Film Já, Olga Hepnarová je příběhem mladé ženy, která v roce 1973 nasedla do nákladního auta a v centru Prahy zabila 8 lidí. Svůj čin považovala za akt pomsty společnosti, která jí podle ní celý život ubližovala, a v roce 1975 byla jako poslední žena na území Československa popravena. Snímek je existenciálním dramatem Olgy Hepnarové, je příběhem osamělého člověka vymezujícího se proti většinové společnosti, příběhem, který vyústí v tragédii a nemá vítěze ani poraženého. Film nabízí pohled na traumatický život i čin hlavní hrdinky z určitého odstupu tak, aby se emotivně na stranu Olgy Hepnarové neklonil. Film je současně i dramatem lidí z okolí Olgy Hepnarové a snaží se najít příčiny jejího strašného agresivního aktu. (Bontonfilm)

Cocteau

Pokud tvůrcům šlo o to, abych jako divák zůstal chladný a odosobnělý, pak tleskám a jsem cílovka. Nevyvolal ve mě žádné emoce. Nebyl jsem v napětí, nebál se, neplakal. V čem naopak boduje a je mimořadný, je pohled Hepnarové na okolní svět. Jakákoli scéna ve filmu je vypravěna z jejího pohledu tudíž zcela odcizeně, nezůčastněně až apaticky. Pokud tohle byl záměr tak také tleskám. Velký úklon hereckým výkonům, produkci a výpravě. K pochopeni případu "Hepnarová" je však zapotřebí dalšího studia, protože film nedává odpovědi ! ()

zigy

těžké, depresivní a pomalé drama jednoho ubohého člověka, těžce zkoušeného, které vyústí v tragédii.....jelikož jsem téměř neznal tento příběh dopředu, byl jsem unešen. Až závěr po činu mě trošku začal nudit, pořád se omílalo to samé. Vše však dávalo smysl, mám na mysli vývoj postavy a vraždu. Vůbec nevadí, že je tam spousta statických záběrů na Olgu, a tempo je pomalé, protože atmosféra je tak hustá, že by se dala krájet. Několik velmi odvážných scén. Pro polskou herečku mám jen slova chvály, to je na Oscara. Svým způsobem je to velká kritika společnosti, a mám obavy, že režim v tom nehraje moc velkou roli, tohle by se klidně mohlo stát i dnes. ()

Horác

Musím přiznat překvapení. Nečekal jsem, že to bude až artovej film. Třeba takhle dlouhej záběr na prázdnou chodbu jsem už dlouho neviděl. Každopádně pomalost a délka záběrů někdy přijde vhod, a to prosím nemyslím jen ty lesbické scény. Se ctí tvůrci obstáli i při scénách samotného vražedného útoku a taky popravy. Důležitý je, že film ve mně zanechal dojem, který přetrvává. A že mě nutí pořád dokola vo tom přemejšlet. Sakra, a teď ani nevim, byla tam vůbec hudba? ()

HolyKeeper

Tento film výborně zachycuje dvě věci. Olgu jako do sebe uzavřenou bytost z jiného světa, které nikdo nikdy neporozuměl a autentický svět v tehdejším Československu, z kterého měla dokonce i přítelkyně pocit, že byl natočený snad někdy za komunistů. Snímek disponuje vleklými záběry, minimem dialogů a prakticky celou dobu se nezaměřuje na nic jiného, než hlavní představitelku, kterou mimochodem Olszańska zahrála fantasticky. To dokresluje nezaměnitelnou atmosféru filmu, v které i opravdová Hepnarová nejspíš musela být. Tento film není pro každého, ale spoustu lidí rozhodně zaujme. Jedna hvězda chybí za někdy až příliš pomalé a rozvleklé tempo, které začne po chvíli i trochu nudit. ()

Magnus87

Olinka, to je síla! Krásna kamera, oná doba z toho len tak srší. Škoda že sme viac menej rovno vhupli do života skazenej Olinky, uvítal by som kapánek viac povenovať sa príčinám tohto jej duševného vývoja, ale nevadí. Švihnutá bola dostatočne, Michalina Olszańska absolutne super, na konci som jej alteregu celkom uveril a takmer som bol smutný z popravy takej milej dievčiny. ()

@nthr4X

Tento styl pojetí filmu mě prostě neoslovuje...jen nehybné záběry beze slov, pro někoho možná dechberoucí, pro mě nic neříkající... ()

Gregor_Samsa

Realistické, s odstupem, ale přeci syrové, s mizivými záblesky naděje. Příběh se spěje k nevyhnutelnému a člověk si říká, jak vnitřně pobořené já to musí být, že doputuje až do těchto smutných končin. Černobílá tomu sluší, marasmus komunismu 70tek z toho jen čiší a hlavní hrdince jebe v hlavě dost málo na to, abychom ji měli rovnou za blázna, ale až příliš na to, aby si snad získala alespoň trochu sympatie... [80%; 2017-03-12 Cinestar Anděl] ()

bonovox

Opäť výborný český film. Autentický portrét ženy, ktorá nepochopená a odstrčovaná spoločnosťou urobila novodobým teroristom návod na zabíjanie bezbranných ľudí. Aj pre mňa jedinou vadou zbytočne zobrazené sexuálne scény. ()

Mr. Movie

Naprosto o ničem. To co měl film říci se objevilo v popisu. V samotném filmu nic a ještě jednou nic. Škoda. Námět to byl parádní, až se divím, že se objevil až nyní. ()

Bezejmený

Nuda a šeď. Zvláštní a trochu přestřelná forma, sáhodlouhé nudné scény, kromě jedné hlavní a jedna hvězda za vynikající herečku. Nebavilo mě to. ()

Fjera

Chladné a ploché. Proč se mi dere na mysl označení "samoúčelná úchylárna" ze Simpsonových? :) Z filmu mi v hlavě utkvěly podivné lesbické scény, a to je na psychologický a životopisný film o nejslavnější české masové vražedkyni fakt málo. Scénář byl málo propracovaný, nešel vůbec pod povrch, jakoby nebyl dokončený, chtělo by to ještě hodně dopilovat. Na film jsem se těšila, ale tenhle počin mě hodně zklamal. 2+ ()

Kozlowski8

Příběh mladé ženy, která v r. 1973 jako akt pomsty na společnosti, která jí ubližovala, vjela nákladním autem do lidí na tramvajové zastávce a osm z nich usmrtila... Dobře natočený film a především krásně vystavěná atmosféra doby, která - s černobílou kamerou k tomu - působila velice autenticky. Je zde několik silných okamžiků a dialogů a výtečná Michalina Olszanska v titulní roli. Na druhou stranu nejednoznačně a nevyhraněně vyprofilovaná osobnost Hepnarové a především až přílišná snaha o intelektuální artové umění v podobě dlouhých, nicneříkajících záběrů. Téma s vysokým potenciálem, bohužel naplněným jen částečně. 65% ()

Sethlans

"Já, Olga Hepnarová, oběť vaší bestiality, odsuzuji vás k trestu smrti přejetím a prohlašuji, že za můj život je x lidí málo." ()

Skylwalker42

Tak já nevím. Jediná scéna, která mi utkvěla v paměti je..."Třicet deka gothaje a víno." Nic více. Je to totálně fatálně bez emocí. Lesbické scény jsou rušivě dlouhé jako polovina nudných záběrů tohoto snímku. Navíc se mi zdálo, že mezi sekvencemi chybí jakási návaznost a člověk se přestane orientovat. Již to nechci nikdy vidět. ()

kamigava13

"Jde o to, že jestliže společnost smí ničit jednotlivce, tak naopak jednotlivec může bez zábran a výčitek svědomí ničit společnost. V tom spočívá ten princip. Acta non verba." - O.H. Michalina Olšanská je v této roli naprosto boží. Miluju ji! Černobílá kamera je dechberoucí a instantně vám způsobí vnitřní neklid a pocítíte silnou úzkost a napětí, které musela denně Olga snášet. "Lidi mě nemají rádi. Proč bych měla mít rád já je?" Je pravda, že lidé odkojení konvencí popírají vše ostatní ve jménu normálnosti. ()

Diego75

Tento snímek je po vizuální stránce přímo bezchybný. Kostýmy, rekvizity a prostředí se povedlo skvěle zasadit do doby normalizace a já tomu po celou dobu filmu věřil. Hlavním problémem je však to, že čin Olgy Hepnarové je sice  zajímavý a v naší historii ojedinělý, ale jestliže se k němu dostáváme až v pozdější části filmu, musí být záživný i děj před tím. I když hlavní polská herečka podává dobrý výkon, tak bohužel seznamování se s postavou déle než hodinu už začíná nudit. O tomto případu se v budoucnu jistě rád dozvím víc prostřednictvím nějakého dokumentu nebo knihy, protože mě bohužel tento film neoslovil. Rozhodně ale věřím, že je řada diváků, kterým by se právě pomalé tempo k následnému vygradování děje hodilo. Nicméně jednu věc musím opravdu pochválit. Ve filmu není záměrně žádná hudební stopa a to byl podle mě, společně s černobílým obrazem, ten nejlepší nápad tvůrců. ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi