Summit G8 se blíží ke konci. Ve škole Armando Diaze v Janově v Itálii, která byla ustanovena jako společenské fórum pro novináře, se dobře baví spousta mladých lidí – navzdory násilným střetům s policií, které se objevovaly předešlého dne. Tak jako v předchozích letech v jiných zemích narazily i zde protesty proti globalizaci na policejní těžkooděnce. Nic však dosud nevarovalo tyto „dočasné obyvatele“ školy Diaz před tím, co přijde. Krátce po půlnoci vtrhla do školy policie a brutálně napadla ty, kteří zde přenocovávali. Po dvou hodinách útoků skončila téměř většina z nich v nemocnici a později byla vzata do vazby. Aby policie omluvila své činy, umístila do školy několik výbušnin. Na konci summitu G8 jeden ze zatčených zemřel. Vyprávěno z různých úhlů pohledu, kamera popisuje události onoho dne, posouvá se blíže k oběma skupinám – pachatelů a „cílů“ – dokud není celá krvavá pravda vyjevena. (oficiální text distributora)

Marek1991

Tendenčné, nudné, zaslúžili? Vám niektorým asi prepína v mozgu, by budete bezcitní ľudia, kapitalisti do morku kostí a zaťatí ako boli komunisti. Keby toto urobili komunisti, tak by tu všetci vyskakovali, aké to bolo zlé, no keď to spravia kapitalisti, tak sa to k nám ani nedostane a musím vzhliadnuť film, aby som sa o takej zločinnosti, ktorá sa blíži priam Katyňi a Osvienčimu, no z 21. storočia, dozvedel. Bolo to podľa skutočného príbehu, takže niektorí by ste sa mohli hanbiť ako svojimi hlúposťami držíte tento systém. Nebolo to síce akoby profesionálne, no tiež to nemalo rozpočet známych hollywoodskych filmov. Malo to zaujímavú formu, kde je vidieť, že režisér, kameramani, herci, či iné osadenstvo nezaháľali. Problém sú možno niektoré zdĺhavé dialógy, ktoré odpútavajú od možného lepšieho spracovania. Viem oceniť aj filmy z druhej strany, najmä z Brazílie, či JAR ako sú Tsotsi, Tropa de Elite, no toto je súčasná Európa, súčasný globalizmus, elitárstvo a onálepkovávanie ľudí na komunistov, anarchistov, teroristov, iba keď nesúhlasia so systémom. Strčte si niekam vašu propagandu a vaše televízne výplachy mozgov, my sme niečo také na Slovensku zažili v menších mierach nedávno a tak polícii v tomto systéme, ktorý tu vládne neverím. Ľudia majú právo protestovať, no ich slobody sú im brané a napríklad v Európe je každý odporca hlavného prúdu euroskeptik, problémový a nevhodný človek, ktorého hneď onálepkujú a snažia sa zdiskreditovať samotne alebo spolu s inými. Už len kvôli svojim deťom a kvôli ďalším generáciám sa treba zobudiť. Inak by ste vraveli, keby tam bolo vaše dieťa, vaše dieťa by zabili, ľudia sú skrátka často hyeny. Tu sa tentokrát predviedli románske národy, hanba a tvorcom za odvahu veľké plus. Takýchto filmov to chce viac. ()

Davson

Pořádná pecka teleskopickým obuškem přímo mezi oči! Vicarimu se v jeho rekonstrukci brutálního a neopodstatněného policejního zákroku proti demonstratům a anarchistům daří zachovávat jistý odstup, film nevytváří zbytečný patos, zároveň však není ani příliš chladný a odtažitý. Stačí lehké představení několika postav, aby násilí na plátně mělo velice nepříjemný až nechutný efekt. Film, ve kterém nespravedlnost a násilí opravdu bolí. Nějakou dobu se teď budu dívat na každého policajta jako na potenciální mlátičku, která jen čeká na záminku, aby mi mohla zlámat všechny kosti v těle. ()

kaylin

Snímek se zdá trochu prvoplánový v tom, jak diváka vykrádá, na druhou stranu se snaží - a myslím, že i celkem věrně - zachytit, jak to dopadne, když lidem dáte moc a řeknete jim, že můžou dělat, co chtějí. Dopadne to tak, že ji zneužijí, stejně jako za to nedostanou trest. Film není skvělý, ale připomenutí toho, že se něco podobného může dít, mi přijde důležité. ()

Martin741 odpad!

Od Daniele Vicariho som videl len tento film a hned tu na mieste prehlasujem, ze ziadny dalsi vidiet nechcem. Taky amaterizmus, spatnu pracu kamery a spatne vedenie nehercov sa len tak lahko nevidi. Slavnejsie meno ani jedno, vsetko to hraju len obycajni ludia - ak jo, jo - zivot kazdeho cloveka ma zmysel, no ale mna zaujima vseobecny prehlad /Imperium Romanum, staroveky Egypt...., politika/ a ten obycajni ludia nikdy netvorili a nikdy ho tvorit nebudu. Po hereckych vykonoch ani stopa, nuda na kazdom rohu ...... nedopozeral som to cele, nedalo sa : 0 % ()

Rocky88

Natočený to je hodně zručně - od režie, přes kameru až po hudbu, ale vypovídací hodnota nulová. Tyhlety "nevinný" náctiletý zfetlý smažky si to štrádujou na každej summit jen proto, aby si mohli zařvat a něco zničit - hlavně, že je to cizí majetek (podobnost s fotbalovými fanoušky čistě náhodná?). A když potom někdy konečně dostanou přes držku, tak je to zase špatně? Kdyby si radši každej všímal svých problémů a makal... ()

campix

Po dlouhé době konečně film, který mě dokázal posadit na zadek a musím se přiznat, že na některé scény jsem se nemohl ani dívat. Souhlasím s tím, že je tento film pojat především z pohledu demonstrujících a novinářů a je namířen proti zásahu bezpečnostních složek, ale i když zde někteří dávají odpady za to, že by demonstranté zasloužili přes držku, tak s tím rozhodně souhlasit nemohu. Ano mohli si vybrat jinou formu protestu než pouze ničení majetku, jenže takových je jen pár a nevidím důvod proč by mělo být ubližováno nepřiměřeným násilím i jiným lidem. Netvrdím, že výpovědní hodnota filmu Diaz: Neuklízej tu krev je naprosto průkazná. Jen je škoda že tato událost ve světle 11. září poněkud zanikla a tuzemská média o ní neprojevovala až takový zájem. Závěrem bych k filmu řekl, že je perfektně natočený a zároveň doplněn skvělým hudebním podkresem. Spolu se silným příběhem rozhodně nezapomenutelný film. ()

klida

Víc jak hodinu jsem měl pocit, že to je nějakej videoklip nebo něco, protože tam nebyl žádnej příběh, žádněj děj, nic. A když se začne něco dít, tak je to až trapně tendenční pohádka o mírumilovných, poklidných, svobodných mladých lidech v batikovaných tričkách, které bezdůvodně seřeže ta černobíle zlá policie, jež se vyžívá ve vysvlékání zmlácených mladých dívek. ()

Maik22

Říkám si, jestli vůbec žiji v civilizovaném a normálním světě, ale nejspíše ne, když je vůbec něco takového možného. Tolik utrpení, kvůli zasranýmu večírku bohatých a mocných vládců světa. Je mi z toho na blití. Nemohu uvěřit, co je člověk všechno udělat a čeho všeho se dopustit. Natočit toto masochistické, či hyenistické dílo muselo dát režisérovi D. Vicarimu hodně zabrat, zvláště po všech těch zjištěných podrobnostech, které sám viděl a četl. I jako divák musíte mít silnou náturu. Snímek Diaz není pro všechny, na psychice vám to rozhodně nepřidá, spíše se ujistíte, že život na tomto světě není žádná jednoduchá procházka. A propo..kulka do hlavy všem zmrdům a hned se bude ve světě dýchal o něco líp. ()

Autogram

Mierumilovní demonštranti a anarchisti sa stretli s ešte mierumilovnejšími policajtami, z toho nemohlo vzísť nič pekného. Udalosti sú takmer zdokumentované, môžeme len hádať, čo sa stalo takto a čo nie, ale vymýšľať si asi nebolo cieľom filmu. Pútavosti pomáha aj iñárrituovské rozprávanie na preskáčku, keď čas neplynie lineárne. Nikdy som nebol na opačnej strane, ale po tomto filme by som mal chuť ísť niečo niekde zapáliť, najlepšie policajné auto. Hodiť fľašu, ktorá je symbolom filmu, by určite nestačilo. –––– Toto je tvoj posledný summit G8! ()

venca163

Není lehký ohodnotit tenhle film, protože: 1) to byl tendenční snímek, který fandil raplujícím smažkám co se přišly porvat a ničit a zapomněl pořádně ukázat druhou stranu barikády, 2) ta brutalita (otevřel jsem google a něco jsem si o gé osmičce v Janově přečetl) se skutečně odehrála (což soud po letech nakonec přiznal), 3) to nebylo špatně natočený (a filmovou kvalitu ja většinou v potaz beru). Vykreslování policajtů a všech okolo jako téměř ďábelských bytostí co povstaly z pekla mi ale lezlo celou dobu krkem. Stejně tak jako podání protestujících jako v podstatě květinových dětí co jen hrají na kytaru. (55%) ()

jondoe

Sice je to velmi silna tema a aj udalost, ale aj napriek tomu sima film si ma nedokazal ziskat az tak velmi aby som sucitil z postavami. Samozrejme krutim hlavou nad tym co sa im stalo a nenavidim policajtov, ktory zneuzivaju svoju pravomoc, ale film nie je natolko putavo natoceny aby prinutil k nejakej vyraznejsej emocii. ()

Lukoboss

Jestliže měl tenhle film vzbudit v divákovi emoce, povedlo se to na 110%. Já jsem u toho měl nervy absolutně na pochodu, protože prostě nesnáším, když se děje nějaký násilí a příkoří někomu bezbrannýmu jen tak pro nic za nic, z pohledu zasahujících prostě proto, že mám v hlavě nasráno, před očima rudo, a tak to řežu hlava nehlava. Netvrdím, že demonstranti jsou svatí, ale tohle je svinstvo nejvyššího kalibru a aby toho nebylo málo, tak to ještě zinscenujeme jako sebeobranu. No fuj, z něčeho takovýho je mně na blití, sráči jedni! Před očima máte absolutní bezmoc a čekáte, kdy přijde odplata, se kterou se ovšem díky politickým nitkám nataženým skrze různý vrstvy dá jen těžko počítat. ()

Balu...

Nevím jestli se mi chce víc blít z tohohle filmu nebo z komentářů tady na ČSFD nedomrdlejch čecháčků starající se jenom o sebe a jakmile má někdo dready, znamená to automaticky že je feťák. Sugestivní film s obsahem pro otrlé povahy svou realistickou nechutností současnosti nesahá po kotníky lidské demenci lidí podle komentářů okolo mě na této stránce se mnou žijících ve stejném roce ve stejné zemi, kteří budou schvalovat útok jakéhokoli uskupení bez důvodu. Mám chuť rozbít úsměv každému, kdo s něčím podobným souhlasí a vsadím se o cokoli, že pak by byli takoví inteligenti ti úplně první, kteří by brečeli, že si to nezasloužili. Tím bych se ale ve výsledku snížil na úroveň janovské policie.. Je mi z vás špatně! ()

Hanys_

Nekompromisní pecka. Přiznám se, že jsem o tomhle krvavém konfliktu nikdy nic nečetl - ovšem Daniele Vicari mi práci italské policie přiblížil v téhle rekonstrukci "skoro živě". Čekání studentů na chodbě s rukama nad hlavou a následný nástup chlapců s heslem "pomáhat a chránit" se zapisuje mezi nejpůsobivější momenty, jaké jsem ve filmu kdy viděl. Moc dobře mi u něj ale nebylo. 9.5/10 ()

kolemjdouc

silně mi to připadá skupinky tady u nás.Ti se vynoří vždy k nějakému dění kde budou vidět.Je spousta jiných problémů které jim nic neříkají(hloupé děti ve školách kdy už se neví jak by jim učivo usnadnili ,drogy na ně navazující kriminalita,násilí..)Lepit s vteřinovým lepidlem a překážet běžným občanůmSvět se v p.rdel obrací ()

decay

Výborne spracované, bez zbytočných blbostí, bez pretvárky. Ťažko čosi dodávať, treba chrániť bohatých predsa._____S dvoma kamošmi sme sa ponevierali stopom po Európe, v tých dňoch sme akurát prechádzali okolo Janova s tým, že sa zúčastnime. Dobre že sme sa nakoniec vyhli jeho návšteve, asi by sme podobne narazili. Fuck the police!!. ()

Prochy38

Co jiného od Italů čekat.... tvorba bez servítek... Líbí se mi to, protože jejich cit pro realitu je fakt těžce nad úrovní současné tvorby. Co k filmu konkrétně? Chyběla mi k dokonalosti jedna věc, možná dvě. Ta hlavní je asi trocha pokory...ne, to není to slovo. Teď mě nenapadá to správné pojmenování. Takže takto. Ano, brutální zákrok, ano, neomluvitelné, ano, tohle nesmělo projít bez postihu, ano, v dnešní době je to neslýchané a do nebe volající. Ale!!!! Kruci demonstranti stejně jako ta hovada na fotbale prostě dělají jen bordel, ničí veřejný i soukromý majetek, chlastají, drogují a ruší noční klid. Nikdy v životě bych takovou brutalitu nikomu nepřál, ale kdyby možná seděli doma na zadku, nikomu by se nic nestalo... To je můj názor, film bohužel jednostranný, jediná chyba. Ale. Skvělá práce... ()

Ricky_CZ

Po filmařské stránce asi není moc co vytknout, protože se podařilo zachovat na děj pohled opravdu ideální pohled. Zpočátku si sice budete říkat: "Co je mi do těch smažek?" Ale v druhé půli se vám to vrátí jako bumerang... Lidi jsou zvířátka a tenhle film je toho dokumentem...Rozhodně nedoporučuji na romantický podvečer... ()

Atheas

Už se Vám stalo že se Vám na film moc koukat nechtělo?Možná se Vám to stane u tohoto snímku.Události téch dnů a nechci přehánět,označuju za zločin proti lidskosti.Jsem ohromeny,že jsem se o tom nikdy nic nedozvěděl a stydím se za to.Je to strašné.V Genove ti lide slouži pořád,pracují.Policie bez morálních zásad.Lidé na vyššího místech bez morálních zásad.Film je opravdově ohromující.Je to příběh podle skutečné dálosti a napíši ještě něco.Skutečnost byla ještě mnohem horší,TO NIC NEMUŽE NAPODOBIT ANI TENTO FILM.Vsadil bych se že mnoho věcí ještě bylo vynecháno. ()