Naki

Ještě teď mi běhá mráz po zádech z toho složení ironie a ne-tak utopického možného vývoje počítačů. Největší problém téměř u každé scény byl ten, že jsem nevěděla, jestli se dřív smát nebo se děsit. Naštěstí má sarkastická povaha zvítězila a spíš jsem se smála Theodorovi a jeho OS, ale stejně se mi v tom podprahovém myšlení a cítění celou dobu držel nepříjemný pocit a smutek. "Her" je samo o sobě dokonalé, jen ta pomyslná třešnička na dortu patří Billovi Haderovi & Kristen Wiig. :) Klobouk dolů, protože po dlouhé době se mi stalo, že jsem propadla filmové diegezi a nechtělo se mi odtamtud. ()

gp_one

Waw......no.......mrazivě skutečné a zároveň neskutečně oduševnělé a něžně citlivé prožívání lásky k jedničkám a nulám Scarlet Johansson. :) Mrazivé o to víc, pokud si uvědomíme náš dosavadní vývoj v naší době technické. Zatím jsme se dostali od komunikace výlučně tváří v tvář, přes listovní korespondenci, dálkovou komunikaci s lidmi které povětšinou známe (telefon, SMS), až po komunikaci s lidmi naprosto cizími (chaty, internetová fóra)....logicky se lze domnívat, že éra rádoby vztahů lidí se svou osobní Siri, která jediná nám rozumí a naslouchá je na dohled. Smutné, ale není zas až tak těžké si uvědomit, že pro naši duši opravdu není těžké chovat silné city k nehmotnému. Žakvín vyloženě herecky exceluje a stává se pro film pomyslnou třešničkou na dortu. Pro mne ten nejlepší herecký výkon uplynulého roku. Film jako takový pak nemám problém zařadit mezi své best of 2013, a že jich nebylo málo. Povedený rok. ()

siloalampa

Netuším prečo, ale film mi prišiel miestami odporne hnusný, slizký a vtieravý ako celý geni(t)álny operačný systém. Ozaj sa vám to všetkým tak páči? Musím uznať zaujímavosť a originalitu nápadu, ale do riti s nápadom, keď je spracovaný tak hlúpo - pseudointelektuálne. Ospravedlňujem sa, ale ja mám a vždy budem mať radšej teplo ženského tela a všetky tie hlúpe nedokonalosti a praproblémy, ktoré sa so ženami spájajú, no a za onaniu s nejakým chlípnym procesorom to teda rozhodne nevymením. P.S. A kto by vám potom pral, žehlil a varil? ()

joker30

Snímok, ktorý dal zabrať môjmu hodnoteniu a musel som si ho nechať uležať oveľa dlhšie ako iné, ktoré idem ohodnotiť. Toľko zmiešaných pocitov vo mne dávno žiaden snímok nevyvolal. Na jednu stranu som si už po pol hodine hovoril: To budem ešte hodinu a pol kukať na to ako sa baví s počítačom? Nie je to divné? Je to divné a Mega, wtf? Na druhej strane sila emócii rôzneho druhu, ktoré to počas rôznych pasáží filmu vo mne vyvolávalo bola neskutočne silná. Skvele zvolený hlavný predstaviteľ, naozaj pre Phoenixa si myslím rola ako stvorená, rola Scarlet , napriek tomu že ju nebolo vidno , absolútne presvedčivá, Amy Adams sa mi tu páčila by som povedal viac ako v Špinavom triku. Chvíľami mám chuť zakričať wow, chvíľami som z toho veľmi smutný. Neviem veru. Potrebujem to asi ešte stráviť. Každopádne týmto filmom som zavŕšil prehliadku na Oscara nominovaných filmov a rozmýšľam, či v mojich očiach , z hľadiska toho, ako mnou tento film pohol, by si práve tento ocenenie nezaslúžil najviac spomedzi všetkých nominantov. - 80 % ()

figliar

Doba, keď budú naše smartfóny a nové operačné systémy rozhodovať za nás sa pomaly, ale iste blíži. Týmto samozrejme nepredpovedám žiadnu apokalypsu v štýle SkyNET, len sa tak nad tým zamýšľam, že ľudia v poslednej dobe nahrádzajú svojich skutočných kamarátov za priateľov na FaceBooku a začínajú sa čím ďalej tým viac izolovať. Film je v podstate One Man Show Joaquina za asistencie ukľudňujúceho a zvodného hlasu Scarlett Johansson, ale je na ňom toľkej pravdy, až Vás zamrazí. No nič, idem vytiahnuť zo šuplíka moju 15 ročnú Nokiu a svoju vedeckú kalkulačku hodím do skrine. Mne žiadna elektronika srdce lámať nebude!!! ()

kersten

Majstrovské dielo. Ja len dúfam, že náš svet k dačomu podobnému nedospeje. Po dopozeraní tohoto filmu som mala chuť dakoho reálneho a hmotného objať a byť rada za to čo mám. ()

cartwheel

Stejně jako je idea filmu o lásce k operačnímu systému podivná, je podivný i dojem, který ve mně film nechal. Na jednu stranu jsem měla tendenci se nudit a chvílemi se pozastavovat nad absurditou, na druhé straně jsem už nějaký pátek nepotkala film, který by mě tak ideově stimulovat a nechal přemýšlející. Myslím, že je to především samota a to, jak se s ní vyrovnáváme, že to je v centru Her. Možná až příliš melancholické na film, ve kterém všichni nosí kalhoty s vysokým pasem a většina mužů má knírek (který jim nesluší, protože jen zlomková populace vypadá s knírkem sexy. Nejste Rhett Butler, ne.). Ať tak jako tak, barvou, snímkem, hudbou, filosofií je to hrozně příjemný film, jen pravděpodobně až příliš pomalu plynoucí a rozvleklý. Rozhodně mi na nějako chvíli vzal schopnost vyjadřovat se. Pardon, smutný komentáři. A pardon pro Joaquina, protože de facto utáhl celý film sám, a páni, že se mu to dařilo. ()

Rikky007

Velmi působivé ztvárnění sociologických otázek v době moderních technologií - a tím působivé myslím často až znepokojující. Dlouho jsem neviděl film, který by mě dokázal tak zasáhnout ať už myšlenkou nebo upřímným vyjadřováním. Ačkoliv J. Phoenix nepatří mezi moje oblíbence, tady ukázal svoje kvality a musím smeknout. I režisér se vyznamenal se svým, abych tak řekl, příjemně moderním pojetím obrazu, které ale zároveň nebylo rušivé, spíš velmi umocňující emoce a momentální sdělení. To se taky málo komu zcela zadaří. Přestože mě tenhle film místy uváděl do rozpaků ve všech možných směrech, když se nad to člověk povznese, nemůžu si pomoct, je to, už jenom z akademického hlediska, velice mistrně zvládnutý kus práce. Navíc tohle vás opravdu chtě nechtě přinutí k (nemalému) zamyšlení.... ()

TakeruDavis

Ona aneb zamilované mikročipy. Zda bych se dokázal zamilovat do umělé inteligence? U filmu nebylo poprvé co jsem se nad podobnou otázkou zamyslel. V případě filmu však byla umělá inteligence zastoupena smartphonem, což vrhlo na mou otázku zcela jiné světlo. A má takový vztah šanci vydržet? ()

Rockerman

Hodně zvláštní film! Co si z toho člověk může odnést? Je to o tom, že ženy, ikdyž jen virtuální, jsou přelétavé a potřebují spíše chlapa, který ji není až tak oddán? Ve druhém plánu cítím, že je ten film i povzdechem, jak jsme se kvůli všem těm chytrým přístrojům vzájemně odcizili, že spolu komunikujeme jen přes operační systémy a ty vztahy pak podle toho vypadají? Opravdu bych se nechtěl dožít podobných konců a myslím si, že už k tomu nemáme daleko! Do pěti hvězd tomu moc nechybělo! ()

PEZ

Her je cisty protipol akcnych spektaklov - nikam sa neponahlajuci, melancholicky film s vybornymi scifi napadmi a niektorymi vynimocnymi scenami (napr. sex s neznamou osobou, ktora nahradza znamu, no virtualnu osobu). Scifi, ktore viac vystihuje nasu dobu a zivot v mestach, ako akykolvek iny aktualny film "zo sucasnosti". Pred kamerou je to herecky koncert Phoenixa, ale v zvukovej stope exceluje Scarlett Johansson. I ked tu su zaujimave dve veci - prva, ze cely cas som ju mal pred ocami a druha, ze povodne bol film natoceny so Samanthou Morton. Az v strizni si to Spike Jonze rozmyslel a rozhodol sa po jej suhlase ju nahradit a znovu nahrat vsetky dialogy so Scarlett. Sam Morton ostala teda "len" ako associate producer. Ostatne postavy nemaju az taku vahu, ale velmi som si uzil ake ine postavy (oproti predchadzajucim filmom) hrali Amy Adams a Olivia Wilde. A skvelo. Scifi prvky boli vsunute premyslene, umoznujuc uverit, ze takto to o par rokov moze naozaj byt. Mimochodom to scifi mesto, v ktorom sa to natacalo je Shangai. ;) Jedina vec, ktora mi naozaj liezla na nervy bolo neskutocne chudacky vyzerajuce retro-styl oblecenie, ktore mali vsetci na sebe. Veci ako zo second-handu, navyse tie panske nohavice vytiahnute po prsia boli vskutku katastrofalne. Najma s tymi babkovskymi svetrikmi. :) Toto mi fakt nesedelo. Odhliadnuc od toho, Spike Jonze potvrdil, akym originalnym zjavom je a som rad, ze pre nas Her natocil a ze bol zan oceneny Oscarom aj Zlatym Globusom (za povodny scenar). ()

Dimo

Pěkný. Fakt že jo. Má to však jeden nenápadný háček. Scénář psal člověk, (alespoň doufám :-)) takže se filmu po rozumové stránce nedá příliš podlehnout. Ale citově ano. Já jsem se pocitově unést nechal a tak jsem spokojen a "Ji" považuji za jeden z nejzajímavějších filmů roku 2014. Sympatická je uvěřitelnost a reálnost takového příběhu a věřím, že je jen otázkou času, kdy se s takovým učícím se softwarem setkáme. ()

UniqueNett

Věděla jsem, že Phoenix je jistota skvělého zážitku. Tušila jsem, že Her bude něco, na co dlouho nezapomenu. Ale že budu tak dojatá a budu s Theodorem vnitřně prožívat všechny jeho pocity, to mě vážně nenapadlo. Je až k neuvěření, jak se během hodiny a půl může člověk cítit sám. Ačkoliv to zavání romantikou jako prase, ve skutečnosti je to tvrdá realita. Zatím nám jen chybí sluchátko do ucha a OS s hlasem člověka. Her je film, který ve mně zůstane a to zbožňuji. Silná hudba, výborný Phoenix a geniální nápad. Pět hvězd a to zcela zaslouženě! ()

Kingjiri

Námět je zajímavej, zároveň však taky divnej - fakt si nedokážu představit plnohodnotnej partnerskej život s takovouhle imaginární partnerkou (třeba ultra-realistickej robot už by byla jiná :D). Joaquin Phoenix sice s knírkem a brejlema vypadá jak nefalšovanej německej pedofil Helmut, ale podal fakt skvělej výkon. Dál jsem zjistil, že Scarlett Johansson má vedle sexy těla taky sexy hlas. Nicméně mě mrzí, že tvůrce nanapadlo obsadit jí i osobně do nějaký erotický scény, která se klidně mohla odehrávat v Theodorovejch představách - to bych hned zvýšli hodnocení. Dost mě potěšil sympatickej závěr, kterej jde zlatou střední cestou a je tak nějak ze života. A ještě ode mě letí menší pochvala za hudební doprovod. Sympatická žánrová jednohubka v poněkud komornějším provedení (pár herců a strohá výprava), tři silnější hvězdy. ()

redwik

Pravdepodobne by som si mal pred pozeraním filmov nejako zakryť hodnotenie, pretože akonáhle vidím červenú farbu, čakám od filmu veľa. Na Her som sa riadne tešil, no výsledný dojem bol o ešte kus horší než vo Walterovi Mittym. Síce Joaquin Phoenix bol celkom fajn a téma bol zaujímavá, film ma po celý čas nedokázal zaujať. Dokonca ani sexi hlas Scarlett Johansson, ani pekná Rooney Mara alebo Olivia Wilde. A odrazu tu bol koniec a ja som bol rád, že film už skončil. Škoda. Však viki03? Joaquin Phoenix - Theodore /:/ Scarlett Johansson - Samantha /:/ Amy Adams - Amy /:/ Chris Pratt - Paul /:/ Rooney Mara - Catherine /:/ Olivia Wilde - blind date /:/ Kristen Wiig - SexyKitten /:/ Laura Kai Chen - Tatiana ()

phoenixer

"It´s fuckin brilliant!". Scénář je geniální a přiznávám se, že v jedné chvíli jsem měl dokonce na krajíčku. Už dlouho jsem neviděl film s tak skvělým scénářem. Donutí to člověka hodně se zamyslet, hlavně tedy nad tím kde začíná a končí realita a kde už zacházíme příliš do extrémů. ()

darkreider

Človek za ťažké love kúpi software aby nebol sám a ten mu dá košom? To je celkom zásadný bug. Človek sa až čuduje, čo dokáže prejsť testingom. A naviac je to rozťahaná poetická nuda, kde fakujúca herná postava je jediný svetlý moment, pretože vystihuje môj stav. ()

Kaucuk

Jednoznačně to nejlepší, co jsem zatím letos viděl. Spikova vize budoucnosti není vůbec nereálná a člověk si po tomto příběhu začíná myslet, že přílišná technologizace nebude jenom to špatné. Ano, lidé spolu zde komunikují stále méně a více se baví s umělými inteligencemi, než s normálními bytostmi. Ale právě příběh Samanthy a Theodora nám dává k zamyšlení, zda-li v budoucnu nebudou umělé systémy taky něco jako živé bytosti s vlastními cíli a touhami, které se rády zapojují do vzájemné socializace a zároveň i trochu pomáhají nám, lidským bytostem, se svojí nejistotou a nervozitou ve vztazích. Spike Jonze to opravdu napsal geniálně a hlavně úvodní hodinka je k spokojenému pomlaskání. Krásně barevný snímek má v sobě mnohem více než jenom kritický pohled na dnešní přemodernizovaný svět. Spojuje příjemnou komedii s vážnými a dojemnými momenty či nám odhaluje dle mého docela dosti pravděpodobnou budoucnost, kdy retro oblečky budou opět v módě a psaní dopisů pomocí vlastních rukou a myšlenek bude z módy. Chemie na plátně působí opravdicky, ačkoliv jde o vztah muže (výborný Joaquin Phoenix) a ženského hlasu (ten je moc líbivý díky Scarlett). Když se k tomu všemu přidají jako bonus oči Olivie Wilde, tak se vyklube parádní film, kterému odpustíte i drobnější úpadek tempa ve druhé, předzávěrové, polovině filmu. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz