Tradičně nadupadné, ale ta tam je Pixaří originalita, jejich Auta jsou slepencem Doktora Hollywooda a Robotů, přičemž naštěstí obsahují dostatek vlastních fórků, aby inspirace jinde nebyla protivná. Výjimečně však až příliš z filmu ční ona morální ponaučení - nejsou příliš častá, ale jsou do ostatního děje přeci jen až příliš razantně nasazená, nemluvě o tom, že by celkově filmu neuškodila střízlivější stopáž...(12.7.2006)

Pixar je prostě špička! Ale od Příšerek sro ztrácí dech! Každá nová Pixarovka je o něco méně zábavná, než ta předešlá, ale stále je to to nejlepší, co se mezi animáky vyskytuje! Samozřejmě, vizuální stránka je s každým dílem lepší a v tomhle směru nemá Pixar nejmenší konkurenci!...Auta to krásná a zábavná, ale né zas tak moc! Najdou se dokonalé momenty, ale i slabší nudnější místa!(16.9.2007)

Jestli takhle vypadá ono Pixarovské "příběh především", tak tedy bůh s nimi, ti už nenatočí jiný film než Disneyovskou nudu pro děti mladší deseti let, která bude bez dobrých vtipů, ale zato s velmi schematickými postavami a dějem předvídatelným na míle daleko. Ten by se dal shrnout do jediné věty: "Namyšlený floutek s velkoměsta se dostane do malé vesničky na venkově a i přes počáteční odpor dojde k jeho prozření a on si ho zamiluje a zázračně se promění". Ano, už jen ta věta bezpochyby dokáže znechutit spoustu lidí, tento příběh už jsme viděli v mnoha a mnoha filmech a Auta opravdu nepatří k těm které by ho zpracovávaly nějak zajímavě, bez spousty otravného a hloupého mentorování. V podstatě jedinou zábavnou částí filmu je úvodní závod - ten je skvěle a dynamicky natočený, s velmi akční kamerou a několika hodně podařenými vtipy jako například perfektně nadabované hlášky komentátorů (btw aspoň něco pozitivního na filmech od Pixaru je - jako jediné animáky mívají opravdu kvalitní český dabing). Jakmile ale hlavní postava skončí v base v zapadákově uprostřed pouště, tak se většina zábavnosti z filmu vytratí a zbyde jen spousta hloupých dialogů, otravného poučování a občas jednoduchý vtip. Jediný gag který mě poslal do kolen se tak kupodivu nachází až u závěrečných titulků, kdy se postavy dívají v letním kině na ostatní Pixarovské filmy (Toy Story, Příšerky s.r.o.,...) s tím že všechny role v nich ztvárnili auta... a hlavně - celý film svou zábavností hravě překonal krátký předfilm One Man Band (http://www.csfd.cz/film/223214-one-man-band/). 5/10(27.6.2007)

Scénář: John Lasseter, Joe Ranft .. Pixar No. 1. Možná je těžké uvěřit, že tomuto studiu stále nedochází dech, ale je to tak! Potvrdilo se jen pár známých skutečností .. A) Pixar dělá téměř výhradně dokonalé animované filmy! Vždy posune pomyslnou laťku výše a po tomto snímku to začíná až zavánět možným přehodnocením předešlých snímků studia (vyjma Toy Story).. B) Scénárista a režisér John Lasseter je o něco lepší než Brad Bird. C) Na jejich snímky se ostatní studia budou ještě dlouho dívat zespod a závidět! Ale k samotnému filmu. Originální to nápad, oživit auta a zároveň složit hold závodním jezdcům a bájné silnici Route 66. Vše citlivě vyvážené, aby se pobavila celá rodina. Dech beroucí je zejména technická stránka, kdy jsem v mnoha záběrech nebyl daleko dojmu, že jsou některé sekvence natočeny klasicky a jen ta usměvavá auta jsou tam doplněna digitálně. Ano, vše vypadá velmi realisticky a přirozeně. Nebojím se říct, že se jedná o animák roku, protože tak zábavnou a inteligentní kombinaci akce, sentimentu, morality, humoru a slz už nikdo nepřekoná. 100%.(13.7.2006)

Fantastické. Veškerá současná hraná produkce ať pukne Vzteky. Auta to dokázala. Mame co do činění s nejlepším filmem tohoto roku. Oscar je jasnej. Scéna strašení traktorů je geniální! PS S odstupem času a dalších dvou shlédnutích bohužel klesám o celé dvě hvězdy. Auta jsou technická špička, bohužel klasická Pixarovská opakovatelnost se zde nekoná - vyplouvá na povrch na Pixarovské poměry až trestuhodně hloupoučký scénář a také moralizování ať mi Disney do Pixarovek netahá - ne takhle okaté...(6.7.2006)

• - Návrhy všech aut byly inspirovány podobnými sochami aut vystavovanými v centru města Detroit. (Specs)

• - Když se zblízka podíváte na jedno ze závodních aut, je bílé, má Apple logo a číslo 84. Jedním ze zakladatelů firmy Apple byl Steve Jobs, ředitel společnosti Pixar. 1984 je rok, kdy společnost Apple uvedla na trh Macintosh. (contrastic)

• - Původní název snímku byl „Route 66“, ale tvůrci jej změnili, aby si film diváci nepletli se starším, stejně nazvaným TV programem. (imro)