• Peabody

Ano, je tu několik slušných herců, ale až na zanedbatelné vyjímky nemají co. Navíc Otakar Fuka nebyl deset let pomocňákem jen náhodou a taky není jen náhodou, že se prosadil až po roce 1970. tedy za tuhé normalizace. Režijními schopnostmi to, jak známo, nebylo. Takže sledujeme jednu trapárnu za druhou, mezi tím se - jako zázrakem - objeví Zdeněk Svěrák, Pavel Vondruška, Magda Reifová je místy roztomilá, na firemním školení dokonce kratce shlédneme několik nahých dam ve sprše, Jorze Kotrbové to při focení punčocháčů sluší, Dádě Patrasové taky, ale celkově je to hrozný. Dobový nadstandard to podle mne není ani omylem, jen taková upocená jakosatira na nešvary reálného socialismusu. Brr.(20.10.2013)

• brumbrum

Skoda :-(. Vyborni herci, dobra hudbicka. Ale ten scenar.. Desna nuda.. Roztahane, nasilu, clovek sa v tom straca, kto s kym koho ako kedy podvadza a vsetky tie intrigy a motanice.. Nakoniec som uz len sledoval, kedy sa ten porod skonci a stlacal "t" vo VLC.. No, za tie herecke vykony davam 2* - keby tam boli len o bylku slabsi herci, tak je to komplet prepadak. Jedina scena, kde som sa fakt rehotal, bola ta s tym postrekovacim autom na krizovatke, to nema chybu :-D, komplet ceskoslovensky suchy zmysel pre humor :---)). Ale rezia je inak uplna sracka, to jaky biedak tocil - asi mal dakych kamaratov v strane, rezia jak z pomocnej skoly.(25.11.2014)

Pokracovanie filmu "Patek neni svatek" uz nema kvalitou na jednicku. Akosi sa vytratil dej, a film aj napriek hereckej ucasti Petra Narozneho /Jachyme, hod ho do stroje, Marecku, podejte mi pero/ sklzava len do ako -tak znesitelneho normalizacneho ceskoslovenskeho priemeru. Nedokazala to zachranit ani pani Helena Ruzickova /Ecce Homo, Homolka, Vsichni Dobri Rodaci/. 51 %(13.6.2015)

Tipická uboíhost jakési Li...i, která má v hlavě jen pěkně smrdutý septik komplexů, který tu vypouší, neumí nic než kritizoiat cokoli pěkného. Takové by měly psát své sračky primařům patřičných zařízení. Film samotný je výbornou komedií poukazujícína tehdejší měšťáctví. Nelze ji vcelku nic vytkonout. Herecké výkony špica, má to spád, má to děj. Není to žádný podprůměr. A napsat, že je to PRŮMĚR to je pochvala neboť tehdejší "průměrné" filmy byly výborné na rozdíl od současných úchylných a vypatlaných sraček(22.3.2015)

Kdo měl rád Pátek není svátek, aneb putování poloviny republiky na chaty a chalupy před víkendem, přijde si na své. Já nepovažuji V podstatě jsme normální za ani lepší, ale ani horší. Stejně jako u prvního "dílu" mi ale často nepřišel film jako komedie, spíše jako drama s prvky humoru, ale to ať si každý posoudí sám.(6.6.2012)

• - Na večírku v tuzexové vile je vidět cívkový magnetofon REVOX, v ČSSR tehdy naprosto nedostupný. (Brtniik)

• - Natáčelo se mj. na zámku Líšno u Benešova. (M.B)

• - V panelákové kuchyni je nad plynovým sporákem umístěná skládací kuchyňská váha. Je ovšem namontovaná obráceně – neb miska zakrývající stupnici se odklápěla o 90° dolů. V této neotřelé instalaci by se vyklápěla nahoru, kde by nejenom nedržela, ale váha by pozbyla funkce. (Brtniik)