Against America od Philipa Rotha, v obou případech je jedna z hlavních otázek stejná: opravdu jsou naše životy (společnost) tak labilní, že stačí malé drcnutí ve správný moment a vše se sesype? ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014