Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

Figu

Jak typický. Besson a francouská krimi komedie! A když ji navíc okoření o jména jako jsou De Niro, Pfeiffer či Lee Jones, tak v podstatě nemůžete čekat propadák! Úžasnej nápad a zpracování, za mě je nic víc než veliká a masivní BOMBA! Má to šmrnc! A když už jsem zmínil De Nira... To je prostě i v jeho věku bourák a po Všemocným, Červených světlech a Frajerech ve Vegas mi to opět a zase potvrdil! 75% ()

Martin741

Za mna len strucne : Prvoplanovy vyvar bez vacsej sance zaujat. Asi tak na urovni Gangster Squad -Lovci Mafie. Retardovana konina tak za 15 % ()

Havaj8

Tak tohle mi krutě nesedlo. Jako parodie na odnaučený mafiány to nefungovalo ani omylem. Ta akce, dejme tomu, ale bylo to strašně bržděný na sílu vloženejma zápletkama, který pak stejně k ničemu nevedly. Komedie to taky žádná nebyla, ale to přikládám spíš tomu francouzskýmu prostředí, režisérovi atd., protože to není poprvé co mě Francie zklamala, co se týče humoru. Jediným důvodem proč se na to kouknout, už jenom galerie navnadí, je Dianna Agron. Absolutně kouzelná blondýnka ve studentskejch letech, přestože už jí bylo 27. Za mě nepovedený. ()

Vojťas

Zápletka celkem klišé, ale výborně vybraní herci (všichni) ve výborně napsaných postavách vyrobili pod taktovkou osvědčeného režiséra výborný rodinný krimi film s mnoha odkazy na klasické mafiánské filmy. 85% ()

carlos 2010

Niro už stráca dych. Nie že by to nebol pán herec, ale skôr ho stráca pri výbere filmov, kde bude účinkovať. Jeho posledné filmy sú presne také, ako tento - na jedno pozretie a zabudnuteľné. ()

bourec

Nejlepší film z poslední doby od Bessona. Dnes sem si to pustil na koupeném BD disku, a musim zvednout hodnocení o jednu hvězdu. Samozřejmě největší službu děla Lukovi hereckej ansábl, v čele s DeNirem. Ten prostě perlí i ve svejch letech. Poprvé mě to úplně nezaujalo, hlavně teda začátek, ale tohle moje tvrzení musím poupravit. Je to pecka. 80%. ()

Streeper

Herecké obsazení je skvělé, Michelle a Robertovi to spolu funguje na jedničku a I jejich děti se povedli. Bylo hezké vidět Dianu v jiné roli než jako Quinn v Glee. Příběhově je to ale hodně slabé. Akční scény ujdou, líbili se mi ty momenty násílí, kdy je někdo naštval, tak si to s nimi vyřizovali po svém. Vtip tam nebyl vůbec. Kolem žánru komedie to snad ani neprošlo a to je největší kámen úrazu tohoto filmu. Pokud by scénárista byl alespoň trošku vtipálek a dal tam nějaké povedené hlášky nebo vtipné momenty, moje hodnocení by se zvedla. Takhle je to jen jednoduchý, podprůměrný thriller, který ničím nepřekvapí. ()

necisty

Ze začátku lehce nadprůměrnou komedii s kvalitními herci završí naprosto top závěrečná sekvence. ... Ah, kurva! ()

pakobylka

Dort, z něhož jakýsi neznámý, všemi mastmi mazaný a komediím nepřející mafián vyzobal většinu třešniček, takže ani zdaleka neschází jen jeden pomyslný a snad i trochu neprávem vyzdvihovaný červený plod, který bývá v souvislosti s nepříliš vyvedenými cukrářskými výrobky často zmiňován. ()

Juto

Luca Bessona ako by ho už nebavilo točiť dobré filmy. Scenár je odfláknutý ako aj celý film. Nepomôže ani hviezdne obsadenie. 4/10 ()

dr.fish

Naprosto nenáročný film o tom, jak starý vyčpělý mafián Niro žije s rodinou každou chvíli na jíném místě, v programu na ochranu svědků. Kolem něj pár agentů FBI, stěhují se po světě a snaží se nenechat zabít od rozzlobených kmotrů, které Niro kdysi policii udal. Není to na úrovni "Přeber si to", ale nepochybně to patří k tomu lepšímu v komediích, co za poslední dobu vzniklo, protože poslední dobou nevzniklo v komediích dobrého skoro nic. 60% ()

bartias

Robert De Niro má šarm. Michelle Pfeiffer má kouzlo. Režisér Luc Besson má s gangstery dobré zkušenosti. Tak co se mohlo pokazit? Humor. Vtipy. Legrace. Mafiánovi nejsou špatný film ve smyslu, že by byli špatně natočení. Jsou ale vyloženě průměrní a i v nejlepších chvílích vyprovokují jenom lehké křeče v koutcích. 5/10 ()

panMartin

Vcelku slušné kriminálně komediální drama, která dokázala i v určitých situacích pobavit. Smíchy jsem se sice nepotrhal, ale bavilo mě to docela solidně. Herecké obsazení je dobrý. De Niro si tak nějak film prochodil (pořád nějak chodil a nevěděl kam), T.L Jones se už pár let tváří utrápeně, ale Michelle Pfeiffer role vyloženě sedla, ještě k tomu krásně nebezpečná Dianna Agron. Možná bych to trošku přirovnal k filmu Můj soused zabiják. ()

StanislachKo

Príjemná nenáročná rodinná komédia vo frantíckom akčnom štýle! Čítam tu vytknutie absencie logiky, či pritiahnutie za vlasy. Mne naopak prišlo, že s ohľadom na rukopis Bessonovej ikony tam bolo prekvapivo "chytrých" pasáží dosť - čím samozrejme nechcem povedať, že ten film nebol hlúpy, ale čo sa týka svižnosti a obratnosti už toľko krát videných vtípkov, tie tomu dodávali pocit istej originality. Obsadenie bolo hádam až na toho haranta s nalepenou "typickou deNirovou bradavicou" úplne chrumkavé a čo je hádam najdôležitejšie - všetci si to hranie zjavne naplno užívali. A ja s nimi! ()

URBAN

Robert De Niro ve svojí obvyklé/neobvyklé roli dvakrát nezazářil a taky film celkové . Za první polovinu jsem se zasmál snad jednou a to byl spíš nucený smích , na ne moc dobrý vtip . On by to mohl být skvělý film chytit se toho nějáký dobrý tvůrce a nebo by jen stačilo přidat nějáké ty vtipy , kterými tento film opravdu nepřekypoval a to má být komedie , navíc mafiánská rodinka je celkem dobrý námět jenže tady ta rodinka není ani ujetá a to by měla být .( 6.4.14/MAC ) ()

SeanLSD

Chvíľami super, chvíľami nuda a chvíľami mimo. Prišlo mi, že si Besson iba s chuťou zrežíroval jeden zo svojich ľahkou rukou nahodených producentských scenárov bez toho, aby mu venoval starostlivosť, aká bola typická pre jeho ranú autorskú tvorbu. Čo je škoda, lebo z tohoto námetu sa nepochybne dalo vyťažiť omnoho viac a MALAVITA mala dobrý nábeh na prvotriedny filmový majsterštyk á la SOPRÁNOVCI. ()

Sabrewulf odpad!

Ten Besson je neuvěřitelný UBOŽÁK!!! Napsal a natočil film, ve kterém je většina Francouzů - tedy jeho národa - za blbečky, zatímco "hlavní hrdinové" = amíci je srovnávají do latě? Komu ta kurva zaprodaná leze do prdele? Doma má americkou vlajku a denně si při pohledu na ni honí? Stručný obsah: Zkurvená americká rodinka, co mluví jak dlaždič, neumí řešit věci jinak než násilím. A tomu se máme smát? Ještě bych snesl, kdyby se to točilo jen kolem fotra a zbytek rodiny by byl normální, ale že třeba i ta jejich dcera (mimochodem hnusná držka, o kterou bych si neopřel ani kolo) bude mlátit spolužačku za to, že jí nepůjčí mobil? Mimochodem v téhle části už jsem tu mrdku vypnul. Ten film mě neskutečně urážel a to nejsem Francouz. Ale já bych se vůbec nedivil, kdyby se tomu i ti Francouzi smáli, oni jsou stejně jako Besson totální ubožáci, což už několikrát ukázali přístupem ke slimákům. ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)