Dvanáct měsíčků

(TV film)
  • angličtina Month's Rulers (více)
TV spot

Poklid podhorské vesnice naruší v předvečer vánoc návrat rodáka – mladého muže Karla z ciziny, kde se mu zjevně dařilo. Karel se rázem stane lákavou partií pro všechny dívky na vdávání ve vesnici, a to do té míry, že vezmou jeho chalupu útokem. Ženění se ale Karel chce vyhnout, naopak touží prodat statek, vzít s sebou mladšího bratra a odstěhovat se natrvalo. Proto vznikne nápad uložit adeptkám nereálné úkoly a stanovit tak jednoznačné podmínky. Prvním úkolem ovšem vypadnou ze hry všechny dívky až na Maruščinu nevlastní sestru Květu. Maruška sama o Karla neusiluje, protože jí zpočátku přijde namyšlený. Jenže je Macechou nucena pomáhat s plněním úkolů Květě. Žádná z nich však netuší nic o tajemných Měsíčcích a jejich možnostech. Přesto není náhoda, že se Maruška k Měsíčkům dostane a ti jí pomohou. Karel si totiž záhy, přes veškeré Macešino a Květino nadbíhání a lhaní, přece jen Marušky všimne a vzbudí její sympatie. Macecha ale Marušku drží v šachu. Vše navíc zkomplikuje Karlův bratr Nosek, který se pod vlivem kouzla vdechnutého do fialek žertujícím měsícem Dubnem, beznadějně zamiluje do Květy. Měsíčci se neúspěšně pokusí patálii odčinit dalším kouzlem, jímž očarují jahody. Tím ale jen spustí další nečekaný zvrat událostí, které ukážou pravou povahu Květy. Dokáže teď Maruška pro Květu splnit i poslední úkol, nechat obrazit starou uschlou jabloň na rynku? A co si Karel počne, když se nakonec bude muset oženit s dívkou, kterou nemiluje? (Česká televize)

ghatos

Velký fail s nechutně přehrávající vyčpělou Žilkovou (Mrazík po česku...wtf?, k tomu samé řvaní). Zase ty pitvořící infantilní pičoviny, kam se člověk podívá. K tomu nevýrazná hlavní představitelka, nulová výprava a scénář smradlavý jak měsíček na hnoji. 25%. Výborný komentář: Radek99 a Psema ()

Kosmik 1

Letos jsem se chtěl (krom S čerty nejsou žerty a Pelíšků, na které se dívám každoročně) podívat po letech na pohádky. S rodinou jsme se odhodlali k pohádce Dvanáct měsíčků a zase to byl jednou průser. My snad už neumíme natočit normální českou pohádku, která by rozradostnila Štědrý večer, a která by vnesla úsměv do tváře a navodila dobrou náladu. Nemám rád, když se i v pohádkách vykrádá a tohle byl jednoznačný mix Mrazíka a Popelky. Hlavní hrdinka byla sice hodně sympatická a do své role se hodila, ale zbytek herců mi tam vůbec nepasoval, v čele s V. Žilkovou. To už se raději znovu podívám na Princeznu se zlatou hvězdou, Večernici nebo Byl jednou jeden král. Tohle je vážně hodně špatný. 40% ()

Kalidor_

Takový miš-maš uplácaný z několika pohádek se jen tak nevidí. Klady - rožnovský skanzen, hudba Ondřeje Brzobohatého, sličná Maruška. Jinak co se rozpočtu týče, tak na paruky už jim zbylo asi 15 korun, protože to co připlácli na hlavu Vojtkovi a Žilkové, ti asi ještě teď z toho mají vši, svrab a moribundus. ()

Meijin

Letošní štědrovečerní pohádková premiéra mě nezklamala. Navíc ani nepamatuji, kdy naposledy byla zpracována klasická česká pohádka. Byla sice upravena pro filmové zpracování, ale režisér Janák obstál. Vyzdvihnul bych výkon macechy Veroniky Žilkové - ostrá jak žiletka. A jaké byly štědrovečerní pohádkové premiéry v předchozích letech ? ? ? ? 2005 - Království potoků, 2006 - Anděl páně, 2007 - Tři životy, 2008 - Kouzla králů, 2009 - Láska rohatá, 2010 - Peklo s princeznou a 2011 - Micimutr. ()

Elrond88

70%... protože jsem byl zrovna v takovém rozpoložení, že se mi to líbilo; protože to byl poslední film Radka Brzobohatého; a protože se mi moc líbilo, jak to Veronika Žilková zahrála ()

Autogram

Nebola to rozprávka, ako zo starých čias princezien, ale nekonalo sa ani žiadne divácke utrpenie. Ako malý som si dvanástich mesiačikov pri ohni predstavoval celkom fádne, určite nie vnútri stavby v štýle Stonehenge. Trochu mi to narušilo predstavy, ale tento film sa mi v pamäti dlho neudrží, takže opäť to bude po mojom. Pre dnešné deti, nepamätajúce si časy chronického nedostatku aj bežných vecí v obchodoch, môže byť ťažké pochopiť, aký je problém s jahodami v zime, keď sú predsa v obchode. Bohatý dedinčan s pocitom princa nemá na svoju úlohu herecké schopnosti, ale ženská časť to vynahradzuje aspoň na slabšie tri hviezdy. ()

Dagoussek

Tři oříšky pro Popelku a Mrazík v jednom. "Květulilililililililinkááá..." :-D Líbila se mě zde role R.Brzobohatého. ()

Liqid

Katastrofa na filmovém plátně. Ježibaba Žilková a spol v hlavní roli. Žádný nápad v špatném obalu. Důvod proč dávám * je ten, že některé dialogy Měsíčku byly celkem vtipné, bez nich by to byl odpad! ()

Lottr

Ne moc povedená pohádka. Postavy pro mne nesympatické, celá zápletka vyřešená během vteřiny jedním prořeknutím a dvanáct měsíčků žije ve Stonehenge. Zásah blesku do Žilkové byl jako nepovedená groteska. Na druhou stranu, hudba se povedla, stejně jako scéna, kdy měsíčci mění počasí. Prostředí mi moooc připomínalo skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. ()

Ironfood

Pod krycím názvem Dvanáct měsíčků se skrývá jakýsi mix Mrazíka a Tří oříšků pro Popelku. Nicméně dívat se na to dalo, párkrát jsem se i zasmál a nebýt mé alergie na Romana Vojtka, tak bych dal možná i 3*. ()

giovanni3

U dvanácti měsíčků si každý vzpomene na shánění jahod v zimě atd... No prostě další povedená pohádka od Boženy Němcové. Zde mi přišlo, že bylo hned několik věcí navíc, ale z hlavy nevím přesně jaké. Každopádně dějová linka v základu zůstala zachována, ale celý děj degraduje mnoho věcí. V první řadě měsíčkové.. žijí v čemsi jako Stonehenge a vypadají pomalu jako druidi.. k tomu jeden z nich dělá nějaká "kouzla navíc".. Kolem nich se navíc dějí rádoby novodobé efekty s aurami kolem jejich "usedlosti", svítící holí atd.. Proč nejsou měsíčkové klasicky u ohniště v lese? Za druhé herecké výkony... Vojtek mi nepřijde jako herec spíše jen jako hezounek s hromadou svalů, Žilková neskutečně přehrává, Komínek nepředvedl vůbec nic a Korolová taky slabší.. Ano vynechal jsem Majkusovou, která překvapila jak kvalitně hrála a navíc se na ni dalo i koukat. Suma sumárum klasická podprůměrná Vánoční pohádka. ()

Dromed

Když herci neumí hrát (snad krom měsíčků) a režisér to nevidí, nepomůže ani krásná a digitálně zprzněná krajina Valašska a ani pěkný leč provařený pohádkový příběh. Jako vánoční jednohubka dobrá, ale k tradici českých pohádek se to asi nepřidá. ()

made1

Tak se mi to nezdálo. Popelka a la Mrazík, přesně. Ale nebylo to až tak zlé až do té tancovačky, pak to šlo do kytek. Hlášky byly místy dokonce výborné, ale jako celek je to takové až moc všeho - hlavně na konci. ()

gutshoter

Hvězdu za sympatickou Marii Majkusovou a občasné šíleně vtipné scény + hvězdu za vzpomínku na pana Radoslava Brzobohatého, kterého mám moc rád. Je pravda, že režie Karla Janáka se odlišuje od mnohých ostatních, neboť tento chlapík je asi tak trochu "crazy". Mně to osobně nevadí. Co se ale týče filmu jako takového, úroveň je téměř na nule. Jestli toto má být pohádka, na kterou se budou dívat naše děti za 20 let, potěš mě, pane nahoře. PS: velice pěkná hudba od Brzobohatého juniora. ()

netahlo

V pohode pohadka, dokoukano bez nejmensich problemu. Marie Majkusova je sympaticke devce a Zilkova po delsi dobe predvedla kvalitni herecky vykon. Puvodne jsem daval lepsi 3 hvezdy, ale po shlednuti blabolu Stastny smolar, povysuji na hvezdy 4. ()

KR4T4S

Nevýrazná až nudná představitelka hlavní postavy Marušky, kladné body sbírající skvělá Veronika Žilková. Jinak poměrně unylá, ale ne příliš otravná pohádka. Za týden bude zapomenutá. ()

civrss

Vánoční pohádka na Šťedrý Večer je v naší famílii povinnost. Poslední roky ta však bylo především mučení a trápení. Začalo to rokem 2003 kdy byl vytvořen Čert ví proč a propad pokračuje stále níže. Snad jen Anděl Páně stojí za vidění. Věřil jsem Janákovi, protože jak on sám řekl, snažil se vytvořil pohádku ve style sedmdesátých let. A ty byli přece nejlepší. Zpívající Klus loni dost překvapil, ale nových Dvanáct měsíčků se mu v pohodě vyrovná. Hlavně zásluhou výborné Veroniky Žilkové a klasik typu Brzobohatý, Postránecký apod. Stejně to ale Janák v některých scénách zkazil. Viz závěrečný překážkový běh do vrchu nebo příjezd Vojtka s Maruškou jako za dob Mrazíka. Tahle inspirace Mrazíkem byla až moc viditelná a hnusná, u nás na vesnici přece nenosili tyhle namalovaný tvářičky a odporný paruky, to je věc rusáků. Schválně jak to zvládne Strach se svou pohádkou, očekávám ještě lepší. ()