Zprávař 2 - Legenda pokračuje

• Česko Žvanilové (více)

Nejlépe hodnocený zprávař ze San Diega, Ron Burgundy, se vrací na hlavní zpravodajský kanál. Poté, co ho manželka Veronika připravila o práci, si Ron vezme na pomoc celý zpravodajský tým a vydá se do boje proti své nové rivalce. Ron Burgundy se s manželkou Veronicou a synem Walterem přestěhovali ze San Diega do New Yorku, kde si žijí na vysoké noze. Když se však šéf rozhodne povýšit Veronicu na moderátorku hlavní zpravodajské relace a Ron zůstane na dlažbě, všechno se změní. Zhrzený Ron míří zpátky do San Diega, kde pracuje na částečný úvazek v Podmořském světě. Pak ale přichází vykoupení v podobě muže jménem Freddie Schapp, který je výkonným producentem ve společnosti Global News Network - hlavního čtyřiadvacetihodinového zpravodajského kanálu. Ten najme Rona, aby dal znovu dohromady celý zpravodajský tým ve složení Champ, Brick a Brian, s nimiž se vrací dobýt New York, kde se musí popasovat s nočními směnami a velkou výzvou. Ron přijde s převratným novým nápadem jak změnit podobu zpráv, čímž se dostane zpátky do vrcholové hry. (HBO Europe)

angel74

Laťka kvality sice nebyla nastavena příliš vysoko, přesto jsem dost zklamaná. Zatímco u prvního zprávaře jsem se místy docela nasmála, tak tady mi nepřipadalo zábavné snad vůbec nic. Buď to bude tím, že opakovaný vtip není vtipem, anebo je humor celé téhle prazvláštní taškařice už natolik přitroublý, že působí spíš trapně a uboze, než aby mě dokázal opravdu pobavit. (35%) ()

flyboyeda

Trosku zklamani, i pres spoustu ultimatnich hlasek nebo forku by se dal pocit z Anchormena 2 coby celku srovnat s trapnym pocitem z opakovaneho vtipu, a to jsem fanatickym priznivcem Willa Ferrella. Lecba sokem tentokrat nefunguje. Prvni dil povazuji za klasiku fekalniho humoru a i kdyz jsem se pomerne bavil, ke klasice ma pokracovani opravdu daleko. Steve Carell prekvapive vsechny prevalcoval. ()

Triple H

Jednotku som nikdy nemal za nejaký ultra kult, ale k srdcu mi za tie roky predsa len prirástla. Film sa rozbieha trochu ťažkopádne a trvá minimálne pol hodinu kým chytí správne tempo. Ale potom - joj, koľká radosť sledovať Ferrella vo svojej najideálnejšej úlohe a polohe. Vždy keď si hovorím, že už som videl dosť jeho arogantných megaidiotov, zas ma pobaví. Kto umí, ten holt umí. Pár vtipov má už teraz status klasiky, čo som ani nečakal. Dobyyy, ooooh, Dobyyyy. I'll never forget thee! ()

Honzek

Člověk by po shlédnutí prvního dílu řekl, že snad žádný druhý být nemusí. Jenže ona dvojka přeci jen vznikla a Ron Burgundy se vrátil v celkem slušné formě a musím uznat, že jsem si i docela zasmál. Bohužel pouze humor nestačí a tak snímek padá do dna průměru, ale abych byl přesný, tak toho nejlepšího. Pokud máte rádi ztřeštěné komedie, mohu jen doporučit a jako bonus berte v potaz to, že není třeba vidět první díl. ()

ecceHOMMO

Prekvapujúco ma bavilo aj pokračovanie, ešte prekvapivejšie je, že o top scénku sa postaral Brick pri zoznamovaní sa s budúcou snúbenicou (rozumej ženou). A inak opäť správne uletená banda na čele s Burgundym. ()

LiborGondek

Asi nejvtipnější vrcholná kravina roku. Blbost tisíckrát umocněná, přesto vtipná. Obsazení famózní (když počítáte i ty, kteří si zahráli minutu). :D Znova se na to dívat asi nebudu, ale úplný brak to také není. 45% ()

Mrkvič

První půl hodina zprávaře docela jde a je zakončená úžasnou scénou z karavanu. Potom se objeví ještě pár slušných momentů, ale na konci už pro mě převládla trapnost. Souboj moderátorů mi přišel v prvním díle příjemně svěží, ale tady to bylo natahování k bezvýraznému finále. Viděl jsem ale v českém znění, což u Carella a Ferrella může znamenat i snížení o jednu hvězdičku... ()

ivan_drago

Povětšinou opravdu hloupé a pro mě nestravitelné trapáctví, které má nahradit humor.... Pár fláků a situací úsměv vyvolá... Zaujmou spíš dobové reálie, účesy a lehce ironický pohled na vznik dnešního zpravodajství... Více méně trapný film... ()

ywo666

Nuda a trapas. Pol filmu sa pozeráte ako herci krčia, vydávajú iné pazvuky, robia blbé ksichty alebo trápne spievajú. To, že budú postavy slabé som vedel. To že boli slabé aj vedlajšie postavy je horšie. A Carell bol úplne na päsť. Prvý Anchorman mal lepšie a slabšie miesta. Dvojka už taká kolísavá nie je a večšinu stopáže je hlúpe, nudné a trápne. Občas som skutočne hanbil, že to pozerám. Je tu kopec celebrít ale veľa z nich sa objaví len v jednej scéne. A niektoré nezaregistroval vôbec. Proste slabota. Niekde medzi 1 a 2*. Pár krát som sa zasmial, takže sa asi zľutujem a dám slabé dve hviezdy. 35%. ()

asirtes

Príčetnosť dáva Ferrellovi definitívne pápá a zostáva nám len chvilka, kým mu konečne niekto odoberie svojprávnosť. Svet si možno aspoň trochu od trapnosti oddýchne. Ako sled humoristických scén pre mentálne zaostalé leguany je to výborné. Ako film ešte lepšie. ()

geklon

"Děti a zvířata tě nenávidí, Rone Burgundy." Ale usoplení nýmandi, tě blahořečí. Těch cameo rolí. těch nafrněnejch dršek. Komu vadí, že je to celý strašně přehraný a přepálený...... Dětem a zvířatům a všem hloupým ženskej, mexickým basebalistům a intoušskem zaprděncům. Mě ta nablejskaná srajda dost chytla. Stejně jako jednička. ()

hroubek

Už první Zprávař byl hodně šílená jízda s ještě šílenějším Willem Ferrellem, ale druhý díl to překonává ve všem. Je vidět, že pro Adama McKaye a Willa Ferrella je tento film srdíčková záležitost, ve které se můžou sejít s kamarády dělat cokoliv je napadne, ale hlavně se bavit. A to se tvůrcům rozhodně povedlo. Asi by bylo dobré říci, že pokud se Vám nelíbil první Zprávař, tak s druhým dílem rozhodně neuspějete. Jelikož gagy jsou ještě absurdnější a šílenější a jsou skoro smrtící. Hlášky nemají obdoby a divák u nich často přemýšlí, jak někdo tohle mohl vymyslet. Nekorektnost nezná mez a absurdita je slovo, které je napsané ve slovníku cizích slov. Co to pro nás znamená?? Znamená to, že dostáváme komediální nářez, ve kterém je skoro všechno. Kojení žraloku, rasistické urážení během rodinné večeře, šílenou automobilovou nehodu, ogrilovaná jeskyní kuřata, slepota a mnoho dalšího. Will Ferrell a jeho zpravodajský team opět valí. Nejvíce si krade prostor Steve Carell a jeho bláznivá romance s ještě bláznivější Kristen Wiig(i přes divný účes jí to moc sluší a scéna v prádelně nebo při obřadu je geniální). Christina Applegate má trochu méně prostoru přes toho dokáže skvěle využít. Mile mě překvapila Meagan Good, kterou si pamatuji z Californication. Samozřejmě, že nemůžu zapomenout na mého nejoblíbenějšího herce Harrison Forda, který si svoje cameo náležitě vychutnává. A jako v první díle tu máme souboj televizních reportérů, který je tady mnohem epičtější a zábavnější a těch cameo roliček Sacha Baron Cohen, John C. Reilly, Kristen Dunst, Tina Fey, Amy Poehler, Will Smith, Liam Neeson a největší pecka ze všech je kanadská televizní dvojice ve složení Marion Cotillard a Jima Carreyho, která nemá nejmenší chybu. A nakonec nesmí zapomenout na parádně přehrávajícího Jamesa Marsdena. Film je na komedii zbytečně dlouhý a občas je tam až moc gagů a vtipů, takže divák nestíhá si všechno pořádně zapamatovat. Druhý Zprávař je pokračování, které překonává první díl a nabízí skvělou zábavu a spoustu nekorektního humoru. ()

Brain-D

Will Ferrell je zpět. Není to tak dobré jako první díl, ale místy jsem se vážně zasmál. Hlavně večeře u své černé přítelkyně, kde se zprávář chová jako černoch, aby zapadl. Ještě pár obdobných situací, ale jak to klasicky bývá u pokračování, vše dobré z prvního dílu tu bylo v očekávaném podání a navíc už né tak dobré. ()

Pump

Tahle partička kolem Rona Burgundyho mi přirostla k srdci a dvojka je o chlup lepší než první počin Anchormana. Will Ferrell je opravdu mistrem svého řemesla. Nemohu jinak než za 4*. Tento film jde proti proudu uhlazených a šablonovitých komedií a jen mu to prospívá. Nádherná taškařice. ()

VanTom

Vysokokadenční přehlídka ferrellovského hovadského humoru, jenže z pěti vtipů na minutu se ujal tak maximálně jeden. Navíc skutečně dobrých a svěžích nápadů bylo jako šafránu, a to ještě větší část z nich variovala scénky z povedené jedničky (třeba závěrečná megabitva asi šesti zpravodajských týmů (vedených opravdu hvězdnými jmény)). Nějaký ulítlý, totálně nesmyslný dějový rámec se tu také vyskytoval, ale jen přispíval k roztahané trapnosti většiny verbálních výlevů v neodhadnutě dlouhé stopáži. ()

Sany33

Príbeh: Keď sa ako reportér dostanete z absolútneho vrcholu na absolútne dno. Herecké obsadenie: Will Ferrell, Paul Rudd, David Koechner a Steve Carell to sú mená hercov, ktoré keď vidíte v upútavke na film, viete že sa bude jednať o absolútnu chujovinu. Inak tomu nie je ani teraz a k tomu sa Ferrell zahral aj na scenáristu... Prevedenie: Mega stupídny humor, ktorý ja mám obecne v obľube ale toto bolo mega silené. Mi to pripomenulo slovenské sitkomy. Pocity: Celé mi to nesadlo. Trápny situačný humor. Suché gagy a premisy vtipov, ktoré sú už dávno prefláknuté. Možno ak by som bol inak naladený dal by som vyššie hodnotenie. Takto aspoň na finálny fight tá jedna hviezdička. Pridaná hodnota: O tomto sa nebudeme radšej ani baviť! 17% ()

fabecc1222

Taková klasická dvojka. Všechno se žene více do extrému, postavy jsou ještě více ujeté, než v jedničce, nabourávají se uzavřené dějové linky z jedničky, aby se pak v druhé půle vše vrátilo do původního stavu. Podobně, jako v jedničce, nad celým příběhem ční výstupy jednotlivých hvězdných jmen, které gradují do extrémně přepáleného bitevního finále. Vypadá to, že zlatá éra Frat Packu je už definitivně za námi. ()

Marrdaa

Levl trapnosti tady nepřerůstá do hranice, kde už to začíná být až vtipný. Tuhle fázi totiž směle mine a zatoulá tam, kde se ve vás smíchu nedořeže. I když Ferrell sklízí úspěchy se svýma tweetama, na plátně mě ještě nepobavil. ()

Novinka Adama McKaye má hvězdné obsazení

Novinka Adama McKaye má hvězdné obsazení

16.10.2020

Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Cate Blanchett, Jonah Hill, Himesh Patel, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry a Jennifer Lawrence. Málokdy se vidí až takto hvězdné obsazení,… (více)

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

02.12.2014

Will Ferrell se naposledy objevil ve dvojce Zprávaře a příště ho uvidíme v komedii Get Hard, kde si zahraje milionáře, který se svědomitě chystá na pobyt v base. Na cestě pak má i ztřeštěné… (více)

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)