• buldock

Co napsat? Snad jen to že se jedná o průměrnou komedii o rodině Novákových , která je volným pokračováním filmu Pátek není svátek a v podstatě je to to samé jen v bledě modrém. Vše zachraňuje hlavně Petr Kostka a Slávka Budínová , jinak je to film na který velmi rychle zapomenete , alespoň u mě to tak funguje. ;-) 48%(30.3.2008)

Kdo měl rád Pátek není svátek, aneb putování poloviny republiky na chaty a chalupy před víkendem, přijde si na své. Já nepovažuji V podstatě jsme normální za ani lepší, ale ani horší. Stejně jako u prvního "dílu" mi ale často nepřišel film jako komedie, spíše jako drama s prvky humoru, ale to ať si každý posoudí sám.(6.6.2012)

Celkově o něco slabší než "Pátek není svátek", ale některé pasáže jsou i tady výborné (např. školení pracujících nebo pomocnice v domácnosti Slávka Budínová aj.). Jiné jsou naopak dosti nudné. Na Petra Kostku jako herce se ovšem dá vždy podívat. Tady je to v podstatě socialistický Šťastný Jim. Filmu dodává pohodu i tentokrát dobrá hudba Petra Hapky.(28.6.2007)

Tipická uboíhost jakési Li...i, která má v hlavě jen pěkně smrdutý septik komplexů, který tu vypouší, neumí nic než kritizoiat cokoli pěkného. Takové by měly psát své sračky primařům patřičných zařízení. Film samotný je výbornou komedií poukazujícína tehdejší měšťáctví. Nelze ji vcelku nic vytkonout. Herecké výkony špica, má to spád, má to děj. Není to žádný podprůměr. A napsat, že je to PRŮMĚR to je pochvala neboť tehdejší "průměrné" filmy byly výborné na rozdíl od současných úchylných a vypatlaných sraček(22.3.2015)

Pokracovanie filmu "Patek neni svatek" uz nema kvalitou na jednicku. Akosi sa vytratil dej, a film aj napriek hereckej ucasti Petra Narozneho /Jachyme, hod ho do stroje, Marecku, podejte mi pero/ sklzava len do ako -tak znesitelneho normalizacneho ceskoslovenskeho priemeru. Nedokazala to zachranit ani pani Helena Ruzickova /Ecce Homo, Homolka, Vsichni Dobri Rodaci/. 51 %(13.6.2015)

• - Na večírku v tuzexové vile je vidět cívkový magnetofon REVOX, v ČSSR tehdy naprosto nedostupný. (Brtniik)

• - V panelákové kuchyni je nad plynovým sporákem umístěná skládací kuchyňská váha. Je ovšem namontovaná obráceně – neb miska zakrývající stupnici se odklápěla o 90° dolů. V této neotřelé instalaci by se vyklápěla nahoru, kde by nejenom nedržela, ale váha by pozbyla funkce. (Brtniik)

• - Natáčelo se mj. na zámku Líšno u Benešova. (M.B)