Scénář: John Lasseter, Joe Ranft .. Pixar No. 1. Možná je těžké uvěřit, že tomuto studiu stále nedochází dech, ale je to tak! Potvrdilo se jen pár známých skutečností .. A) Pixar dělá téměř výhradně dokonalé animované filmy! Vždy posune pomyslnou laťku výše a po tomto snímku to začíná až zavánět možným přehodnocením předešlých snímků studia (vyjma Toy Story).. B) Scénárista a režisér John Lasseter je o něco lepší než Brad Bird. C) Na jejich snímky se ostatní studia budou ještě dlouho dívat zespod a závidět! Ale k samotnému filmu. Originální to nápad, oživit auta a zároveň složit hold závodním jezdcům a bájné silnici Route 66. Vše citlivě vyvážené, aby se pobavila celá rodina. Dech beroucí je zejména technická stránka, kdy jsem v mnoha záběrech nebyl daleko dojmu, že jsou některé sekvence natočeny klasicky a jen ta usměvavá auta jsou tam doplněna digitálně. Ano, vše vypadá velmi realisticky a přirozeně. Nebojím se říct, že se jedná o animák roku, protože tak zábavnou a inteligentní kombinaci akce, sentimentu, morality, humoru a slz už nikdo nepřekoná. 100%.(13.7.2006)

Jednoznačně nejlepší animovaný film léta páně 2006. Film, u kterého se budou bavit jak dospělí, tak i rodiče a jejich ratolesti. Animace je, jak už to bývá u Pixaru zvykem, bezkonkurenční, po hudební stránce není co vytknout a výběr dabérů je chirurgicky přesný. Owen Wilson nepředvádí žádné hlasové extempore, Paul Newman působí uklidňujícím dojmem, a tak dále. Příběh sice moc originality nepobral (nejvíce si bere z Doktora Hollywood), na druhou stranu je podán formou zábavnou a neunudí diváka k smrti, na rozdíl od konkurence. Chybiček by se pár našlo, ale nač si kazit dojem přemýšlením o malichernostech, když výsledný dojem je navýsost pozitivní. Pixary já měl vždy rád, a je dobře, že svým dalším filmem můj postoj nezměnili. PS: Na Příšerky to stále nemá..(20.8.2007)

Úvod definuju jako lehce roztříštěný, možná moc přemotivovaný, trvalo mi tak tu půlhodinu než jsem chytil tu správnou diváckou slinu. Film posléze nabere na maximálních otáčkách a úplně si mě získal - ať už tou proměnou, kterou Blesk McQueen prodělal, špičkovým animačním zpracováním nebo nekonečným množstvím gagů či nejrůznějších odkazů(float like a Cadillac, sting like a Beemer, Michael Schumacher a jeho voice cameo). Jestliže mám vypíchnout nejhezčí a nejsilnější scény, tak zmíním romantickou projížďku Bleska a Sally, při které kamera opisuje neskutečnou trajektorii a ze scény rozhodně tryskají emoce nebo závěrečný závod, kdy konečně dochází vlivem změny Bleskových životních hodnot ke zpětné vazbě. Hlasy všech zúčastněných herců seděly skvěle. Škoda toho jaksi chaotického úvodu, jinak mohlo být moje hodnocení nejvyšší, film jsem si opravdu užil. 120 miliónů dolarů(rozpočet)/462 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(10.3.2007)

„Je to len asfalt.“ – „Nie. Je to niečo viac.“ Čo chcete počuť. Pixar je Pixar. Po hračkách, vodných tvoroch či príšerách z vstavaných šatníkov, prišla rada na „obyčajné“ autá, ale to by nebol Pixar, aby do jednoduchého scenára neprepašoval výborné dialógy, vynikajúcu vizuálnu stránku, pôvabné postavy a decentne podané ponaučenie. Pixar je pre deti a dospelých to, čo už aspoň desať rokov nie je Disney Pictures. Farebné, nostalgické, vtipné, magické... a veľa traktorov k tomu (a vtipné záverečné titulky). AUTÁ sú venované pamiatke dlhoročnej šedej eminencii animovaného filmu, Joeovi Ranftovi, ktorý v roku 2005 zomrel pri dopravnej nehode.(18.5.2008)

Vynikající. Už jako malý jsem měl rád autíčka a tohle bylo prostě perfektní. PIXAR dvacáté výročí oslavil opravdu stylově. Na klasický disneyovský příběh narouboval zbrusu nový vesmír plný aut a jedno je roztomilejší než druhé, ať už jde o sebevědomého Bleska McQueena, nakláďáka Macka nebo fešandu Sally (sakra zabouchl jsem se do Porsche ;)). Příběh sice možná není tak originální jak tomu bývá u PIXARU zvykem, ale tenhle drobný nedostatek je vynahrazen takovou péčí že člověk (auto) nemůže říct ani ň. Mimochodem letos poprvé jsem se v kině pořádně zasmál. PIXAR IS THE BEST. Doporučuju zůstat až do konce "vzpomínkových!" titulků, vyplatí se to.(21.7.2006)

• - Světovou premiérou filmu Auta společnosti Disney/Pixar začala legendární Memorial Day weekend Coca Cola 600 (soutěž závodních aut) a uvítala přes 30 000 hostů včetně řidičů NASCAR a jejich rodin, filmařů, dabérů, celebrit, VIP hostů a závodních fanoušků. (skliba)

• - Odpočívadlo Top Down Truckstop, na kterém chce Mack přespat, má na ceduli napsáno „All convertible waitresses“ tedy v češtině „Všechny servírky jsou kabriolety“ - tedy že jsou nahoře bez. (Maulincio)

• - Původní název snímku byl „Route 66“, ale tvůrci jej změnili, aby si film diváci nepletli se starším, stejně nazvaným TV programem. (imro)