Útok na Bílý dům

• Česko White House Down (více)

Hlava Spojených států amerických, prezident Sawyer (Jamie Foxx), má v plánu uzavřít mírovou dohodu na Blízkém východě a stáhnout všechny americké vojenské jednotky z této oblasti. Potřebuje získat podporu vlády, a tak se snaží její představitele přimět k souhlasu s tímto postupem. Spojuje se proto s mluvčím Bílého domu Raphelsonem a snaží se ho přimět k podpoře. Ten však nemá v plánu návrh podpořit a osobně se domnívá, že stažením vojenských jednotek z Blízkého východu by se mohly Spojené státy dostat do ohrožení. Členem ochranky mluvčího je i mladý svalovec John Cale (Channing Tatum), který má za sebou několik vojenských misí v Afghánistánu. Práce ho nenaplňuje a touží se dostat k ochrance prezidenta USA. Asistentka amerického viceprezidenta mu proto domluvila pohovor přímo v Bílém domě se zvláštní agentkou Finnertyovou, která již léta pracuje pro prezidentovu tajnou službu. John se chce šance chopit naplno, navíc s sebou do Bílého domu bere i svou dceru Emily, která je prezidentovou velkou fanynkou. Agentka Finnertyová roznese Johna na kopytech a práci mu nedá. John je zklamaný, a když se ho po pohovoru dcera zeptá, jestli ho přijali, nemá sílu jí říct pravdu. Dívenka je nadšená a přemluví otce ještě k tomu, aby absolvovali prohlídku této významné budovy. Když se navíc díky prohlídce setká i se samotným prezidentem, a dokonce si s ním natočí video pro svůj blog, je v sedmém nebi. Hlavním šéfem prezidentovy ochranky je Martin Walker, který má za týden odejít do důchodu. Spolu se svou ženou se v současnosti srovnává se ztrátou milovaného syna, který coby voják přišel o život právě v oblasti Blízkého východu. Den probíhá jako každý jiný, alespoň do té chvíle než v budově Kapitolu dojde k výbuchu, při kterém je zraněn i viceprezident USA. Prezidentova ochranka musí okamžitě jednat, zajistit Bílý dům a také dostat prezidenta do bezpečí. V rámci opatření musí také skupina návštěvníků, mezi nimiž je i John, vyčkat v zavřeném salónku. Emily je ale v té době na toaletě a nemůže se tedy nijak spojit se svým otcem. Bílého domu se postupně zmocňuje neznámá organizovaná skupina střelců. Vraždí kohokoliv, kdo jim přijde do cesty. Svědkyní toho se stává i vyděšená Emily, která se snaží najít bezpečné místo k úkrytu, ale přitom stihne natočit na mobil několik záběrů vražedníků a dát je na svůj blog. John má zákaz hnout se ze salónku. I tam se ale dostanou teroristé a drží návštěvníky jako rukojmí. John jim uniká a snaží se najít dceru. Agent Walker řekne prezidentovi, že ho dostane do bezpečí bunkru, ale cestou do bezpečí postřílí ostatní členy ochranky a přiznává prezidentovi, že i on je jeden z padouchů. Do cesty se jim ale připlete John, zachrání prezidenta a společně se vydávají na útěk. Cestou potkají několik ozbrojenců, ale s jejich likvidací si poradí. Ukryjí se spolu ve výtahové šachtě... (TV Prima)

david666

Přestože Emmrich zde patosem přebil i svůj dosavadní vrchol v podobě Dne nazávislosti, musím přiznat, že to prostě umí. Takže i při sledování tohoto filmu, jsem pomalu uronil slzu i když vím, že spíš bych se měl smát. Místy to ale už bylo hraniční s parodií na akční filmy. ()

Kráskadne

Návrat o dvacet roků zpět a na rozdíl od ostatních si nemyslím, že je to dobře. Spousta nelogičností viz posílám videa na youtube, ale neumím si vypnout vyzvánění a všechny zvraty jsou jasné už nejmíň půl hodiny dopředu. Prostě si nemůžu pomoc, ale hrozně mě celou dobu štvalo, že si nikdo nedal práci s tím, aby ten film byl koukatelný i pro diváka, který se během filmu nebojí přemýšlet. A na to, že vybuchovalo kde co, tak efekty taky žádná pecka. ()

N0X.

Príjemne prekvapivá oddychovka s dobre obsadenými hrdinami. Škoda že sympatický Clarke nedostal viac priestoru. Tatum nie najhorší no vie to aj lepšie. Rozhodne lepšie spracovanie ako ten druhý film. Verdikt: 83% ()

kreion

Čakal som seriózny steak, no namiesto neho som dostal infantilný Happy Meal s hračkou a detskou porciou jedla. 60% ()

kverula

Taková tráta času a peněz, stokrát omletý scénář, studiové výbuchy, kopa mluvícího hnoje = prezidentská tématika a záchrana celého světa. Ach jo. I v 80. letech se točily lepší filmy! Channing Tatum měl zůstat u tancování. ()

vofo

Velké překvapení. Natáčení si každý očividně užíval, protože je to vidět v každém záběru. Parádní akce, skvělá chemie dua Tatum - Foxx a humor dělají z tohoto bijáku nečekanou / nechtěnou poctu Prvnímu dílu Die Hard série. ()

zodiak217

Veľmi dobrý akčný silm. Až som bol príjemné prekvapený. Podľa názvu a fotiek som očakával katastrofický film s nádychom sci-fi, avšak toto bolo niečo realisticky napínavé obtocene okolo skvelého hlavného hrdinu. Celkovo Butler hráva len v dobrých akcnych filmoch ako som ai všimol. Celkovo mal dej spad, gradaciu, skvelé efekty a triky. Dobre herecké obsadenie. Oceňujem, ze človek mal možnosť nahladnut akoby do Bieleho domu a predstaviť si aké by to asi bolo ak by sa niečo take stalo.v reale. Mňa to pohltilo úplne, lebo to bolo tal dobre a.vierohodne spracované, ze som chcel viac a viac. Môžem len doporucit. Spravia si dobre jedlo, pitie a sadnúť s ku kvalitnej televízii s dobrým zvukom. Pripravte sa na veľkú parádu. Vytknúť môžem opäť len hudbu a chcelo by to nejakú charizmatický ženskú postavu. ()

Delmondo

Útok na Bílý dům to je Amerika ve spreji! Je tu všechno, superklaďas americkej prezident, polda kterej sám odrovná mnohonásobnou přesilu s nejlepším vybavením, a taky jeho malá dcerka která je i přes svůj věk největší fanynkou hrdinného prezidenta a rozumí politice víc než kdo jiný. Když pominu všechny ty americký připitomělý, vlastenecký a mírumilovný kecy, je to dobrej a celkem i zábavnej akčňák, takovej skoro-remake Die Hard pro dnešní mládež. ()

jungledmnc

Tak tohle pozitivně překvapilo, na rozdíl od Olympus has fallen, kterej vznikl snad ve stejnej den a je to odporná patriotická sračka, tak White house down si udržel odstup a slovo komedie bych tu dal možná i na první místo. Jinak jsou oba filmy podezřele podobný, stejnej děj, stejnej cíl, skoro jako kdyby se dva scénáristi vsadili, kdo to udělá líp :). Inu zázraky od toho nečekejte, ale je to vcelku zábava. ()

FantoMaSk

"Přestal bys mě laskavě mlátit do hlavy raketometem, když řídím?," aneb sympatická akční jízda po Bílém domě a okolí, která skoro zaručeně pobaví každého milovníka akčně-komediálního žánru. ()

DjLibnei

To jsou teda debility. Oba dva filmy s tématikou Bílého domu jsou vyložená ztráta času! 25% tohle bylo snad ještě horší, než už tak trapný pád Bílého domu...... ()

Scaevola

Vtipné, akční, rodinné, v druhé polovině napínavé a celkově strašně americké, pročež jsem většinu času fandil útočníkům. Přesně tohle jsem od dvojky Emmerich a Tatum čekal, tudíž jsem vlastně nebyl zklamán. - Schválně jsem shlédnul oba letošní (2013) snímky v obráceném pořadí, abych zjistil, nakolik se do hodnocení promítne opakování zápletky, a bohužel musím konstatovat, že ze souboje Butler versus Tatum vítězně vychází K. Sutherland a jeho sedmá, tehdy vskutku originální a přestřelená, řada. ()

Sethiel

Všechno to, co byste čekali (patos, klišé, americké vlajky, obětavé hrdinství, speciální efekty) v naprosto průměrném podání. Horší o to, že tohle už jsme viděli mockrát. Bohužel zde není ani sympatický hlavní hrdina, ani krásná ženská ve vedlejší roli, ani charismatický záporňák. ()

Dreamer

Pomerne vela klise, obzvlast jedno, dej som viac-menej odhadol po par minutach, napriek tomu skvela zabava, PREHLADNA akcia a slusne napatie, velmi dobre sa na to pozeralo, stacilo malo k dokonalosti. Vyzdvihujem okrem slusneho a trefneho humoru hlavne akciu, ktora bola velmi prehladna, toto ocenujem, kedze nemam rad chaoticku akciu a kvoli nej, aj ked jej bolo mozno trochu menej, prizmurim aj oko za to klise, vdaka tomu je to zasluzenych 80%. ()

kuře.gril

Ten Emmerich je fakt blázen. Ale pokud člověk od filmu nečeká nic zvláštního, tak docela potěší. Akce samotná je výborná, výbuchů je na Emmericha tak akorát, jak dojde na slova (nemluvě o jakési logice všeho), je to docela děsné, ale tak v mezích očekávání. Jamie Foxx je skvělý jako vždy, i když mu vlastně tolik prostoru film neposkytuje. Nicméně Harrison Ford jako prezident by to zvládl napravit i bez parťáka Tatuma. ;) ()

O_Peki

Tak jo pane Emerich. Já vám to teda žeru. Mistr klišoidních filmů a odborník na stokrát provařené. Kde jinde můžete vidět černošského prezidenta, který to s tím světem myslí skutečně dobře a chce konat dobro pro lidstvo jako odkaz jeho osvoboditele Abrahama Lincolna. Tím pádem si vyslouží pohrdání ve vlastních řadách a u zbrojařských koncernů, takže tito mu vlítnou do domku a začnou mu z něj dělat kůlničku na dříví. Co čert nechtěl, tak je tam zrovinka na návštěvě jeden nabušenej tatík s dcerkou a ti se s tímto stavem rozhodně nehodlají smířit. ()

kura68

Bílý dům na cucky, v USA vladne chaos, na postu prezidenta se vystřídá několik lidí. Do toho Channing Tatum se snaží zachránit svou dcerku ze spárů teroristů a mimo jiné i samotného prezidenta. Napínavé, svižné, nahláškované, prostě jízda.. ()

tchempi

Trochu obšlehnutá Smrtonosná past a ještě o něco více Pravdivé lži. Ale vůbec to není na škodu, film se Emmerichovi povedl. Buddy chemie funguje a hlavně humor je osvěžující. P.S. označení žánru jako Akční / Thriller / Drama je úplně mimo. White House Down je ryzí akční komedie. ()

Underworld míří do Prahy

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (více)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn