Fakt neskutečně příjmenej, milej, pohodovej a zábavnejj film, sice příběh je mírně řečeno trošku ohranej, ale ono to ani moc nevadí a krom toho Pixar zase zaválel a animace je opět naprosto perfektní, hlavně voda se fakt znamenitě povedla a stejnětak se povedla hudba, ta je svižná a skvěle podporující celej příběh. Ale abych pravdu řek, tak bych přece jen uvítal jetě trochu víc vtipu, sice to na zábavnosti nijak neztrácí, ale že bych se u toho nějak smál, to se říct nedá(31.5.2007)

Původně jsem dal 4 hvězdičky. Ale trošku jsem se nad tím zamyslel a usoudil jsem, že opravdu nemusím dávat 5 hvězd jen filmům, kde se bavím po celou dobu. Protože když se zamyslím, tak tohle byl nádherný příběh, který mě velice dojal. Opravdu nádhera, naprosto bez chyby, žádná trapná místa. Podle mě si Auta plné hodnocení zaslouží.(6.7.2011)

Veľmi vydarený a určite aj najlepší animák za rok 2006.....................Soundtrack Randy Newman: 1. Real Gone - Sheryl Crow ,2. Route 66 - Chuck Berry ,3. Life Is a Highway - Rascal Flatts ,4. Behind the Clouds - Brad Paisley ,5. Our Town - James Taylor ,6. Sh-Boom - The Chords ,7. Route 66 - John Mayer ,8. Find Yourself - Brad Paisley ,9. Opening Race ,10. McQueen's Lost ,11. My Heart Would Know - Hank Williams ,12. Bessie ,13. Dirt Is Different ,14. New Road ,15. Tractor Tipping ,16. McQueen and Sally ,17. Goodbye ,18. Pre-Race Pageantry ,19. The Piston Cup ,20. The Big Race(28.2.2011)

Vynikající. Už jako malý jsem měl rád autíčka a tohle bylo prostě perfektní. PIXAR dvacáté výročí oslavil opravdu stylově. Na klasický disneyovský příběh narouboval zbrusu nový vesmír plný aut a jedno je roztomilejší než druhé, ať už jde o sebevědomého Bleska McQueena, nakláďáka Macka nebo fešandu Sally (sakra zabouchl jsem se do Porsche ;)). Příběh sice možná není tak originální jak tomu bývá u PIXARU zvykem, ale tenhle drobný nedostatek je vynahrazen takovou péčí že člověk (auto) nemůže říct ani ň. Mimochodem letos poprvé jsem se v kině pořádně zasmál. PIXAR IS THE BEST. Doporučuju zůstat až do konce "vzpomínkových!" titulků, vyplatí se to.(21.7.2006)

Poslední dobou, kdy pomalu každej třetí měsíc je na světě další "animáč" a občas i nevalné kvality se objevil zčistajasna film Auta. Další Pixarovský počin, který má to co většině novým animáčům chybí. Za 1) můžou na to koukat děti i jejich rodiče, za 2) je vidět, že si tvůrci dali na animacích záležit a celý film jsou v podstatě jedny velké počítačové orgie. A za 3) má film velmi příjemně ubíhající děj, který nenudí a svým humorem pobaví jakéhokoliv diváka. Pixar si ve světě udělal jméno a doufám, že s tím nemíní přestat. --- Koukej vypnout ten hipýsáckej kravál – dyť je to klasika néé?(29.8.2006)

• - Když náklaďák Mack veze Bleska po dálnici, tak v jednom záběru je na telegrafním drátě vidět hejno ptáčků z minifilmu For The Birds. (T-enter)

• - Ve scéně, kdy Blesk McQueen projíždí cílem, má pusu zavřenou a jazyk hezky v ní, ale když si rozhodčí nebo moderátoři pouští zpomalený záběr tak má ústa otevřená a vyplazuje na cílově čáře jazyk. (Mr.Hudson)

• - Postava Blesk McQueen je odkazem na Glenna McQueena, animátora společnosti Pixar, který zemřel v roce 2002. (contrastic)