Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

Mik_e

Syrová reflexe jednoho sociálního experimentu. Severské země jsou svým přístupem k výchově dětí proslulé a tenhle film bez příkras ukazuje, kam to až může zajít. Jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděl. ()

Khamsin

Už po několikáté jsem se přesvědčil, že severské filmy jsou opravdu prvotřídní. Děj plyne tak nějak sám a nenuceně. Kromě úžasné atmosféry filmu oceňuju hlavně charismatické herce a herečky, kteří vypadají jako lidi a ne jako oživlé panenky barbie. Jak osvěžující protiklad současné americké tvroby - nepřeberné množství halyvůdských cucáků se vždy pevným účesem, u kterých mám problém odlišit jednoho od druhýho a umělých modelek hrajících si na ramba, aby se ukojily choutky emancipovaných feministek. ()

pulDag

celá zápletka je založená na absurdním výslechu psychologa, který ideu v holčičce podpoří (a řekne ji víceméně celou sám - holčička jen odkýve)... velmi dobře natočený bullshit. ()

Luckyman

Neskutočne neuveriteľne famózny film! Aké to je, keď "deti hovoria vždy pravdu" a "ja verím deťom". Deti veľmi rýchlo prídu na to, že povedia niečo, ale vôbec netušia, že to nie je pravda a že si myslia, že je to dobré a správne. Ťažko popísať ako mnou a mojou priateľkou lomcovali emócie, keď malá Klárka z trucu povedala niečo, čo dospelému Lucasovi narobilo kopec problémov. Za to, že jej Lucas pekne vysvetlil, že na ústa môže bozkať len rodičov a darček nech dá mamke alebo tomu kto ho vyrobil tak ona sa urazí. Brilantný film! ()

Rawar

Bolestně uvěřitelný snímek o tom, co se všechno může stát, když skupina arogantních lidí naslouchá lžím. Navíc, je-li původce té lži malé dítě, z lidí se automaticky stávají "mstitelé bez bázně a hany"...a přitom si neuvědomují, díky jejich vlastní bezohlednosti, sobectví a mentální zaostalosti, že mohou úplně klidně zničit život nevinnému člověku...hrozně skličující zážitek ()

Acrobat

Vážení priatelia! Nie je tomu tak dávno čo nastala hysterická vzbura obyvateľov belgického mesta Malonne (a sekundárne celého národa), ktorí nechceli pri „sebe“ manželku neslávne známeho Marca Dutrouxa. Zneužívanie detí je háklivá a náročná téma. No dvojpohlavnosť západného systému nastavuje zrkadlo. Na jednej strane je to rýchly právne neudržateľný zvrátený postup odobratia dieťaťa z rúk rodiča pre najmenší detail, pochybnosť o starostlivosti , zdravie. Bonzáci sú susedia, ktorí vytvárajú pekelné formácie. Británia a Škandinávia je na pomyslenom piedestáli. No tá druhá strana sa prehliada. Extrémne bohaté zoskupenia právnikov, bankárov, vedúcich motošportov, totálne najvyššej smotánky si priamo objednáva deti takto ukradnuté od „priemernejších a „chudobnejších“ rodičov na svoje hrátky a aby sa všetko zahladilo, a teraz dobre počúvajte, v úmrtnom liste takéhoto dieťaťa je napísaná...samovražda. Ak nemáte čo jesť, zameriavate sa na jedlo, ak nemáte oblečenie idete do útulkov, ak máte priemernú mzdu, snažíte sa o dorovnanie inflácie, plánujete s rozumom jednu dovolenku. Bojíte sa, aby nákladná svadba dobre prebehla. Jedno auto strážite aj 5-7 rokov. Ak ale máte všetko násobené tromi, začne sa vymýšľať. Vysoko postavený predstaviteľ polície mi v rámci priateľských odborných debát povedal, že niečo na tých zoznamoch ľudí s detskou pedofíliou bude. Neveril by som mu, koľko high society a zabezpečených ľudí tam je. Ale ja mu vravím, že nie, vôbec ma to neprekvapuje. „Začneš vymýšľať...“ Drahí bratia a sestry. Jagten je zasa jedným z tých fimov, ktorý nechce byť uzavretý a výkaldový slovník sa má obmedziť výlučne na ohraničenú takmer dvojhodinu. Je ten typ filmu, ktorí nielen seba dáva do popredia, ale núti pozrieť diváka aj von oknom a zisťovať, kde žije, aký je systém, čo sa dá robiť, kto som. Vyčerpať svoj pohľad na obsah a kvality filmu sa nedá, pretože si na to jednoducho netrúfam. Tiaživá severská depresia ma neubíjala do nepríčetnosti, pretože so silou slova, jednej lži, mám ja (ale určite aj ostatní) skúsenosti priamo okolo seba. U rodín, priateľov, kolegov...Teší ma nemohúcnosť Madsa, sily verejne mienky na Západe, pokrytectvo a faloš „sociálnej kurately“, výklad dôkazov podľa vopred danej teórie. Môžem z mojej malej pozície odkázať, vážení priatelia, len to, že dávno pred nami „muž po hĺbavom písaní do piesku odrazu vstal, a povedal kto z vás je bez hriechu, chýb a pokleskov nech prvý vystrelí náboj.“ A k sile slova len toľko, že podľa arabského príslovia ak slovo vypustíte z úst stanete sa jeho otrokom, no ak ho zadržíte na perách, stanete sa jeho pánom. (videné 18.10.2013, BDrip) ()

Brinkley

Tak nějak nevím, jak si s hodnocením Honu poradit. Mads je vskutku výtečný herec a jemu jsem věřila sebemenší gesto. Navíc závěrečná čtvrthodinka byla bezkonkurenční.... to vše za 100%. Ovšem samotné "vyšetřování" celého incidentu, završené větou "děti nikdy nelžou", mi přišlo tak strašně zjednodušené, že atmosféra (přestože výborně navozená) působila na mě jen z části. Bohužel, chtěla jsem být hvězdičkově štědřejší. ()

ER

Už dlouho jsem u sledování filmu neměl tak divný pocit z toho, co vidím. Syrově chladná atmosféra severského venkova a lidí kolem, správná porce hudebního podkresu a k tomu famózní Mikkelsen versus Annika. Motiv o šíření lži a hromadné sugesci v rámci odhalení pohlavního zneužívání dítěte,byť to není pravda,sám o sobě není nijak nový a byl již zfilmován. Ale tady se nám to ukazuje z pohledu vnímání "viníka", který na rozdíl od svých přátel a obyvatel malého městečka, hodně dlouho nechápe, co se děje a hlavně,že tomu všichni uvěřili. Trýzněn tímto zjištěním, začíná tápat, ale přímá konfrontace se svým okolím a hlavně podpora jeho syna a kmotra ho nakonec vyburcuje a hodlá tomu čelit. Jenže někdy to je boj s větrnými mlýny. PS.Možná se dánský režisér inspiroval u Formana a využil i nějaké ty neherce, protože tak hutnou "náladu" jen herecký štáb snad ani vytvořit neumí. ()

Homer.p

Mé první setkání s Thomasem Vinterbergem a hned taková nálož. Jdu se shánět po další jeho tvorbě. No a k filmu bych řekl, že na tu malou bych se zas až tak nezlobil, ale kdo by zasloužil jednu mezi oči, tak to byla ta kráva ředitelka té mateřské školy a především ten zmrd psycholog (nebo kdo to vlastně byl), který naprosto chybně vedl výslech té malé a prakticky ji do úst vkládal své odpovědi. Tak právě ten byl podlé mého názoru viníkem všeho, co poté následovalo. ()

vincchuppo

Bylo mi odporný to "nic", co se tam vlastně stalo. "Odporný", tím myslím, že jsem fakt soucítil s hrdinou. Je to nadaný herec a jeho obličej je pro kameru atraktivní. Jinak téma snímku... Inu zajímavé, co si budeme povídat. Moje konspirační buňky by sice byly nadšenější, kdyby se na konci opravdu našel nějaký ten sklípek v lese, kde pan učitel doopravdy znásilňoval malé a roztomilé dětičky, které samozřejmě nikdy nelžou. Ale jako drama to bylo silné, řekl bych, až dost. ()

Zikus

Měl jsem chuť vraždit. To je tak, když nevinnej člověk trpí kvůli jednomu frackovy a bandě krav, hajzlů a dementů. Bravurní drama. ()

vikino1

Hodně, hodně, hodně citlivé téma, protože úplně každý tvor na téhle planetě, si chrání svoje mladé. Nejdrsnější věta z filmu " A DĚTI PŘECE V TOMHLE NELŽOU"... Byl jsem zvědavý na film, který má takto kontroverzní téma, obzvláště když mu tady každej háže pět hvězd. A upřímně ! Pro mě zklamání. Filmy o nespravedlivé segregaci jednoho člena a následné šikaně od ostatních jsem už viděl (takový Klass mě zasáhlo daleko víc). Nevím jak v Dánsku ale tady kdyby se stalo něco takového tak to řeší HLAVNĚ policie, dětští psychologové (následně by se každý asi odstěhoval), v tom filmu to nechaj řešit hlavně lidi z okolí (tomu tlustýmu řezníkovi ze sámošky bych asi ještě rozkopal koule, když tam tak ležel jak vepř). . A ten konec (lehký spoiler)? Celé to nějak prostě vyšumí, a za rok jsou všichni zůčastnění zase kamarádi. Tak tohle neberu ()

Bbronx

Jedním slovem - NESKUTEČNÉ. Dánsko je tak malé a filmařsky v poslední době obrovské. Za málo peněz filmaři natočili velkolepé filmové dílo pro již filmově vyspělého diváka. Je příjemné vidět, že na super film není potřeba miliony dolarů. Stačí je ta severská syrovost a skutečné pocity a city co do toho umí tamní herci dát. ()

Aleix

tak to byla pecka ! Nejlepší film co jsem za poslední měsíce viděl ! Typická ukázka toho jak vše dopadá když benevolence ve výchově dětí (beznátlakové vyvíjení osobnosti) se může zvrhnout v hysterikej hon. Ať tak nebo tak , podle mě je ,ale každej učitel ve školce pomalu jednou nohou v kriminále ... ()

Kmyn

vzhledem k výkonu herců mě nízké hodnocení mrzí, ale nemůžu výš z toho důvodu, že postavy byly do svých osudů našroubovány neuvěřitelně násilně. po obvinění hrdina neřekl ani jedno přímé a jednoznačné NE já sem nic neudělal. a když přišel ten psycholog do školky a začal holčičce vsugerovávat totální debility, ona jenom kývala aby ji už nechal bejt. pak se holčička několikrát přiznala že si kauzu vymyslela, ale dospělí ji prostě toho pindíka zpátky narvali do pusy, že To je dobře žes to řekla. jak můžou bejt lidi krutý/blbý je znázorněno dobře, ale zvrat a vývoj obvinění je absolutně nevěrohodnej a nelogickej ()

smack

Mrazivé a znepokojivé. A jak se to z úplné nuly až na závěr stupňovalo, jeden by řekl, že to pro Lucase dopadne fatálně. A nedopadlo. To je asi jediná věc, která mi na tom celém příjde nereálná. Člověk tak silně a každodenně sepjat s úzkou komunitou, která ho posléze totálně zavrhne - zdá se, že daňci mají tuhej kořínek. ()

Veronica27

Ze začátku jsem si říkala, jaká malá hezká a roztomilá holčička . Co se ale film rozběhl víc, už jsem na ní hezkých slov neměla.Ta by zasloužila pár výchovných. Jedna malá lež a celá vesnice se obrátí proti vám. Vždyť přeci malé děti nelžou ne? Člověk si ani nemůže zajít nakoupit, aniž by dostal slušnou nakládačku, no není nad to -oplatit to pěkně čelem, což patří mezi mou oblíbenou scénu. Není pochyb o tom, že Mads Mikkelsen to zahrál skvěle, atmosféra výborná ! ()

1985lula

Film, ktorý vo mne vyvolal hneď niekoľko emócií...hnus, nádej, plač, zovreté hrdlo počas celého filmu. Ako málo stačí k tomu, aby sme zmarili jeden ľudský život... ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014