kajas

Zábavná a upřímná jednohubka zkoumající zajímavou problematiku závislosti na pornu. Jednotlivé postavy sice nebyly příliš sympatické, ale díky přesně zvoleným hereckým představitelům dokázaly zaujmout. Brie Larson si zadělala na Oscara právě tady ;). ()

Kopik

Průměrné komediální dílko, které s výjimkou prvotního námětu závislosti na pornu nijak nevybočuje. Klasická zápletka právě okořeněná sledováním porna se po nějaké chvilce okouká, nicméně Don Jon má i řadu světlých chvil. Veskrze mě bavily Jonovi zpovědi a rozhovory s Julianne Moore. Každopádně 90min uteklo rychle, ale nic zásadního jsem si od filmu neodnesl. Prostě klasický průměr, bez problému koukatelné. ()

Fanucci

Místy vtipné, ale tak politicky korektní, až to otravuje. Vývoj hlavní postavy totiž člověka vůbec nepřekvapí a obžaloba porna jako prázdné nádoby taky ne. Z mého pohledu zbytečný film, protože klišoidně předvedl proměnu jedné postavy bez sebemenšího překvapení, zauzlení. Film se tváří jako satira nebo sonda do hlubin člověka závislého na pornu. Je to spíš variace pohádky O ošklivém kačátku. Prostě bum, najednou není ošklivé. End of story. A fakt, že se někomu může tak snově citově oddat člověk tak hluboce zraněný (jako Moore) mi také moc nesedělo. No průměr. ()

kinderman

Největší porno bylo, když si ten diskotékový vypatlanec z posilovny běhal každý týden do kostela pro svou dávku rozhřešení. Divím se, že se farář při těch zpovědích nepídil po šťavnatějších detailech. Také mi lezlo na nervy stereotypní zobrazování Itala, stolujícího doma zásadně v bílém nátělníku. A když už jsem myslel, že scenáristicky, herecky a režijně nemůže být hůř, pokusil se z toho tvůrce udělat Harolda a Maude, čímž v mých očích dílo zkázy završil. ()

dee-key

Možná, kdyby to bylo natočené, jako studie, mohlo by to být celkem zajímavé. Ale takhle je to jen nudné a blbé. Což je celkem zklamání, protože Levit není marný tvůrce. Tohle se mu však kardinálně nepovedlo a to včetně vlastní role, do které se vůbec nehodil. Není to ani vtipné, není to ani nepínavé, poselství aby z toho člověk doloval. Víc to vidět nemusím. ()

Eldrick

Pravdivý film o tom, že někdy je lepší si doma v klidu honit u porna než se trápit ve vztahu se sice krásnou píčou, která si vás ale neváží a dělá z vás ještě většího čůráka, než ve skutečnosti jste. Záchranou z letargie však je zralá 50ka, která vám ukáže, co je to pravá láska a sex, kdy najednou ani leštit bambus u péčka již není třeba. ()

Petrasuvicka

Naprosto zbytečný film, který vážně nemá v šuplíčku "komedie" co dělat. Na první pohled se tváří jako příjemný film na rozptýlení, ve skutečnosti ale úvodní záběry na bezduché prachobyčejně trapné porno naprosto odradí a donutí diváka zavrtat se ze studu do sedačky...namísto odpočinku se jeden akorát modlí, kdy ta ubohá ptákovina skončí. Takhle to dopadá, když se herec cpe na místo režiséra. Když to neumí, tak ať to nedělá...mohli jsme si všichni ušetřit ty zbytečně vyhozené peníze. Takže, jak to shrnout a neurazit...trapnost nejvyššího kalibru s cílovým zaměřením na vymatlaný nadržený dementy. ()

berusche

Výborný nápad, výborné obsazení, výborné herecké výkony. A to je bratru tak za 3, protože víc toho nedostanete. Jenže, vtipný to není, drama to není, a romantikou v závěru se to vlastně úplně pohnojí aneb kterak jsme zase jednou mohli vidět, jak se někdo kvůli takové "banalitě" jako láska změní. Úspěch u mě sklidila především první třetina filmu, je dokonalá. ()

applause

Líbilo se mi to a tohle bych od Josepha nečekala. Zahrál to skvěle, věřila jsem mu to. Super odreagovačka. Líbil se mi konec, i když bych řekla, že byl vůči celému filmu dost useknutý. Celkově sem tam mi to přišlo divně sestříhané. Řekla bych, že je to skvělá ukázka toho, jak se může porno proměnit v normální život, ale jen o tom to není. Jestli chcete vědět, jak to je, tak se podívejte sami. ()

zbyshek

Pořádná nálož sexu,honění(ne na babu) a všeho podobného co k tomuto "sportu" patří. Kdo si některé věci z filmu nedokázal připustit, lhal sám sobě a ještě k tomu si zprotivil sledování. Já osobně jsem se bavil, i když některé věci bych přeci jen ponechal své fantazii,avšak v celkovém kontextu jsem spokojen. Možná se to nezdá, ale viděl jsem v tom určitý vzkaz. Porno není lepší jak sex!!! Sice jsem si představoval režijní debut tohoto borce trochu jinak, ale proti gustu, žádný dišputát. 70%. ()

Aljak

Joseph Gordon-Levitt je fakt ako chameleón - dokáže presvedčivo zahrať všetko od maniodepresívneho romantika, cez akčného hrdinu, až po moderného dona Juana. Navyše toto sám aj režíroval a napísal k tomu scenár, o to viac sa to cení. Dobrý námet o porno maniakovi, ktorý sa viac vyžíva v porne ako v reálnych vzťahoch. Niečo ako vážny plnohodnotný vzťah je nonsens, až kým nestretne jednu ženu, ktorá ho rázne odmietla. A tak sa začína počiatočná premena, hoci nie práve úspešne. Príbeh ako taký nebol vôbec nadpriemerný, námet bol však fajn a tie Jonove monológy a spovede stáli naozaj zato. Tými 4* som si vôbec neni istý, ale tak zohľadnil som aj to, že je to prvý celovečerný film, ktorým sa Joseph Gordon-Levitt prezentuje, takže aj za to som tomu trošku pridal (aj keď za iných okolností by to asi bolo len 3*). ()

Marqta

Povedený snímek. Pozvolna lehce ubývá humoru a přibývá vážnějších témat. Líbila se mi pointa a samotný závěr. To co ale nepochybně vévodí celému filmu jsou skvělé herecké výkony. Joseph Gordon-Levitt jako většinou exceluje a vypadá, že si tuhle roli celkem užil. Taky musím připustit, že scénář se mu opravdu povedl napsat. Z primitivního příběhu se totiž povedlo vytvořit nadprůměrný snímek. Scarlett Johansson byla taky dobrá, ale Julianne Moore byla prostě ještě lepší :) Myslím, že s jiným obsazením by snímek nebyl ani zdaleka takhle dobrý. Hodně silné tři hvězdičky. A ještě nesmím zapomenout pochválit soundtrack. ()

M.i.k.e

zábavná hříčka,která ovšem hodně ztrácí body svým moralizováním a částěčnou nesymaptičností hlavně v postavě Barbary.Scarlett je sice úžasná,ale její postava je natolik nesympatická,že se jedná snad o první film,kde sem si přál aby už zmizela z děje.Pro evropského diváka je řešení věcí jaké postavy řeší poměrně těžko pochopitelné a minimálně u mě tím Don jon ztratil jednu hvězdu.Na režijní a scénaristický debut ovšem nadstandartní záležitost,kdy Gordon- Levitt dokázal,že je hodně všestraným umělcem...70% ()

johny89

Dost atypická komedie se zvláštním námětem. Bohužel mě dost zklamal unáhlený závěr, kde v podstatě v jedné scéně skončí film. ()

Martin741

Typicky US styl humoru, ktory mi nie vzdy pasuje. Gordon-Lewitta mam celkom rad, je to herec -sympatak, ale i tak som sa nudil. No ale aspon krasne sexice ako Scarlett Johansson /Ostrov/ a Julianne Moore mi spestrili film. DVD by som nechcel. 64 % ()

Lischai

Není to takové, jaké si myslíte, že to bude. První půlka filmu je docela očekávatelná a jede hodně po povrchu: týpek kouká na porno, holka mu to zakáže, týpek to řeší... ale od půlky, po objevení uplakané Juliane Moore, se začínají dít věci a celé to začíná jít pod kůži takovým tím příjemným "ha, ha, ale vlastně pravda" způsobem, jako třeba v 500 Days of Summer. I přes bulvárně znějící námět je to hodně málo o pornu a hodně moc o mezilidských vztazích. Gordon-Levitt umí a tohle je rozhodně film, co si zaslouží větší ČSFD hodnocení než má. ()

kaposlav

Od filmu som čakal nejakú sračku, ale nakoniec lepšie než priemer. Názov Don Jon by skôr sedel na taliansku mafiansku kriminálku, alebo niečo také. Isto si tento film ešte niekedy pozrem. ()

Havaj8

Je hezky vidět, čím se snažil Levitt prorazit. Je to mladej kluk a spousta chlapů se s nim dokáže v něčem ztotožnit, ať už v koukání na porno a posilování, nebo randění a starání se o bejvák s károu. Do toho ta myšlenka sexy mladý a starší vyzrálý ženy, kde každá si prožila svoje a kde každá od toho života i něco jinýho očekává. Nebylo to nic za břicho popadající ani nervy drásající, ale najde si to strašně široký publikum fanoušků svojí originálností. ()

Vojťas

Film, který bych označil jako "romantický film pro muže" a který (ač může působit na slečny trošku vulgárně) je i velmi pravdivý. Je to vlastně výpověď natočená chlapem pro chlapy, se kterou se určitě i většina ztotožní. Pointa sice trochu vyšumí do prázdna, ale možná to právě proto může být přepis Gordon-Levittova života, který už akorát neměl dostatečnou fantazii, aby vymyslel odpovídající konec. 85% ()