Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

Jermann

Lucasova naprostá bezmoc proti pomatené ředitelce a rozvášněnému stádu se dokonale zahlodá pod kůži a vyvolává netušený vztek. Opravdu síla. Mě už by v tom městečku po roce neviděli .. kamarádi nekamarádi. ()

arnybossy

Jeden z najsilnejsich zazitkov za posledne obdobie. Je az neuveritelne, ako dokaze jeden detsky vymysel premenit zivot dobreho cloveka v peklo, z ktoreho uz niet cesty spat. ()

dr.fish

Není naděje. Zmar a zkáza. Lidi jsou dobytek. Nemám tyhle filmy rád, protože mi berou víru v člověka. A to krutě moc. A modlím se, aby se něco podobného nestalo mně, jelikož vím, že lidi dobytek jsou, a když si usmyslí, uvěří čemukoliv a ukamenujou mě na ulici, odplivnou si a půjdou na pivko. Sonda do křehkosti lidských vztahů, daleko hlubší, než by se mohlo na první pohled zdát. 80% ()

filmharmony

Severská studená atmosféra s velikostí i malostí, opravdovost a hloubka vtahů, živé prožitky. Skvělý film s Madsem Mikkelsenem mě dostal. Mads utáhne všechno. Nezastaví ho nic. Ani hloubka role a jeho vlastní způsob vyjadřování, který je plný v každém okamžiku. Bez klišé, předvídatelného vývoje, manipulace. Čistá krása. ()

Saraswati

Keď deti klamú, každý pozorne načúva a keď vravia pravdu, všetci ich ignorujú. Brutálne a brutálne skvelé - film, ktorý snáď dopozerať ani nechcete, ale musíte. ()

V_erus_h

Přesně ten typ filmu, u kterého mám vztek.. Vztekám se tak, že bych ho nejradši vypnula a zapoměla na něj, ale nikdy to neudělám.. A teď mám depku a ptám se sama sebe: "Stálo mi to za to?!" Asi jo, dám si na ty mrňavý hajzlíky bacha.. Strašně hodně silnej filmovej zážitek, ze kterého se budu dlouho vzpamatovávat a teď se jdu uklidnit něčím nenáročným - třeba večerníčkem.. :D ()

WolfR

Nervydrásající psychologické drama sršící originalitou. Mads Mikkelsen je co se týče současných evropských herců jednička, 5 hvězd. ()

KajusaK

Téma bylo velice dobré, herecké výkony přesvědčivé ale podle mě až příliš natáhlé a konec si to u mě pokazil, velice špatné zakončení opravdu..4* ()

TomPrusik1

Jak říká jedno moudré přísloví ,,Důvěřuj, ale prověřuj". A to úplně vystihuje celý příběh tohoto dramatického dánského filmu. Člověk věří každému ,,výkřiku do tmy" a ani nezjišťuje, jestli to, co si myslí a za čím stojí je pravda. Pak je schopen zranit i toho nejlepšího přítele. Hon je velice silný severský snímek, ve kterém je z jedné absurdity udělán takový humbuk, že se tomu ani nechce věřit. I když ,,nechce věřit". Všechno je v Honu natočeno a hlavně zahráno tak přesvědčivě, že to působí tak autenticky a mrazivě, až vám s toho běhá mráz po zádech. A o to se zasluhuje hlavně Mads Mikkelsen, který v tomto filmu má hlavní slovo. A co si budem nalhávat, zahrál to dokonale. Ani jsem nečekal, že tento film ohodnotím všemi pěti, ale on si to prostě zaslouží. A to hlavně kvůli této dramatické, mrazivé a kruté atmosféře, jakou jsem u žádného filmu dlouho nezažil. Musím prostě takhle 85% ()

majo25

Jedno klamstvo dieťaťa, (ne)vhodne rozšírené (ne)kompetentnými dospelými a vualá - zbabraný život človeka môže byť na svete. Vierohodné herecké poňatie, vierohodné poňatie postáv, aj keď bitka v obchode sa mi už zdala ako cez. A nielen skvelé remeselné spracovanie, ale aj načrtnuté psychológie a charaktery postáv - to si naozaj užívam. Záver so streľbou na jednotku. ()

klida

Vysoká očekávání jsou na překážku. Je to dobrý film, ale divák pořád čeká, že po tom všem napínavém a kvalitním přijde ještě něco lepšího. Ale ono se tak nestane. A nedotažený závěr věci rovněž neprospívá. PS: Fanny asi není úplně ideální jméno pro psa, ani pro nikoho jiného. ()

eisha3

Žánrově ryzí, snad dokonalé. I přesto, že téma není úplně nové, je divákovi výtečně předložené. Atmosféra je bezchybná. Z filmu jde cítit, že mají filmaři lidskou povahu dobře přečtenou. Herecky naprosto vytříbené, stoprocentně uvěřitelné, silně emotivní. Hon mi stahoval žaludek, vtáhl mě do děje tak, jako by ani nebyl fikcí, a končeně, ač to nerada přiznávám - donutil mě utírat si slzy z tváře. Musím to teprve vstřebat. Jen se mi potvrdily dvě věci: 1. maloměsto je nejhorším místem k bydlení; 2. všichni lžou - i malé holčičky. ()

markyz.

Babovřesky by se měli co učit, jaký je to žít v malém městě. Dánove prostě umí, to už všichni víme, ale že nasolí zase takovou pecku, u který tlukot srdce překračuje na mezi epileptického záchvatu, to čekal málokdo. Emocionální bomba, skvělé herecké výkony, jak hlavních, tak i vedlejších herců, námět i kamera ... a prej, že to bez hudby nejde v dnešní době. Film, který filmové nadšence posadí na prdel a rodiče zvedne z pohovky ke svým malým ratolestím, které hned proplesknou, jen aby se neřeklo. ()

fantassia

Děti přece nelžou, no a dospělí už vůbec, ale vůbec ne. Jeden světec dal dámě, která pomlouvala, za úkol vzít slepici a škubat ji za chůze po vesnici, když se vrátila, že má hototvo, tak jí řekl: "tak a teď běž a to peří úplně všechno posbírej" "to ale nedokážu" Ano, tohle prostě napravit nejde. Dlouho jsem žádnému filmu nedala 100%, ale tenhle mě dostal se vším všudy. Pedofílie je zločin a pro takový není omluvy, ale co pomluva. Nejhůř člověk snáší nespravedlnost a proto se mnou emoce lomcovaly od začátku až do konce. Na tom honu bych je snad postřílela všechny Klárou počínaje přes paní ředitelku, maminku i tatínka a všechny povedený kámoše a sousedy, vyžranýho řezníka, vykutálenýho prodavače s jejich maximállním morálním cítěním, podělanou komunikací a nefunkčním hodnotovým systémem, jen ty jeleny bych nechala žít. Mads předvedl samozřejmě vynikající výkon, stejně jako v Adamovo jablkách nebo Casinu Royale. ()

okkac

Je to výborný film. Ale trošku ho už nemůžu brát vážně a film za to nemůže. Viděl jsem ho až potom, co jsem shlédl 2 díly Hannibala od NBC, kde Mikkelsen hraje slavného gurmána a prostě jsem si hned představoval poté, co mu další soused dá nakládačku, střih na něho jak si právě pochutnává na tom chlapíkovi, jako odpaltu za to, co mu provedl. 8/10 ()

E=mc2

Otázka pre spoločnosť. Čomu dávame prednosť? Komu veríme? Čomu veríme? Čo považujeme za sväté? Môžeme sa mýliť? ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014