Pinocchio Guillerma del Tora

• USA Guillermo del Toro's Pinocchio (více)

Nádherný hudební film, ve kterém oscarový filmař Guillermo del Toro pomocí fázové animace znovu vypráví příběh slavné dřevěné postavičky. (Netflix)

Mianelia2050

Tohle byl tak nádherný film. Lépe to snad nešlo.  Nevím, jestli ostatní se mnou souhlasí, ale za mě je to nejlepší Pinocchio, kterého kdy udělali. Ta práce, jakou si s tím museli dát. Nádherné figurky, příběh přímo dokonalý, hlavně se mi líbilo vymyšlení úvodu (tedy co se stalo s Geppettovým synem). Velmi mě to překvapilo a vrátili nostalgii mého dětství.  Hudba - užívala jsem si ji, fakt že jo :D. Ciao Papa za mě nekrásnější. Často byl tento film i velmi poučný, velmi doporučuji hlavně dětem, ale shlédnout mohou i celé rodiny - rozhodně to stojí za to ;). A dabing skvělý - i v češtině to ušlo a to se jen tak nevidí.  Dávám pět hvězdiček a tenhle Pinocchio zůstane i s potrhlým ukecaným cvrčkem navždy v mém srdci. ()

elessar04

„Život je nejkrásnější dar!“Tento film je zasazen do Itálie doby vlády fašistického vůdce Mussoliniho. Starý truhlář Geppetto má syna Carla, který nešťastnou náhodou kvůli válečným strojům přijde o život. Geppetta smrt zasáhne. Začne pít. Jednoho večera vyřezá loutku - Pinocchia - která se i přes některé nedostatky stane náhradou za zesnulého syna. Život je však plný nástrah. Pinnocchiův osud je nejen ovlivněn válkou, ale i zlým prospěchářským cirkusákem.Guillermo del Toro pojal tuto známou látku po svém. Jeho rukopis je zcela čitelný. Občas se - alespoň za mě - mohl držet trochu při zemi a trochu omezit fantaskní prvky, které ale do jeho tvorby prostě neodmyslitelně patří.Jeho Pinocchio je skvěle provedenou řemeslnou prací. I přes své nedostatky - zejména tedy délka filmu - je to velmi solidní film, který skvěle koketuje s tématem smrti a smyslem života. Na zpříjemnění večera mohu s dobrým srdcem doporučit. ()

ER

Neskutečně vypiplaný vizuál s dojemným příběhem o lásce, statečnosti a opici. Ani jsem nevěřil, že mně tento několikrát zfilmovaný chlapec z borovice dokáže tak dojmout. Film vznikal 15 let a je jen dobře, že jsou tady tvůrci, kteří se takové výzvy neleknou a jsou ochotni projektu věnovat značnou část života. ()

Mini_X

Třetí Pinocchio za rok 2022? Reálně, jaká tohle může být náhoda? Ale konečně jsme dostali Pinocchio film, který není totální propadák. Popravdě vidět, stop-Notion verzi Pinocchia je velice zajímavý nápad, který nezní vůbec špatně. No a po shlédnutí nového Pinocchia musím říct, že se jedná o jeden z těch lepších zážitku od postavy Pinocchia. Jako vždy začnu z pozitivní stránkami filmu. Já miluji stop-Notion. Miluji na něm daný vizuál, barvy a modely loutek. A tady jsem se opět zamiloval, hlaveň dizajn Pinocchia, hlaveň malé detailní maličkosti na samotném modelu Pinocchia (třeba zabouchlé hřebíky na ramenoů). Hudba byla naprosto kulervoucí, která dokázal skoro vždy posunout atmosféru na lepší úroveň. Některé změny v příběhu byly hodně zajímavé, ale bohužel zase některé nefungovaly. Taky je škoda, že některé známe momenty z původního Disneyho verze, tady nebyly, ale zase jsem rád, že režisér se pokoušel o fakt originální nápady. Taky se mi nelíbilo, jak dlouho film trval (mohl být mnohem kratší). Kolem a kolem řeknu, že jsem dost spokojený s výsledkem a ze všech verzí co vyšlo v roce 2022 je tahle nejlepší. 8,5/10 ()

Pepe_cz123

Gulliermo del Toro opět dokázal že ten kdo umí, umí. I když jeho Kabinet kuriozit nebyl úplně nejlepší antologický horor, tak se tam našly epizody které dokázaly uchvátit. A teď tady tento Oscarový filmař si splňuje sen tím, že si udělal svého animovaného Pinocchia. I když se tu ten koncept originálního Pinocchia opakuje, tak jde vcelku o jiný film. Tento Pinnochio je jiný. Je dospělejší, údernější, komornější, temnější a taky osobitější. I když postavy půdobí trochu strašidelněji tak to není vůbec strašidelné. Hodně mě překvapil ten motion capture. Označení muzikál je pro mě docela ok páč se tu zpívá jen 3x takže to je též v pohodě. Takže jo. Nový Pinocchio od šikovného Gullierma del Tora je skvělý. I když u pár věcí jsem se zarazil že bych jsem tomu dal o trochu vyšší rating. Dám si tohohle Pinocchia klidně 3x do roka než to lejno z Disney+. Dost silných 8,5/10 ()

Simomon

POSLEDNÍ SLOVO: Je to strašně epizodní, nefunguje to jako celistvý film. Navíc mě všechny postavy neskutečně otravovaly. 1/5 ()

Lenart

Presne takto si predstavujem kvalitný animák. Pinocchio je originálne spracovaná adaptácia po ktorej dopozeraní sa s deťmi (alebo aj sami so sebou) môžete porozprávať o hlbokých témach. A rozplývať sa nad parádnou stop-motion animáciou.          80 % ()

RAFT

Režisér Toro nám natočil animovaný muzikál PInocchio a tohle se mu opravdu povedlo.V animáku všechno možné .Temější zpracování ,film by sem nenazval muzikál,sem tam někdo zakvává ale,jinak dobrá podívaná.Za mě 80% ()

Terka_127

Krásný, něžný, kouzelný a dechberoucí. Del Toro si udělal radost a mně taky! Vrací se do vod, kam patří, k loutkám! Poslední roky jsem nemohla del Tora ani pořádně bránit, nešlo to s tím, co vytvářel, ale tohle je prostě del Toro z dob Fantova labyrintu! Krásná pohádka o životě a smrti, o lžích a pravdě, o nenávisti a lásce. Dokonalé nejen pro dospělé, ale taky pro děti. O loutkové animaci ani nemusím mluvit, tak je prostě všechno! Miluju! Dejme tomu rok a dva a už to bude kultovní loutkový snímek del Tora a možná i předvánoční, stejně jako Noční můra Tima Burtona ;-) ()

Tarhiel

Guillermov návrat do formy - úžasom pri sledovaní rozprávaného príbehu akoby som sa vrátil k Faunovmu labyrintu a videl ho prvý raz. Výborná adaptácia Pinoccchia na európsky spôsob. Zároveň je to asi jediný film, kde je úplne geniálne zobrazenie bytosti očividne(sic!) inšpirovanou serafínmi zo Zjavenia sv.Jána! :O ()

J.e.r.e.c

Jako malý kluk jsem měl Pinocchia hodně rád – v jeden moment jste se u něj chlámali, ale za chvíli vám bylo líto chudáka Geppeta, že má s tím dřeváckým spratkem takové trápení. Do toho se Pinocchiovi místy dějí fakt nepříjemné věci; uhoří mu nohy, několikrát jen o vlásek unikne smrti... V tomto ohledu del Toro brutalitu originálu ještě povýšil a smrt jako jedno z klíčových témat prosakuje celým filmem. Osobitý autor si klasický příběh dost významně upravil a přidal mnoho nových linek, což u takto profláklé látky chápu, ale... Kocour s Lišákem jako hlavní záporáci mi tam prostě chybějí. V konečném důsledku pak z tohoto střetu původního a nového materiálu vychází podivná směsice namixovaná ze závažných témat, která děti ani nemůžou pobrat (fašisti, smrt, sebeobětování), a infantilních písniček spojených s rozbíjením hrníčků a padáním ze žebříku. Film umí být napínavý i dojemný, ale ten humor mi tu trochu chybí. 71 % ()

HERGImanCZ

Nádherná pohádka, která paradoxně okouzlí spíše ty starší. Jakožto někoho, kdo Pinocchia (jak od Disneyho, tak v jakékoliv jiné verzi) nikdy moc nemusel, mě verze od Guillerma del Tora naprosto okouzlila. Jedná se o dospělejší verzi, kde Pinocchio i Geppetto dostávají více vrstev a jsou tak funkčnějšími postavami, než tomu bylo kdekoliv jinde. Líbí se mi ze kritika války, která nepůsobí na sílu a jde ruku v ruce s příběhem, který je divákovi servírován. Jedná se zkrátka o dojemnou jízdu o otci a synovi, kde problém mezi nimi není černobílý a oba dva si k sobě musí najít cestu. ()

celticek

Vizuálně moc hezké, ale nesnáším muzikály, ikdyby se tam zpívalo minutu, takže.. Nic kvůli čemu bych volal domů. ()

papadoce

“Prečo si tak slepý. Tak hrozne slepý. Ten chlapec ťa miluje. Musí sa ešte hodne učiť, ale rozhodne ťa veľmi miluje.” Musím povedať, že mňa fázová animácia majstra del Tora sama o sebe až tak nedostala. Osobne som oveľa viac fanúšikom moderných animákov, i keď rozumiem, že s týmto majú tvorcovia asi ešte viacej roboty. Čo je ale na tejto najnovšej verzii Pinocchia čarovné, je príbeh. Páčilo sa mi, že sme začali v deji ešte pred vytvorením samotného dreveného chlapčeka, hoc sa jednalo o veľmi smutnú časť príbehu. Ale to nie je všetko. Príbeh bol v podstate vážny, mali sme tu fašistov a druhú svetovú, mali sme tu učenie Pinocchia o základoch ľudského bytia a tiež ďalšie s tým spojené dobrodružstvá a to všetko vyrozprávané veľmi čarovne. Rozprávka je plná životného múdra. Ak hľadáte typický animák 21. storočia, toto nie je ono. Je to úplne iné, má to ale srdce a dušu. Proste Pinocchio inak, po del Torovsku. Perfektnou bola pasáž s Benitom Mussolinim. Zábavné a pravdivo smutné zároveň. Dalo by sa tu vybrať niekoľko citátov, no vybral som tri. “Strata človeka je veľké bremeno.” “Čo je to bremeno?” “Je to niečo veľmi bolestivé, čo musíš niesť.” ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️. “Život je vskutku nádherný dar.” ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení