Nechtěl jsem použít tuto otřepanou frázi, ale prostě musím. Pixar to zase všem natřel. Famózní animace, skvělé vtípky, výborné a svěží nápady a nádherně jednoduchý a prostý, dobře zapasovaný děj, který pohladí na duši. Pro malé škvrně i pro důchodce, zkrátka pro všechny. Auta jsou bezkonkurenčně nejlepším animovaným filmem roku 2006, ty Oscary pro mě mají čím dál tím víc menší cenu. [Přesná stopáž: 111 min](11.5.2007)

Roztomilé, to především. Ale 4* s odřenýma ušima. I vzhledem k velkému týmu scenáristů jsem čekal daleko propracovanější humor, lépe vypointovaný a ne tak často infantilní. Rozhodně se nejedná o "shrekovskou" explozi odkazů, citací a dvojznačného humoru. Ty opravdu vtipné situace (hipísácký pacifistický fanoušek Hendrixe vs. vojenský vůz) nepoberou malé děti, těm bude ke štěstí stačit, že animace je d-o-k-o-n-a-l-á. Moralitka v závěru byla fajn.(31.7.2006)

Další variace na téma kterak namyšlený mládeneček stoupající bez skrupulí na vrchol málem o vše přišel a jen díky nečekané ráně osudu a procitnutí ve společnosti dobrých lidí se vrátil na správnou cestu a ke štěstí přišel. Tentokráv v slušivém hábitu pořízenem od pixarovských počítačových kouzelníků. Bohužel hodně klišovité a bez nejmenšího překvapení. Film drží pohromadě skvělá animace a dokonalá práce s charaktery postav/aut.(17.3.2007)

Pixar je prostě špička! Ale od Příšerek sro ztrácí dech! Každá nová Pixarovka je o něco méně zábavná, než ta předešlá, ale stále je to to nejlepší, co se mezi animáky vyskytuje! Samozřejmě, vizuální stránka je s každým dílem lepší a v tomhle směru nemá Pixar nejmenší konkurenci!...Auta to krásná a zábavná, ale né zas tak moc! Najdou se dokonalé momenty, ale i slabší nudnější místa!(16.9.2007)

Malinkaté zklamání, což je ale s ohledem na nepředstavitelné nadšení s kterým jsem Auta očekával pochopitelné. Silné stránky filmu - dokonalá animace, perfektní smysl pro detail a jemný dospělácký humor, dokonale se doplňující s tím dětským. To co animátoři prováděli s očima aut je vskutku něco nevídaného (mimochodem, Pixaaři si opět troufli na sousto, o které před nimi ještě nikdo nepokusil, vdechnout život strojům - ano, Příběh hraček také pracoval s "neživými" postavami/hračkami, ale jedna věc je oživit loutku kovboje a druhá neosobní auto). Pěkný soundtrack a milá rolička pro Paula Newmana. Největším záporem je pak ten nejprovařenější příběh, který bych s ohledem na vše ostatní odpustil komukoli, jen ne mistrům z Pixaru. Jinak je to fantazie, jděte do toho. 80%(21.8.2006)

• - Většina lokací je inspirována skutečnými místy včetně legendární americké Route 66, která měří 3 939 kilometrů a přetíná více států. Oba režiséři i s částí štábu po ní podnikli cestu v roce 2001. (imro)

• - Ačkoliv celosvětové tržby nebyly tak velké, jak se zprvu čekalo, příjmy z prodeje hraček a předmětů s motivy hrdinů filmu byly a stále jsou astronomické. (Dlee)

• - Když při závěrečných titulkách závodí Blesk s Dr. Hudsonem, oba jedou směrem od klopené zatáčky. V tom Hudson zahne doprava a sletí ze srázu. Když však vyskakuje zpět, jede přímo proti klopené zatáčce, přestože by měl mít tuto zatáčku po levé straně. (ELBobes)