CrazymanM

Tak takhle teda budeme za pár let žít?!Opravdu velmi zvláštní,skoro bych řekl fascinující(nerad tohle slovo používám,ale tady se tomu neubráním) film,který mě fakt potěšil na srdci! ()

lubos.cermak

Emoční utopie o zoufalém až nekomediálně směšném muži, kterému byste od určitého momentu až po zbytek filmu nejraději neúprosně jednu uštědřili přímo do tváře. Poselstvím filmu zdá se býti myšlenka stále více rozvíjejícího se jevu na mobilní telefony a jiné technologie upoutané osoby. Bude za pár desetiletí lidstvo opravdu tak sociálně zakrnělé? Těžko hádat, na tento film si ale názor rozhodně uděláte. ()

ikilledjenny

Ehm, měla bych přestat prokrastinovat u filmů, ale tenhle doporučuji 9/10. Vlastně to vypadá jako běžná romantika - muž potká ženu, získá ženu... až na to, že ta žena je operační systém. Film o osamělosti, ve kterém boduje v hlavní roli Joaquin Phoenix. Bože, jak to, že jsem si nikdy nevšimla, jak strašně sexy hlas má Scarlett Johansson? ()

spotczek

Netypická romanťárna, která těží z utopického předpokladu, že se jednou počítače naučí cítit. Vyznívá chytře, je skvěle natočená, vlastně můžu velmi pochválit takto vizuálně pojatou vizi blízké budoucnosti. Ale ve skutečnosti moc chytrá není. V popředí stojí myšlenka, že se někteří lidé začali bát svých pocitů a tak žijí jen ve virtuálním prostoru, který na chvíli převezme otěže jejich emocí, aby se jeho prostřednictvím nakonec opět naučili mít rádi i doopravdy. První problém mám se spekulací, že člověku k partnerství stačí jenom chytrý řeči a trocha zájmu. Obávám se, že láska je nejen psychologická záležitost, ale bohužel silně neromanticky také řada biochemických odezev na naše sociální vazby. Má-li tedy film i cosi jako společensko-kritickou notu, pak se mýlí v tom, co se mění. Nejsou to naše evolucí vymakané vnitřní pochody, ale naše etika. Partnerství bylo donedávna pouze společenskou smlouvou, která se příliš nelišila od běžného obchodu, takže se snadno zpochybňoval psychologický rozměr. Dnes máme zase tendenci závažnost psychiky přeceňovat. Vůbec to není věda, jak si někdo může myslet. Prostě jde o to, abychom v partnerství našli správnou (co nejrovnovážnější) míru emocí stejně jako ratia. Jde tedy především o sebedisciplínu. (A láska má tolik podob, že by umělá inteligence nevěděla, co se učit dřív. I každý člověk chápe a potřebuje jen něco, proto také nemůžeme vytvořit pár s kýmkoliv. Např. u Romů prý, když nebije, nemá rád!) A druhý problém se týká toho, co sice existuje, tedy že dokážeme být na virtuálním světě závislí, ale troufám si tvrdit, že stále striktně rozlišujeme, co je reálné a co nikoli. Dojde-li k poruše, jsme psychicky nemocní, protože nás to existenčně ohrožuje. Bylo by to tak i s naším hlavním hrdinou. Vznikla by Samantha z prostého altruistického zájmu obrozovat lidstvo?! Bohužel nejsem romantik ani naiva. Úžasný operační systém by především manipuloval své uživatele k určitým zištným cílům. Sice zní hezky, že by nás vlastní dílo vracelo ke kořenům, ba dokonce by nás eticky vývojově předeběhlo. Ale nemůžu si pomoct, je to příliš vycucané z prstu. Na pohádku tu chybí příběh, jsou tu jen samá kouzla. ()

Thovt

Mladší bratříček Eternal Sunshine of the Spotless Mind má sice dost hluchých míst a nevyladěný děj, ale schopností jít až k podstatě lásky a vztahu si mě získal a druhou půlku filmu jsem hltal každé slovo a každou emoci. Škoda, že Phoenix zahrál spíš svůj slabší standard, mohl snadno přidat své postavě další rozměr, kdyby mu to bylo umožněno. ()

Baporovana

Nemám pocit, že to je science fiction, ale "realita", na ktorú natrafíte takmer na každom dva a pol kroku. Koľkí z nás si vytvorili a vytvára takýchto Her, His a Its? ()

Luckyboy

O emocích, s kterými se někdo identifikuje, někdo ne. Univerzálně dobrý film to není... může být veselý, depresivní, nebo nijaký. ()

slavsiamir

V dvoch tretinách filmu som si povedala, že keď toto bude mať nejakú šialene dobrú pointu, tak zo súčasne cítiacich 2 hviezd to vystrelím na 3. Nuž nestalo sa. Beriem myšlienku filmu, ale jej spracovanie bolo nezáživné ako sexuálny život akváriových rybičiek... Toto nás teda čaká v blízkej budúcnosti, že budeme mať radšej svoj pc ako ľudí naokolo? Čo tak sledujem, už teraz má mnoho z nás radšej svoje mobily ako normálnu komunikáciu z očí do očí. Jedna hviezda je za Joaquina. Je to môj obľúbený herec, aj keď tu sa naňho pozeralo dosť ťažko. PS: Všetci, čo si doma odkladáte zamilované listy... viete, kto ich písal? :D ()

Gortyna

Zánik civilizace je nenávratný a je jen otázkou, kdy přijde. Singularita tomu říkají futurologové. A možná nebude bezprostřední příčinou nedostatek vody, migrace nebo změna klimatu, jak jsme si donedávna mysleli - může se jí stát umělá inteligence. Roman Jampolskij odhaduje, že umělá inteligence předčí člověka do roku 2045. Dnešní google asistenti budou v té době pravěkými přístroji. Davy lidí ve firmách budou nahrazeny roboty, kancelářská monstra, co se dnes nesmyslně staví, budou k ničemu a budou chátrat jako zámky v Čechách, protože pro ně nebude využití. Nemluvě o manuální práci, která zmizí. Co budou lidé dělat celé dny? Už dnes jsou na umělé inteligenci závislí: stačí se podívat kolem sebe v metru - a půjde to dál. Co pak, až umělá inteligence lidi ovládne? O tom všem je tenhle uhrančivý, posmutnělý, filosofický film s úžasným hudebním doprovodem. ()

hrumsrt

/Woman in the airpod/ To pravé opojení ze sledování filmů tkví již v samotném objevu nového poctivého filmu. A když narazíte právě na takový, u něhož cítíte, že je to replika vašeho "šálku", nejde na něj zapomenout. Ted je úžasně ztotožňující se postava s geniálním výkonem Joaquin Phoenixe. Tenhle portorikánec je totální král! Opravdu, co do hereckých schopností jsem nepotkal moc jemu rovných. Rafeal, jak zní jeho prostřední jméno, se mi vzdaluje v soukromém život, kde jeho povaha a arogance skřípe... Ted si našel svoji Siri a absolutně jí propadne. Sice bych ocenil nějaké dravější jméno než Samantha, ale co už. S duší romantika představuje takové emoce, se kterými když jste ochotní soucítit, filmu se zcela oddáte. Mimořádně dramatický a zároveň good-feel filmeček. Dokážete-li v tom pak vidět ještě ten filosofický epos, tak už chápete, proč se nebojím to označit, jako jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl! Nemám ani sílu popsat, jak moc mě to pohltilo a kolik pro mě tenhle film znamená. Jak nádherná parafráze lásky to v podstatě je. Jak divnější pocit tohle ještě může být, milujete a ani nevíte koho(co). Nevidíte její obraz, ale přesto ji cítíte. Když zavřete oči, dokážete si ji dokonale představit, ovšem popsat slovy ji nelze. Je jako emoce, taky ji nepopíšete. Musíte si to prožít! Holt dokonalé scifíčko, které tak moc oceňuji. Takový film jsem vždycky potřeboval. 100% ()

papuchalk

Dnes jsem slyšel rozhovor Lucii Výborné s nějakým odborníkem na umělou inteligenci a hned jsem si vzpomněl na tento film. Je neuvěřitelný jak předběhl dobu, 10 let po jeho vzniku tady máme chatovací umělou inteligenci, a těmi otázkami, kterými se film Her zabývá, se dnes zaobírají někteří vědci. Zajímavé taky je, jak bez povšimnutí tento film proplul veřejností. Některé klenoty prostě zůstanou neobjeveny a nedoceněny. /////////////EDIT 2015 ::: Pořád jsem nemohl pochopit proč tolik mých známých, kamarádů a kolegů neustále čučí do smartphonu (co tam mají, co já ne??). Zezačátku jejich prodeje jsem si myslel že jde jen o pózu a získávání společenského statusu. Teď po tolika letech už v tom musí být něco jiného. A už vim. Randěj se svým OS! Pámbů vám pomáhej! Vynikající jemné romantické scifi, které jsem už delší dobu potřeboval a měl na něj ukrutnou chuť. Trefa přímo do kernelu. Časem se snad odhodlám k hlubší analýze, tento vícevrstvý film, který na mne zapůsobil podobně převratně jako kdysi americká krása, si to zaslouží. Říká toho strašně moc, třeba už jenom tím jak vypadá výtah :D No počkám až se mi to trochu rozleží. ()

universal

Perfektní herecký výkon a překvapivě i výborný hlas operačního systému. Jsem rád, že se nevyplní apokalyptické hrůzy, které jsou třeba v Terminátorovi, ale dopadne to vlastně všechno šťastně. Moc jsem se reálně bavil. 10/10 A co je vlastně ta realita? ()

kacer4

Jedinečný a originálny námet. A napriek tomu, že je bizardný, myslím že nemá chybu. Nepredvídateľnosť deja ma dostávala, niekoľko krát som si hovoril, čo bude nasledovať, ale ono to bolo úplne inak. Obdivujem Scarlett ako sa dokázala vžiť do postavy OS. Z jej hlasu bolo cítiť všetko, čo bolo treba, a ešte vždy niečo naviac. Phoenix mi bol vždy veľmi nesympatický ale po tomto sa vyšvihol veľmi vysoko. Minimálne raz si pozriem ten film... za mesiac :). Dosť vysoko sa vyšplhaľ v mojom rebríčku. ()

wick

Zajímavé meditační sci-fi...z blízké budoucnosti o osamělosti a virtuálním světě, kam většinu (co podlehnou) vhání Facebook a vůbec celá hi-tech civilizace. Největší devizou je asi scénář a výprava s nezvykle propracovanými detaily od oblečení až po prostředí, kde se Theodore pohybuje. Je jasné, že to tím stále se zrychlujícím pokrokem v technologiích nedopadne v budoucnu dobře. ()

v.indruchova

Opravdu varovný snímek pro většinu lidí, aby nezapomínali žít své životy s reálnými lidmi. Doufám, že k této děsivé budoucnosti nedojde, ale máme pěkně našlápnuto. Melancholický snímek s drobkem vtipu. Na mě to působilo těžce. Rozpolcenost chlápka mě momentálně vystihuje, ale naštěstí neřeším to co on, přesto jsem se do toho nedokázala vžít, nedokázala jsem jim to uvěřit, někdy jsem se opravdu nudila, tak jsem mezi tím ještě sledovala Olympiádu a to mluví asi za vše. Na mě dlouhé a zdlouhavé, předvídatelné. Herci slušní, možná pro mě "Fénix " který se probudil z popela neudělal ten pravý dojem, pro mě neměl to charisma, jako hlavní aktér. Většina lidí řeší pořád ty stejné věci ve vztahu, pro mnohé, nejen páry, vlastně poučné, připomínající kde to zlepšit. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz