poster

Velká čínská zeď

 • Čína

  Čchang čcheng

 • Čína

  Chang cheng

 • Čína

  长城

 • USA

  The Great Wall

 • Austrálie

  The Great Wall

 • Slovensko

  Veľký čínsky múr

 • Velká Británie

  The Great Wall

 • Nový Zéland

  The Great Wall

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Thriller

Čína / USA / Hong Kong / Austrálie / Kanada, 2016, 103 min

Komentáře uživatelů k filmu (486)

 • tron
  ***

  „Vyzeráš byť so sebou spokojný...“ Páčilo sa mi to, 70%. V scenári všetky tie hovadiny (a že ich je!) museli pôsobiť neuveriteľne absurdne, no hotový film vyzerá ako dokumentárna historická dráma. Bungee jumping? Jasné, v pohode. Balóny? V pohodičke, zožeriem aj s navijakom. Scenár je skutočne plný takýchto (a iných) kokosín od výmyslu sveta. K tomu plno strašne nelogických kravín, postavy ako zo šlabikára, kvalita trikov často podozrivo kolíše, Willem Dafoe WTF a na samotnom „múre“ sa odohráva len časť deja, navyše v podstate len na pár jeho metroch štvorcových, keď sa to tak vezme. Chápem, že to mnohým nesadne a dajú 40% a možno aj menej, ale mne sa to páčilo. No nie až tak, aby som dal 80%. P.S. – Toto musel Tony Gilroy dlho písať :-)(2.4.2017)

 • Kothy
  ***

  Dost ujetý film. S realitou vážně nemá moc společného. Je to prostě jedna velká pohádka. Je trochu netradiční vidět čínský film s několika západními herci. Akce je sice super, ale ten děj trochu pokulhává. Co budu říkat, zápletka je dost jednoduchá. Matt Damon tu má trochu netradiční roli a jeho parťáka hraje Pedro Pascal. Willem Dafoe ve filmu skoro není. Čekal jsem, že aspoň těch monster bude víc neb,o že budou mít zajímavější pasti. Co už... "Hrozně smrdíte." :D(19.5.2017)

 • pepo
  ***

  Obrovske tvorive zlyhanie vsetkych zucastnenych. Nastastie su obvykle vsetci tak schopni, ze im namiesto nepozaratelnej sracky vyliezla aspon zabavna blbina 6/10(23.7.2017)

 • Vančura
  **

  Podobná blbost jako kupříkladu Světová válka Z - stupidní děj je utopený pod záplavou efektů a po pár dnech už člověk zapomene, že to kdy viděl. Nebavilo mě to a přišlo mi to jako pompézní čínský kýč, který je beznadějně komerční a plný nejrůznějších klišé. Asijskou artovou produkci mám v oblibě, ale tenhle blockbuster na čínský způsob mi vyloženě nesedl a Matt Damon se podle mě účastí na tomto projektu zaprodal za špinavé peníze.(5.1.2017)

 • SeBig
  **

  Timhle já nemluvim.(12.12.2017)

 • Oktavianus
  **

  Tohle ne. Mohl z toho být velkolepý spektákl. Výpravná freska, která líčí setkání Západu s Východem a stavbu velké čínské zdi vysvětluje trochu jinak, než se obvykle říká v dějepise. Jenže výsledná zpotvořenina se nejen nepovedla - to se občas stává i ambicióznějším filmům. Horší je, že Velká čínská zeď je prostě hloupá. Ve fikčním světě, kde na čínské impérium útočí hromady příšer, jsem ochoten překousnout ledacos. Ale kromě blockbusterovsky vymazlenému výtvarnému pojetí filmu, na který dobře kouká, všechno je plastické, barevné a vymydlené, hrají tu jenom hezcí lidé (v čele s čínskou krasavicí Tian Jing s krásným úsměvem, jež je v brnění docela hodně sexy), je to průšvih. Příběh je velice hloupý a s naprosto strašnými dialogy. Třeba ty na téma důsledně kladných Číňanů, vždy bojujících nezištně a ve jménu správné věci, versus do té doby prohnilí zápaďáci, co se bili jen pro prachy, až konečně pochopili, že válka pro ideály může mít smysl, který celý život postrádali. A tak podobně. Jeden by si myslel, že poté, co se takové věci řekly ve stovkách filmů snad tisíckrát a každý včetně tvůrců je už v televizi musel slyšet, scenáristé už je psát nebudou, ale stejně tyto plky znovu a opět zazní. A v ději to samý. Tak například hradební obránci mají k dispozici celou řadu zajímavé bojové techniky včetně střelného prachu. Co myslíte, používají je? Kdepak, při jednom útoku se brání jedním způsobem, při druhém zase jiným, vybuchující katapulty se jednou použijí, podruhé ne; efektní, a dokonce i celkem efektivní bungee jumping obránců ze zdi mezi nepřátele se pro ohromení použije poprvé, ale potom zase ne... Asi aby mohli příšery pokaždé něčím překvapit. Anebo spíš diváky. Na úkor logiky.(2.3.2018)

 • Chrustyn
  ***

  Pokud k filmu přistoupíte, jako k nenáročné a vizuálně zajímavé podívané, můžete se velice dobře pobavit. Triky jsou povětšinou spíše mizerné, ale akce je dost, film není dlouhý a dokáže pobavit. Rozhodně však neočekávat nic světoborného a nejznámější režisérova díla to připomíná jen občasnou vizuální stránkou.(28.5.2017)

 • becki_tu
  **

  Jason Bourne s pricem Oberynem pátrají po střelném prachu a náhodou se připletou do epické bitvy číňanů s bájnými bestiemi. Na papíře to zřejmě vypadalo lépe než to ve skutečnosti dopadlo. Velký rozpočet je cítit z každého záběru, ale po obsahové stránce jde o nekonzistentní mix prázdných dialogů, nelogičností a plochých postav, o kterých se kromě jmen v podstatě nic nedozvíte. Damona mám rád, ale tahle role mu nesedla. Zároveň ale pohybuji, že by kdokoliv jiný ze současného hollywoodu zvládl tuto roli lépe, protože tam vlastně není moc co hrát. Jako delší intro k počítačové hře by to nejspíš fungovalo, jako samostatný film se stopáží pouhých 90 minut to v silné konkurenci amerických blockbusterů bohužel neobstálo.(14.4.2017)

 • ARI50
  ****

  Potvůrek nebylo vůbec málo ale požehnaně příběh bych určitě tady zasloužil natáhnutí hned po pár minutích nebezpečná akce a šílené ženy co skáčou po hlavě na smrt. V mlze sem čekal velký boj který se bohužel neuskutečnil konec mi přišel trošku jednoduše ukončen ale celé to mělo svoje kouzlo a líbilo se to je hlavní.(2.2.2017)

 • korbitch22
  **

  Naprostý opak letošního Konga, příšerné efekty, dementní dialogy, tragické herecké výkony, laciná hudba jak z druhořadých velkobéček z devadesátých let, pitomej příběh, komické akční scény a debilní finále. Tenhle film je ukázka toho, jak to absolutně nemá fungovat. Režisérsky totálně neukočírované a vůbec nechápu, co v tak ubohém braku dělá Met Dejmi, který se tu dokonale zesměšnil a ztrapnil. Těch kokotských scén je tu tolik, že kdybych je měl všechny vyjmenovat, odříkal bych ze 104 minut stopáže 89. Znáte ten pocit když sledujete nějaký film a cítite se za ty tvůrce úplně trapně. Museli jsme se se ženou furt smát a má drahá to po 50 minutách vzdala a usnula a to prosím ve dvě odpoledne. Naproto zbytečně vyhozené peníze a těch 58% tady je až neuvěřitelných. Sračka za 30% s vodřenou prdelí. Trapné...strašně,,,,strašně moc trapné.(1.5.2017)

 • malylada
  *

  Tak za tohle vysolit 100 míčů, po dotočení mě posadit do křesla, tak mě omeje. Nepamatuji si, zda jsem byl za poslední rok na horší projekci. Všechny věci od začátku do konce, které se ve filmu dějí jsou hloupé, nudné, otravné a navíc to hnusně vypadá. Matt Damon musel dostat opravdu balík, když se rozhodl do tohoto filmu jít , neboť jeho postava nemá co hrát a působí komicky jako celý film. Postavy jsou nezajímavé, o nějakém jejich vývoji v příběhu nemůže být řeč a co dialog, to tenká hranice snesitelnosti. Na začátku mě iritovaly armády jako z omalovánky, létající vory s prostěradly, nelogické skákání bábovek ala bungee jumping, které pro samotný účel armády neměly význam a podobných nesmyslů. Vizuál působí hodně podprůměrně, plný digi bordelu a opravdu se na to špatně kouká. Po celou dobu je to taková fraška, že jsem několikrát v kině vybuchl smíchy a jako parodie si to zaslouží jednu hvězdičku.......2/10(11.1.2017)

 • ConanVJ
  ****

  Film vytvořený hodně na efekt. Příběh je velmi jednoduchý a celkem chytlavý. Vůbec jsem netušil o čem by film měl být a s výsledkem jsem spokojený. Efekty jsou pěkné, potvory se povedly a akce je zde hodně. Obsazení filmu sluší. Hudba pěkně zvýrazňuje dení na plátně. Za mě 85%:)(17.1.2017)

 • Yoshitsune
  ****

  Když sem poprvé viděl trailer, na tenhle film, tak sem se chytal za hlavu s otázkou na rtech, proč ????? A po dnešní návštěvě kina, proto !!! Ti ŤÍňani to docela dali, ono sice divák musí přistoupit na tu hru, že sou tam digitální monstra a že je to taková laciná zábava. Ale když tohle, divák akceptuje a přestane v tomhle hledat dvojité sysli a jiné historické odkazy, tak si to užije. Akce byla super, nicméně ta akční finále, mi přišlo takové uspěchané, představoval sem si, že to bude ve stylu vybíjená. Je to škoda, jelikož první bitva na zdi byla nejenom dobře vygradovaná, ale i vynikající co se týče týmového boje. I následující bitva v mlze, byla fantasticky udělaná a napínavá a těch nápadů. Ohh tvůrci měli opravdu, hodně nápadů a tvůrčí tvořivosti, sebevražedné komando, ohnivé koule, sekáčky ve zdech, harpuny a další super zbraně. A Raminovi bych hned hodil sošku Oscara, zaslouží si ji, ty chorály, ty bubny jak se stupňovala akce, tak se i stupňovala bojová hudba. Nicméně ta délka, je prostě nepřítel celého filmu, uspěchané finále je jedna věc, ale ani vedlejší postavy (hlavně generálové) prostě díky tomu nemohli vyniknout. Matt Damon však vynikající, já sem věděl, že ta retadovaná postava Bourna, kterou musí hrát neni jeho chyba, ale opět chyba režiséra či scénáristy. Zde si roli, užívá a jeho postava mně zajímala, hned bych bral prequel abych se víc dozvěděl o jeho postavě. No co se týče, jeho kámoše Pedro Pascal, i tady mně zajímala jeho minulost, nicméně mně mrzí to, jak se rozhodl a udělal co udělal, přeci jenom sem si ho představoval ve finální řežbě po boku Matta a té fešné generálce. Happy End, lze tvůrcům odpustit a poslat jim čtyři hvězdy, a musím podotknout, že je to lepší, než čtyřicet sedm paniců s Keanu Reevesem. https://www.youtube.com/watch?v=NwF5kcgdAso(8.1.2017)

 • schizmo
  ***

  Formálně v pořádku přiměřeně vtipná dobrodružná fantasy. Jen jsem čekal na konec gradaci v podobě nějaké té godzily :)(5.2.2017)

 • Jirka_Šč
  ****

  Myslím, že by to byla ptákovina, kdyby se holywoodského scénáře nakonec nechopil Zhang Yimou a neudělal maximum, co šlo. Finálně překvapivě bezchybně natočené hybridní béčko s Mattem Damonem. Nepotřebuju vidět znova, ale nemyslím, že je fér dát jen 3*. P.S. Politiku v tom nehledám a myslím, že ani není. Souhlasím s názory, že zde nešlo o západ/východ, ale o jednotlivec/celek.(6.3.2017)

 • PanCitron
  *

  Problém toho filmu není ani tak absence děje či nijakost postav, nýbrž to, že mu chyběla duše. Yimou, do jakého rutinního kýče ses to uvrtal? Docela smutné.(26.8.2017)

 • Dale
  **

  Veľkolepá farebná ftákovina. To, čo tu vystrája Damon s lukom, sekerou, štítom a neviem ešte čím, je riadna trapošina...(15.4.2017)

 • Frajer42
  odpad!

  Myslím si, že je zcela jasné, kdo si pochutná na Zlatých malinách, a to hned v několika kategoriích. Matt Damon se upsal vskutku vynikajícímu filmu, kde si mohl ve zpomalených záběrech zaválčit proti hordám rozběsněných ještěrek. Není tajemstvím, že se v Číně hojně holdovalo opiu. A právě při jednom z opiových dýchánků vznikla i tato legenda, která nikdy neměla být brána vážně a už vůbec se neměla dočkat filmového zpracování. Zeď byla příliš vysoká na to, aby Čína odrážela útoky Mongolů či nějakého podobného póvlu. Na scéně se tedy objevily ještěrky a musím říct, že než se objevily, tak mi film nevadil. Hrál všemi barvami a zeď byla skutečně kolosální. Bohužel se to postupně zvrhlo v nesnesitelnou píčovinu. Dialogy se nedaly poslouchat, ani když je vedli páni herci. Příběh má neskutečně primitivní a debilní vývoj. Zpomalené záběry působily maximálně komicky. Stejně tak i záběry, které zpomalené nebyly. Neskutečná bída. Prostě tvůrci vymysleli totální píčovinu a aby to celé bylo alespoň trošku divácky atraktivní, tak tuhle píčovinu zasadili na Velkou čínskou zeď. Očekávání jsem neměl velká, ale toto jsem neočekával ani v těch nejhorších snech. Tvůrci nepodcenili pouze inteligenci ještěrek, nýbrž i diváků. Katastrofa!(21.5.2017)

 • BMW12
  ****

  Je vidět, že rozpočet byl opravdu veliký, protože ty akční scény a efekty jsou opravdu dobré. Líbili se mi Matt Damon a Andy Lau. A také krásná Tian Jing. Příběhově to však bylo horší, ty stvůry se tam objevili zničehonic a vlastně jsme nedostali ani pořádné vysvětlení, sice řekli, jak se tam dostali, ale čekal bych, že tomu věnují více času. Také jsem očekával románek mezi Williamam a generálkou. Ale jako fantasy oddechovka je to fajn film. Dávám 3,5*. P.S. Díky mému hodnocení se celkové hodnocení filmu zvýšilo z 56% na 57%.(27.6.2017)

 • GodComplex
  ***

  Prvni tretina je naprosto bozi cinske epikusu fantasy u ktereho jsem chrochtal blahem a chystal si komentare o navratu Zhanga do top formy z dob Hrdiny a Klanu letajicich dyk, ale pak to bohuzel strasne polevi, zacne se to snazit tvorit charaktery, ktere jsou spatne, Damon je tady uplne totalne mimo a cele to zacne spis nudit. 6/10(25.3.2017)

 • javak810i
  **

  Číňané zachrastili zlaťáky, zaplatili si pár hollywoodských herců a stvořili CGI adoraci na Velkou čínskou zeď a její strážce. Co na to říct. Snad jen to, že by možná filmu víc prospělo ušetřit za Matta Damona a spol., a dát trochu víc peněz programátorům, protože místy ty počítačové efekty vypadaly jak ze hry na Playstation 2. Ale když už nic, tak aspoň příběhově se jedná o takové průměrné akční béčko. Celkově mi však "Čang čeng" přijde jako zbytečný film. 2/5(1.4.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace