Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když se začínající, avšak velmi ambiciózní závodní auto Blesk McQueen během cesty na velkolepý šampionát Zlatý píst neočekávaně zatoulá do ospalé Kardanové lhoty u Silnice 66, naučí se, že opravdová radost ze života se neskrývá za cílovou rovinkou, ale na cestě k ní. Auta ze lhoty, s nimiž se v průběhu svého putování napříč Amerikou seznámí, mu ukáží, že na světě existují i důležitější věci než trofeje, sláva a sponzoři. (HBO GO)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (962)

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Od začátku jsem byl proti Autům zaujatý a nehodlal jsem ustoupit ani o píď - a ještě po úvodním závodě jsem věřil, že dám maximálně dvě hvězdy, jelikož jsem tomu fáru s vyplazeným jazykem chtěl nějakým hrůzným způsobem ublížit. Pak se vše zlomilo. Může za to především veliká porce nostalgického patosu, jemuž jsem věřil a který byl nastaven přesně tak, aby nenudil děti a neurážel dospělého. Vyprávění o starých časech, kdy věci byly lepší a lidi (auta) se radši dívali, než bezhlavě spěchali, já můžu. Příběh je sice předvídatelný a na konci přijde nezbytné morální ponaučení (jinak bezvadně zapadající do kontextu vyprávění), nicméně nádherný vzpomínkový tón, s citem ztvárněné postavičky i prostředí, vymazlený vizuál... to všechno jsem si užil. Krásně vyvážená rodinná zábava, na níž si dal někdo záležet. Mimochodem, ve filmu je dost velká porce přímočarého dementního humoru, který mě bavil, stejně jako mě bavily různé kulturní a společenské narážky (zpomalená hipísácká dodávka s organickým benzínem jako parafráze zhuleného biožrouta - fakt!). Pro mě osobně docela velké překvapení. ()

lesumir 

všechny recenze uživatele

Usedal jsem s melancholickou náladou a v očekávání, že mi to Auta alespoň trošku vylepší. Ale výsledek byl bombastický, nálada se po pár minutách úplně změnila a já si mohl vychutnat dvě hodiny opravdu úžasného animáku! Sice s ebudu opakovat, ale Pixar je fakt jediný, který dokáže dát i plechovým miláčkům lidské vlastnosti a dovést to do dokonalosti. A taky jako jediný vymazal mýtus o tom, že animáky jsou jen pro děti. Dokáže totiž udržet určitou hranici, při které si to užije opravdu každý. Jak mladí, kteří dostali poučný závěr a dospělí spoustu skvělých hlášek. Animace je znovu zavedena do extrémů a konkurence se hledá opravdu těžko, místy jsem měl pocit, že to není vůbec animované, ale hrané. Cars jsou určitě jedním z nejlepších animovaných filmů! ()

Reklama

hellstruck 

všechny recenze uživatele

V hlavě se mi míhá těch pár nesouvislých scén,které jsem viděla všelijak,jen ne za sebou tak,jak měly být.Přišla jsem na návštěvu za svojí pětiletou sestrou,té to zrovna běželo na DVD a děj byl někde v půlce.Přišla jsem podruhé a zrovna si to pouštěla od začátku..Takže tak.Moc si nepamatuju,ale když je z toho dítě takhle unešené,že má doma všechno s Burákem a McQueenem,je to určitě fajn a pocit mi z toho zůstal dobrý:) ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Úvod definuju jako lehce roztříštěný, možná moc přemotivovaný, trvalo mi tak tu půlhodinu než jsem chytil tu správnou diváckou slinu. Film posléze nabere na maximálních otáčkách a úplně si mě získal - ať už tou proměnou, kterou Blesk McQueen prodělal, špičkovým animačním zpracováním nebo nekonečným množstvím gagů či nejrůznějších odkazů(float like a Cadillac, sting like a Beemer, Michael Schumacher a jeho voice cameo). Jestliže mám vypíchnout nejhezčí a nejsilnější scény, tak zmíním romantickou projížďku Bleska a Sally, při které kamera opisuje neskutečnou trajektorii a ze scény rozhodně tryskají emoce nebo závěrečný závod, kdy konečně dochází vlivem změny Bleskových životních hodnot ke zpětné vazbě. Hlasy všech zúčastněných herců seděly skvěle. Škoda toho jaksi chaotického úvodu, jinak mohlo být moje hodnocení nejvyšší, film jsem si opravdu užil. 120 miliónů dolarů(rozpočet)/462 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: John Lasseter, Joe Ranft .. Pixar No. 1. Možná je těžké uvěřit, že tomuto studiu stále nedochází dech, ale je to tak! Potvrdilo se jen pár známých skutečností .. A) Pixar dělá téměř výhradně dokonalé animované filmy! Vždy posune pomyslnou laťku výše a po tomto snímku to začíná až zavánět možným přehodnocením předešlých snímků studia (vyjma Toy Story).. B) Scénárista a režisér John Lasseter je o něco lepší než Brad Bird. C) Na jejich snímky se ostatní studia budou ještě dlouho dívat zespod a závidět! Ale k samotnému filmu. Originální to nápad, oživit auta a zároveň složit hold závodním jezdcům a bájné silnici Route 66. Vše citlivě vyvážené, aby se pobavila celá rodina. Dech beroucí je zejména technická stránka, kdy jsem v mnoha záběrech nebyl daleko dojmu, že jsou některé sekvence natočeny klasicky a jen ta usměvavá auta jsou tam doplněna digitálně. Ano, vše vypadá velmi realisticky a přirozeně. Nebojím se říct, že se jedná o animák roku, protože tak zábavnou a inteligentní kombinaci akce, sentimentu, morality, humoru a slz už nikdo nepřekoná. 100%. ()

Galerie (105)

Zajímavosti (73)

  • Komentátoři série závodů o Zlatý píst se v originále jmenují Bob Cutlass a Darrell Cartrip, což je parodie na skutečnou komentátorskou dvojici (Bob Costas a Darrell Waltrip), která v USA uvádí závody NASCAR. Tito komentátoři se pak ve filmu také nadabovali. Autoři českého dabingu si přitom se jmény komentátorů pohráli také. V české verzi totiž závody komentují Luboš Plecháček a Karol Kolák, což je taktéž parodie na komentátorskou dvojici (Luboš Pecháček a Karol Polák), která uváděla závody F1. V rámci autentičnosti je také Karol Kolák jediným autem v české verzi, které hovoří slovensky. (ČSFD)
  • Přestože bylo studio Pixar průkopníkem a v příslušné době nezpochybnitelnou jedničkou mezi tvůrci trojrozměrných animovaných filmů, na Fillmoreovi (George Carlin) je nálepka "Zachraňte 2-D animaci". (imro)
  • I když většina aut v kreslených filmech má místo reflektorů oči, John Lasseter se rozhodl umístit oči na přední skla. Inspiraci přiznává ve svém oblíbeném krátkém animáku Susie – Malé modré kupé (1952). (imro)

Související novinky

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

24.12.2012

Vánoce bez pohádky? Nebojte, máme pro vás hned dvě. I když jedna z nich bude vlastně letní hit. Možná. Studio Disney původně chtělo uvést Planes, spin-off k pixarovských Autům, rovnou na DVD a blu… (více)

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(

27.09.2008

A taky Luku, Butchi, Gondorffe či Johne Rooney. Paul Newman, jeden z největších sympaťáků filmového plátna vůbec a ikona své generace, dnes ve věku 83 let podlehl rakovině plic. Je zhola zbytečné… (více)

Čtyřka Pirátů přece jen bude

Čtyřka Pirátů přece jen bude

05.03.2008

Alespoň to tak vypadá podle plánů studia Disney na rok... 2011. Ano, zatímco my pořád netrpělivě vyhlížíme největší trháky léta 2008, Hollywood už plánuje premiéry na období, které nám připadá jako… (více)

Reklama

Reklama