mirec88

Úžasné spojenie perfektného humoru a vojnového príbehu. Funes tu exceluje a Bourvil spolu s ním. Títo dvaja sa našli. Vtipnejšie to už byť nemôže. Aj pre mňa toto je najlepší Funes. A tie dve hodinky ubehli ako voda. Veľa vtipu, veľa akcie, proste super scenár, réžia a hlavní predstavitelia. ()

NoFiction

Louis de Funés a jeho naprosto dokonalé mimické grymasy.....místy si říkám jestli to opravdu nehraje František Filipovský, protože tenhle dabing je naprosto 100%. ()

Autogram

Vojnový film s Louis de Funésom, až som zaváhal, či som si nahral správny film. Bol správny, ale nebol celkom vojnový, tá vojna je len pozadim pre bláznivú naháňačku. V prvej polovici v meste to bolo ešte v poriadku, fóry sa len tak sypali, aj štyri hviezdy by boli primerané. Ale druhá časť, keď nastúpila aj ťažká technika a lietadlá, to mi k Funésovi nepasovalo. Na svoj žáner pridlhý film, keď sa nápady rýchlo vyčerpali. ()

ghatos

Francouzská klasika i v tom, jak se vyrovnávají se svou prohrou s nácky. V roce 2022 už zoubek času vidět je. 67% ()

Pecival

Nevím jak by to vypadalo bez dokonalého Funése, ale díky jeho šílenému tahu na bránu, se člověk zabaví i nad scénami, které by normálně odzýval. Scénář samozřejmě nabízí i celou řadu skvělých momentů a hlášek, takže se jedná o hodně povedenou oddechovku. Chemie mezi Funésem a Bourvilem je prostě na jedničku. ()

manonfire

Skvělá záležitost, která krom komiky přináší i dobrodružnou road movie. Nejlepší je pohvizdování v tureckých lázních a krocení chrápajícího důstojníka vehrmachtu. Louis si do filmu vždycky propašuje nějakou tu úleťárnu naprosto mimo děj (Vzpomínáte na posedlost zvuky tubusů v Tonoucí se stébla chytá?) ...a já tomu jsem jenom rád. 80% ()

Braddy

Musím s ostatními souhlasit. Nejlepší francouzská válečná komedie s Funesem v čele a ani Bourvil nezůstává pozadu. Mě teda vždycky jako malého dostával ten šilhající nacista za kulometem:-))) ()

3 AM Code

Pri ty nocni zranici v hotelu vzdycky dostanu chut vtrhnout do kuchyne a vyzrat celou lednicku. 5/5 za humor ktery tentokrat (mimojine) opravdu prochazi zaludkem!. ()

dr.jacoby

Jeden z najvtipnejších a najlepších filmov s Louis de Funésom. Okrem toho mu skvele sekundujú aj iní herci na čele s Bourvilom. Veľmi kvalitný príbeh, v ktorom je množstvo nezabudnuteľných gagov. Skvelá Funésova mimika počas celého filmu, ale najviac sa predviedol v začiatku filmu, keď skvele dirigoval orchester. A nezabudnuteľná je aj scéna, keď v samom závere sedí natlačený v lietadle a diriguje vo veľkom štýle. Jedna z najväčších vandroviek, aké boli kedy natočené. Šťavu tomu všetkému dodáva vynikajúci dabing Františka Filipovského. Príjemná hudba. Tematicky podobné filmy - 3 diely o Siedmej rote a Stepujúca stonožka. You are? Are you? Happy? Thank you... das ist přestávka... Chci získat čas, tedy vúbec vás nechci zdržovat.... ()

Opsha

Dobrá zpráva: Ve filmu není ani jeden špatný vtip. Teď ale ta horší: Těch vtipů je tam všehovšudy asi pět. ()

ZkuKol

Poměrně fajn komedie, jaké se ve Francii točili v 60. a70. letech. V originále pochopíte, že legenda o českém dabingu je na hliněných nohách. Funés mám mnohem více barev, než vzteklý Filipovský. Akční scény jsou úžasné, některé gagy vás donutí brečet a příběh má hlavu a patu. Ale tak nějak mě zklamaly dialogy a málo zásahů improvizace od takových dvou silných komiků. Takže pobaví, ale 170. nejlepší film?!?!?! ani náhodou! Prostě, spadnete do Francie a musíte se přes ty přizdisráče, žáby, šneky, víno a spoustu ženských dostat do bezpečí... 70% ()

Maynard.

Velikánská vzpomínka na dětství, na doby kdy sem nahřejval teploměr dejcháním, abych nemusel do školy a abych si pěkně v klidu mohl dopřávát jeden film za druhým. To vše samozřejmě z formátu VHS nahráno na LPčko :o). I teďka sem Velký flám skouknul z videokazety a řeknu Vám, že je to zážitek. I by se dalo říct, že sem Velký flám viděl po taky celkem velkým flámu :o). Dokonalý "Lui de Finé" ve své, pro mě nejlepší roli, v tomhle kousku doslova řádí jak černá ruka. Když to tak vezmu, tak je celý příběh víceméně reálný, ale když se do toho všeho zapojí tahe hlavní herecká dvojka, tak je to až k neuvěření, co všecko tihle dva komici dokážou :o). Jojo, tohle je prostě totální klasika, která se nikdy neokouká. Co mě pobavilo asi nejvíc, tak výměna bot - prej takový : No, když mi je takle moc nabízíte, tak si je teda vezmu :o). Tuhle scénku sem si přetočil zpátky a pustil ještě jednou :o)) ()

James87

Když se řekne Velký flám, tak musí každého napadnout jména Louis de Funés a Bourvil. Ti dva společně jsou sehraná dvojka a skvěle se doplňují. Anglické letce, si do parády vzalo to nejlepší duo. Velký flám zachycuje Louise a Bourvila ve skvělé kondici. Miluju tento film. ()

Sdoom

Viděno po pár letech a musím své hodnocení trošku korigovat. Sice to po většinu času stojí a padá na geniálním de Funésovi, ale ostatní herci mu zdatně sekundují. Navíc scénář je vtipný a nabitý spoustou eskapád, díky čemuž ty dvě hodinky utečou jako voda. Francouzi komedie umějí a Velký flám patří k tomu vůbec nejlepšímu, co v rámci tohoto žánru v zemi galského kouhouta vzniklo. (HD, dabing) ()