Vynikající. Už jako malý jsem měl rád autíčka a tohle bylo prostě perfektní. PIXAR dvacáté výročí oslavil opravdu stylově. Na klasický disneyovský příběh narouboval zbrusu nový vesmír plný aut a jedno je roztomilejší než druhé, ať už jde o sebevědomého Bleska McQueena, nakláďáka Macka nebo fešandu Sally (sakra zabouchl jsem se do Porsche ;)). Příběh sice možná není tak originální jak tomu bývá u PIXARU zvykem, ale tenhle drobný nedostatek je vynahrazen takovou péčí že člověk (auto) nemůže říct ani ň. Mimochodem letos poprvé jsem se v kině pořádně zasmál. PIXAR IS THE BEST. Doporučuju zůstat až do konce "vzpomínkových!" titulků, vyplatí se to.(21.7.2006)

Jak dopadl v pořadí již sedmý film studia Pixar? Všichni po rozpačitých trailerech čekali, že Auta budou jejich prvním filmem, kterým přeruší jejich dosavadní sérii perfektních filmů. I já jsem se bál, že na nás čeká sice vizuálně pěkná, ale jinak prázdná jízda. S radostí musím konstatovat, že jsem se moc zmýlil. Auta jsou precizní po všech stránkách. Je již tradicí, že pixarovské animáky každý rok přijdou s něčím novým co se týká vizuality. A vskutku se Autům v tomto směru nic nevyrovná. Ať už to je fotorealistická krajina, efekty kouře či vody, odrazy a lesk na kapotách aut či dokonale zpracované textury rzi. Na prvním místě je zde ale stále příběh a charaktery. Příběhová kostra není ničím originální, ale je prošpikována ohromným množstvím nápadů a vtipů, že je všechny nedokážete zaregistrovat při jednom shlédnutí. Ať už jde o slovní hříčky, inteligentní dialogy nebo různé vizuální vtípky, jež převažují. Například mouchy zde vypadají jako miniaturní autíčka s křídly, které za sebou zanechávají kouřovou stopu, či auto s vizáží a hlasem Arnolda Schwarzenegra. Zpracování aut je odvedeno na jedničku...s hvězdičkou. Mají dokonalou mimiku, gesta ( co všechno jde vyjádřit jen pomocí kol...), ale zároveň působí jako něco, co je vyrobeno z kovu a váží víc než obyčejný člověk. V tomto světě neuvidíte jediného člověka a všechny lidské činnosti vykonávají právě auta. Auta-papatazzi, auta-mechanici, auta-moderátoři...vše je opravdu propracované. Místo krav jsou na loukách traktory a tuningová auta reprezentují teenagery. Ale nejlepší na tomto filmu jsou samotné postavy. Najdete tu jednoduchého dobráka, militaristický jeep, dodávku hipíka a ekologa, který poslouchá Jimmyho Hendrixe, či moudrého veteráná. Každá postava něčím vyniká a je originální. Co se týká dabingu, měl jsem možnost vidět jen originální anglickou verzi a nemám výhrad, vše sedí. Auta si užijí spíše dospělí, ale i dětem se bude líbit. Pro ně je zde i v tomto žánru nezbytné mrální ponaučení, jež praví, že nejdůležitější je přátelství a rodina, ale nejedná se o žádnou křeč. Jedná se tedy o film pro celou rodinu. Auta se opravdu povedla, ale netroufl bych si říct, že se jedná o nejpovedenější pixarovku, ono je opravdu těžké všechny tyto filmy porovnávat. Kařdý z nich je skvělý.(10.7.2006)

Když jsem to viděla poprvé, byla jsem nadšená a hrozně se mi to líbilo. Po několika zhlédnutí mé nadšení trochu opustilo, ale opravdu jen trochu. Stojím si za tím, že je to velmi kvalitní animák, s naprosto dokonale propracovanou animací i do těch nejmenších detailů (např. moucha-auta, jsou naprosto úžasní). Čas od času se na to ráda podívám. 4* Zábava s troubením na traktory je fakt řachanda.(9.7.2011)

Poslední dobou, kdy pomalu každej třetí měsíc je na světě další "animáč" a občas i nevalné kvality se objevil zčistajasna film Auta. Další Pixarovský počin, který má to co většině novým animáčům chybí. Za 1) můžou na to koukat děti i jejich rodiče, za 2) je vidět, že si tvůrci dali na animacích záležit a celý film jsou v podstatě jedny velké počítačové orgie. A za 3) má film velmi příjemně ubíhající děj, který nenudí a svým humorem pobaví jakéhokoliv diváka. Pixar si ve světě udělal jméno a doufám, že s tím nemíní přestat. --- Koukej vypnout ten hipýsáckej kravál – dyť je to klasika néé?(29.8.2006)

Pixar je prostě špička! Ale od Příšerek sro ztrácí dech! Každá nová Pixarovka je o něco méně zábavná, než ta předešlá, ale stále je to to nejlepší, co se mezi animáky vyskytuje! Samozřejmě, vizuální stránka je s každým dílem lepší a v tomhle směru nemá Pixar nejmenší konkurenci!...Auta to krásná a zábavná, ale né zas tak moc! Najdou se dokonalé momenty, ale i slabší nudnější místa!(16.9.2007)

• - Minibus VW dabovaný v českém znění Jiřím Macháčkem má státní poznávací značku "51237". To je datum narození George Carlina (12. květen 1937), který auto s minulostí „květinového dítěte“ namluvil v originále. (Specs)

• - Kromě šesti regulérních scénáristů se na Autech podílel jestě půltucet dalších autorů. (imro)

• - Světovou premiérou filmu Auta společnosti Disney/Pixar začala legendární Memorial Day weekend Coca Cola 600 (soutěž závodních aut) a uvítala přes 30 000 hostů včetně řidičů NASCAR a jejich rodin, filmařů, dabérů, celebrit, VIP hostů a závodních fanoušků. (skliba)