Ivec

Som nadšený z herečky, ktorú som ani nevidel... Super dabing... výkon "Theodora" štandardne vynikajúci... ALE.: Každý režisér si potrpí na kvalitný koniec... Možno som nepochopil. Možno mi niečo ušlo... Ale som fanúšik filmu, a zhliadnem znova. Ak pochopím zámer záveru, tak tú zaslúženú piatu hviezdu odo mňa obdrží.... ()

curfew77

Parádní herci i ve vedlejších a malých rolích (Rooney Mara! Pratt!), dech beroucí vizuál se spoustou futuristických nápadů... a to je v podstatě celé. Přečtete-li si synopsi, vlastně víte všechno, snad jen finální vyznění je trochu jiné, než byste asi čekali. Jinak je ale scénář místy regulérní nuda s naprostým minimem překvapivých momentů. 55 %. PS: Scarletčin výkon je opravdu mimořádný, v mých očích předčil i Phoenixe, a přišlo mi, že by klidně snesl i oscarovou nominaci. ()

boltCZ

Pohled na AI a člověka jinýma očima. Nebojí se konvencí, prozkoumává nevšední témata. Dobře napsané, zpracované i zahrané. Technická nedůslednost tvůrců a nejasná definice umělé intelegence ve snímku mi ale vadila, stejně jako hlavní postava a ponurá atmosféra. Klíčové prvky filmu jsou velmi subjektivní. 60% ()

maoc

RECENZE 1: Zbožňuji filmy, které bez nějakých caviků přivádí sci-fi prvek do života a neomaleně jej nechají působit na postavy, jakoby to snad byla pravda a ne scenáristův konstrukt (Věčný svit neposkvrněné mysli, Stopky lásky, Melancholia, ....). Je to "jako ze života", i když je to vymyšlené. V tomto Her exceluje. Navíc je zabalena do slušivého vizuálního i hudebního kabátku, scénář je sice předvídatelný, ale super, obzvláště dialogy, dabing se povedl, Joaquin Phoenix válí. Prostě jedna skvělá věc vedle druhé. Film je navíc vizionářský, přičemž jen lehce extrapoluje dnešní realitu (2022). Jsem nadšen a hodnocení nemůže být jiné.*****************************************************************************************************************RECENZE 2: Her je esenciální hipsterská pičovina. Už ty kalhoty byly jasným varováním. Kašírovaná a COčkem vyfoukaná přebarvená cukrová vata, která začíná sterilní uklizeností a vyumělkovaností všech interiérů i exteriérů (pláž!) a končí stejným stavem myslí a duší lidí, kteří je obývají. Jeden zlomený strom to nezachrání. Naprosto neživotná utopie! Nepřekvapí pak vznik AI OS, který je tak dokonalý, že nahradí přítele nebo intimního partnera. Dokonce i s tělem, když se na tom trochu zapracuje. Film není hloupý, jen hrozně povrchní a lživý. Zjednodušující. Zcela postrádá nějakou formu rebelství. Lidé se v něm chovají skoro strojověji než UI. Chvíli mi jich bylo líto, ale pak jsem jim to spíš škodolibě přál. Život je jiný a jinde a tito vymyšlení pimprláci ať si roní své umělé slzy a předvádí paletu svých marných emocí, já jim na toto jejich šidítko neskočím. *********************** A TEĎ SI VYBERTE... ()

MartinTerran

Čekal jsem, že to bude realističtější čili aspoň sci-fi, ale zde to je spíš fantasy, takhle se totiž program (AI) chovat nemůže. Příběh docela fajn a i pár věcí na zamyšlení ze najde. Konec tedy vůbec nevychytali a byl jsem maximálně zmaten - kdo, proč a kam? Nevím proč je film tak vyhypovaný. Hodnocení: 58/100. ()

PlysovyMacko

Film je strašná uspavanka. Chápem, že sa nedá akcne natočiť vzťah hlavného hrdinu s počítačom. Väčšina dialógov sa deje medzi človekom a hlasom v sluchatku. Do romantiky som sa nevcitila,  jedinú emócie co vo mne film vyvolal bola ze som bola otravená z roztahanosti a dĺžky filmu. A pointa o tom, že počítač okrem hlavného hrdinu obskakuje ešte niekoľko tisíc dalsich ludí je facepalm. Pochválim peknú kameru a mužom sa film bude páčiť, lebo hlas počítača je Skajka. ()

ostravak30

Ona je zajímavým futuristickým sci-fi filmem, který má mnoho různých potenciálů. Dneska už je třeba v Japonsku běžné, že si muži užívají s robotkami. Umělé inteligence využívá mnoho firem zatím spíše pro řešení online pomoci, ale jak to tak vidím, v tomhle se nachází velký potenciál. Třeba ve Švédku nebo na Islandu aktuálně řeší ten problém, že se muži neumí seznamovat a ostýchají se ženu vůbec oslovit. Díky sociálním sítím lidé pomalu zapomínají umění komunikace a řešení problémů, takže i vztahy se rozpadají čím dál jednodušeji. Najít ideálního partnera v takovém světě je čím dál těžší. Takový OS by v tomto případě mohl být hodně nápomocný, ačkoli jak vidíme, klasický vztah se dá jen těžko nahradit. Film pokládá otázky ohledně významu vztahů. Co od nich očekávat, jaký by měl být ten ideální a co je víc - duševní nebo fyzická blízkost? Dalším potenciálem je třeba celkový vizuál či atmosféra samotná. Obojí vypadá hodně dobře. Joaquin Phoenix opět předvedl skvělý výkon a je jedním z těch skvělých věcí na filmu. Zajímavé je, že v ten samý den jsem viděl i film Humr natočeným jen o dvě léta později, který se tématem vztahů zabývá z úplně opačného konce. ()

Alex126

Nehodnotím tento film podle scénáře, hereckých výkonů nebo čehokoliv empirického. Hodnotím ho podle pocitu, který jsem měl během něho a hlavně, na jeho konci. 10/10 ()

mArtinko5MB

Oscar 2014: Najlepší pôvodný scénar - Víťaz || Writers Guild Awards 2014 pôvodný scéner: Víťaz || Zlatý Glóbus 2014 najlepší scénar vo filme: Víťaz Spike Jonze. Cena každopádne zaslúžená. Celkový dojem z filmu vysoko nadpriemerný, pokiaľ sa pohybujeme v sfére romantických filmov. Nie som veľmi na taký štýl, ale malo to prvky sci-fi, skúsil som a neľutujem. Joaquin sa dokonalo hodí na túto rolu a uvedomil som si, aký sexy hlas má Scarlett :) Hoci je šialené zavolať si takú herečku len kvôli hlasu :D. Moje celkové hodnotenie neodráža iba hodnotenie scénara, hereckých výkonov a hudby (ktoré boli mimochodom skoro dokonalé) ale i celkový dojem po skončení filmu, ktorý zanechal tento snímok.Hodnotenie: 92% ()

xzajox

A ja som si myslel, keď som sa zabuchol online, bez osobného stretnutia, že som divný. Námet je ozaj zaujímavý a nedalo sa pri ňom jednoducho vypnúť myseľ. Aj keď sa dej vyvíja dosť pohodovým pomalým tempom, nútil ma premýšľať neustále, predpovedať, predstavovať si tam seba. Nenudil som sa ani sekundu. Bol som nervózny, kedy zasa Sam niečo povie, zistí, rozhodne sa. V jednej chvíli som videl ukončenie typu SkyNet... no to by bolo už veľmi hardcore. Film dýcha atmosférou nie veľmi vzdialenej budúcnosti a predniesol morálne otázky, ktoré sú aktuálne aj dnes (ale na oveľa nižšej úrovni). Áno, dej bol trochu predvídateľný, ale mne to nevadilo. Asi najviac mi tam nesedel Retro-Phoenix (doba hyperinteligentných OS, a ľudia stále nosia fúzy a popolníky?) Inak plnohodnotný hypoteticko-mentálne aktivačný film. Ak radi premýšľate, je to pre Vás. 90% ()

natalie15

Nemôžem si pomôcť, jednoducho ma to nudilo. A to tak, že mi vôbec prišlo zaťažko dopozerať celý film. Nehovorím, že to nie je zaujímavé, a že to nemá nápad či myšlienku, alebo že by Joaquin Phoenix a Amy Adams neboli vo svojich rolách skvelí, ale chýba tomu drajv. Melancholické obrazy odcudzeným svetom a zúfalými ľuďmi, ktorý kvôli tomu odcudzeniu majú pletky s OS (tá myšlienka je navzdory tomu aký nudný je ten film sama o sebe mrazivá, hoci niečo podobné tu už bolo pri S1m0ne s Al Pacionom) a hudba sú fajn. Ale jediná skutočne dramatická, a mrazivá scéna je iba s Portiou Doubleday, ktorú "starostlivá" Samantha objedná Theodorovi ako náhradu za to, že nemá fyzické telo. To, a ešte vtedy keď !spoiler! Samantha postupne odkopne Thea kvôli 650 vzťahom s ostatnými OS, ktoré má súbežne. To je asi jediný krát čo som počas filmu cítila skutočné emócie. A stále som nepochopila zaradeniu do žánru "komédia". Nezasmiala som sa ani raz. A ešte viac nechápem neskutočnému záujmu Akadémie. Už vyššie spomínaná S1m0ne bola aj vtipná, aj melancholická, a myšlienka o vzťahu s umelou inteligenciou bola rozvedená a spracovaná, aspoň podľa môjho názoru, oveľa lepšie. *** a 60%. ()

DonBraso

Ano,tenhle film si budu pamatovat i za rok.Doopravdy skvělý náměť a scenář,který se nejspíše bude týkat nás všech na Zemi.Nejbližší budoucnost plná lásky,hořkosti,zklamání sebe sama a odpuštění.Tak krásný hlas Scarlett byl možná pro nějaký chlapy očistcem :D Kdyby konec skončil úplně jinak než jsem doufal,tak bych byl ještě více v depkách a bral to jako nejlepší překvapení posledních let.Tahle láska přes virtuální Samanthu měla ducha.Zajímavě se tvůrci vyvarovali jakékoliv reklamy na společnost,což bylo pro mě trochu zvláštní v dnešním trendu reklam ve filmu,ale ona by to byla taky reklama pěkná blbá.Na to se váže jedna menší berlička a to rychlý romantický zvrat,který vesměs nebyl rozuzlen a člověk si ho musel domyslet sám,protože cítit něco k počítači a najednou ve zlomku vteřin říct,že končím,je spíš sázka na riziko.Theo si možná mohl domyslet hnedka,že není jeho polovička na drátě sama,ale to jsou spíše takové teorie.Hlavní je celkový obsah a hlavně věc,že tento film je tak krásně jiný a člověka vtáhne do virtuálního světa,protože i někdy v budoucnu se může přesně tohle stát i nám.Abych nezapoměl Joaquin Phoenix parádní výkon.PS: Lepší než volat na erotické linky je si poslechnout hodně mlsný erotický telefonát ve filmu,který nejspíš byl prvním vyvrcholením ...scény ve filmu,kde byla tma a jenom se mluvilo a vzdychalo:) ()

Neor

Problém singles zdá se býti vyřešen. Tedy alespoň do úrovně seznamování, hledání ideálního partnera a v rámci filmu Her. Až překvapivě důvěryhodný scénář Spikea Jonzeho nás přivádí do nedaleké budoucnosti, kde najít tu pravou nemusí být až takový problém. Stačí se zaregistrovat na webovém portálu, počkat než vám vaše budoucí „operating system" přítelkyně na „prvním rande" prolustruje skrze připojení váš harddisk a.... „boom" .... jste v tom až po uši. K filmům z prostředí budoucnosti a sci-fi bývám všeobecně skeptický, v tomhle případě ale není třeba. Film od začátku zaujme a i přes svoje zařazení mezi dramata se místy nasmějete. Scéně při hraní videoher jsem se smál ještě druhý den. ()

pafka

Ha! Naprosty herecky koncert Joaquina Phoenixe. On totiz nesleze z platna ani na chvili, a tak od nej dostavate veskere mozne emoce, co jsou mozne a co scenar dovoluje. A dovoluje skutecne hodne, co se tyka lidskych citu a zamilovanosti v konfrontaci s pocity, ze je neco jinak a ze to neni uplne spravne a uplne ono. Musim se priznat, ze po hodine a pul uz bylo tema dost vycerpane, nastesti prislo rozuzleni a pak bohuzel, scenarista nevedel kudy kam a tak udelal jakousi rychlou tecku. To se mi nelibilo. Ale takovych filmu je hromada. Rozhodne ale velmi napadite a neokoukane. ()

Facerr

Že operační systém může bejt pěkná děvka jsem si myslel vždycky, ale až teď jsem to poznal na vlastní oči:). Tenhle film je uchylnej, perverzní a hodně zvrhle romantickej, ale na druhou stranu je to taková hloubka do duše zamilovávání se, že tomu nejde odolat. Příběh Her je brilantním nápadem věštícím těžko uvěřitelnou budoucnost. Přesto s uvědoměním nezastavitelnýho pokroku začíná dávat trochu smyslu, kterej se odhaluje kousek po kousku. Čím víc zmiňovanýho "pokroku", kterej nás vzdaluje od reality, přichází, tím víc člověku ubývá opravdovost a s tím i uvědomění si odcizení nejen k okolí, ale i sama k sobě, což vygraduje až ve vystřízlivění v zoufalý osamělosti. Důležitý na tom je ten hraniční a opravdu až do extrému dohnanej moment, ve kterým to člověku docvakne a právě přes něj se ladně přehoupli tvůrci filmu a s nima i excelující Joaquin. Na tenhle úlet hned tak nezapomenu. Btw. Nelze tu upřít ani výchovný efekt. Možná totiž někteří, po shlídnutí Her, přestanou vysedávat u Facebooku a půjdou si, s tím s kým si "písmenkovali":), pořádně zapí.... (pochopitelně jen v případě, že nezůstanou při reálném shledání jen v němém šoku:) ()

HaniRM

Dvou hodinové melancholické drama plné romantických klišé. Hlavní postava Theodor se živí psaním dojemných dopisů. Právě procházející rozvodem touží po lásce a skutečných citech ... Jak by se nemohl zamilovat do ženy, která ho zná lépe než sebe a dělá vše, co mu na očích vidí? Škoda jen, že je to dokonalý program v jeho počítači .. Páreček prožívá snad všechny fáze romantického vztahu včetně sexu ... Kdyby tak programátoři nezapomněli na funkci "zavři hubu" ... Snímek nepřináší nic nového, snad ani nepřipomíná poselství "život není v počítači". Souhlas s komentářem playboxguest. ()

newmeex

Já mám romantické filmy rád ale tohle bylo uknourany, příliš dlouhé, Phoenix zaspaty a over intelectual, jediné co se mi líbilo byl hlas Johanssonovej a fantazirujem si,ze mi taky někdo někdy předvede takový taneček jako alter ego Samanthy při svadeni Theodora, bylo to sice krátký ale o to sladci... ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Pro mě neuvěřitelně zajímavý zážitek. Jsem doslova otřesena a taky je mi hezky, je to rozporuplné a plné. Na rovině psychologické a sociologické tak silný a rozpínavý snímek, že nad jeho aspekty přemýšlím i pár hodin poté, co jsem jej viděla. Hluboce pátrající filmy, které přešlapují hranice, mam ráda. Je to originální, milé, hrozné, pomalé, bolestné, slzopudné, rušivé, přemýšlivé, hluboké i romantické. Zvláštní, ale větrné. Doopravdy, mám zajímavé pocity...rozhodně na mě čeká alespoň ještě jedno shlédnutí. Za to dík, Jonze!=´) "You´re confusing me." "Hi there!" ()

Prechytraly

Nevím, co mě děsí víc, jestli představa, že mě telefon nutí, ať s ním mluvím a beru ho ven, nebo fakt, že v blízké budoucnosti se budou gatě vázat takhle proklatě vysoko. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz