Zacatek ze zavodu me moc nezaujal, skoro jsem premyslela, ze to vzdam, ale nastesti jsem to neudelala, protoze jakmile se Blesk dostal do zapadakova, zaclo to mit tu spravnou stavu. A udrzelo si ji az do zaverecnych titulku (doporucuju vytrvat az do uplneho konce!). A dabing je taky moc pekny. Cau-cau!(27.3.2011)

Malinkaté zklamání, což je ale s ohledem na nepředstavitelné nadšení s kterým jsem Auta očekával pochopitelné. Silné stránky filmu - dokonalá animace, perfektní smysl pro detail a jemný dospělácký humor, dokonale se doplňující s tím dětským. To co animátoři prováděli s očima aut je vskutku něco nevídaného (mimochodem, Pixaaři si opět troufli na sousto, o které před nimi ještě nikdo nepokusil, vdechnout život strojům - ano, Příběh hraček také pracoval s "neživými" postavami/hračkami, ale jedna věc je oživit loutku kovboje a druhá neosobní auto). Pěkný soundtrack a milá rolička pro Paula Newmana. Největším záporem je pak ten nejprovařenější příběh, který bych s ohledem na vše ostatní odpustil komukoli, jen ne mistrům z Pixaru. Jinak je to fantazie, jděte do toho. 80%(21.8.2006)

Jsou úžasnější jak Úžasňáci, dokonce v některých pasážích filmu jsem se cítil jako v opravdových závodech. Kéž by takto točili každý závod formule 1. Tomuto filmu nechybí nic co by na chvilku nudilo dospělého či dítě, usuzuji podle mnohem mladšího brášky. Nechyběla tomu šťáva, dužina ani slupka, která tomu dodávala výsledný celek. Když jsem jel z kina tak jsem měl takovej divnej pocit, že tu je něco špatně, že mi tady něco chybí, a byly to právě mluvící a koukající auta i se svýma broučkovitejma mouchami.(4.9.2006)

Jak dopadl v pořadí již sedmý film studia Pixar? Všichni po rozpačitých trailerech čekali, že Auta budou jejich prvním filmem, kterým přeruší jejich dosavadní sérii perfektních filmů. I já jsem se bál, že na nás čeká sice vizuálně pěkná, ale jinak prázdná jízda. S radostí musím konstatovat, že jsem se moc zmýlil. Auta jsou precizní po všech stránkách. Je již tradicí, že pixarovské animáky každý rok přijdou s něčím novým co se týká vizuality. A vskutku se Autům v tomto směru nic nevyrovná. Ať už to je fotorealistická krajina, efekty kouře či vody, odrazy a lesk na kapotách aut či dokonale zpracované textury rzi. Na prvním místě je zde ale stále příběh a charaktery. Příběhová kostra není ničím originální, ale je prošpikována ohromným množstvím nápadů a vtipů, že je všechny nedokážete zaregistrovat při jednom shlédnutí. Ať už jde o slovní hříčky, inteligentní dialogy nebo různé vizuální vtípky, jež převažují. Například mouchy zde vypadají jako miniaturní autíčka s křídly, které za sebou zanechávají kouřovou stopu, či auto s vizáží a hlasem Arnolda Schwarzenegra. Zpracování aut je odvedeno na jedničku...s hvězdičkou. Mají dokonalou mimiku, gesta ( co všechno jde vyjádřit jen pomocí kol...), ale zároveň působí jako něco, co je vyrobeno z kovu a váží víc než obyčejný člověk. V tomto světě neuvidíte jediného člověka a všechny lidské činnosti vykonávají právě auta. Auta-papatazzi, auta-mechanici, auta-moderátoři...vše je opravdu propracované. Místo krav jsou na loukách traktory a tuningová auta reprezentují teenagery. Ale nejlepší na tomto filmu jsou samotné postavy. Najdete tu jednoduchého dobráka, militaristický jeep, dodávku hipíka a ekologa, který poslouchá Jimmyho Hendrixe, či moudrého veteráná. Každá postava něčím vyniká a je originální. Co se týká dabingu, měl jsem možnost vidět jen originální anglickou verzi a nemám výhrad, vše sedí. Auta si užijí spíše dospělí, ale i dětem se bude líbit. Pro ně je zde i v tomto žánru nezbytné mrální ponaučení, jež praví, že nejdůležitější je přátelství a rodina, ale nejedná se o žádnou křeč. Jedná se tedy o film pro celou rodinu. Auta se opravdu povedla, ale netroufl bych si říct, že se jedná o nejpovedenější pixarovku, ono je opravdu těžké všechny tyto filmy porovnávat. Kařdý z nich je skvělý.(10.7.2006)

Od začátku jsem byl proti Autům zaujatý a nehodlal jsem ustoupit ani o píď - a ještě po úvodním závodě jsem věřil, že dám maximálně dvě hvězdy, jelikož jsem tomu fáru s vyplazeným jazykem chtěl nějakým hrůzným způsobem ublížit. Pak se vše zlomilo. Může za to především veliká porce nostalgického patosu, jemuž jsem věřil a který byl nastaven přesně tak, aby nenudil děti a neurážel dospělého. Vyprávění o starých časech, kdy věci byly lepší a lidi (auta) se radši dívali, než bezhlavě spěchali, já můžu. Příběh je sice předvídatelný a na konci přijde nezbytné morální ponaučení (jinak bezvadně zapadající do kontextu vyprávění), nicméně nádherný vzpomínkový tón, s citem ztvárněné postavičky i prostředí, vymazlený vizuál... to všechno jsem si užil. Krásně vyvážená rodinná zábava, na níž si dal někdo záležet. Mimochodem, ve filmu je dost velká porce přímočarého dementního humoru, který mě bavil, stejně jako mě bavily různé kulturní a společenské narážky (zpomalená hipísácká dodávka s organickým benzínem jako parafráze zhuleného biožrouta - fakt!). Pro mě osobně docela velké překvapení.(9.1.2015)

• - Tvůrci filmu navštívili zrušenou dálnici Route 66, odkud si pro inspiraci přivezli více než deset tisíc fotek a vzorky půdy i betonu. (TheCrook)

• - Modré auto pretekára Kinga je spravené podľa auta Plymouth Superbird, na ktorom jazdil Richard Lee Petty - 7-násobný majster NASCAR, prezývaný aj ako "King". (frxXx)

• - Většina lokací je inspirována skutečnými místy včetně legendární americké Route 66, která měří 3 939 kilometrů a přetíná více států. Oba režiséři i s částí štábu po ní podnikli cestu v roce 2001. (imro)