Celkově o něco slabší než "Pátek není svátek", ale některé pasáže jsou i tady výborné (např. školení pracujících nebo pomocnice v domácnosti Slávka Budínová aj.). Jiné jsou naopak dosti nudné. Na Petra Kostku jako herce se ovšem dá vždy podívat. Tady je to v podstatě socialistický Šťastný Jim. Filmu dodává pohodu i tentokrát dobrá hudba Petra Hapky.---- s odstupem času zvýšeno hodnocení: Jako celek není film dokonalý, ale některé scény považuji za špičku československé socialistické komedie (škytání po chlebíčcích, školení na zámku, dcera sestřenice na chalupě aj).(28.6.2007)

• Lima

Typická nudná sračka, kterých se v normalizační éře rojilo jako hub po dešti. Tím netvrdím, že by tenhle Fukův pokus o komedii byl nějak politicky "šmrncnutý", jen trpí pouze bolístkou drtivé většiny filmů té doby, tedy bezzubým a příšerně nudným scenářem, v tomto případě i se zmatenou změtí spousty zbytečných vedlejších dějových linek. Bože, čemu jsem se tenkrát smáli.(25.1.2006)

Kdo měl rád Pátek není svátek, aneb putování poloviny republiky na chaty a chalupy před víkendem, přijde si na své. Já nepovažuji V podstatě jsme normální za ani lepší, ale ani horší. Stejně jako u prvního "dílu" mi ale často nepřišel film jako komedie, spíše jako drama s prvky humoru, ale to ať si každý posoudí sám.(6.6.2012)

Pokracovanie filmu "Patek neni svatek" uz nema kvalitou na jednicku. Akosi sa vytratil dej, a film aj napriek hereckej ucasti Petra Narozneho /Jachyme, hod ho do stroje, Marecku, podejte mi pero/ sklzava len do ako -tak znesitelneho normalizacneho ceskoslovenskeho priemeru. Nedokazala to zachranit ani pani Helena Ruzickova /Ecce Homo, Homolka, Vsichni Dobri Rodaci/. 51 %(13.6.2015)

Tipická uboíhost jakési Li...i, která má v hlavě jen pěkně smrdutý septik komplexů, který tu vypouší, neumí nic než kritizoiat cokoli pěkného. Takové by měly psát své sračky primařům patřičných zařízení. Film samotný je výbornou komedií poukazujícína tehdejší měšťáctví. Nelze ji vcelku nic vytkonout. Herecké výkony špica, má to spád, má to děj. Není to žádný podprůměr. A napsat, že je to PRŮMĚR to je pochvala neboť tehdejší "průměrné" filmy byly výborné na rozdíl od současných úchylných a vypatlaných sraček(22.3.2015)

• - Natáčelo se mj. na zámku Líšno u Benešova. (M.B)

• - Na večírku v tuzexové vile je vidět cívkový magnetofon REVOX, v ČSSR tehdy naprosto nedostupný. (Brtniik)

• - V panelákové kuchyni je nad plynovým sporákem umístěná skládací kuchyňská váha. Je ovšem namontovaná obráceně – neb miska zakrývající stupnici se odklápěla o 90° dolů. V této neotřelé instalaci by se vyklápěla nahoru, kde by nejenom nedržela, ale váha by pozbyla funkce. (Brtniik)