Útok na Bílý dům

• Česko White House Down (více)

Hlava Spojených států amerických, prezident Sawyer (Jamie Foxx), má v plánu uzavřít mírovou dohodu na Blízkém východě a stáhnout všechny americké vojenské jednotky z této oblasti. Potřebuje získat podporu vlády, a tak se snaží její představitele přimět k souhlasu s tímto postupem. Spojuje se proto s mluvčím Bílého domu Raphelsonem a snaží se ho přimět k podpoře. Ten však nemá v plánu návrh podpořit a osobně se domnívá, že stažením vojenských jednotek z Blízkého východu by se mohly Spojené státy dostat do ohrožení. Členem ochranky mluvčího je i mladý svalovec John Cale (Channing Tatum), který má za sebou několik vojenských misí v Afghánistánu. Práce ho nenaplňuje a touží se dostat k ochrance prezidenta USA. Asistentka amerického viceprezidenta mu proto domluvila pohovor přímo v Bílém domě se zvláštní agentkou Finnertyovou, která již léta pracuje pro prezidentovu tajnou službu. John se chce šance chopit naplno, navíc s sebou do Bílého domu bere i svou dceru Emily, která je prezidentovou velkou fanynkou. Agentka Finnertyová roznese Johna na kopytech a práci mu nedá. John je zklamaný, a když se ho po pohovoru dcera zeptá, jestli ho přijali, nemá sílu jí říct pravdu. Dívenka je nadšená a přemluví otce ještě k tomu, aby absolvovali prohlídku této významné budovy. Když se navíc díky prohlídce setká i se samotným prezidentem, a dokonce si s ním natočí video pro svůj blog, je v sedmém nebi. Hlavním šéfem prezidentovy ochranky je Martin Walker, který má za týden odejít do důchodu. Spolu se svou ženou se v současnosti srovnává se ztrátou milovaného syna, který coby voják přišel o život právě v oblasti Blízkého východu. Den probíhá jako každý jiný, alespoň do té chvíle než v budově Kapitolu dojde k výbuchu, při kterém je zraněn i viceprezident USA. Prezidentova ochranka musí okamžitě jednat, zajistit Bílý dům a také dostat prezidenta do bezpečí. V rámci opatření musí také skupina návštěvníků, mezi nimiž je i John, vyčkat v zavřeném salónku. Emily je ale v té době na toaletě a nemůže se tedy nijak spojit se svým otcem. Bílého domu se postupně zmocňuje neznámá organizovaná skupina střelců. Vraždí kohokoliv, kdo jim přijde do cesty. Svědkyní toho se stává i vyděšená Emily, která se snaží najít bezpečné místo k úkrytu, ale přitom stihne natočit na mobil několik záběrů vražedníků a dát je na svůj blog. John má zákaz hnout se ze salónku. I tam se ale dostanou teroristé a drží návštěvníky jako rukojmí. John jim uniká a snaží se najít dceru. Agent Walker řekne prezidentovi, že ho dostane do bezpečí bunkru, ale cestou do bezpečí postřílí ostatní členy ochranky a přiznává prezidentovi, že i on je jeden z padouchů. Do cesty se jim ale připlete John, zachrání prezidenta a společně se vydávají na útěk. Cestou potkají několik ozbrojenců, ale s jejich likvidací si poradí. Ukryjí se spolu ve výtahové šachtě... (TV Prima)

aslavey

Jsou chvíle, kdy bych tuhle patetickou vymejvárnu šišek poslal k šípku a možná se na ni ani z principu nedíval. A udělal bych chybu. Emmerichova ukázka neschopnosti americkýho supernároda ochránit jeden barák je dokonalým znovuzrozením klasických béčkových řežbiček, jen místo FanDamů, Černejchnegrů a Stelounů lítá mladej tanečníček. A proč ne? Jednoduchá zápletka - done. Spousta výbuchů a plechu - done. Krev - sice chybí, ale vzhledem k dětem je to přijatelný. Napětí - no.. moc ne, protože je všechno vlastně dost předvídatelný, ale zábava? Done. Samozřejmě nesmí chybět efektní hlášky, vtipné narážky i v těch nejužších momentech a hlavně otázka rodiny na pozadí potencionální 3. světové války. Prostě Emmerich tak, jak ho mám rád. ()

GOREGASM

Akce je po Emmerichovsku hraniční, s divákovým potutelným úsměvem a blyštivým vizuálem. Roland protentokrát dokázal naverbovat velmi kvalitní ochotníky i do vedlejších rolích, nicméně alespoň u mně selhává humor, který měl u tohoto prezidentského buddy action flicku hrát uvolňující druhé housle. Příběhově je to samozřejmě blbost, a i když Emmerich blbé scénáře umí a na nadsázku osolenou patosovitým patosem nezapomíná, tak tohle už je i na otrlého Zbyňka moc. Další přitěžující okolností je, že v úvodu zmíněná akce exceluje jen v prodloužených verzích scén z traileru, zbytek nabídne spoustu zaměnitelných přestřelek. Olympus Has Fallen wins. 50% ()

BOURQUE

Poctivo naverbované hollywoodské hviezdy v typickom americkom akčnom filme. Určite by to mohlo byť kratší, v niektorých miestach až zbytočne dlhé momenty. Napriek tomu si myslím, že pán Emmerich to natočil celkom dobre. Avšak, nie je to nadpriemer. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

helloween93

Typický letní popcorňák s Emmerichovým podpisem, co může to exploduje nebo se bortí, všude armáda, tanky, zběsilé tempo, klišé nad klišé a divák se baví. Ani na sekundu jsem se u filmu nenudil, škoda jen, že film nedopadl finančně moc slavně...3* ()

korok

Někdo, jako my češi, má Popelku z Tří oříšků, někdo, jako rusové, má Nastěnku z Mrazíka, no a někdo má jedenáctiletou holčičku, která zachraňuje Bílý dům. A taky Prezident jako akční hrdina. Prostě americká akční pohádka. Ale bez těchto pohádek by nebyl Schwarzeneger Schwarzenegerem, Stallone Stallonem, Van Damme Van Dammem či Willis Willisem. ()

MickeyStuma

Snímek konkurující stejně zaměřenému počinu ´Pád Bílého domu´ se velmi věrně nese v duchu bezkonkurenční ´Smrtonosné pasti´. Když se však podíváme na počátek příběhu, hodně to připomíná film ´Náhlá smrt´. Spousta patosu a klišé, ohromné hrdinství a vlastenectví, zrádci všude tam, kam se člověk podívá a do toho všeho jeden človíček, který s vervou sobě vlastní a ohromnému rachotu zbraní všemu udělá přítrž. Tohle všechno bylo in v 90.letech a tak je nadmíru jasné, že tu nic originálního naprosto není. Po těch všech přehnaně efektových akčňácích z poslední doby to však není ani na škodu. Velmi jednoduchý děj a přemíra akčních scén tak slibuje starou dobrou akční popkornovou zábavu, která tu už opravdu chyběla. Nelze pominout porovnání se zmíněným konkurenčním snímkem a dá se říci, že tento přeci jen dopadl o něco lépe. Roland Emmerich zkrátka opět nezklamal. ()

P.J.2

Smrtonosná past pro novou generaci. Je vidět že Emmerich by se měl držet "menších" filmů, které mu prostě jdou víc. Akce i zábava jsou dávkované v nenáročnem množství. Channing ukázal že takové role mu sednou a Jamie Foxx mu zdatně taťkovsky sekunduje. Škoda typicky Emmerichovského amerického konce, jinak super. ()

Wallis3

Pustil jsem si to takhle odpoledne bez nálady, nic nečekaje a hle, dostal jsem oldskůlovej akčňáček s jednoduchýma, ale za to solidně zábavnýma hláškama a momentama (když si Foxx nasadil brýle aby mohl odstřelit toho teroristu, co škrtil Tatuma 😂). Jóó, vykrádá to kupu filmů a ten prapor na konci se stíhačkama byla do očí bijící Skála. Ale co, film fungoval a pobavil a to byl účel. ()

kersten

Typický americký akcňák, s množstvom citových klišé. Ale prekvapivo pozerateľné, chcelo to trošku viac napätia. Dojímavé konce sú už také trápne, ničím nelíšiace sa od ostatných podobných filmov. Ale tešilo ma, že konečne na biely dom neútočili žiadny mimozemštania a ani iné nestvory, ako býva zvykom. ()

palmrus

Dobrá akce a vtipnej prezident, jediný co mě tam trochu sejřilo byla mladá horákyně Emily, každou chvíli jsem totiž musel být připraven, že zvedne hozený kalašnikov a začne střílet padouchy, naštěstí se tak ale nestalo... i když provedla jinou heroickou záležitost, ze který mi málem vylítly gule z pytlíku. ()

joker30

Tak k tomuto len : Americká hlúposť v plnej výbave ! Ani neviem čím začať čo mi všetko liezlo na nervy a kolko nelogických debilín tam bolo. Channing to nevytrhne urcite do ziadnych vysin nech je akykolvek sympos a Gylenhall je podla mna jedna z najnesympatickych hereciek sucasnosti. Spomeniem asi iba top 5 momentov ktore ma iritovali najviac: 1. Channing sa uhol kazdej gulke a bombe, tym ze zabehol zaroh, preskocil stol, okno, schoval sa za stolcek alebo neviem co. Aj Bruce alebo Rambo maju aspon zranenia v takychto situaciach a pred bombami aspon bezia 100 metrov a skocia za kopec :) 2. Sceny s tym Lolkom co robil prehliadky po bielom dome. ( Ok niekto mozno ma rad tento druh humoru a pridem u to vtipne ale mne nie, najma ked na konci zachrani Cahnninga pred psychopatickym hrdlorezom) 3. Cela Amerika sa zmoze aby poslala na teroristov 3 vrtulniky. Vsade okolo vojaci sa iba prizeraju ako ich prezident drzi protitankovu past z okna limuziny a nahana sa po dvore. A nikto z nich nic neurobi. 4. Zaporaci su uplni zebraci bez nervov , ich plan krachuje v kazdej chvili, najlepsi hacker nedokaze vypnut ostrekovace a nakoniec sa odpali. OMG 5. Scena ked ta holka vybehla s tou zastavou , to uz mi bolo priam do placu, preco?? Vyskoleni piloti ktori idu bombardovat ako ju zbadaju samozrejme cuknu a bomby nehodia. NEvedno ako, Vsetci vo filme odrazu vedia ze ziadni terotista uz nezije a ze atomova hrozba bola zazehnana, okamzite vsetci tlieskaju aj na uliciach ze bombu nehodili, Sak kaslat na Iran moze byt zbomardovany ale nas dom stoji a dievcatko veje zastavou :) OMG!!! A bolo tma toho este vela vela ale uz nevladzem viac :) 20% ()

Tomo

Letní blockbuster jak má být, se stíhačkama, hláškama, americkýma vlajkama a veškerou naivitou, ale i s patřičným nadhledem. Chcete-li na dvě hodiny vypnout nejen tělo, ale i mozek, a přitom se bavit ..tohle je správná volba. ()

longercz

Jenom jsem si tak říkal, proč tenhle název přeložili tak, jak ho přeložili, no a v tom jsem se podíval na druhý okno, který jsem tady měl otevřený a vidím, že o 3 měsíce starší předchůdce "Olympus Has Fallen" nese krásný český název "Pád Bílého domu", no už mi to bylo jasný :) K filmu: za komedii rozhodně 4*, byla to sranda, ale za akci a příběh 3* takže výsledek něco mezi... No a abych tedy srovnal WHD a OHF, tohle mě bavilo asi něco víc. ()

PEZ

Roland Emmerich dosiahol vrchol svojej filmarskej tuposti uz v 2012. Vo White House Down sa prvu polovicu kroti, aby nasledne vybuchol a ku koncu sa uz uplne utrhol z retaze. Nemyslim to v dobrom. Keby sa mu podarilo ustat svoje nutkanie pridat vsetky klise sveta, bol by to vydareny akcny kusok, obcas nevhodne vtipny (ale stale vtipny). No poslednych 10 minut mi skoro sposobilo zachvat. Nebyt mena rezisera a jeho predchadzajucej tvorby, asi by som siel na jednu hviezdicku. Ale ok, je to stary Roland, a vacsia cast filmu bola neviazana zabava, tak preco nie. No jeho dvojca Olympus has fallen ma zabavilo viac, jednak vdaka vacsej krvavosti, druhak vdaka omnoho presvedcivejsiemu Gerard Butlerovi. Channing Tatum sa snazi, co mu sily stacia, ale jeho modelkovsky xicht veskeru snahu mari. 6/10 ()

darkreider

Ja mám Emmericha rád, ale keď mi prvú pol hodinu masíruje nervy nekonečnou nudou, tak to ani odkaz na deň nezávislosti nezachráni. Slovo dá vety a z čista jasna sa objaví partia hrdlorezov, ktorý sú dostatočne amatérsky drsný, aby sa im mohol postaviť Tatum. Nalejme si čistého mlieka, ten chlap má charizma ako obsah náhodného mrazáku. Keďže sa mi pošťastilo vidieť Buttlerov paralelný counter strike, tak je mi jasné, že túto bandu žoldnierov by s Willisom (spolu, či oddelene) skopali do guľata do 10tich minút aj s Tatúmom, ktorý by zavadzal. Budiž záchranou, že Emmerich umelecky demoluje stavby a vrtuľníky a nasolí zo tri fajnové hlášky, ktorým ale v čele stojí Foxx a nie Tatúm. Suma sumárum, zábavné to bolo, ale asi len polovicu času a to je celkom fail pre film tohoto kalibru, kedy ide o výplach, kde padá letecká technika do oválnej pracovne, chlapi sú drsnejší než drsný (aspoň by mali) a majú sa cediť hlášky, z ktorých pôjdete do kolien. ()

Nail

Celý film byl takové průměr, co to ale totálně zabilo tak ten americké happyend. To se mi panečku chtělo i zvracet. ()

Underworld míří do Prahy

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (více)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn