Auta jsou hravá, vtipná, úžasně animovaná, laskavá, poučná, lehce moralizující, kouzelná a doporučuju je naprosto všem. I ten klasický, tolikrát viděný příběh (Doc Hollywooda mám fakt rád) je tady opodstatněný. Moc pěkné. A to k autům jinak žádný vztah nemám. P.S. A narážka na Válku světů je naprosto geniální!(25.7.2006)

Pixare, Pixare (ne)mám Tě rád, protože jsem na Tobě závislý :-)) Vždy si myslím, že předchozí dílko je "ten" animační vrchol a že se to už nepohne.... i pohne a vždy a rád se mýlím... Dějově jsou Auta opravdu plochým slepencem Doc Hollywooda a zbytku od všeho kousek, ale jsou příjemní, nenucení a já se dobře bavil... K plusu všeho musím konstantovat, že i mé obavy z dabingu se rozplynuly... 90% - jsem rozmazlený Pixarem, tudíž i víc mouchy hledající... :-))(16.8.2006)

Od začátku jsem byl proti Autům zaujatý a nehodlal jsem ustoupit ani o píď - a ještě po úvodním závodě jsem věřil, že dám maximálně dvě hvězdy, jelikož jsem tomu fáru s vyplazeným jazykem chtěl nějakým hrůzným způsobem ublížit. Pak se vše zlomilo. Může za to především veliká porce nostalgického patosu, jemuž jsem věřil a který byl nastaven přesně tak, aby nenudil děti a neurážel dospělého. Vyprávění o starých časech, kdy věci byly lepší a lidi (auta) se radši dívali, než bezhlavě spěchali, já můžu. Příběh je sice předvídatelný a na konci přijde nezbytné morální ponaučení (jinak bezvadně zapadající do kontextu vyprávění), nicméně nádherný vzpomínkový tón, s citem ztvárněné postavičky i prostředí, vymazlený vizuál... to všechno jsem si užil. Krásně vyvážená rodinná zábava, na níž si dal někdo záležet. Mimochodem, ve filmu je dost velká porce přímočarého dementního humoru, který mě bavil, stejně jako mě bavily různé kulturní a společenské narážky (zpomalená hipísácká dodávka s organickým benzínem jako parafráze zhuleného biožrouta - fakt!). Pro mě osobně docela velké překvapení.(9.1.2015)

Jak dopadl v pořadí již sedmý film studia Pixar? Všichni po rozpačitých trailerech čekali, že Auta budou jejich prvním filmem, kterým přeruší jejich dosavadní sérii perfektních filmů. I já jsem se bál, že na nás čeká sice vizuálně pěkná, ale jinak prázdná jízda. S radostí musím konstatovat, že jsem se moc zmýlil. Auta jsou precizní po všech stránkách. Je již tradicí, že pixarovské animáky každý rok přijdou s něčím novým co se týká vizuality. A vskutku se Autům v tomto směru nic nevyrovná. Ať už to je fotorealistická krajina, efekty kouře či vody, odrazy a lesk na kapotách aut či dokonale zpracované textury rzi. Na prvním místě je zde ale stále příběh a charaktery. Příběhová kostra není ničím originální, ale je prošpikována ohromným množstvím nápadů a vtipů, že je všechny nedokážete zaregistrovat při jednom shlédnutí. Ať už jde o slovní hříčky, inteligentní dialogy nebo různé vizuální vtípky, jež převažují. Například mouchy zde vypadají jako miniaturní autíčka s křídly, které za sebou zanechávají kouřovou stopu, či auto s vizáží a hlasem Arnolda Schwarzenegra. Zpracování aut je odvedeno na jedničku...s hvězdičkou. Mají dokonalou mimiku, gesta ( co všechno jde vyjádřit jen pomocí kol...), ale zároveň působí jako něco, co je vyrobeno z kovu a váží víc než obyčejný člověk. V tomto světě neuvidíte jediného člověka a všechny lidské činnosti vykonávají právě auta. Auta-papatazzi, auta-mechanici, auta-moderátoři...vše je opravdu propracované. Místo krav jsou na loukách traktory a tuningová auta reprezentují teenagery. Ale nejlepší na tomto filmu jsou samotné postavy. Najdete tu jednoduchého dobráka, militaristický jeep, dodávku hipíka a ekologa, který poslouchá Jimmyho Hendrixe, či moudrého veteráná. Každá postava něčím vyniká a je originální. Co se týká dabingu, měl jsem možnost vidět jen originální anglickou verzi a nemám výhrad, vše sedí. Auta si užijí spíše dospělí, ale i dětem se bude líbit. Pro ně je zde i v tomto žánru nezbytné mrální ponaučení, jež praví, že nejdůležitější je přátelství a rodina, ale nejedná se o žádnou křeč. Jedná se tedy o film pro celou rodinu. Auta se opravdu povedla, ale netroufl bych si říct, že se jedná o nejpovedenější pixarovku, ono je opravdu těžké všechny tyto filmy porovnávat. Kařdý z nich je skvělý.(10.7.2006)

Fantastické. Veškerá současná hraná produkce ať pukne Vzteky. Auta to dokázala. Mame co do činění s nejlepším filmem tohoto roku. Oscar je jasnej. Scéna strašení traktorů je geniální! PS S odstupem času a dalších dvou shlédnutích bohužel klesám o celé dvě hvězdy. Auta jsou technická špička, bohužel klasická Pixarovská opakovatelnost se zde nekoná - vyplouvá na povrch na Pixarovské poměry až trestuhodně hloupoučký scénář a také moralizování ať mi Disney do Pixarovek netahá - ne takhle okaté...(6.7.2006)

• - Tvůrci filmu navštívili zrušenou dálnici Route 66, odkud si pro inspiraci přivezli více než deset tisíc fotek a vzorky půdy i betonu. (Folky)

• - Většina vozů je vytvořena přesně podle skutečných aut. Například Mack byl vytvořen podle Mack Super-Liner z roku 1985, Sally podle Porsche 996 z roku 2002, dr. Hudson podle Hudson Hornet z roku 1951, Luigi dle vozu Fiat 500 z roku 1959, Ramone podle vozu Chevy Impala Lowrider z roku 1959, šerif podle Mercury Eight police car z roku 1949, Fillmore podle vozu Volswagen BUS z roku 1960, seržant podle vozu Jeep Willys CJ7 z roku 1941, Lizie je pak dle Fordu Modelu T coupe z roku 1923, Flo dle GM Motorama Show Car z roku 1957, King podle vozu Plymouth Superbird z roku 1970, Chick Hicks podle Buick Regal z roku 1987, paní Kingová podle vozu Chrysler Town and Country z roku 1974, Tex dle Cadillacu Coupe de Ville z roku 1975, Red podle American LaFrance z roku 1960, Karol Kolák je podle Chevroletu Monte Carlo z roku 1977, Mia a TIa jsou Mazda Miata z roku 1992, Michael Schumacher je dle Ferrari F430 z roku 2006, DJ je vytvořen podle Scion xB z roku 2004, Boost dle Mitsubishi Eclipse z roku 1994, Wingo podle Nissanu Silvia z roku 2000, Snot Rod podle Dodge Challenger z roku 1970. Některé postavy jsou vytvořené díky spojení více aut do jednoho. Jsou jimi třeba Burák, který je založen na voze International Harvester L-170 "boom" z roku 1951 s díly z Chevroletu One-Ton Wrecker Tow Truck z roku 1950, nebo Guido, což je vysokozdvižný vozík založený na BMW Isetta z roku 1960. Ve filmu je také Blesk McQueen, u kterého značka není přesně jasná, ale nejvíce připomíná vůz Dodge Viper z roku 2006 (Maulincio)

• - Ačkoliv celosvětové tržby nebyly tak velké, jak se zprvu čekalo, příjmy z prodeje hraček a předmětů s motivy hrdinů filmu byly a stále jsou astronomické. (Dlee)