Jackass: Děda Mizera

• USA Jackass Presents: Bad Grandpa (více)

V přestrojení za chlípného staříka si Johnny Knoxville může dělat spoustu legrace z každého, kdo má tu smůlu, že se mu přimotá do cesty. (Netflix)

Grran

Rozstříhaný do scének jako zlehčující položka obvyklých Jackass by to bylo příjemné a zábavné, bohužel 92 minutová scénka geriatrického Knoxvilla je už trošku nudná.. trošku více. ()

ScarPoul

Má to svoje silné momenty(Moby Dick), odkaz na LIttle Miss Sunshine. Ale inak je väčšina vtipov značne nedotiahnutá. Nekoná sa druhý Borat aj keď to asi nebolo úmyslom tvorcov. Je to zábavné. Knoxville ako obvykle nemá problém z ničím, ale oproti ostatným dielom Jackass je tento predsa len slabší. Za stratu času to nepovažujem, poteší aj výskyt Zlatým Glóbom oceneného Spike Jonzea, ale okrem vyššie spomínaných vecí, to nemá veľmi čo ponúknuť. Možno práve preto, lebo sa vtipy robili na líniu príbehu, a nefungovali ako samostatné skeče k nasraniu ľudí, alebo k nebezpečným kúskom. ()

maseer2

Johnny Knoxville ve stylu Borata.. Bad Grandpa je v podstatě hodně příjemná podívaná, která je místy trochu nudnější a trapná, ale nabídne rovněž spoustu vtipných momentů a několik povedených scén či hlášek.. závěrečné titulky jsou navíc hodně fajn, takže nakonec převládají spíš pozitivní dojmy, i když je to jen za 3*.. ()

BoPo

Scény ohľadne zaseknutého nádobíčka a návštevy chlapského striptízu sú jasnými útokmi na bránicu. Ironický útok na detské súťaže krásy bol viac než trefný. Inak sa jedná o klasickú Jackass záležitosť. Voľajaký ten fekál humor, nejaká tá séria "nešťastných" nehôd. Niektoré vtípky síce vyšumeli do prázdna, ale inak som sa dobre pobavil. ()

ChArLeNe

Toto má od Jackass na míle ďaleko. Ani raz som sa nezasmiala. Knoxville by nemal robiť sólové jackass filmy, pretože to sám neutiahne. ()

Zeebonk

Já mám tu jackassáckou bandu rád. Člověk potřebuje jako sůl tu a tam se na dvě hodiny zřeknout dobrých mravů, klesnout svým léty pilovaným vkusem na to nejhlubší dno a vzápětí se dávit smíchy nad zábavou tak pokleslou, že ho ještě týden pronásleduje mučivý stud nad stupněm vlastní dekadence. Ovšem Bad Grandpa je jiné kafe. Chlapci se rozhodli vehnat své epizodní skopičiny do jakéhosi příběhové rámce, ale výsledek je bolestivě nefunkční sranec. Samozřejmě několik scének zajiskří vtipem, ale ona snaha udělat z toho regulérní film s regulérní příběhovou linií a regulérními hereckými výkony se rovná snaze uplácat bábovičku z řídké ranní stolice Davea Englanda. K tomu všemu se ta drhnoucí příběhová linie neštítí srdceryvného hovnaření, za které by se nemusel stydět kdejaký německý hnůj od Rosamunde Pilcher. ()

liquido26

Děda a jeho visící koule mě ve scénkách Jackass vždycky hodně bavily. Na celovečerák jsem se těšil, ale bohužel příběhový formát tomu moc neprospěl. Vlastně je to taková road movie, u které se občas člověk zasměje. ()

corpsy

Nie je to vtipné tak, ako som čakal. Je to sledka podpriemerných skečov skrytej kamery, boratovské výstupy ( s ktorých možno pôvodne čerpal aj samotný kazašský veľmajster reportér ). Čisto čiste ide o výplach, kde sa zašlo občas ďalej ako ďaleko ( záverečný výstup malého fagana na promenáde malých ´´missiek´´ ). Ale prečo nie? ()

Marsik

Že zrovna tahle blbost bude můj 800. komentář v pořadí, to bych si nikdy nepomyslel. No, co už. Samozřejmě, že jsem čekal klasické Jackass scény a ne road movie. Některé pasáže byly vtipné, i když abych nepřeháněl - byly úsměvné, ale většina spíše blafání o ničem a o nudnost a trapnost rozhodně nouze nebyla. Po 60-ti minutách jsem to vypnul. 40% ()

FFilipCZ

Takhle snůška klasických Jackassovin se až moc snaží být filmem. Všichni jsme zvyklí na jednotlivé miniscénky s komickým úvodem. Všichni jsme zvyklí na celou partičku šílenců. Tady máme jen Johnnyho jakožto starého dědka se svým malým společníkem Billym a vše to máme brát jako film/komedii/roadmovie. Je fain, že se Johnny snažil vymyslet něco nového, ale někdy je prostě lepší zůstat při starém a osvědčeném. Hlavním faktorem úspěchu a zábavy tu nejsou postavy samotné, ale spíš reakce nic netušících kolemjdoucích, přísedících a všemožně se motajících osob v záběrech. Když bych film rozdělil na jednotlivé scény a vymazal ty vycpávací/propojovací sekce, tak je to opět vtipné, povedené, jakž takž se drží toho, co banda Jackass umí nejlíp a já se zasměji. Takže nemám problém vysolit 3*. ()

maddy

Na rovinu priznám, že partia z MTV známa pod názvom Jackass mi absolútne nič nehovorí. Ich sebadehonestujúce vtipy ma snáď ani raz nepobavili a zo série filmov som sa mal možnosť stretnúť sa len s jedným kúskom, ktorý som ohodnotil rovno odpadom, takže tým ďalším som sa ani len neskúšal venovať. Knoxwillové alter ego Bad Grandpa ma však prekvapivo pobavilo výrazne viac. Koncept skrytej kamery mám všeobecne rád a tu ho Johnny vyťažuje na maximum. Je to síce tradičný nevyvážený mix: občas veľmi fajn vtípky (motorkári), občas zbytočne prehnané (striptízový klub), občas až priveľmi naťahované (Bingo), ale celkovo som sa nasmial snáď najviac zo všetkých tohtoročných komédii (a to bola konkurencia dosť silná: We're the Millers, The World's End, The Heat). Navyše poniektorých Američanov opäť prezentuje ako poriadnych blbcov (viď ženy na pošte, kde jedna by bola takmer aj ochotná poslať dieťa v balíku po dlhšom prehováraní). Uznávam, že spojovacie časti medzi scénkami, ktoré mali budiť dojem komplexného filmu dosť brzdili tempo, ale na druhej strane sa celým tým trhnutým dianím niesla taká „rodinná Jackass atmosféra“, kde bolo vidieť, že všetci zúčastnení, aj nezúčastnení sa pri natáčaní skvelo bavia a našťastie sa tento pocit prenáša aj smerom k divákovi. Podaril sa aj vynikajúca kastingová voľba v podobe malého chlapca, ktorý by si zaslúžil titul „Jackass Junior“, nakoľko úplne prirodzene dokázal zvládnuť všetky situácie a navyše mnoho vtípkov podať aj úplne sám (oslovovanie mužov na ulici „hug me, dad“). A to som si skutočne myslel, že mi podobne drzé tlsté americké decko pôjde maximálne na nervy! Pre mňa tak vo výsledku skvelá, správne blbá, správne drzá oddychovka, ktorá v uvoľnenej atmosfére, s dobrou partiou dokáže pobaviť a preto tú jednu hviezdu navyše rád prihodím. Nebrať to vážne, nebodaj ako seriózny filmový pokus (tak sa tvári skutočne len preto aby ho bolo možné pretlačiť do kín), pustiť sa do toho dostatočne naladený a o neškodnú zábavku je postarané. Osobne si myslím, že kto si pustí Bad Grandpu už musí vopred vedieť čo od toho čakať, a kto do toho ide s iným úmyslom, tak ho obdivujem, že má toľko zbytočného času a ide ho tráviť dobrovoľne práve s týmto filmom. Tu totiž nie je žiaduce hľadať akúkoľvek filmovú kvalitu (kto by to už od vtípkov so skrytou kamerou len čakal, však?), ale len 90 minút zábavky, ktorá Vám buď sadne alebo jej na chuť nikdy neprídete. Dosť napovie trailer. Moje hodnotenie preto nie je potrebné pre tento krát brať akokoľvek vážne! :) ()

LV.Helter

Jackass present je čistý ojeb. Nudné, nevyživné a v konečnom vysledku veľmi slabé na taký našlapaný trailer. Sklamanie roku. Guys, natočte nové Jackass a nie zbytočné vykradačky sami seba. ()

ivishka

Vzhledem k tomu, že se mi líbí koncept celého filmu a mám slabost i pro ten teen humor, který Jackass umí na jedničku, tak hodnotím průměrně. Podobně mě také zaujal nápad vzít do takového pranku lidi z ulice a zahrát si s kamerami tak trochu na big brothera. Podobných epic failů má internetová scéna youtube už pěknou řádku, ale udělat z toho film snad ještě nikdy nikoho nenapadlo - a to se cení. Johnny Knoxville se svými bizarními improvizacemi přímo před filmovým štábem pobaví, ale nenadchne. V pár scénách se jako vždy u Jackass trochu zhrozíte a otočí se vám žaludek. Skvělým tahounem filmu je dle mého soudu malý klučina, který se v životě rozhodně neztratí. ()

Macejko

Etuda s visiacimi guľami a osratou stenou pobavila, ale to je tak všetko. Zaujímavo rozohratých situácií je tam obrovské množstvo, ale žiadna nie je vyťažená ani do polovice. Zisman je výborná postavička a to decko hrá prekvapivo veľmi schopne, ale neinšpirované gagy nikdy nedosiahnu ich plný potenciál. Debili od Jackass vždy patrili medzi moje guilty pleasures, ale Bad Grandpa je na ich štandardy naozaj slabý a čuduj sa svete, až nepríjemne krotký. A ešte jedna vec: to tvorcovia naozaj očakávali, že ten "dramatický" oblúk o zbližovaní dedka a vnuka bude niekto brať vážne? ()

vercza

Johnny Knoxville má svůj osobitý styl humoru a ten mě baví. Řvala jsem smíchy od zažátku do konce. Nemůžu jinak, než dát plný počet. ()

kaylin

Pravda, s "Jackass" nemám moc velkou zkušenost. V době jejich největší popularity mě naprosto minuli. Musím ale říct, že v tomhle případě jsem se místy docela dobře bavil, líbilo se mi, že to má nějaký příběh, i když primárně je to pořád jen sled scének. Budu muset dát těmhle magorům ještě šanci a vrátit se k jejich starším kusům. Seriál asi už nedám, ale ty filmy by mohli zaujmout. Maska Johnnyho Knoxvilla naprosto neskutečná. Kdybych nevěděl, že je to on, nepoznám ho. ()

Další Jackass v roce 2021

Další Jackass v roce 2021