Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

ratpile

Zručně natočený remake, byť krutě v mezích standardu. Zábava to ale byla a nádech "příjemně" tragické atmosféry se tomu upřít nedá. Bohužel si nikdo nedovolil něco, co by se výrazně vymykalo škatulce "další zbytečný remake". ()

MartinTerran

Původní Carrie jsem neviděl, tudíž srovnávat nemohu. Film mi ani jako horor nepřipadal, spíš triler až na scénu na maturiťáku. Krví se rozhodně nešetřilo a už zmíněná scéna na maturiťáku byla nejsilnější moment filmu. Jinak na mě film moc nezapůsobil a není důvod proč bych si ho měl dlouho pamatovat. SPOILER: Příběh takový protřelý šikování oudsiderky, ale na konci zvrat a přijde trest. Škoda že se tam nevysvětlí jak získala schopnosti (jestli v tom má prsty ďábel či nikoliv). Hodnocení: 55/100. ()

Pitryx

Starší verzi si už moc nevybavuji, televizní verzi pana Carsona také ne. Takže srovnání se Sisy Spacek nebo Angelou Betis by bylo velmi těžké. Ale mám mlhavý pocit, že Sisy byla nejdůvěryhodnější. Tento novější snímek se nese v klasickém stylu a nepřináší jedinou novinku, která by zasluhovala pozornost. Snad jen kamera byla na velmi dobré úrovni. Zahrané to bylo velmi dobře, což o to, ale scénář opět silně kulhal na zbytečně dlouhých dialozích. Závěr dosti zklamal, nebyl nic moc, dodateček k němu už ani neměl čím překvapit. Nu, dejme něco hercům a hodně plusů kameře. Mimochodem, Carrie mi přišla spíše jako X-man. 20140122 9600/10056 s.u. ()

airmato

... no asi som videl nieco ine ako 2/3 komentujucich ... ja som sa bavil ... film nemal slabu chvilku a slusne vygradoval az do "upratovania plesoveho bordelu" ... Chloe bola super a v scene na podiu vo mne vyvolala az pocit blazenosti ... King napisal vybornu knihu a toto zfilmovanie za nou v nicom nezaostava ... nic v nom nechyba ... ()

Martix

Pokud stojíte o pořádný dramatický horor s krvavou Carrie, raději sáhněte po knize. Klasika alá King s jeho detailně popsanými charaktery a vztahy dokáže solidně pocuchat nervy. Atmosféra v knize byla naprosto brilantní, ve filmu to byl jen slabý odvar. I tak se mi líbilo herecký obsazení, který částečně kompenzovalo nevhodnou adaptaci knihy, a to zejména nedostatečným zpracováním závěrečných scén...prostě slabota, nic děsivýho. ()

habertek

Bohužel musím konstatovat, že mě tenhle remake vcelku zklamal. Pro mě zůstává nejlepší verze z roku 2002. Především bych řekl, že je tu pár špatně obsazených herců a bohužel mezi ně patší i Chloë Grace Moretz. Je to sice skvělá herečka, ale na tuto roli se mi zdála příliš normální....Angela Bettis Carrie zahrála úplně skvěle. Působila jako opravdu divná a dá se říct až vyšinutá podivínka s kterou bych se asi ani já nebavil, kdežto Chloë působila jako normální holka. A druhý špatně obsazený herec byl podle mě Ansel Elgort...školní krasavec?? Kde to vzali? Ale musím pochválit Julianne Moore...ta se své role ujala mistrovsky. Jinak celkově dobrý film:) ()

ondey

Stephen King nikdy nejde pro potřebnou zápletku daleko a postavy do ní často uměle nasměruje (ukamenujte mě). V tomhle případě jsem knihu nečetl, tak nevím, jak moc se filmaři drželi originálu. Ale jednání postav je opravdu nesmyslný, hloupý a místo děsu vyvolává spíš smích, což se u Kinga děje často (opět mě ukamenujte). Efekty už jsme viděli 100000x, od začátku víme, jak to dopadne a tak jediné koukatelné je tvářička hlavní hrdinky a pošahanost Julianne Moore. To je ale na 101 minut trochu málo :/ ()

gicous odpad!

Chci vidět originál. Potom možná uberu i tu jednu nadsazenou hvězdu, co jsem této remakové verzi dal. P.S. Viděl jsem originál a ubírám i ten jeden upachtěný bod. 0/10 ()

Jana8458

Tak mě osobně se film líbil, hlavní herečka super i Tommy byl fajn, ale zas takovej horor to opravdu nebyl. Vůbec jsem se nebála, akorát teda jak měla Carrie na sobě tu krev tak to bylo trošku nechutný, ale nic extra. Spíš mi to ke konci přišlo takový ironický, že jsem se musela smát. Proto nižší hodnocení. ()

Romeroo

Matka co má ráda Telenože a je tak trošku vyšinutá. Dcera co má ráda telekinezi. Kolem toho se motá modlení a parta teen američanů. A aby byl skvost dokonán na konci je k vidění ukřižování vyšinuté matky nůžkami v doprovodu pádu domu. Další teen-romanticko-"hororová" jednohubková fraška. Hodně slaboučké 3 hvězdy, které si přitáhla Chloe... ()

A_san

Nevím, proč to pořád berou všichni jako nějaký remake filmu. Dle mého je to lepší zpracování knihy než to, kde byla Sissy Špačková. O něco věrnější ději a rozhodně teda daleko zajímavější než předchozí pokus z 76, když už tedy chceme tak vehementně srovnávat. Já se u filmu bavila, líbil se mi, Juliane Moore jako šílená katolická matka si střihla svou roli výborně a i Chlöe se do své role vžila výborně a byla důvěryhodná. ()

Lucius55

Bývám nedůvěřivý k remakům filmů, které považuji za klasiku (a stará Carrie rozhodně JE klasika). Většinou vznikne úplně jiný film, který jméno předlohy (ať už byla filmová nebo literární) používá jen z reklamních (tedy komerčních) důvodů. Nová Carrie se však předlohy drží zuby nehty, což mě docela překvapilo. Chápu, že právě tenhle fakt může pro jiné znamenat předvídatelnost a nudu (což v hororu asi není zrovna žádoucí;-)), ale tady mi to nevadilo. Celkově jsem film zvládl sice bez nadšení, ale tak nějak "v klidu"... Chloe jsem roli uvěřil (i když charisma Sissy Spacek rozhodně nemá) a Julianne Moore pomohla ke třetí hvězdičcce v mém hodnocení. ()

Izi-Peťan

Předem se přiznám, že jsem původní verzi neviděl a hned po přečtení knihy jsem sáhl po nejnovějším zpracování. Byl jsem překvapen, že se dost dobře držely předlohy a jen si upravili některé události pro filmové zpracování, ale to vůbec nevadí. Je to jeden z mála filmů, který se podle Kingovky povedl. 80% ()

MikeMyers

Film je fakt hezky natočený, vizuální stránka je skvělá. To že to bude kopírka původního filmu bych ještě přežil ale spousta věcí tam prostě strašně drhne.Carrie ze sebe ve škole nevyloudí slovo ale lusknutím prstu doma sebevědomě matce líčí jak chce být jako ostatní. Normální. Líbila se mi část na plese kdy začíná opravdu důvěřovat ostatním (super) a nabíralo to grády k tomu že zrada rozpoutá neskutečný peklo. Bohužel, zlatý hřeb večera se nedostavil. Vyvrcholení děje chabé. O tom porodu na konci radši ani nemluvim. To hlavní ve filmu zklamalo a film to u mě stálo hvězdy. Chloe se s tim poprala velmi statečně ale bohužel na Carrie White je až moc hezká, Spacekova byla v hraní chudinky bezkonkurenční. Matka Julianne Moore byla samozřejmě skvělá. Škoda toho vyvrcholení, mohla to být větší pecka. ()

kolik27

No, tak to byl doslova horor... Po hodině komedie (dramatu) nastoupil velmi zajímavý zlom. Carrie jebe! A sakra, zachraň se kdo můžeš. Závěrem filmu miss Pierce totálně dojebala malej náznak důstojnosti. Jedna hvězda je za slowmotion při finální scéně, kdy si jak řidič, tak spolujezdkně pěkně namelou kokosy ... ()

Dinsberg

O proti původní verzi má současná představitelka Carrie je skutečně ve věku svojí postavy. Uťáplá šedá myška, která ale přece jen má svůj půvab. Jen se ho bojí projevit. Bohužel tomuto projevu nejsou nakloněny její spolužačky. Nikdy proto nešikanuj někoho, o kom nevíš jistě, že Ti to může vrátit. ()

Lyriq

První zpracování jsem neviděl, ale nemůžu si dovolit nepodotknout, že je to adaptace knihy, takže to nemusí být nazíváno remakem. Jen říkám. To nic nemění na tom, že je to sračka a Chloe je jedinej důvod, proč na to kouknout. ODPAD, hvězda za Chloe, protože nebýt jí, tak to nedokoukám. ()

ac1976

Ako som už napísal natočiť Kingovku je dosť ťažké a málokedy sa to podarí. Tu sa to podarilo tak na 2*. ()

lusa

Čítali tvorcovia vôbec knihu? Carrie bola škaredá, jej matka bola bigotná katolícka fanatička. Jedna z kingoviek, ktorú je možné aj reálne sfilmovať a oni to takto povrchne dodrbú.. 2* ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek