Blízko od sebe

• USA August: Osage County (více)

Celá rodina Westonových se sjíždí do rodného domu v Oklahomě na pohřeb otce (Sam Shepard), básníka a opilce, který spáchal sebevraždu. Jeho žena, cynická a celoživotně konfliktní Violet (Meryl Streep) takřka s potěšením rozdmýchává spory se svými třemi dcerami (Julia Roberts, Julianne Nicholson a Juliette Lewis). Ani jedna z nich to nemá jednoduché: jedné se hroutí manželství, další tutlá aférku se svým bratrancem, třetí se právě zasnoubila a ani na pohřbu není schopna mluvit o ničem jiném než o nadcházející svatbě. Přičemž každému kromě ní je jasné, že její snoubenec (Dermot Mulroney) je slizký parchant. (Bontonfilm)

diodoros

Môže to mať výbornú výpravu, južanskú atmosféru a perfektné herecké výkony, ale ak to má nikam nesmerujúci dej a iba pár telenovelových zvratov, tak to za viac ako priemerný film nemožno považovať. Starý manžel a otec záhadne zmizne, na rodinnú farmu sa k matke nahrnie celá rodina, otcovo zmiznutie sa tragicky vyrieši a všetci na čas zostanú spolu... Film o partii rozhádaných ženských (ich manželia stoja na kraji a občas niečo vypustia...), v ktorom sa premelie pár zaujímavých realistických myšlienok, aby ich nakoniec prevalcovali spomínané "nečakané" a "neuveriteľné" telenovelové zvraty a poslali ho do hlbín rádoby rodinných kroník... Ak niekoho baví sledovať dve hodiny rodinného fuckovania, hádok a samozrejme trošku toho princípu "každý s každým", tak by mal byť spokojný. Koho to nebaví, tomu tento film nič neprinesie a akurát sa bude čudovať, čo týmto chcel autor povedať. ()

kwaicheng odpad!

Máma šuká tátu, strejda šuká tetu, teta šuká tátu, máma šuká strejdu atakdále. Vcelku jednoduchá kombinatorika řízlá pro mě naprosto nepochopitelnou emerickou atmosférou, kde lidi buď říakjí ty nejotřesnější klišé, uklizečka vraždí hosta rejčem, dcerka říká mamince "sněz kurwa toho zasranýho sumce ty čubko zasraná" nebo na sebe hystericky ječí. Zdejší onanoidi to pak nazvou nějak jako "herecký koncert" nebo "zraje jako víno" a jdeme vesele dál. ()

West

Teda hodně silný rodinný drama. Meryl Streep exceluje v každý scéně. Film o tragédii a velkých nedořešených tajnostech ,který se derou na povrch postupem delší stopáže, která mi naopak vůbec nevadila. Je to až hořce reálný příběh který stojí na rodiných vazbách. Konec je velice melancholický. Nečekejte pohádku na dobrou noc. A nesmím zapomenout na skvělou Julii Roberts. ()

greenwitch

Tolik nešťastných zklamaných a naštvaných lidí pohromadě, to je fakt blbá karma. Jinak skvělý film. Velmi upřímné věty mě občas i rozesmály. ()

mira.l

Váhal jsem s hodnocením mezi 3 a 4 hvězdičkami, nakonec dávám 4. On je to dost zvláštní film, děj je vlastně takový nijaký, nikam se výrazně neposunuje prakticky v žádné rovině, celé to je jen o rodinných vztazích a jejich více či méně úspěšném bourání; je to takové "hádavé", ale svým způsobem i to má svoje kouzlo, hlavně scéna u večeře a "s rybou" je perfektní; celý film je ale naprostým hereckým koncertem především od M. Streep a J. Roberts. Julii to pořád sluší i přes přibývající roky. I ostatní herecké výkony byly dobré, ale především výkony výše zmíněných dvou dam jsou excelentní a ta čtvrtá hvězdička je hlavně za ně. EDIT 17.4.2015 Po druhém shlédnutí jsem si ještěvíc vychutnal výkony všech představitelů v čele s Meryl a Julií a přidávám na plný počet. ()

E lan

Brilantní herecké výkony, děsivý psychologický příběh a vynikající atmosféra. Nedivím se nominacím na Oskara za herecké výkony, možná jen těch adeptů z tohoto filmu mohlo být ještě více. Na druhou stranu to není jednoduchá podívaná, ale s tím do toho člověk musí jít. ()

balcazar

V určitom bode pri strentnutí rodiny pri stole som si povedal, že to je vlastne len stretnutie hereckých hviezd na smútočnom obede. Myšlienka filmu sa mi zdala pre toľko hviezd, koľko sa ich v tomto filme stretlo, slabá. Dialódom jednoznačne chýbala väčšia šťava, akcia, dráma, prvý náznak prišiel až po hodine a hneď ma to zaujalo viac. Nakoniec teda myšlienka nemusela byť až taká zlá, no viac by som ju prešpikoval spomínanými vecami, ktoré mi chýbali, vymlátil z hercov, ktorí podali už teraz skvelé výkony (v rámci toho, čo mali zahrať), ešte viac. Lebo sa to, myslím, určite dalo. Tak by vzťahy, povrchnosť v nich či striedajúca falošná a pravdivá úprimnosť v snahe niečo vyjadriť boli oveľa kvalitnejšie zobrazené. Meryl skvelá. ()

haWranka

Až moc jde vidět, že je to původně divadelní hra. Spousta a spousta dialogů a sedících postav. Na prknech to určitě funguje, ale takhle mě to moc nebavilo. Herci odvedli hodně dobrou práci, i přes to mi vlastně všechny postavy lezly na nervy. Fandit se asi dalo jen Benedictovi, ale i ten hrál vlastně hrozně protivnou postavu. ()

mazic

trošku mě mrzí, že naše culkovic rodina se není schopná sejít. o hromadu dojemných scén by taky nebyla nouze. a té pravdy, které by se tam našlo...slzy ve vočích jen na to myslím....ale doufat snad můžu.... ()

Tosca

Výborné rodinné drama v nejlepších tradicích amerického dramatu, zde s příchutí komedie, tedy spíš tragikomedie. Znám původní hru z četby i z divadla a myslím, že filmová adaptace se povedla, hlavně zásluhou vynikajícího hereckého ansámblu, který se jen tak nevidí. Samozřejmě kraluje Meryl Streep, zde opět jiná, než jak ji známe, a Julia Roberts, která zde předvádí jeden z nejlepších výkonů své kariéry a dokazuje, že zraje jak víno. 80 % ()

dwbmb

Proč si tohle dělám. Docela mě děsí představa, že tenhle film jde opravdu všude do kin. Půl filmu někdo umírá, chce umřít zabíjí někoho kecama nebo dělá všechno proto, aby ho někdo jinej zabil, pak se pro změnu řeší, kdo se s kým vyspal, vyspí ba dokonce i nevyspí, asi aby byla nějaká změna. Hvězda za přeci jen trochu silnější závěr a za velice dobrý výkon Meryl Streep. Ale rozhodně na to lidi proboha nelezte do kina. Vhodné pro heterosexuálního muže: ne ()

wito

Užívam si tieto konverzačné rodinné drámy s divadelným nádychom v štýle Kto sa bojí Virginie Woolfovej?. Pokiaľ sú okorenené skvelými hereckými výkonmi, výborným hudobným sprievodom, ako v tomto prípade, tak je určite na čo pozerať. Meryl Streep a Julia Roberts sú skvelé... ()

denulik

Z tejto komediálnej drámy je cítiť istú divadelnosť- ale to sa dá od filmu založenom na dialógoch očakávať aj keď nejde o adaptovanú divadelnú hru a mne to nevadí, podobných filmov nie je až tak veľa (narýchlo si spomeniem len na Kto sa bojí Virginie Woolfovej, Boha masakra a Núdzový východ). Dialógy drsné a trefné, o výkonoch Meryl Streep a Julie Roberts nie je treba ani hovoriť (a opäť potešil Cumberbatch, tentokrát v roli dedinského vypatlanca). Absencia istého wow momentu, ktorým by rodinná hádka vyvrcholila a vrazila ma do sedadla nemusí byť nevyhnutne mínusom- život nie je vždy bombastický. Po American hustle a 12 years a slave opäť verím vo víťazstvo obsahu nad formou. Konečne spokojnosť pri odchode z kina. ()

Bobbles

Uff...dvě hodiny hádek? Opravdu? ...Meryl Streep mám strašně ráda a je jednou z mých nejoblíbenějších hereček. Chápu, hrála svou roli a hrála ji dokonce tak moc přesvědčivě, že jsem měla sto chutí jí minimálně jednou, za ty hnusný a zlý kecy, uhodit. Jenže koukat dvě hodiny na hádající se rodinu - ne děkuji. To se radši zvednu a půjdu se s někým pohádat sama...a zřejmě si to i víc užiju! ()

Araliya

Vyborny film a co dokazala zo seba vydat Meryl a Julia, waw. Mam slabinu na podobny zaner a toto bola jedna riadne pokrivena rodina. Clovek je rad, ked nema polovicu ich problemov. [8.5/10] ()

seiffs odpad!

Můžete čas strávený u tohoho filmu vzít a strávit ho třeba pozorováním zvětrávání kamene. Stejný zážitek. ()

TommyDiamond

Blízko od sebe je film, který ukazuje, že rodinné vztahy nejsou vůbec jednoduché. V každé rodině jsou totiž tajemství, sváry i nežádoucí příbuzní…. Drama podle divadelní hry ? To je pro mě vždy boj. Boj především s mnoha slovy. Některé scénáře a příběhy by neměli opouštět divadelní prkna a právě u tohoto filmu si nejsem úplně jistý jestli byl dobrý nápad jej zfilmovat. I když herecké výkony všech zúčastněných byli víc než dobré, tak mě celá ta komorní seance u které se chce každý vypovídat dost ubíjela. U mě to na víc než na dvě hvězdy nebude.... ()

papadoce

Názov tohto filmu by mohol kľudne znieť aj " Rodina Lúzrových". To nemení nič na tom, že je to skvelá dráma plná výborných hereckých výkonov a ani zďaleka nehovorím iba o Oscarových nomináciách. Nie je tu herec alebo herečka, ktorí by sa stratili v tejto plejáde vynikajúcich výkonov. ()

Rodin

Někdo měl vzít divadelní scénář a seškrtat z něj aspoň dvě pětiny. Tady vůbec není prostor pro filmovou řeč, je to celé strašně užvaněné a i herecké výkony (s čestnou výjimkou jinak většinou trochu jalové Julie Roberts) jsou čistě divadelní, tedy na filmovém plátně leckdy nestravitelné. Vlastně nechápu, proč tam vystupovali chlapi, neměli co hrát a byli naprosto zbyteční a postradatelní. Převládající dojem - měl jsem si počkat, až to budou dávat v bedně, v kině jsem se nudil a po první čtvrtině začal být alergický na Meryl, kterou jinak miluju. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele