Pixare, Pixare (ne)mám Tě rád, protože jsem na Tobě závislý :-)) Vždy si myslím, že předchozí dílko je "ten" animační vrchol a že se to už nepohne.... i pohne a vždy a rád se mýlím... Dějově jsou Auta opravdu plochým slepencem Doc Hollywooda a zbytku od všeho kousek, ale jsou příjemní, nenucení a já se dobře bavil... K plusu všeho musím konstantovat, že i mé obavy z dabingu se rozplynuly... 90% - jsem rozmazlený Pixarem, tudíž i víc mouchy hledající... :-))(16.8.2006)

Docela příjemné, byť míra infantility a filmových klišé, které postrádaly porci animáckého nadhledu, byla místy jen tak tak únosná. Animace je velmi pěkná a disneyovská morálka jako vždy pohádková. Za nejlepší bod považuju retrospektivu do minulosti Kardanové Lhoty, která v sobě měla velký kus staré poezie. Jinak pouze nadprůměrný film pro děti.(15.10.2007)

Fakt neskutečně příjmenej, milej, pohodovej a zábavnejj film, sice příběh je mírně řečeno trošku ohranej, ale ono to ani moc nevadí a krom toho Pixar zase zaválel a animace je opět naprosto perfektní, hlavně voda se fakt znamenitě povedla a stejnětak se povedla hudba, ta je svižná a skvěle podporující celej příběh. Ale abych pravdu řek, tak bych přece jen uvítal jetě trochu víc vtipu, sice to na zábavnosti nijak neztrácí, ale že bych se u toho nějak smál, to se říct nedá(31.5.2007)

Usedal jsem s melancholickou náladou a v očekávání, že mi to Auta alespoň trošku vylepší. Ale výsledek byl bombastický, nálada se po pár minutách úplně změnila a já si mohl vychutnat dvě hodiny opravdu úžasného animáku! Sice s ebudu opakovat, ale Pixar je fakt jediný, který dokáže dát i plechovým miláčkům lidské vlastnosti a dovést to do dokonalosti. A taky jako jediný vymazal mýtus o tom, že animáky jsou jen pro děti. Dokáže totiž udržet určitou hranici, při které si to užije opravdu každý. Jak mladí, kteří dostali poučný závěr a dospělí spoustu skvělých hlášek. Animace je znovu zavedena do extrémů a konkurence se hledá opravdu těžko, místy jsem měl pocit, že to není vůbec animované, ale hrané. Cars jsou určitě jedním z nejlepších animovaných filmů!(6.5.2008)

Tak tohle me hodne prijemne prekvapilo. Musi se sice prekousnout fakt, ze tu vlastne neni nejakej vyraznejsi pribeh a to, co se tu deje, neni nic kdovijak originalniho a taky to, ze "postavy" v Kardanovy Lhote jsou vzdycky za ty chytry a spravny, ale krome tohohle to je fakt skvela jizda. Film od zacatku chytne vysoky tempo a drzi si ho az do konce, coz pri skoro dvouhodinovy delce docela prekvapi. Muze za to taky paradni animace, obzvlast vsemozny odlesky, svetla a stiny jsou uchvatny a hodne chytlava hudba. No a i kdyz film neni nejaka komedialni super pecka, je vlastne vtipnej a prijemnej celou dobu. Akorat pak pride super trapne retardovanej dementni konec, kterej ale nastesti uz nestihne vyslednej dojem pokazit.(23.2.2009)

• - Kromě šesti regulérních scénáristů se na Autech podílel jestě půltucet dalších autorů. (imro)

• - Po úvodných pretekoch novinárka Kori Turbowitz položí otázku McQueenovi. Na to sa on zasmeje, osloví novinárku krstným menom a odpovie jej. V slovenskom dabingu však McQueen (Peter Sklár) namiesto smiechu hovorí: „Á, Adela... Vlastne Kori...“ Je to odkaz na Adelu Banášovú, ktorá v tomto filme nadabovala práve Kori. (Lukincok)

• - Když náklaďák Mack veze Bleska po dálnici, tak v jednom záběru je na telegrafním drátě vidět hejno ptáčků z minifilmu For The Birds. (T-enter)