Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

Pajotka

Nechci říct, že byl film vyloženě špatný.. Ale teatrálnost Carrie, která po krvavé spršce definitivně přišla o poslední zbytky nervů, mi přišla už trochu přehraná.. King nepotřebuje speciální efekty, potřebuje pouze dobré herce, kteří dokáží podat jeho geniální tvorbu.. Bohužel se mu jich zde z mého pohledu moc nedostalo. ()

horor2

Nevěřím a vůbec mi nesedí herci. Těšil jsem se hodně, ale jsem zklamán. Chválím efekty a reklamu, samotný film ne. ()

Vera2613

Páčila sa mi kniha a páčil sa mi aj film. Hororové mi teda neprišlo vôbec takže sa nenechajte zmiasť. Herci boli super na čele s Chloe, ktorá sa mi páči čím ďalej tým viac. Avšak bola oveľa krajšia než ako bola Carrie vykreslená v knihe. Scéna na plese bola skvelá a krvavá. Hodnotím na solídne 4* ()

donnovann

Remake, který mě velmi mile překvapil. Neměl jsem velká očekávání jelikož první snímek z roku 1976 má svoji kvalitu. Kimberly Peirce se drží knižní předlohy jako klíště a to je samozřejmě jedině dobře až na posledních 10min je to přesná kopie Kinga. Bez znalosti Kingovy tvorby by mě film jako takový absolutně nezaujal ale takhle jsem opravdu spokojený. Hvězda dolů za málo šílenou Moore a hlavní představitelku Moretz, ta je na Carrie až příliš hezká což se do příběhu ani trochu nehodilo. ()

Mamlas

Stužkovák byl fajn, vše před a po už jen taková teenageří přihlouplá volovina s protivnýma pánbíčkářskýma kecama. (27%) ()

PlysovyMacko

V tomto príbehu je viacero veci vyhrotenych. Od hadzania hygienických potrieb, nevedomie o menštruácii, matka fanaticka, ktorá Carrie vyložene týra, získanie a použitie krvi po inferno, čo Carrie rozpúta. Chloe je dobra herečka, ale je na rolu outsiderky moc pekná. Film ujde a scéna, kde Carrie vyvrazdi polku školy stojí za to. ()

Quentin14

IMHO lepší jak De Palmovo verze. Moderní kabát Carrie sluší......Velké plus za výkon Julianne Moore, od Chloë sem dostal co sem čekal. ()

natalie15

Hoci som sa na Carrie tešila už najmenej pol roka, tesne pred premiérou som mala zmiešané pocity. Kingovu knihu som asi pred troma rokmi "zhltla" za deň, a Carrie som mala zafixovanú ako Sissy Spacekovú. Osobne som Palmovu adaptáciu veľmi neuznávala - oproti knihe mi prišla nemastná-neslaná (až na pár scén a skvelý výkon Sissy). Nakoniec na mňa v kine čakalo milé prekvapenie. Môj osobný názor je, že táto Carrie je najmenej o trikrát lepšia ako pôvodná. Samozrejme, triky boli skvelé, no čo chcem vyzdvihnúť je najmä práca s emóciami a atmosférou. V prvom filme som k postavám nemala nejaký silný vzťah, možno tak ku Carrie a Desjardanovej, tu si ma dokázali získať Tommy aj Sue. Atmosféra plynula pozvoľna, na začiatku malé náznaky, ktoré ako aj v knihe viedli do "grand finále", ktoré ma neskamalo, práve naopak. Páčilo sa mi, ako sa film skončíl, posledná scéna Carrie a jej matky plus Sue bola veľmi emotívna (tak ako vlastne aj tá prvá, keď sa Carrie narodila). Najlepšie na celom filme je aj tak herecké duo Chloe Grace Moretz a skvelá Julianne Moore. Chloe je jedna z mojich naj herečiek, no aj tak som s ňou spočiatku (ešte pred filmom) mala problém - nevedela som si totiž predstaviť ako zvládne zahrať takú postavu, ako Carrie - a bola som nesmierne prekvapená. Musím povedať, že sa mi páčila dokonca viac ako Sissy. Myslím si, že Kimberly Pierce to zvládla na jednotku. Nie je ľahké pracovať s látkou, ktorá už raz bola pretavená do filmu, a nespočetne veľakrát vykrádaná takými brakmi ako napr. Carrie Rage. 80%. ()

infernet

Film není žádný zázrak, ale klobouk dolů před Chloë Grace Moretz, protože v jejích letech utáhnout celý film, to je prostě něco. Prožíval jsem s ní všechno, čím procházela. Nepřijetí, vzdor, strach, nenávist, chuť se pomstít, i záverečné smíření. Ta holka má zatraceně dobrou budoucnost a pro mě je jednou z nejzářivějších hvězd současnosti. Takže sumasumárum film za 3*, ale díky Chloë... ()

lobo87

Bez toho, že by som videl de Palmov originál musím priznať, že film sa mi veľmi páčil. Ťažko to nazvať hororom, 90% času to tak nie je, ale finále dojem zaručene napraví. Julianne Moore bola v úlohe fanatickej matky výborná, ale mne sa páčila aj Chloe, z ktorej rastie veľmi charizmatická herečka a podala skvelý výkon. Najstrašidelnejšie na filme je, že to, čo sa stane na záver, vlastne všetkým prajete. Po porovnaní s originálom možno zmením názor, ale Carrie vo verzii Kimberly Peircovej je pre mňa výborným filmom... 75% ()

Cechyno4

Musím přiznat, že originál z roku 1976 jsem neviděl. A tak nemohu srovnávat tyto dva kusy. Ale remake byl pro mě velice příjemným koukáním. Děj zajímavý, konec skvělý. Na konec filmu jsem se velice těšil a nezlamal mě. Krvavé, dramatické, dobře propracované. Mám velice dobrý pocit z tohoto filmu. Pětku si šetřím, ale čtyři hvězdy si to na 100% zaslouží. A nejlepší scéna je zabití hlavní potvory. ()

J.Mayen

No tak to byla zase jednou skvělá volba opravdu,film nemá špetku vkusu, atmosféry a příběh jak jinak než kopie, navíc dost podivná. Oproti původní verzi update v podobě nahraní jak Carrie špiní ve sprše na mobil a nahrávání na jůůtuub,aby měla co největší ostudu. Panbíčkářský žvásty,který se mi zarejvaly opravdu hodně hluboko pod kůži. Ve škole nesmělá Carrie, doma celkem odvázaná a machr, její chování mě dost fascinovalo a zároveň sralo,jak se krčila nevinně mezi rameny, nejradši by strčila hlavu pod písek. První hodina a cca 15 minut nuda, žádný dění nic, prostě šrouby do hlavy, závěr tak na půl bodu maximálně, ted už vim, proč bylo kino úplně prázdný, do kina na film rozhodně nechodit!!! ()

HeyHou

Chvilkami mi vstávaly chloupky, běhal mráz po zádech a to všechno přesto, že mám nastudovanou knižní předlohu, takže jsem tak nějak mohla vědět, co mě čeká. Chlöe je boží, ta nám ještě v budoucnu předvede parádu. Spolier!!! Ale co se týká konce, tak jsem byla lehce zklamaná tím, že se Carrie nevydá na svou pouť zkázy, kdy by měla zničit celé městečko, ale místo toho se jde domů okoupat... ()

j@hn

Trochu delší díl Beverly Hills 90210 s malým dětem přístupnými plesovými "jatkami". Pro mě jeden z nejzbytečnějších remaků vůbec, bezprostředně po skončení filmu jsem měl chuť to poslat do odpadu!, ale s odstupem času je mi jasný, že by to kvůli Julianne a Chloe nebylo spravedlivé .. ()

elanista1

Kingova kniha musi byt dobra, fascinujuci je hlavne kontrast a premena z neznej, krehkej dievciny ktora je doma deptana fanatickou matkou, na nieco vrazedne. Slecna Moretzova zvladla svoju rolu vyborne, neustale ma bavila a herecky bola velmi vhodna volba, taktiez pani Moorova, obe mali co hrat. Tak ako aj pri originalnom filme; dramaticka cast Carrie mi nedavala dychat, ale zaver mi trocha znizil vysledny dojem.. Aj ked to nerad priznavam, ale tato modernejsia verzia sa mi pacila trocha viac..hlavne kvoli malym detailom ktore robili tento film atraktivnejsim, a to urcite sympatickejsia herecka v roli Carrie, vacsi rozpocet a tym padom mastnejsie krvave sceny, a zrejme aj fakt ze som to videl v kine. ()

IZFNP

Tohle se mi nelíbilo ani trochu. Možná jedině postava psychotické matky v podáni Julianne Moore měla něco do sebe, jinak to byla nuda, šeď, bez nápadu. Jakkoliv mám Moretz ráda, ani ona mi nedokázala spříjemnit sledování kopy nevěrohodných, nelogicky se chovajícich a na plátně spíš překažejících postav. Neměla jsem veliká očekávání, ale takhle šablnovitě, mechanicky natočený film mě opravdu zklamal. Atmosféra fungovala zhruba prvních deset minut, pak už to bylo jen plácání se v neschopnosti režiséra jakkoliv film obohatit. Původní film jsem neviděla, takže srovnávat nemůžu, ale jelikož má "stará" Carrie při názvu červený čtvereček, hádám, že remake jejích kvalit nedosahuje. 20% ()

onddra

Tak moc, tak moc jsem se na tenhle film těšil. Od kamarádů jsem slyšel, že nestojí za nic, ale já nad ním hůl zlomit nechtěl! A pak? Mix Muzikálu ze střední, Matildy a...krve. Ach jo, jedna hvězdička za psychopatickou matku a druhá za Chloe. ()

sysyphus

Film, na ktoreho projekciu bez pomoci alzheimaera alebo sklerozy, asi nikdy nezabudnem - 2 Kg čokolády a 3 litre vína v spolocnosti toho spravneho obecenstva vedia spravit aj z beckoveho menstruacneho hororu nezabudnutelny zazitok! :) ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek