Útok na Bílý dům

• Česko White House Down (více)

Hlava Spojených států amerických, prezident Sawyer (Jamie Foxx), má v plánu uzavřít mírovou dohodu na Blízkém východě a stáhnout všechny americké vojenské jednotky z této oblasti. Potřebuje získat podporu vlády, a tak se snaží její představitele přimět k souhlasu s tímto postupem. Spojuje se proto s mluvčím Bílého domu Raphelsonem a snaží se ho přimět k podpoře. Ten však nemá v plánu návrh podpořit a osobně se domnívá, že stažením vojenských jednotek z Blízkého východu by se mohly Spojené státy dostat do ohrožení. Členem ochranky mluvčího je i mladý svalovec John Cale (Channing Tatum), který má za sebou několik vojenských misí v Afghánistánu. Práce ho nenaplňuje a touží se dostat k ochrance prezidenta USA. Asistentka amerického viceprezidenta mu proto domluvila pohovor přímo v Bílém domě se zvláštní agentkou Finnertyovou, která již léta pracuje pro prezidentovu tajnou službu. John se chce šance chopit naplno, navíc s sebou do Bílého domu bere i svou dceru Emily, která je prezidentovou velkou fanynkou. Agentka Finnertyová roznese Johna na kopytech a práci mu nedá. John je zklamaný, a když se ho po pohovoru dcera zeptá, jestli ho přijali, nemá sílu jí říct pravdu. Dívenka je nadšená a přemluví otce ještě k tomu, aby absolvovali prohlídku této významné budovy. Když se navíc díky prohlídce setká i se samotným prezidentem, a dokonce si s ním natočí video pro svůj blog, je v sedmém nebi. Hlavním šéfem prezidentovy ochranky je Martin Walker, který má za týden odejít do důchodu. Spolu se svou ženou se v současnosti srovnává se ztrátou milovaného syna, který coby voják přišel o život právě v oblasti Blízkého východu. Den probíhá jako každý jiný, alespoň do té chvíle než v budově Kapitolu dojde k výbuchu, při kterém je zraněn i viceprezident USA. Prezidentova ochranka musí okamžitě jednat, zajistit Bílý dům a také dostat prezidenta do bezpečí. V rámci opatření musí také skupina návštěvníků, mezi nimiž je i John, vyčkat v zavřeném salónku. Emily je ale v té době na toaletě a nemůže se tedy nijak spojit se svým otcem. Bílého domu se postupně zmocňuje neznámá organizovaná skupina střelců. Vraždí kohokoliv, kdo jim přijde do cesty. Svědkyní toho se stává i vyděšená Emily, která se snaží najít bezpečné místo k úkrytu, ale přitom stihne natočit na mobil několik záběrů vražedníků a dát je na svůj blog. John má zákaz hnout se ze salónku. I tam se ale dostanou teroristé a drží návštěvníky jako rukojmí. John jim uniká a snaží se najít dceru. Agent Walker řekne prezidentovi, že ho dostane do bezpečí bunkru, ale cestou do bezpečí postřílí ostatní členy ochranky a přiznává prezidentovi, že i on je jeden z padouchů. Do cesty se jim ale připlete John, zachrání prezidenta a společně se vydávají na útěk. Cestou potkají několik ozbrojenců, ale s jejich likvidací si poradí. Ukryjí se spolu ve výtahové šachtě... (TV Prima)

tuctovychlap

obe verzie (OHF/WHD) boli dostatočne akčné, Olympus ma o nadpriemerne vyvinuté prsia priemernej plejmejtky zaujal viac.."mr. president, mr. president...!" tí páni sú proste obľúbení..:) a ja si odnášam poznatok, že na Grasalkovičov palác a starého uja nikto nikdy nezaútočí..:) 70 % ()

magero

Mne uplne stacil Trailer na to aby som dal 1 hviezdu. Je mi zle s takychto dementnych filmov. Taka ista chobotina ako Olympus Has Fallen. ()

hloupej

Run, mr. president, run! Tohle uslyšíte víckrát, než je zdrávo. Natěšen z dobrého hodnocení ostatních jsem šel na film v očekávání, což byla asi největší hloupost. Slet nelogických událostí, dobytí bílého domu v asi 8 lidech, hacker, který měl vlastně jen jednu úlohu a to ještě v celém výsledku nulovou, neustálé křičení do telefonu v domě plném vojáků, v prvních minutách jasně poznáte, co zachrání presidentovi život. Přehlídka patriotismu zavání až onanismem. Někteří tu píšou, že jde o komedii roku, jenže nejspíš tam nevidí ten úmysl. Tohle vážně být komedie neměla. Tohle měla být novodobá smrtonosná past. A nebyla. Tatum postrádá ten správný ksicht a vystupování, už v GI Joe nebyl k uvěření, tady už nebyl k uvěření tuplem. On to prostě hrát neumí. Jedinou pozitivní stránkou věci byl Foxx, který je prostě PAN HEREC. Dceruška zralá na pěst, přechytračená s pohyby zkušeného vojáka, jindy zabržděná... Zbytek za mě prostě ne :( ()

Cheyenee

Po shlédnutí Olympus Has Fallen jsem měla obavu, že i tohle nebude dobrý. Jsem ráda, že jsem se zmýlila. Zápletka mi přišla mnohem logičtější než v Olympusu, zajímavé postavy, super akce, hlášky, sympatický hlavní hrdina a cool prezident v teniskách. Za mě 90 %. ()

tixi

Jednu hviezdu uberám za tu otravnú sopľaňu ktorá by svojou odvahou a nasraným výrazom vyľakala asi aj Chucka Norrisa a pol hviezdy za veľmi dlhý a nudný začiatok,pri ktorom som mal pocit že odídem s kina ale vydržal som to a na koniec bol s toho v celku dobrý akčnak ale Butler mal lepší.S odretými ušami 70%. ()

uuuuups odpad!

Chce se mi blít a blít a srát!!!! Větší chujovinu jsem už dlouho neviděla! Tahle zahradní,přemrštěná párty byla snad slátanina o tom, jak je Amerika silná.? Vzpomínám si nedávno na případ jedné dívky, která byla vězněna v Pákistánu......Nepodařilo se zasáhnout adekvátně........Bohužel, to totiž nebyl film.My kdo se na ty jejich pičoviny díváme a ještě jim dáváme vůbec nějaké hvězdy, my jim i věříme????????? Někdo namítne že jsou to vlastenci! Tak ať vlastenectví ukazují i ve skutečnosti. Jdu opět blít a budu až do rána!!!!! ()

NeverEver

Ja se bavila od prvni minuty do te posledni. Vtipne dialogy, svizne tempo, klasicka "strilecka" s typickym postupem "sejmeme jednoho po druhem", dobre obsazeni a dokonce i mensi dejove prekvapeni na konci. Vybavily se mi stejne pocity jako kdyz jsem poprve videla Smrtonosnou past:-). Je mi jasne ze tenhle film poputuje do me videoteky. Dekuji tvurcum za supr prohlidku Bileho domu, za pochopeni ustavnich zvyklosti USA, pokud jim odpadne vlada i za zjisteni, ze pokud se ma neco takoveho podarit, musite mit nekoho "uvnitr". Odmyslim-li si tu scenu skolacky s vlajkou odvolavajici bombardery....udeluji autorum cestnou medaili za "udrzeni amerikanismu na uzde". 4* a velka spokojenost. ()

Koreangirl

Zdá se mi to anebo opravdu všechny poslední filmy narážejí na vztahy mezi Severní a Jižní Koreou? Každopádně jsem ani nepotřebovala na film koukat, stačilo poslouchat, abych poznala, že jde o super film. Samozřejmě jsem se na něj pak koukla. Jen mě tak napadá.... kdyby napadli Bílý dům, tak podle mýho by byl prezident první, kdo by unikl, protože pokud to autorovi scénáře nedošlo, tak Bílý dům je postaven na směsici tajných chodeb, takže je zcela nemožné, aby se prezidentovi nepodařilo utýct hned po začátku obsazování. (podotýkám, že jsem někde četla o tom, že skutečně je podzemí Bílého domu takhle protkáno) ()

srada

druhej letošní biják o dobití wajt hauzu,narozdíl od pádu je tu více humornejch hlášek,ale nudnější dobití té slavné budovy..Nic proti Tatumovi nebo Jaimiemu,ale bylo to podle mě slabší jak Gerard,tak proto za 3 a jinak se k tomu nemá smysl nějk rozepisovat,páč je to dost komentů k tomu,aby si normální konzument filmového průmyslu udělal obzázek sám :P ()

ledofredo

Tohle že dostalo hodnocení 73%? a za co? daleko lepší scénář bych viděl u filmu Pád Bílého domu, kde parta severokorejců obsadí Bílý dům za 13 minut a jejich požadavkem je jak jinak nukleární arzenál. Marně se snažili do tohoto filmu vdechnout i trošku humoru scéna kdy dcera hlavního hrdiny odvolá útok stíhací letky je monstrózní, kdy pouhým máváním praporu zastaví útok proti už mrtvým teroristům. A chlápek který po domě provází výpravy, když dostane do ruky brokovnici je z ní paf a kdykoliv se dostane do záběru tak ji neustále nabíjí, myslím si že tento film je jako komedie vynikající ale co se dramatu týče po prvních minutách to zcela vyprchá do ztracena a nakonec se z filmu stane spíše fraška o tom že se nějaký chlápek snaží zachránit vlastně jen svou dceru, která má teda víc kuráže než všichni teroristi v domě. Dávám jen dvě hvězdičky protože víc si ten film nezaslouží, efekty dobrý ale jinak nic moc. ()

jardas

Nečekal jsem moc, protože jsem předtím viděl Olympus has fallen, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Jo, je to patriotický (co je vlastně špatné na tom být patriot?), ale příběh dobrý a konec dobrý, takže všechno dobré, dobrou noc :-) ()

JCS

Pro mě absolutní stupidita a zklamání letošního roku, ano najdou se dobré partie, ale pro mě prostě špatně! Zbytečně dlouhé a absolutně nereálné ... Víc hodnocení si tento film nezaslouží ... Jediné, co mě bavilo, tak byly vtipné komentáře, jako mnohem lepší akční žánrovku beru Jack Reacher, kde to má alespoň hlavu a patu. :-) ()

PatryCzech

Opět jeden z filmů od kterého jsem nic nečekal a který mě moc překvapil. Ano, je tam klišé za klišé, je tam Amerika, je tam šíleně moc náhod, ale celé je to dobře poskládané a v rámci žánru výborné. Nemůžu jinak než 5* ()

Epco

tento rok to bolo dva krát na temu WH, a cuduj sa svete dva krát sa to dalo pozrieť. Škoda len že ten Channing je stále tak málo uveriteľný aj keď sa snaží o dušu. ()

Underworld míří do Prahy

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (více)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn