Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

FreeDooM44

Dokonalé dílo o tom, kam až může zajít davová psychóza a jak je snadné zničit lidský život od základů. Je zde krásně zachyceno, že i když se tomu člověk postaví sebevíc rovně a čestně a neutíká a neskrývá se, stejně je mu to málo platné. ()

neo93

Tak to byl opravdu mazec. Ani vlastně nevím, co bych řekl o tomto filmu. Doopravdy jsem nečekal, že mě to tak moc zasáhne. Až se mi zatajil dech a já jen tupě zíral a sledoval, jak to všechno dopadne. Jedna rada na závěr. Až se rozhodnete podívat na Hon, tak si rozhodně nečtěte žádné dlouho obsáhlé recence a komentáře. Jen by jste se ochudili o neuvěřitelně silný emotivní filmový zážitek. ()

Likan7

Plíživé, úžasné, zamyšlení hodné. Mistrovské dílo dánského filmu. Vynikající Mads Mikkelsen a režie Thomase Vinterberga. Uznávám, že se to může zdát někomu přitažené za vlasy (všichni věří malému dítěti a kašlou na xy let přátelství nejlepšího kamaráda a učitele mateřské školy), ale i přesto musím uznale zatleskat a poděkovat AKR, že mě vytáhla do kina na nějakou tu kravinu, však jsem se jí chtěl jen dostat do kalhotek, pár minut po začátku mě už kalhotky nezajímaly :-) ()

Mouchal

Asi bych tento snímek nedoporučoval lidem, pro které je největší drama sledování seriálových šlágrů, dostupných na českých televizních přijímačích, jako jsou ulice či ordinace. Nene, to jděte hezky zpátky do svého pohodlného křesla, protože tohle je pravé nefalšované drama jak se patří. Lucas, jakožto čerstvý čtyřicátník, si žije i přes rozvod se svou ženou a spor o syna celkem idylický život. Pracuje ve školce, kde ho caparti přímo zbožňujou, nějaká holka po něm hází očkem, všichni v městečku ho mají rádi, ale je jasný, že to tak dlouho vydržet nemůže. Jedna malá holčička si potom, co jí nešťastník Lucas nevědomky urazí, usmyslí, že na něj vymyslí takovou malou nevinnou pomstičku. Nebo takhle… Ona věří, že je malá. Bohužel, jakmile se svěří jedné praštěné bábě, už je těžká cesta to vzít zpět a ve víru dosti dramatických událostí jde celé město Lucasovi po krku. Atmosféra je vyšperkovaná k dokonalosti, především i díky skvostnému Madsovi a ostatním hercům. Film krásně poukazuje na skutečnost, že i díky malé dětské lži se může všechno šeredně zvrtnout a Lucas kvůli tomu poznal, jaké to je být absolutním vyvrhelem, který nemůže spoléhat ani na svého nejlepšího kamaráda. Ale… Kdo by nevěřil dětem, že? Oblíbené scény: obchod, kostel. 90% ()

Alastair.

Silný film. Každú chvíľu som mal pocit, že moja päsť preletí cez obrazovku a to bývam pri filmoch väčšinou kľudný, ale pri Hone sa to proste nedalo. Film, ktorý ukázal aký sú ľudia zaslepení, zlí, tupí. Emocionálne takmer nezvládnuteľní. Proste najlepšia severská dráma. Ten kto má rád silné témy, silné drámy si príde na svoje. A Mads za rolu Lucasa zaslúžene vyhral cenu za najlepšieho herca na filmovom festivale v Cannes. Top svetový herec. ()

dudo0606

O tom akí sú ľudia zdegenerovaní, dementní, zbytočne si navzájom ubližujú a ako málo stačí aby sa verejná mienka o človeku zmenila rýchlosťou svetla. Ako aj študovaný urobí z komára somára a zo slušného človeka odpad spoločnosti. Po tomto filme sa každý ozaj zamyslí nad tým či stojí ohováranie a slepé obviňovanie za to. ()

kraval

Jagten je nejlepší film, který už nikdy nechci vidět. Opravdu. Vše v tomto filmu je perfektní - tak perfektní a tak silné, že jsem se nemohl po jeho konci dlouho vzpamatovat a byl plný hořké frustrace, kterou jsem si chtěl někde vybít (což není právě má obvyklá nálada). Výtečné nervy drásající drama, které se bohužel nikdy nestane mým oblíbeným filmem. ()

gemi

Drsné je, že v takovém případě fakt stačí fabulace malého dítěte a někomu to zničí život. Jenže kdo by se to odvážil podcenit? EDIT: 22. 11. 2022, druhé zhlédnutí. Film mj. o tom, jak je důležité klást správné, tedy nikoliv návodné otázky. Protože na tyhle sáně jak se jednou nasedne, tak už to jede. ()

DeeH

Jedno z nejcitlivějších témat už z principu musí vyvolávat u diváka neskutečné pocity. Když se k tomu přidá kvalitní režie a herecké výkony i u dětí, tyto emoce se ještě znásobí. Mě konkrétně provázela úzkost, strach a obava ze systému 21.století. Snad nejděsivější byla samotná představa, že to není nemožné. Pokud má člověk dobrou schopnost empatie, musí u ,,Honu" bez dechu napínavě doslova trpět. Ponuré a smutné atmosféře ještě přidalo nejkrásnější období roku strávené osamotě. Velmi promyšlený film, plný emocí a jak obvykle nemám ráda happyendy, tady jsem se za něj snad i modlila. Doufala jsem ve větší ospravedlnění v závěru. Za vidění stojí rozhodně, ale musí být nálada na depresivní psychologické drama. ()

lakart

Velmi silné emocionální drama, které vás zasáhne a donutí k zamyšlení se nad společností a nad tím, jak je to jednoduché, když lidé chtějí něčemu uvěřit a mají klapky na uších i očích. Film v sobě nenese žádné filmařské chyby a přesně dávkuje a graduje celý příběh s velmi zajímavým koncem (překvapivý, ale logický). Na plné hodnocení to sice není, ale chybělo málo. 90% ()

Dzvandzi

Strhující příběh o tom,kam až může zajít jedna malá,blbá lež a mentalita některých lidí.Výborně udělané drama o lidské hlouposti a nedůvěře.Té malé,ulhané svini bych nejradši vypálil,ale to i ostatním,hlavně ředitelce školky,no a i spoustu dalším.Ideální délka snímku.Některé scény byli opravdu ojedinělé,např.Kostel,Marcus,bitka atd...Tímto mě opravdu Dánové velmi mile překvapili a udělali velice kvalitní drama.Nad tímto by se měl každý zamyslet,než začne někoho z něčeho obviňovat... ()

balcazar

Deti skoro nikdy neklamú...ale čo ak raz za čas áno? Dôsledne spracovaná snímka o manipulácii ľuďmi. Film príjemne odsýpal, veci ako kameň v okne, mŕtvy pes, bitka v obchode boli dobre zasadené do celej siete scén. Čo by som vytkol, je hudba, ktorá mohla byť dramatickejšia, priniesla by k dráme nádych thrillerovosti. Malej Klare a riaditeľke škôlky som mal chuť 2 hodiny v kuse nafackovať, tak strašne ma - sorry za výraz - srali, ale tak to malo byť. Zo všetkých pozitív musím vyzdvihnúť brilantný záver, ktorý už snáď ani lepší nemohol byť. Mám veľmi rád, keď po skončení kvalitne spracovaného filmu rozmýšľate ešte 15 minút a spájate si jednotlivé súvislosti. ()

arinečka

Nehodnotím, nejsem schopna vstřebat ten konec. SPOILER: Jak lze takové špinavosti odpustit?? Prostě konec sleduju s odporem a ostatně možná, že hlavni hrdina na ale úplně úplném konci svou pošetilost taky konečně pochopí. Samozřejmě se tím spíš nejde tolik divit, že té malé všichni věřili (i když : opravdu i rodiče? Už hodně na začátku říkala, že to není pravda, ale matka jí namluvila, že je), když vypadala tak nevinně. ale je opravdu obdivuhodné, jak pochopila, jak učiteli zavaří a jak šikovně se inspirovala tím videem či fotkami, co měl její bratr. že vůbec pochopila, že by se toho takhle dalo využít. je to vůbec u pětileté možné? a ta drzost matky, která tedy bůhvíjak pečlivá nebyla, házet špínu na učitele, který se malé věnoval. poučení z toho plyne, nedělat učitele.děti si toho navymýšlejí a rodiče vždycky radši podkopnou učitele. Tak nějak nevěřím, že by se toto mohlo stát "každému". Ne, jenom těm, kteří nezapadají. A Lucas, který ze sebe dělal blbce a vodil líným rodičům dítě do školky a vypadalo to, že se nadstandardně stará o děti ve školce, tj. nejen do takové míry, jak je za to placen, ale snaží se být opravdu co nejlepší, neměl šanci. Prostě nezapadal. Všude rodinky a podivín, kterému nesvěřili syna, který nikoho nemá (než si našel tu holku) a který učí ve školce, kde jinak učí ženské? bez ohledu na to , že asi měl rád děti, že na to měl kvalifikaci, že jinou práci asi ve školství nenašel.... No který chlap by byl učitel ve školce? jinak tam byly samé poněkud hysterické ženské. no a ta jeho přítelkyně. Někdo namítá, že tomu učitelky a psycholog, kámoš ředitelky snadno uvěřili, ale to mě až tak nepřekvapuje. Ovšem policie evidentně nenaletěla a rychle to skončili, i když lidi prostě neměli ty informace, nebo důvěru v policii nebo nechtěli přiznat, jak sprostě se chovali k nevinnému. POZNAL NĚKDO, kdo v jiste fazi děje po Lucasovi na lovu střílel??? ()

kukkik

Zdrcující, duširvoucí divácký zážitek..mráz běhal po zádech a hrdlo sevřela pěst úzkosti. Jsem neskutečně rád, že už to skončilo.. a neméně rád, že jsem tenhle skvost viděl. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014