Dvanáct měsíčků

(TV film)
  • angličtina Month's Rulers (více)
TV spot

Poklid podhorské vesnice naruší v předvečer vánoc návrat rodáka – mladého muže Karla z ciziny, kde se mu zjevně dařilo. Karel se rázem stane lákavou partií pro všechny dívky na vdávání ve vesnici, a to do té míry, že vezmou jeho chalupu útokem. Ženění se ale Karel chce vyhnout, naopak touží prodat statek, vzít s sebou mladšího bratra a odstěhovat se natrvalo. Proto vznikne nápad uložit adeptkám nereálné úkoly a stanovit tak jednoznačné podmínky. Prvním úkolem ovšem vypadnou ze hry všechny dívky až na Maruščinu nevlastní sestru Květu. Maruška sama o Karla neusiluje, protože jí zpočátku přijde namyšlený. Jenže je Macechou nucena pomáhat s plněním úkolů Květě. Žádná z nich však netuší nic o tajemných Měsíčcích a jejich možnostech. Přesto není náhoda, že se Maruška k Měsíčkům dostane a ti jí pomohou. Karel si totiž záhy, přes veškeré Macešino a Květino nadbíhání a lhaní, přece jen Marušky všimne a vzbudí její sympatie. Macecha ale Marušku drží v šachu. Vše navíc zkomplikuje Karlův bratr Nosek, který se pod vlivem kouzla vdechnutého do fialek žertujícím měsícem Dubnem, beznadějně zamiluje do Květy. Měsíčci se neúspěšně pokusí patálii odčinit dalším kouzlem, jímž očarují jahody. Tím ale jen spustí další nečekaný zvrat událostí, které ukážou pravou povahu Květy. Dokáže teď Maruška pro Květu splnit i poslední úkol, nechat obrazit starou uschlou jabloň na rynku? A co si Karel počne, když se nakonec bude muset oženit s dívkou, kterou nemiluje? (Česká televize)

gezper

Pro holky z toho plyne jasné ponaučení, že jahody nejsou pro svatby-chtivé ideální pochutina. Pár hlášek je tam ale uznávám místy docela slušných. [40%] ()

v.indruchova

celkem se mi to líbilo ale, nesmírně mě vytáčeli macecha a její dcera. Nemyslím si, že by postavy byli špatně zahrány. Jejich chování bylo extrémní a rozčilovalo mě. Sestřenice které je šest se to taky celkem líbilo a přišlo jí to dlouhé, zdlouhavější jako mě. ()

Tsuki003

Tahle pohádka mě překvapila. Stejně ráda jako letos, dívala jsem se na ní i loni. I přesto, že (jak už bylo tisíckrát zmíněno) je z ní neskutečně cítit inspirace jak Třemi oříšky pro Popelku, tak Mrazíkem, výsledek se mi moc líbí. Koneckonců, filmy se točit nepřestanou a ani nové pohádky nikdo nezarazí (i když někdy by to tak bylo lepší). Mohlo to být totalní fiasko, ale podle mě si z těch dvou filmů vzali to lepší a spojili to v jeden "originální" (haha) celek. Budiž. Stejně je to jedna z těch lepších, co za poslední dobu vznikly (ale přiznám se, že ty nejnovější z letošního roku jsem ještě neviděla!). Co snad nikdo nezapře je, že se jim povedly kostýmy a celkově i prostředí, ve kterém se natáčelo. Párkrát jsem se i zasmála a hlavně: na člověka dýchne nějaká ta atmosféra, tak by to mělo být. Měsíčkové byli suproví a přiznávám, že i ostatní herci se mi ve svých rolích líbili. ()

Fuksinka

Dvanáct měsíčků je pro mně velkým a milým překvapením. Fakt bych nečekala, že Janák může vyprodukovat něco takhle dobrého. Scénář, držící se Měsíčků jen volně, se povedl. Pomrkává na Popelku a proč vlastně ne? Majkusová se k Vojtkovi vyloženě hodí. Co se mi ale nelíbilo vůbec je ječení Žilkové a Korolové. Co je to proboha za trend? To musí všechny záporačky tak ječet? Příšernost. To jsou ty herečky tak špatné, že to líp nejde, nebo Janák tak obdivuje Trošku? ()

brasek odpad!

Príbeh je nudný, postavy umelé, dialógy ukričané, žiadne emócie len odreptané slová. Nesympatická rozprávka. Mal som pocit, že väčšina hercov je tam za trest a tak sa aj chovajú. ()

allegria

Upřímně řečeno, dost dobře nechápu tak špatné hodnocení. Mně se toto zajímavé zpracování klasické pohádky líbilo, nadsázka mi nevadila, a dvanáct měsíčků? To byli velcí sympaťáci. Bavila jsem se od začátku do konce. Žádná hluchá místa, přestože děj je notoricky známý. Modernější pojetí mě neurazilo. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

TesterX

Ne uplne mizerná pohadka. Zpracovani je pomerne zdarile, hudba misty pekna, ale chybi tomu vetsi gradace v deji. Herci hraji az divadelne a spousta scen pripomina jine zname a lepsi pohadky, ale neurazi to a rozhodne je to stokrat lepsi nez dalsi upistena pycovina od Trosky. ()

gpx

Vlastně se tomu nedá nic moc vytknout. Součástí je i drobná exkurze do světa ženského uvažování. ()

Lilith03

Povedené zpracování krásné pohádky. Moc hezké obsazení v roli měsíčků a mile překvapila Maruška, která pokud vím dobře nikde jinde nehrála. Je teda pravda, že se vzhledově na roli moc nehodí, je přirozeně hezká, ale není na hlavní postavu podle mě dost krásná. Nemyslím to zle, ale prostě mi to tak přijde. Na druhou stranu ten Vojtek taky není zas takový fešák, takže se k sobě asi hodí. Mně se zde hodně líbil Honza komínek a Ivana Korolová, ti to zahráli moc krásně. I Žilkové se to povedlo, co vím, tak ona je k v reálném životě pěkná semetrika, tak se asi ani tak vžít do role nemusela :⁠-⁠D. Ale jinak krásně upravený příběh, mně se to líbilo, je to i vtipné, takže za mě ano. ()

Tucinka

rádoby moderní vtipná pohádka, kde se dá dopředu přepovídat děj...na druhou stranu chvílema jsem se i ze zoufalství zasmála :) ()

Davebohemia

To že jak někteří namítají, že je to spojení Mrazíka a Popelky, tak je pohádka nastavena předlohou, to bych tvůrcům nevyčítal. Ovšem vizuální zpracování a herecké výkony, to je věc druhá a dvě hvězdy, jsou tak akorát. Neurazí / nenadchne. Podruhé se už nepodívám, na Mrazíka, nebo Popelku ano. ()

Eradin

Proč se jen musejí točit "moderní" pohádky? Příšerná nespisovná mluva, laciné vtipy, které sice vykouzlí úsměv na tváři, ale do pohádky rozhodně nepatří!!! Každý rok se po shlédnutí vánoční pohádky musím ptát: "Kam se poděla klasická pohádka, bez blbého vtipu a laciných scén, s opravdovým pohádkovým příběhem a hlavně tou atmosférou, která činí pohádku pohádkou??? Vraťte nám pohádky Boženy Němcové a Karomíra Erbena a tohle si nechte pro Novácký Silvestr!!! Hvězdička navíc je za soundtrack, který byl úderný ve správný čas a k "pohádce" se opravdu hodil. ()

Naranyan

O chlup lepší než premiérové pohádky z minulého roku. Pořád ale platí, že klasika, která by se vysílala každý rok (jako naše staré, tradiční) to jistě není. Vojtek celkem sympaťák, Majkusová má imho třeba do takové Voříškové hodně daleko, ale v rámci scénáře a možností si svoje odehráli. ()

fikee

Janak opet potvrdil ze neumi rezirovat. Film nedrzi ani na vterinu pohromade (a nejhorsi je to ve scenach s mesicky, kdy se kvuli vousatemu vtipu zarizne drama) a jedinym pozitivem je Korolova, ktere snad nekdo casem da zajimavejsi roli a slusna kamera. ()

maarr

Dosavadní zdejší hodnocení opravdu nechápu a říkám si kolik lidí pohádku zatím opravdu vidělo (psáno ve 20:44), protože po mnoha letech konečně pěkná česká pohádka. Pro mě osobně veliké překvapení, Už jsem měl pocit že tento žánr u nás upadl. Konečně smysluplný děj, pěkný humor, krásná hudba, dobré herecké výkony ale hlavně a především velice dobře napsaný scénář není to žádné tlachání o ničem. Takže doporučuji každému aby se nejdříve podíval a nenechal se odradit zdejším nesmyslně nízkým (prozatím) hodnocením. Rozhodně to není ztráta času (a to věřte, že já jsem velice kritický co se týká dnešní pohádkové filmové tvorby). ()

Chlo0opek

Mně tahle pohádka prostě sedla. Měla teda samozřejmě slabá místa, ale ve výsledku jsem se bavil. Pár originálních nápadů zde bylo, Maruška nebyla naprostá puťka, Květa zas nebyla pro matku Bohyně - byla občas matkou i odbyta a měsíčci byli taky super. Takový správní natrvdlíci:) Slabší 4*. Pěkně natočeno. ()