• Lima

Typická nudná sračka, kterých se v normalizační éře rojilo jako hub po dešti. Tím netvrdím, že by tenhle Fukův pokus o komedii byl nějak politicky "šmrncnutý", jen trpí pouze bolístkou drtivé většiny filmů té doby, tedy bezzubým a příšerně nudným scenářem, v tomto případě i se zmatenou změtí spousty zbytečných vedlejších dějových linek. Bože, čemu jsem se tenkrát smáli.(25.1.2006)

• Peabody

Ano, je tu několik slušných herců, ale až na zanedbatelné vyjímky nemají co. Navíc Otakar Fuka nebyl deset let pomocňákem jen náhodou a taky není jen náhodou, že se prosadil až po roce 1970. tedy za tuhé normalizace. Režijními schopnostmi to, jak známo, nebylo. Takže sledujeme jednu trapárnu za druhou, mezi tím se - jako zázrakem - objeví Zdeněk Svěrák, Pavel Vondruška, Magda Reifová je místy roztomilá, na firemním školení dokonce kratce shlédneme několik nahých dam ve sprše, Jorze Kotrbové to při focení punčocháčů sluší, Dádě Patrasové taky, ale celkově je to hrozný. Dobový nadstandard to podle mne není ani omylem, jen taková upocená jakosatira na nešvary reálného socialismusu. Brr.(20.10.2013)

• buldock

Co napsat? Snad jen to že se jedná o průměrnou komedii o rodině Novákových , která je volným pokračováním filmu Pátek není svátek a v podstatě je to to samé jen v bledě modrém. Vše zachraňuje hlavně Petr Kostka a Slávka Budínová , jinak je to film na který velmi rychle zapomenete , alespoň u mě to tak funguje. ;-) 48%(30.3.2008)

Celkově o něco slabší než "Pátek není svátek", ale některé pasáže jsou i tady výborné (např. školení pracujících nebo pomocnice v domácnosti Slávka Budínová aj.). Jiné jsou naopak dosti nudné. Na Petra Kostku jako herce se ovšem dá vždy podívat. Tady je to v podstatě socialistický Šťastný Jim. Filmu dodává pohodu i tentokrát dobrá hudba Petra Hapky.---- s odstupem času zvýšeno hodnocení: Jako celek není film dokonalý, ale některé scény považuji za špičku československé socialistické komedie (škytání po chlebíčcích, školení na zámku, dcera sestřenice na chalupě aj).(28.6.2007)

• easaque

V podstatě normální film tehdejší doby, který ji zpětně dobře dokumentuje - hlavně zesměňováním "smetánky". Kromě hereckých výkonů známých osobností není ničím extra zajímavý, i když v některých scénkách pobaví. Na dvě hvězdy to však nemá, stejně jako cenu se k němu vracet, takže příště přepnout na jiný kanál ... i když tam dávají stejné h**** [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](22.3.2015)

• - Na večírku v tuzexové vile je vidět cívkový magnetofon REVOX, v ČSSR tehdy naprosto nedostupný. (Brtniik)

• - V panelákové kuchyni je nad plynovým sporákem umístěná skládací kuchyňská váha. Je ovšem namontovaná obráceně – neb miska zakrývající stupnici se odklápěla o 90° dolů. V této neotřelé instalaci by se vyklápěla nahoru, kde by nejenom nedržela, ale váha by pozbyla funkce. (Brtniik)

• - Natáčelo se mj. na zámku Líšno u Benešova. (M.B)