Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

Joe123

Skvele natočený remake a oživenie Kingovho príbehu. Chloë Grace Moretz a Julianne Moore sú úžasné, hlavne Julianne Moore ako fanatická matka. Nechápem čo proti tomu všetci majú. 90% ()

Marrdaa

Dokumentární film o hloupých ženách. Nejprve Moora, zatvrzelá katolička, která svou dceru nedokáže ani poučit o základních biologických procesech a ještě se domnívá, že jelikož je nemanželského původu, nemá právo na život. Pak je tu ta čůza tělocvikářka, která trýzní své studentky jejich absencí na plese jen kvůli tomu, že udělali to,co by udělala sama, protože by se s ní jinak mohli ostatní přestat "ba". A vůbec se to tu hemží samou měkkotou, takže nezbývá než fandit záporákům a těch tu není zrovna jako důchodců na bingu. ()

Kosmik 1

Neuvěřitelně podhodnocený snímek z mého pohledu. Nejspíš to bude tím, že jsem neviděl originál, ale čert to pal. Nemusím snad pokaždé v životě všechno porovnávat a v tomto případě se mi to rozhodně vyplatilo, jelikož jsem si mohl film pořádně užít. Chloë Grace Moretz se mě líbila už v Let me in a tady mi zase dokázala, že jí tyhle role dokonale pasujou. Od začátku jsem s ní soucítil a přál si, aby to všichni odskákali. Efekty se mi hodně líbily, zvláště ke konci čelní sklo. Konec bych zakončil trochu jinak, knihu jsem všal nečetl, tak nevím, jak moc se film držel knižní předlohy. Ale ve výsledku mě tahle podoba Carrie mile překvapila. A opět je to pro mě důkaz, že podhodnocený snímek může být velmi kvalitní a nebojím se tak dát plný počet. 90% ()

Guzo

Knihu jsem četl pár let zpátky, takže přesné detaily si nevybavuji (nicméně úplný závěr byl podle mě odlišný). I proto se mi film líbil a nesrovnával jsem ho s knihou, jen ji bral jako předlohu. Chloe se do role Carrie hodí, z Julianne Moore jsem ale neměl pocit takového nebezpečného fanatismu, jak to mohlo/mělo být. Každopádně se v mých očích nejedná o zbytečný remake, protože přenesení do moderní doby se povedlo. 6/10 ()

KASUGI

V podstatě povedený remake. Hlavní duo sice svým charismatem nesahá ani po kotníky Kattovi a Spacek (jejíž proměna z ošklivého káčátka na královnu plesu byla famózní), za to má ale remake lepší duo záporáků oproti sladkému Travoltovi a milé Allen. Některé scény studené, jak psí čumák, některé jsou zase zvládnuty lépe. Vidím tu kritiku na pevné držení se původní verze, ale ano, od toho jsou remaky. Předělat něco do nového kabátku pro novou nastupující generaci s lepšími triky a aktuálním zobrazením společnosti. Druhé typy remaků jdou úplně jiným směrem, vše překopávají a to by zrovna u filmu Carrie asi nebyl nejšťastnější nápad. Kontrastní porovnávání verzí ve stylu: Palmův originál - pecka, remake - sračka, je mimo mísu, protože tady je to opravdu docela vyvážené. Jasně že Palmova Carrie má zručnější režii, ale tohle je opravdu důstojný převod, hlavně vzhledem k tomu, že dneska se to katastrofálními remaky jen hemží. Mohlo to být ale lepší... o hodně lepší. Masakr na plese je TOTÁLNĚ odfláknutý, jak délkou, tak nápaditostí a to je dosti nasírací, zvlášť když smrt záporáckého páru je nesrovnatelně vymazlenější, než v původní Carrie. A proto ty tři hvězdy. 65% ()

Autogram

Každý vie, že je to remake, tak prečo mu to vyčítať? Zmodernizovaná verzia sa mi páčila viac, teda aspoň druhá polovica s masakrom. Chloë keď našpúli hornú peru, tak je neodolateľná a divák-muž, aby si zisťoval ročník narodenia, keď sa chce uistiť, ako sa má na ňu pozerať. ()

zolo23

Horror ktorý nevydesí, ale je tak zručne natočený (dramatičnosť tu funguje dokonale), že s remakeom musím byť spokojný. Matka s dcérou sú dobre obsadené a vidím, že s malej "zabijačky" nám vyrastá celkom sympatická herečka. Kupodivu ma film bavil viac po záverečný masaker, predsa len "prerod" dospievajúcej Carrie do finálnej podoby bol filmovo zaujímavejší. Stále nechápem aké môžu byť dospievajúce deti tak kruté, aby dohnali niekoho do takého psychického stavu. Alebo sa to deje len na amerických školách? Viem je to len film podľa knižnej predlohy, ale.... ()

Trisis

Nenechajte sa oklamať tunajším hodnotením. Vôbec to nie je špatné... A pustiť si to hneď po Mega Shark vs. Mecha Shark, asi vypálim aj pät hviezd. ()

DeathTheKid

Potenciál utopený v kýblu s prasečí krví a s grácií, což mě mrzí, protože to mohl být dobrý teen horůrek. Chybu bych viděl především ve vyjádření jistých situací (ples, kecy s matkou, pojebání výsměchu a najednou tralala královna). A bohužel ani režisér nedokázal zachránit co šlo. Jo a holky, aspoň vidíte, že se nevyplácí být čubkou :)))) Na každého jednou dojde, ať už skončíte s čelním v xichtě nebo s fakanem v děloze. ()

Lottr

Proč je to tak podhodnocené? Viděl jsem obě verze a říkám, proč ne? Slušně krvavé, napínavé a je jasný, komu fandit a to bez námitek. Jasně, netušil jsem, že na americké střední školy chodí jen modelky a vymydlení, nabušení hošani, ale když tohle pomineme, tak v tom vidím slušný horůrek se vším, co k tomu patří. Fandil jsem Carrie, jak kdybych to ještě nikdy neviděl. Julianne Moore vypadala fakt jako šílená a zahrála to opravdu dobře. Chloe Grace byla opravdu přesvědčivá a v závěru nádherně démonická. No a že se časový přesun dostal za hranice videoher? A proč ne? Nechápu ty vyčítavé komentáře na tohle téma... To má někdo roztočit klikou, aby nahodil motor a odjel z parkoviště? Doba se prostě hnula a je potřeba s tím počítat i ve filmu... ()

jefff

Původní verzi jsem neviděl, ale jako horor film funguje. Není strašidelný, ale je děsivý a chytá Kingovu atmosféru. Herecky brilantně zahrané a s napětím se taktéž pracuje velmi dobře. Rozhodně mě film překvapil, jeden z těch lepších remaků. ()

jenik71

Jde vlastně o totéž jako v předloze z roku 1976. Tenhle film se liší jen v několika drobnostech, jinak je dějová linie úplně stejná. Snad je to jen modernějším zpracováním a lepšími triky, ale mě se na tuto verzi koukalo přece jen lépe než na starší originál. Určitě mi v hlavní roli seděla víc Chloë Grace Moretz než v původní verzi Sissy Spacek. To je jen otázka vkusu, hodnocení dávám stejné. ()

Almásy

veľmi, veľmi dobrá ukážka zlej réžie. chvíľami naozaj smiešne. 2 * za Julianne Moore a pôsobivý ústredný motív. ()

TroiMae

Ten film je utrpení. Ani nevím, proč jsem se na to nakonec díval, už hořela, když jsem si do ní lhal, asi přeci jen Julianne Moore… ale té mi bylo spíš líto, že ji režisér tak zneužil. Možná, kdyby neexistovala původní verze, byl by to jen pitomý film. Takhle je to svatokrádež. ()

KeithMaxwell

Netradiční film který bych sice uplně nenazval hororem ale spojení šílené matky, telekineze a řady výborných scén (závěr s matkou, auto na benzínce, ples) dávají dohromady velmi zábavný film kde jsem se ani minutu nenudil. ()

kenkaku

Chloë je ve svém věku sen nejednoho milovníka mladších ročníků, takže ani mě nevadí jí sledovat v něčem jako je Carrie. Originál znám a srovnávat nebudu (po jednou). Na filmu nám rád, že se její schopnost projevila celkem včas (a bylo opravdu osvěžující ji sledovat jak poznává co dovede). Asi nejlepší byla scéna s matkou (kdy poprvé zjišťuje co je dcerunka zač :)). Z vrchol trapnosti považuji "ukázkovou střední" s modelkou vedle modelky (a manekýna jednoho za druhým). Také ta fraška s "maturitním plesem"... Bože... ti Amíci jsou vážně laciný národ. Ale to je fuk. Triky vypadají dobře (ale upřímně... v éře CGI kdy jediným limitem je fantazie, ještě aby ne) a možná mi chybělo i trochu té invence (ne nesrovnávám... jenom je to "až moc jak si pamatuji z posledně") a to je škoda. Nebudu ale zlý. Ponechám průměr. ()

danca044

No, od filmu jsem čekala něco víc. Měla jsem v plánu přečíst si i knihu, ale děj není zase až tak zajímavý, aby mi to za to stálo. Jediná pozitivní věc je, že hlavní roli hraje moje oblíbená herečka Chloe Grace Moretz. Julianne Moore se na roli šílené matky hodila a i ona tak trochu film pozvedla. ()

civrss

Pro neznalce staré de Palmovy předlohy bych řekl, že Carrie nebude zase takový průser. Vyčítat, že Chloe Grace Moretz je na Carrie moc hezká, mi taky přijde trošku mimo mísu, přece byste se nechtěli dívat na nějakou hnusnou beďarovitou zrzku s rovnátkama. Spíš bych řekl, že problém je v jejím věku, v porovnání s ostatními jejími "spolužačkami" vypadá Moretz opravdu hodně mladá, a ona taky je. Jinak zahrané to je slušně, nenudil jsem se a všem přechytrálkům bych na hlavu vylil kýbl prasečí krve. ()

Babous

Asi budu v menšině, ale líbilo se mi to víc než verze ze sedmdesátek. A to hlavně díky hezčím hercům, přístupněji podanému ději a svižnějšímu tempu. Některým scénářům popcornizace prospěje. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek