Ztřeštěná komedie, ve které se všechno točí kolem altánu, který chce nechat postavit manželka Antoinovi, spisovateli detektivních příběhů k narozeninám. Antoina napadne, že v základech stavby by se dala dobře schovat mrtvola nepříjemného vyděrače pana Jo. Ten totiž po úspěšném autorovi požaduje neslušnou sumu peněz, jinak odhalí skandální minulost jeho milé ženy. Jedna věc je plánovat vraždu a druhá její realizace. Nešťastnou náhodou je ale mrtvola nakonec skutečností a Antoinovi nezbývá, než ji dobře schovat. Jenže kdo je vlastně ten mrtvý? Pan Jo se zdá být naživu, ale ztratil se jakýsi instalatér. A ke všemu po domě slídí neodbytný policejní komisař Ducros, základy altánu mají povážlivé praskliny a Antoin ve zmatku zapomíná snad i vlastní jméno. (oficiální text distributora)

MarekT

Na Louise trochu černější počin, než je zvykem, přesto však jeden z jeho nejlepších filmů vůbec, myslím si, že je zdejším hodnocením mírně podceněný, přitom má hodně společného třeba s Oskarem, který je také velmi dobrý - zmatek na každém rohu, charaktery přebíhají navzájem z jedné místnosti a situace do druhé, pro Louise ideální situace... Vedle Funése bych pochválil také Jacquese Marina coby komisaře Andrieuxe, jejich společné scény byly vrcholem filmu. Jinak co se týče českého znění, Jiří Císler je sice nezvyklou volbou na hlavního hrdinu, ale uši vůbec netrhá a v některých scénách se přiblížil i panu Filipovskému. Škoda, že jej nikdo nevyzkoušel i v jiných filmech (třeba Rabín Jákob), věřím tomu, že by to nebyl průšvih. Starý dabing bych si rád poslechl, ovšem podle dostupných informací je zase problém s Michelem Galabru, kterého nemluví pan Sejk jako obvykle. Doplněk: Tak jsem si na YouTube vyslechl pro veřejnost uvolněnou ukázku ze starého dabingu - Větrovec mile překvapil, celkem škoda, že pro naše televize bude tento dabing asi navždy mrtvý. ()

pufina

Dobrá hudba, ale příběh nebyl tak propracovaný, abych ohodnotila víc a Louis to svým úžasným humorem nezachrání. ()

Juto

Film má dobrú zápletku, s vynikajúci hereckými výkonmi . Film, ktorý diváka uvoľní a z relaxuje. 7/10 ()

Martrix

Typicky divadelní zápletka. Přestože to hlavně díky hercům funguje i v tom filmovém pojetí, u mnoha momentů mi naskakovaly obrazy, jak by to vypadalo na divadle. Scény se služkou, dialogové přestřelky mezi Antoanem a komisařem...na divadle to musí být skvělá zábava. Funes hraje tak, jak ho známe z mnoha jiných komedií, tzn. ubrblaný mužíček, kterému celý svět jakoby trochu překáží a nenechá ho provádět věci po svém. Pár skvělých momentů tady bylo, ale jinak to jistě není jeho nejlepší film. Měl jsem štěstí, viděno s dabingem F. Filipovského...trochu si myslím, že bez něj bych dal hodnocení nižší. Slabší 4* ()

MJMilan

Každého věc, podle čeho hodnotí ten či onen film. Snímek Jo patří dle mého k nejlepším. S tomu dubbingu netřeba něco dodávat, snad jen tiché přání, že se nějaká dobrá duše, která hledí i na nás, diváky starších kvalitních filmů a postará se o obnovu starého a určitě lepšího dubbingu. Pokud ta verze s F. Filipovským někde je, byla by velká škoda nechat ji ležet ladem při možnostech, která dnešní technika skýtá. ()

vesper001

Snad i díky tomu, že nejde o notoricky známou komedii, kde divák zná jednu až deset hlášek dopředu, je to skvělá zábava. Louis de Funès jako (naprosto šílený – jak jinak) spisovatel detektivek, který si pro větší autentičnost své zápletky s přáteli zkouší „jako naživo“. Až se stane v jedné takové detektivní motanici hlavním aktérem. Nechybí ani jeho tradiční filmová manželka Claude Gensac a výživný je i Bernard Blier jako vyšetřující policista. ()

fantoci

V tomto filmu mi dabing Jiřího Císlera nevadil, ale aspoň nebyl jako Krampol který se furt snaží napodobit Filipovského. A film je nádherný, takovou zápletku jsem ještě u filmu s Funesem neviděl. Také Claude Gensac měla výbornou roli: manželka která pomáhá manželovi zbavit se mrtvoli. Nesmim také zapomenout na Bernarda Bliera: komisař který furt otravuje Funese a pokouší se ho zatknout. Také poslední role byla perfektní - Paul Préboist jako policista který pořád líbá ručku Claude a Funese to štve. ovšem konec ten je vinikající. Ale ovšem to musíte vidět aby jste si tento konec představili. Některé věty v tomto skvělém filmu byly dobré: "PANE BRISBARE, CO JSEM TU ZAČALI SE DÍT DIVNÉ VĚCI" - "JAKÉ INSPEKTORE" - "PŘEDSTAVTE SI ŽE PAN JO BYL VIDĚRAČ" - "NE" - "ANO" - "OH". Ale typická věta byla "NO TOHLE, KOHO JSEM TO TEDY ZAHRABAL POD TEN ALTÁN". A to je vše co k tomuto výbornémo filmu mohu říci. ()

filmmovier

Jo patři k těm méně známým komediím Louise de Funese a po dnešku vím, že je to ohromná škoda. Funes je ve formě a komedie je naprosto výborná a zábavná, tak jsem na to u Louise zvyklý. Dokonce si myslím, že Jo je jeden z jeho vůbec nejlepších filmů. Skvěle mu jako již tradičně přihrávají Claude Gensac, Michel Galabru a Bernard Blier. Dabing Jiřího Císlera mi vůbec nevadil a myslím, že bych byl ochotný ho poslouchat častěji... Jinak je tu několik naprosto nezapomenutelných scén a hlášek, nejlepší je ta, jak Funes obvolává příbuzné a zjišťuje, jestli jsou v pořádku. Jen ke konci kvalita mírně poklesla, ale jinak je to luxus největší. Mě se to prostě strašlivě líbilo. Král komiků opět nezklamal. Celkové hodnocení je 90%. ()

noriaki

Netypická funésovka, která mi připomněl taktéž netypickou hitchcocku Potíže s Harrym. Děj je chaotický i na standardy francouzských komedií a bez některých postav by se v klidu obešel. Vtipností zaostává za četnickou sérií, pod kterou se Jean Girault taktéž podepsal, i za podobně zběsilým Oskarem. Louis de Funés je tu skoro sympatický. Není panovačný, ani kousavý, jen po krk v problémech a neustále pár okamžiků od katastrofy. Tak ambivalentní postavu jsem u něj ještě neviděl. Jeho tradiční filmová partnerka Claude Gensac dostala mnohem víc prostoru a zábavnosti to jednoznačně prospělo. Její komediální talent se Funésovu téměř vyrovná. ()

Georgex

Jo je ztřeštěná situační komedie, která bohužel nedosahuje kvalit, kterých by s Louis de Funésem dosahovat měla. Mistr je v této roli celkem ztracený, jelikož jeho postava je šíleně hloupě napsaná a celé je to například oproti Oskarovi hrozně přihlouplé. Každopádně jednou za deset let se to přežít dá, potěší plejáda slavných francouzských komiků a pár vtipných konfrontací s altánkem. Zároveň musím ocenit dabing pana Císlera, který to daboval po svém, ale z nástupců Františka Filipovského asi nejlépe. Moje hodnocení 55%. ()

klúčik

Opäť výborná komédia. Funes sa snaží upratať mŕtvolu, ktorú schováva pred komisárom.Ja som videl v kine verziu nadabovanú pánom Filipovským. Bohužiaľ asi sa táto verzia nezachovala... 65%. ()

Han22

Naprosto otřesný Císlerův dabing shazuje u mě jinak dokonalou komedii. Jo jsem nikdy neviděl, ale je to skvělý film. Louis de Funés a jeho tradiční manželka Claude Gensac se snaží schovat mrtvolu a čelí zvědavému komisaři v podání rovněž tradičního Bernarda Bliera. Zpočátku tradiční konverzační rovina se ve finále mění v nefalšovanou grotesku, když se zoufalý Funés snaží přijít na to kam s mrtvolou. PS: Nápad se schováním do sochy jsem již určitě někde viděl. ()

Slimak

Louis de Funes coby Antoine Brisebard neví koho zakopal pod ten altán...Císler je lepší jak Krampol...prý existuje i dabing Filipovského... ()

POciSEM

Bombasticka zalezitost. O tomhle filmu sem nemel ani paru a vyklubal se z toho jeden z nejlepsich Funesovych pocinu. Zbavit se mrtvoly se pro Louise stava nocni murou a do toho se na nej lepi smula ze vsech stran. Musim se zastat Cislera protoze to daboval luxusne a libi se mi vic nez Krampol nebo Labus. Neni to sice Filipovsky ale porad dobra volba. ()

aLPaC

Je to na pomezí mezi třemi a čtyřmi body. Pár výborných scének, ale nemohl jsem si zvyknout na Cieslerův dabing a ten původní jsem nikde nesehnal. PS: Zajímalo by mě, jak oblíbený u nás by byl Louis de Funés, kdyby ho tak senzačně nedaboval pan Filipovský. ()

bobstock

Situační komedii o jedné omylem zabité mrtvole odehrávající se pouze v jednom domě, dokáže rozpálit pouze a jen náš Luis. Jiří Císler se s dabingem pral jak to šlo, ale všichni víme...Franto :/ 70% ()