Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

p.sojka

Ani jsem nedoufal, že se mi to bude líbit. Navíc to měl dneska Luc těžké, protože Mafiánovic famílie měla vynahradit páteční večer v hospodě. Nasmál jsem se požehnaně a jak se mi už dlouho nechce psát komentáře, tak tady ten si to zaslouží. ()

Schuldiner

Pokus o Tarantina se nevyvedl. Černá komedie, kde humor v podstatě nefunguje, není vlastně černou komedií. Na Michelle se vždycky rád podívám, ta ženská je nádherná pořád, ale jinak to nemělo žádné ingredience, které bych mohl ocenit... Na to, že tam hrají takoví herci, je to vážně slabota! ()

Prochy38

Trochu mě překvapuje, že má tento film tak slabé hodnocení. Když to napíšu hodně polopatě.... Fakt se mi to líbilo. Rodinka je parádní. U R. De Nira i M. Pfeiffer se marně hledají nedostatky, ale oba mladí byli taky moc dobří. D. Agron kvete opravdu do krásy. Byť už to není žádná teenegerka. Příběh sice není nic extra nového, ale smísit tak nějak komedii a mafiánské drama se jistě povedlo. Komediální prvek se drží hlavně ze začátku. Především když se rodinka po jednom snaží zapadnout do svého okolí. To jsem se nasmál celkem hodně. R. De Niro a jeho filmový večer nemá opravdu chybu! Ale musím říct, že když došlo k prozrazení a začalo jít do tuhého, film u mě hodně stoupl na síle. Komediální prvky úplně stranou a s příbytkem akce přibylo i napětí. A konec se mi líbil o to víc. Fakt to na mě moc dobře působilo. L. Besson se předvedl v nejlepším světle! U mě spokojenost, naprostá. ()

ondrula

Na to jaká je to dementní pitomost, jsem to přečkal celkem bez úhony. Děj mi přitom způsoboval určité psychické problémy (humorné zobrazení mafiánské rodiny, kde jsou všichni - včetně blonďaté pipinky - megahustý, a která prožívá různé eskapády na venkově v Normandii). Podle mě celej film stojí a padá na famózním De Nirovi, ostatně ten se snad narodil proto, aby hrál ve filmech mafiány. Nebudu příliš komentovat stupiditu reálií (na venkově ve Francii mluví i ten poslední budižkničemu plynně anglicky) či herecké výkony hereckých embrií (John D'Leo). S odporem jsem ovšem sledoval tu nechutnou brécu, co jí má De Niro za ženu a s úžasem zjistil, že je to legendární Michelle Pfeiffer, čas k ní byl skutečně nemilosrdný. Nestačím taky žasnout, jakýmže žánrem označili tento film distributoři - krimi to není a thriller teprve ne. Asi je to taková ta slaboduchá americká rodinná komedie, ale tomu se normální divák přirozeně nemůže zasmát. ()

Mauric

Ani ryba ani rak. Řádně vypečená mafiánská rodinka se celkem svižně veze na feelgood vlně, ale vše bohužel vyznívá velice mdle. Komediální prvky jsou pouze zlehka polaskány a chybí jim dotažení, kvalitní herecké obsazení bez výraznějších emocí a parodický potenciál využit věru žalostně. Nenadchne ani neurazí. ()

orkadimenza

Nejlepším mafiánským filmům to nesahá ani po kotníky, ale jako mafiánská komedie poslouží výtečně. Hlavně díky Robertu De Nirovi v hlavní roli, bez něj by byli Mafiánovi o polovinu slabší. Ono to plyne už jen ze spojitosti jeho hereckých rolí v mafiánských filmech, ostatně když se dívá na Goodfellas, tak je to parodie sama na sebe vskutku úchvatná. Plus jako bonus nádherná Dianna Agron, Tommy Lee Jones také nebyl jako gangster vůbec špatný, a máme na světě velmi povedený film. KUREVSKY povedený film! ()

Rozjimatel

"Have you ever noticed the number of things dad is capable of expressing just with the word "fuck"?"     Výborná gangsterská čierna komédia od môjho obľúbeného režiséra Luca Bessona. Mimochodom, neprestávajú ma prekvapovať nízke hodnotenia jeho filmov od istej doby (zhruba od roku 2000), keďže si nemyslím, žeby odrazu zabudol režírovať, alebo žeby jeho novšie filmy boli výrazne slabšie ako jeho vrcholné diela z 90. rokov. Domnievam sa, že vo väčšine prípadov je tá kvalita stále vysoká a že jeho filmy sú tak dosť podhodnotené. "The Family" ťahajú okrem výborného čierneho humoru aj perfektné herecké výkony, najmä skvelej trojice Robert De Niro (Fred Blake), Michelle Pfeiffer (Maggie Blake) a Tommy Lee Jones (ten je trochu v úzadí), ale tiež musím uznať, že tie mafiánske ksichty vyzerajú naozaj desivo a nestrácajú sa ani mladí hereckí predstavitelia (najmä pôvabná Dianna Agron ako Belle Blake). No a tá ultimatívna záverečná prestrelka je kapitolou samou o sebe.     "I don't like to cause pain for no reason, because all my sadistic urges are satisfied when I cause pain for a good reason." ()

ac3r

Hvězdička za Diannu. Jinak hrozně nudný, táhlo se to jako smrad. Není to vtipný, akční to taky není, je to zkrátka úplně zbytečné film, které když někdo neuvidí o nic nepřijde. Jeden z nejhorších filmů od Luca B. ()

Mikeel

Černá komedie, kde se prakticky za celou dobu nic pořádnýho nestane. Celou dobu pozorujem jen americkou rodinu ve francouzském prostředí, akce přijde až v posledních 10 minutách a pak film skončí. Nuda to neni, naopak, bavil jsem se dobře, ale když se na to podívám mírně kritickým okem, tak tomu zkrátka chybí spád. Jako seriálová epizoda ze života mafiána v programu ochrany svědků ale víc než uspokojivé. ()

H4ku11

Príjemná ex-mafiánska rodinka, ktorej členovia každý ovláda nejaké umenie, s ktorým rozhodne vždy zapadne do nového domova. Keď sa to všetko poserie, odhalia a nájdu ich starí známi, stačí ich v rýchlosti vystrieľať a ide sa o dom, mesto, štát, či kontinent ďalej. Nenudil som sa, ani som sa nenadchol, koniec bol dosť rýchlo a príliš jednoznačne odbavený. ()

suzanne1997

Tak, abych zhodnotila tento film. Když se podívám na herce, průměr, když na děj, průměr, když zhodnotím celkové natočení tohoto filmu, zase a opět průměr. A proč? Tento film mi nestál ani za to, abych jej shlédla celý, dívala jsem se na něj jen proto, že jej částečně zařadili do komedií, ze začátku se mi to líbilo, děj docela seděl, po asi čtvrtině filmu jsem se na to skoro nemohla dodívat, ale řekla jsem si, že to vydržím, po další čtvrtině jsem toho litovala, děj nebyl vůbec takový, jaký jsem očekávala a myslela jsem si, že na konci dojde k happyendu, ale ne, jak obvyklé, jen došlo ke shrnutí celku, jednoduše tento film vůbec nedoporučuji, a to ze všech jeho stránek. ()

Milky.

Zábavný De Niro s Lee Jonesem, velmi koukatelná Pfeiffer a dvě děcka u kterých jsem si připadal spíš jak u nějakých Spy Kids či co. Takový normální rodinný průměr, který z hlavy velmi rychle vyprchá. Besson rozhodně nic úžasného nepřinesl a ta šílená scénáristická BERLE s citátem v novinách/novinami na flašku/flaškou do vězení mi shodila snad celý film. ()

peto580

ten záver vo filmovom klube, príchod ,,tých tlých" za sprievodu gorillas a ta svojím spôsobom divná prestrelka navyšuje tu poslednú hviezdu ktorú by si to ináč zaslúžilo len horko ťažko ale takto? Spokojnosť :) ()

aLPaC

De Niro vládne celému filmu a opět je v komediální poloze naprosto boží. Ostatní ho dobře doplňují. ()

Santino7

Tak toto sa vážne nepodarilo, hoci mohlo... Stačilo, keby tvorcovia zbytočne nešpekulovali a nebalansovali medzi komediálnym a vážnejším žánrom, ale radšej zvoliť jeden smer, a po tom sa uberali. Mohol z toho byť thriller s náznakmi humoru (trpkého), alebo (a to by bola podľa mňa lepšia a uveriteľnejšia varianta) zvoliť odľahčenejšiu, humornú cestu, z čoho následne mohla vzniknúť vcelku slušná, a hlavne originálna komédia s mafiánskymi prvkami (kde je De Niro pochopiteľne vo svojej koži). Takto z toho vznikla len nemastná-neslaná žánrová zlátanina, kde nič nefungovalo tak, ako by malo, a keď aj náhodou akýmsi zázrakom čosi z času na čas zafungovalo, hneď následne to znehodnotil nejaký kolaps, ktorých sa tu našlo neúrekom. Ale poďme pekne po poriadku, začnem tým, čím ma Malavita zaujala a čo sa mi na filme páčilo - nakoľko sa toho našlo podstatne menej než záporov. Páčili sa mi spoločné scény De Nira a Tommy Lee Jonesa (hoci ich títo harcovníci spoločných veľa nemali, zakaždým keď sa tak stalo, potešilo ma to a náležite som si ich užíval), páčili sa mi De Nirove samostatné scény (či už písanie pamätí, zostrih "desiatich bodov, v ktorých vám dokážem, že som vlastne dobrý človek", ostatné zábery do minulosti, víkendová grilovačka alebo iné - okrem toho, že oproti zvyšným hercom jasne vyčnieval - čo nie je žiadne prekvapenie a dalo sa s tým počítať -, tak práve on svoju postavu poňal podľa môjho názoru najlepšie, a ak by sa takým smerom uberal celý film, nemal by som žiadne námietky), páčila sa mi mafiánska dcérenka (hoci sa pred ňou treba mať na pozore), obsadenie Vincenta Pastoreho z mnou priam zbožňovaných Sopranovcov (síce tu dostal len minimum priestoru, no potešilo ma to tak či tak, už len z princípu), zopár úsmevných momentov, De Nirove termínovo presné vyjadrovanie pocitov v štýle starej školy, a v neposlednom rade - čo sa mi páčilo úplne najviac na celom filme - bola scénka v miestnom kine a moment, keď po ohlásení zmeny programu prišiel záber na De Nira, to som si skutočne vychutnal, paráda! :-) Prejdime ale k veciam, ktoré sa mi nepáčili, respektíve aspoň k poniektorým, tým hlavným. Tak v prvom rade, ako som už spomínal, to bola žánrová rozpoltenosť, na ktorú film prakticky po celý čas doplácal (ani ryba, ani rak - vážne to nebolo ani náhodou, nech sa snažili akokoľvek, no a vtipné to žiaľ taktiež veľmi nebolo, hoci rozhodne mohlo, možnosti na to boli), ďalej hneď niekoľko prestrelených scén (tu sa priam ponúka spomenúť finálnu scénu prestrelky, ktorá bola až nechutne prepísknutá, a pri ktorej som až neveriacky krútil očami, či to naozaj nemohlo byť riešené inak, aspoň o kúsok dôstojnejšie, vtipnejšie a hlavne uveriteľnejšie), ďalej nedotiahnutie poniektorých pomerne sľubných nápadov (napríklad dvojica agentov FBI mala omnoho väčší potenciál, než využili, či tiež trošku odfláknuté školské scény), ďalej ma vyložene otravovala nesympatická Michelle Pfeiffer (tá mi tu nesadla ani trošku - bezpochyby najhoršie obsadená postava, a pri scénach zameraných na jej postavu som trpel), sem-tam humor, ktorý bol nevkusný a hlboko pod úroveň, a ďalej sa v podstate všetky zápory viac či menej týkajú toho, čo som už spomínal, a teda nevyužitého (či priam premárneného) potenciálu (či už postáv, mafie ako takej, či napríklad aj prostredia Normandie)... A ozaj, ešte aby som nezabudol, vcelku sa mi bridila aj predstava, že De Niro hrá postavu, ktorá zradila a donášala - čudná predstava, nemyslíte?:)) Ak mám byť úprimný, tunajšie percentuálne ohodnotenie sa mi zdá byť ďaleko prestrelené, nakoľko si myslím, že to nedosahuje ani len kvality priemernej snímky, a teda si myslím, že mnohí sú tu (zbytočne) až priveľmi zhovievaví. Čiže osobne si myslím, že táto "bessonovka" dopadla - vzhľadom na očakávania, aké som do nej vkladal - dosť zle, a čo sa týka mňa, tak som aj náležite sklamaný. Kurva. 45% () (méně) (více)

filipvrbik

Výborný, ostatně jako vždy od Bessona, dokonce bych řekl, že lepší než kmotr-aspoň určitě vtipnější- ale hodně předvídatelné-80% ()

kamigava

Kurva, tak tohle mě dost bavilo! Moc jsem od téhle černé komedie nečekal podle zdejšího hodnocení a díky tomu mě Mafiánovi hodně překvapili. Mám často problém narazit na kvalitní komedii a dlouho už jsem takovou neviděl. De Niro hraje opět svérázného gangstera, který se bohužel musí ukrývat, přesto je na něm vidět, že býval kdysi velký don. Má tyhle mafiány v krvi. Mimochodem "Děda je lotr" byla poslední slušná komedie, kterou jsem s ním viděl. Více než De Niro mě ale zajímala má oblíbená Michelle Pfeiffer, která zraje jako víno. V tomto filmu zase hraje po boku mafiána jako vedle Al Pacina ve Scarface. Tyhle role dominantní a drsné dámy ji opravdu sluší. Děti mafiánských rodičů mě také dokázaly dostatečně rozesmát. Jejich scény mnohdy předčily ty rodičovské. Na dceru je také moc hezký pohled. Pobavila mě i scéna, kdy je De Niro s Jonesem v kině a následně debatuje o filmu svého života - Mafiáni od Scorseseho. Moc hezký odkaz. Luc Besson natočil opravdu podařenou "rodinnou" komedii, která si zaslouží aspoň 80 %, protože jsem se při ní nasmál tak, že jsem se sám divil. ()

Garch

Nejdřív komedie, pak spíš gangsterka. No, Luc Besson. Ale dá se to vidět. Trochu přidám za perfektní obsazení a výběr hudby. PS Michelle Pfeiffer se nebojí stárnout a je výborná. ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)