Zprávař 2 - Legenda pokračuje

• Česko Žvanilové (více)

Nejlépe hodnocený zprávař ze San Diega, Ron Burgundy, se vrací na hlavní zpravodajský kanál. Poté, co ho manželka Veronika připravila o práci, si Ron vezme na pomoc celý zpravodajský tým a vydá se do boje proti své nové rivalce. Ron Burgundy se s manželkou Veronicou a synem Walterem přestěhovali ze San Diega do New Yorku, kde si žijí na vysoké noze. Když se však šéf rozhodne povýšit Veronicu na moderátorku hlavní zpravodajské relace a Ron zůstane na dlažbě, všechno se změní. Zhrzený Ron míří zpátky do San Diega, kde pracuje na částečný úvazek v Podmořském světě. Pak ale přichází vykoupení v podobě muže jménem Freddie Schapp, který je výkonným producentem ve společnosti Global News Network - hlavního čtyřiadvacetihodinového zpravodajského kanálu. Ten najme Rona, aby dal znovu dohromady celý zpravodajský tým ve složení Champ, Brick a Brian, s nimiž se vrací dobýt New York, kde se musí popasovat s nočními směnami a velkou výzvou. Ron přijde s převratným novým nápadem jak změnit podobu zpráv, čímž se dostane zpátky do vrcholové hry. (HBO Europe)

Tomate

Prvé tri štvrtiny sú, nuž neviem ako to lepšie povedať ale najlepšie to vystihuje "trapná" komédia. A ono mi to presne pre to príde vtipné.Takže niečo ako jednotka preto by to mali byť 3*. Ale hlavne chcem poveda, pridávam štvrtú hviezdu za záverečnú epickú bitku celoštátnych správ nabitú odkazmi a cameami z ktorej proste nemôźem :D ()

Kinofil

|| PG-13 || Paramount || Rozpočet: $50 mil. || USA: $127 352 707 - ČR: N/A - Celkem: $172,952,707 || V podstatě stejná zábava jako minule. Úvod se možná trochu víc táhne, vtipy nejsou tak originální a režie mi přišla mírně odfláklá, ale někde v polovině se to rozjede a nezastaví. Ferell je pořád stejné hovado jako zbytek jeho party. Carell zaslouženě dostal víc prostoru a z jeho postavy už nešlo vyždímat víc. A Rudd zase přinese pár nezapomenutelných hlášek ("Nejlepší kondom na světě. Splodil jsem s ním už 4 děti."). Tuším, že to nemá nic společného se skutečným vznikem komerčních zpráv, ale představuju si, že to takhle nějak v Americe vzniklo. Camea obstarávají ještě známější herci než v první díle a vrcholem opět zůstává závěrečná "týmovka" zpravodajských hvězd. Vím, že by trojka už nezopakovala úspěch, ale klidně bych si ji dal. 70%. ()

maestrotatum

Dlho som sa tomuto filmu vyhýbal. Vždy som ho považoval za niečo čo bude pre moje zdravie lepšie nevidieť. Kedže Ferrel mi (popravde ani neviem prečo) vždy zdvihne tlak. Ale uznávam, je to lepšie ako jednotka. Je to lepšie pretože, tu dostal viacej priestoru Brick čo aspoň pre mňa radikálne zvýšilo počet zábavných momentov. Koniec, ako to už býva zvykom bol ladený do trápnosti ale v tej trápnej omáčke bolo namočených až príliš veľa dobrých a známych hercov. Takže nejak sa to dalo prekusnúť. Musím byť snáď blázon ale páčilo sa mi to o hodne viac ako prvý diel. [65%]. Ale do denníčku si aj tak môžem kludne poznačiť, že Will Ferrel zas a znova klesol o trochu nižšie. ()

Delfador

Tak tohle už bylo moc... ale kruci že jsem se bavil! Pouštět si komedie ve 2 ráno není nejlepší nápad, když nechcete vzbudit celou ulici. Minotaurus, zbraně z budoucnosti, Liam Neeson, duch... nedává to smysl, ale what the hell. It was whemmy! ()

chinano odpad!

Příběh veškerý žádný. Humor není vtipný. Herci to nijak nevytrhnou. Je to celé hloupé a nesmyslné. Ztráta času. ()

májovec13

Asi ne takový kult jako jednička, ale mě stačí pohled na Ferrellův výraz (tzv. efekt Leslieho Nielsena) a cukají mi koutky. ()

panki9922

Že sa na toto dala na nahovoriť Marion a Smith mi hlava neberie. Oplatí sa pozrieť len spoločne s kamarátmi, keď sa chcete zasmiať na vyložene blbom humore, plnom viac či menej podarených gagov, prekladaných občasnou snahou riešiť nejakú aktuálnu tému desaťročia (silná ženská postava ktorá nakope silnejšieho chlapa a vždy dostane to čo chce, povrchnosť médií, zakorenené stereotypy o černochoch a ich slovnom prejave a pod.). Zasmial som sa mnohokrát, len je to často ten typ humoru, u ktorého si v tom lepšom prípade ťukáte na čelo aké prízemné to bolo. V tom horšom sa vôbec nezasmejete. ()

Agamo

No, co k tomu říci, místy to bylo fakt špatné, vlastně tak hrozný, že to začalo být i vtipné... Jedna hvězda navíc za závěrečnou scénu a také proto, že si nechci rozhněvat zprávaře ze San Diega, kteří už napáchali tolik špatností, že je jim jedno, že se budou škvařit v pekle... ()

Marlo

Druhéhé zprávaře jsem velice očekával jelikož první díl považuji za jednu z nejvíce podařených komedií vůbec. Doufal jsem v alespon tak poloviční porci zábavy jakou jsem dostal minule. No a jak se to má v tomto pokračování po deseti letech? Na očekávání vskutku lehce nadprůměrně jelikož film obsahuje z půlky velmi podařené vtipy a z té druhé ty trapné které stojí na pomezí únosnosti. Víceméně se ve vetšině bodech až na pár velice podařených odboček ( Burgundyho slepota,syn...) vlastně opakuje děj z minule tedy z vrcholné karieri tvrdý pád apod. Dalo by se to s nadsázkou v mnoha ohledech brát jako americký kamenák v kterém vlastně co věta tak vtip , které ale neamerický divák pochopí tak ze 70%...naštěstí to má jediné tak společné s tragickou českou komedii. Reřie je tradiční , scénář good tak z půlky, hudba 80 léta, ale co nejvíc potěší je herecké obsazení. Finální bitva mezi zprávařema různých stanic tu původní co do byzarnosti převyšuje na 100X.... a překvapí Vás kolik hvězdných tváří se tam objeví :D Takže film mě ve výsledku někdy překvapoval, pak jsem kroutil chvílema hlavou nad trapností a bizarností, ale čert to vem z většiny jsem se bavil a to beru i když prvnímu zprávaři to má daleko. ()

Da_reba odpad!

Dopredu som vedel že to nebude nič extra ale toto.... totalna blbosť, zlátanina. Dej nedáva absolútne zmysel a z nejakého nepochopitelného dôvodu si niekto myslel že bude "vtipné" keď sa postavy budú správať akoby boli postihnutý, neustále kričali a vydávali rôzne pazvuky. Keby som nezaplatil za lístok tak v polovici odídem. 20% ()

flouny8 odpad!

Tohle je ta největší hovadina, co sem za posledních pár let viděl. Ale co taky čekat od Willa Ferrella, který v životě nic pořádného nenatočil. Ocenit tuhle oslavu trapnosti 4 hvězdama, vyžaduje opravdu hodně malé IQ ()

gael83

Stejně psycho-dementní, jako jednička s tím že bizardnost postav, se neuměrně vytahuje až do nepříjemných poloh, nej hláška "tak to mě poser a utři" v podobným duchu celý film. Kdo se o to prosil? ()

mlock

Oproti jedničce opravdu slabota. Jen několik dobrých vtipů, jinak převážně trapná, absurdní a klišé plná nuda. ()

Novinka Adama McKaye má hvězdné obsazení

Novinka Adama McKaye má hvězdné obsazení

16.10.2020

Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Cate Blanchett, Jonah Hill, Himesh Patel, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry a Jennifer Lawrence. Málokdy se vidí až takto hvězdné obsazení,… (více)

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

02.12.2014

Will Ferrell se naposledy objevil ve dvojce Zprávaře a příště ho uvidíme v komedii Get Hard, kde si zahraje milionáře, který se svědomitě chystá na pobyt v base. Na cestě pak má i ztřeštěné… (více)

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)