Vikingové - Série 6

(série)
všechny plakáty
Irsko / Kanada, (2019–2020), 15 h 16 min (Minutáž: 44–51 min)

Epizody(20)

Na začátku závěrečné řady je Bjorn králem Kattegatu, Ivar se skrývá v Rusku a Lagertha plánuje mírumilovný odchod do ústraní venkovské farmy. (Netflix)

kokofek

Tak večery s Vikingy už skončily.Všechno jednou končí.Poslední díly již více přemýšlivé než akční,ale i to k životu patří.A to si myslím,že lidstvo by mělo častěji přemýšlet než něco začne konat.Stejně mi bude smutno.Takoví chlapi už nejsou. ()

bigmatko

posledná polovica 6 série stratila tak trocha na energii a tvorcom asi došiel dych. Vikingovia nemajú už žiadnu epickú postavu ktora by nahradila Ragnara Bjorna a pravdepodobne je toto už naozaj koniec.a tak je to asi aj dobre lebo si neviem predstaviť ako ďalej. ()

Bednaa

Tyvole, takhle prostě ne. Můj dříve oblíbený seriál se v mých očích propadl do průměru už pátou sérií, ale tohle je teda zase jiná liga a potvrzení, že to měli ukončit s Ragnarem. S postavami, které se budovali tak dlouho je zacházeno strašně nedůstojně a jejich konce jsou totálně náhodné, nedůležité, odbité a kolikrát trapné. Ten čas s nimi strávený pak působí opravdu zbytečně. Čest té jedné výjimce, která se zároveň postarala o jeden z nejlepších dílů seriálu. Tady je strašně vidět, že tvůrci prostě nevěděli, co si s tím počít. A je to škoda, protože ty postavy by si to zasloužili. A my taky. ()

Tr0nic

Veľká škoda, tá atmosféra tam stále je. Pomalý dej, prázdne dialógy, nudné postavy, aj tak by sa dala charakterizovať posledná a vlastne aj predposledná séria Vikingov. Keby existovala severská telenovela z týchto čias, nevyzerala by vôbec inak. ()

Thalin

Tohle že má být finále epického seriálu, který jsem ze začátku tak hltala?  Teď jsem neuvěřitelně trpěla! Děj v Rusi -nuda, děj v Kattegatu- příšerná nuda! Spousta bláznivých nebo nudných postav, u kterých jsem si většinu času jen říkala "Tak už sakra umři!" a to i u těch, kterým jsem ze začátku fandila. Místy jsem dokonce přeskakovala, jak mě některé pasáže uspávaly. Ale protože jsem masochista, chtěla jsem to dokoukat a konečně si říct, že to mám za sebou. Zachraňovalo to jen známé prostředí a některé postavy, které vydržely až do konce. Místy to bylo prostě zbytečně natahované. Linka v Novém světě mi přišla vlastně úplně zbytečná, nebýt návratu jednoho starého známého, který to na chviličku zachránil. Prostě veliké zklamání. ()

aristoteles

Pro mě osobně je finále velké zklamání. První polovina série byla poměrně fajn, ale to co se odehrálo v té druhé mě zklamalo. Poslední dvě série jsem měl pocit že směr, kterým se děj seriálu ubírá nepovede k dobrému konci a nemýlil jsem se. Tempo rozhodně nepomohlo, v posledních několika dílech mi přišlo, jako kdyby tvůrci litovali že se závěrem nezačali dříve a teď se snaží seriál rychle ukončit, aby se vešli do limitu dílů. Šestá série se podle mě ani náhodou nedá považovat za důstojné ukončení seriálu. ()

OtokPag

Nedokážu si pŕedstavit sledování seriálu 8 let. Využil jsem tedy “Covid zákaz života” a skousnul celej seroš najednou. Viděl jsem kdysi omylem jeden díl a nějak mě to nenadchlo. Teď jsem se do toho zakousl a musím uznat, že to byla celkem strhující podívaná. Týden života s Vikingy mě donutil si o nich něco nastudovat a mám vyhlídnutou ještě nějakou literaturu na doplnění informací. Odpouštím tvůrcům nepřesnosti v datech, lidech, dobové výstroji a výzbroji. Naopak některé chyby dost pobavily a někdy jsem měl pocit, že jsou tam snad schválně, právě pro pobavení ( na Islandu déšť ukázal stopy nějakého JCB, který upravil terén nebo jeden výrazný vikingský plešoun objevujicí se občas jako bojovnik/mrtvola a hned v dalším díle s jinou barvou štítu maká za jinýho krále a občas v davu drži třepetající se silonový prapor úplně jiný party a je jaksi “rozmlženej” vedle hlavniho hrdiny 😂). Velmi mě překvapilo, že lodě stavěl “Floki”z ČR i proto dávám Ragnarově povedené familii 100%. ()

Anosompozer

Evidentne aj zarytí fanúšikovia, ktorý vidia enormný pokles kvality, ktorý vyvrcholil 6. sériou, v podaní absolútného dissrespectu voči všetkému čo sme doteraz mali všetci tak radi, sa zdrahajú hodnotiť objektívne. Pochopiteľne, 8 rokov je dlhý čas. A samozrejme je za čo ďakovať. Ale za poslednú sériu si Hirst zaslúži krvavého orla. ()