Donšajni

• Slovensko Donšajni (více)
Komedie / Hudební
Česko, 2013, 102 min

Režie:

Jiří Menzel

Kamera:

Jaromír Šofr

Jan Hartl, Libuše Šafránková, Martin Huba, Ivana Chýlková, Jiřina Jirásková, Lucie Juránková, Anna Klamo, Jan Mikušek, Emílie Řezáčová, Jan Jiráň (více)

Místní svůdce a operní režisér Vítek začíná zkoušet Mozartova Dona Giovanniho. Aby měl úspěch, pozve pro chystané představení z Ameriky slavného operního pěvce Jakuba, který v tomto divadle kdysi začínal. Teď je z něj starší muž se spoustou zdravotních problémů, ale ženy se mu nepřestaly líbit. Jakub začne se souborem zkoušet a zdá se, že představení bude mít velký úspěch. V té době Vítkovi kdosi ukradne auto a to použije při bankovní loupeži. Tu překazí učitelka zpěvu Markéta. Vítek zjistí, že je bývalou láskou Jakuba a že s ním má dceru. Postará se o to, aby se znovu setkali? (TV Nova)

čejen

Dávám jednu hvězdičku z úcty k panu Menzelovi, jinak jsem po 30 minutách odcházel znechucený z kina, více asi není třeba co dodávat...... ()

Jose odpad!

Donšajni - scénář/příběh filmu je značně hektický, doprovázený 80% operním zpěvem, 10% "hambatými scénami" a 10% snahou o humorné myšlenky. Jako celek film naprosto neodpovídá velkému očekávání, neboť není ani humorný, bez zásadní koncepce a s prostoduchou myšlenkou, že chlapi jsou "don juani". Ještě se mi nestalo (až při sledování tohoto filmu), abych odešel z kina před koncem a značně rozčílený. ()

vhorky

Z kina jsem odcházel s rozporuplnými pocity. Na jednu stranu se mi film líbil a měl něco do sebe, na druhé straně mi místy připadal absolutně nudný a monotónní bez špetky děje. Jan Hart předvedl solidní herecký výkon stejně jako věčná Libuše Šafránková. Jiří Menzel si nikdy neodpustí erotické scény, což možná bylo ku prospěchu tohoto filmu. ()

Tsabo

Celou cestu domů z kina jsem uvažoval, kolik hvězd tady dám...jestli čtyři, nebo pět...hledal jsem chybky a nedokonalosti, hledal jsem, co by mi mohlo vadit...podivný děj bez děje, neztotožnění s hlavním hrdinou, nosný motiv rekapitulace, se kterým se zatím neztotožňují...prostě podobné hovadinky, které jsou jen nimráním v detailech. Právě proto mě hodnocení většiny uživatelů doslova vyvedlo z míry. Tři hvězdy? Dvě hvězdy?! Jedna hvězda?!! ODPAD?!!! Donšajni jsou mnohem lepším filmem, než většina současných českých filmů chrlených "rádoby-filmaři". A Troškovy zhovadilosti, se kterými je snad tento film srovnáván, to ani mezi filmy nepočítám. ()

TOMIK007 odpad!

Tak to byla ztráta času. Film absolutně o ničem. Když ho kámoš chtěl ode mě druhej den vyprávět tak se to nedalo. Snad jen herci ti se snažili. Pořád se tam zpívá, ale nedává to smysl. Pointa žádná. No děs běs. ()

martin46 odpad!

Když už i lidé v kině vstávají a opouštějí představení před koncem filmu, obrázek si můžete udělat sami. Ordinace v růžové zahradě jako celovečerní film (personifikace něčeho strašného). ()

seaman71 odpad!

what the fuck is this? Poslední český film, co jsem viděl byla Svatá čtveřice, říkal jsem si, že takovou sračku jsem ještě neviděl, leč, bohužel, tento film překonal úplně všechno. Tvl, jak hluboko ještě dokážeme klesnout... ()

ProchySBK odpad!

Shlédnuto deset minut a pak odcházím rovnou na csfd a dávám hodnocení odpad!, to abych pomohl dalším ušetřit si čas a nervi. ()

pepoon

Tak jsem celý film čekal na děj a nic. Vůbec nevím, proč to vlastně oskarový režisér točil. Je ale docela možné, že jsem velikost a hloubku uměleckého záměru neodhalil. Snad jen, že z opery lze v současné době bez zábran či trestu (včetně Božího) udělat banku nebo casino a dnešní zbohatlíci nevidí hodnotu zanedbaného barokního divadla. To je ale tak námět pro televizní povídku do Bakalářů. Na druhou stranu to chce nebetyčnou odvahu, něco takového natočit a pustit za peníze lidem. ()

MM1979 odpad!

Komedie?? To fakt ne! Nevybavuji si jedinou scénu kdy by se sál zasmál.. Fanklub filmu je smutný, uživatele s jedním hodnocením a vytvoření ve stejný den .-)! ()

kalmaf

Film je to na pana Menzla určitě strašný, myslím že i to za jak strašný je považován je způsobeno právě skvělým režisérem. Když jsem usedal do křesla očekával jsem něco úžasného, naplněného legendárním scénami a hláškami, něco o čem budu jednou vyprávět svým vnoučatům že jsem na tom byl v kině když to bylo v premiéře. A to se rozhodně nedostavilo. Myslím že Donšajni nejsou tak hrozný film v českém průměru, ale je to absolutní katastrofa pro pana Menzla. Bude muset natočit ještě jeden film, ten poslední, ten nejlepší. ()

mucos odpad!

Tohle byla naprostá ztráta času. Ale co čekám, když ne tv nova běží měsíc nekonečná raklama k tomuhle filmu, ani nevím jestli se tomu teda dá říkat film. Nechápu jak tohle může mít ambice na nominaci na oscara. Upřímně je tohle normální??? Je to jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl, nevyrovná se ani béčkovým filmům z devadesátých let. jedním slovem ODPAD ()

waldstein odpad!

naprosto příšerný, nezáživný film; hercům nešlo věřit, že jsou operními pěvci ani náhodou-jedinej Hertl z toho vyšel trošku,ptže nezpíval-už nikdy nechci vidět ani minutu ()

mmiri odpad!

vydržela jsem se dívat 12 minut, sorry tohle nee, film který mě brutální nudí od začátku a nebaví prostě vypinám.... ()

Elizabetha odpad!

Film mnohdy horší než některé současné seriály v TV. Naprostý brak, odpad a hnus. Opravdu nevím, kam dal pan Menzel svůj soudný smysl. Zřejmě o něj již přišel. A to zcela. ()

neo101

Na odpad to nevidim, horších filmů je hodně. Nicméně žádná sláva to tedy není a od Menzela by člověk přeci jen čekal více. Když není za zády Hrabal, jde to si hůř. Těšil jsem se na Josefíkovou a dostal senilní Šafránkovou, hubu Hubu a jakžtakž hrajícího Hartla, který vlastně zvedá celý film, jinak by tam ten odpad zaváněl. Trocha prsíček to už nezachrání. Jeden možná dva nevtipné vtipy... celkově dost nude. Mě pobavila krádež vozu (ta první), jinak k smíchu nic nenutí. té nadsázky a typického humoru menzelových filmů se mi zde opravdu nedostává. ()

pajdula

Celý film na mě vrhá dojem, že ho pan Menzel natočil jen tak v oddychovém čase mezi jeho velkými filmy. I tak mě Donšajni velmi mile překvapili. Je to nenásilné nahlédnutí pod pokličku operního světa a já se příjemně bavila. Jan Hartl byl ve své roli výborný. ()

Zemřel Jiří Menzel

Zemřel Jiří Menzel