Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Volné pokračování komedie Pátek není svátek, která dále sleduje osudy rodiny Nováků. Ambiciózní paní Nováková, které se líbí život určitých vrstev, pro které jsou rozhodujícím měřidlem peníze a majetek, přinutí svého neprůbojného manžela k několika akcím, které jsou na hranici zákona. Vzestup rodiny po společenském žebříčku však končí nezadržitelným pádem, který naštěstí přijde včas. Na rozdíl od své ženy se cítí Karel Novák ve světě podvodníků různého kalibru nesvůj, a tak není divu, že po důkladném ponaučení se rozhodne vzít rodinné záležitosti do svých rukou. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (60)

buldock 

všechny recenze uživatele

Co napsat? Snad jen to že se jedná o průměrnou komedii o rodině Novákových , která je volným pokračováním filmu Pátek není svátek a v podstatě je to to samé jen v bledě modrém. Vše zachraňuje hlavně Petr Kostka a Slávka Budínová , jinak je to film na který velmi rychle zapomenete , alespoň u mě to tak funguje. ;-) 48% ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

,,Tohle není postel, to je dispečink !!!! '' Souhlasím s ostatními, že zde už příběh lehce drhne. Komediálního ducha si ale film nese dál, byť sranda funguje spíše v jednotlivých epizodkách. Mně se hrozně líbilo Svěrákovo rozmisťování osazenstva a Kostkovo hledání pokoje s čekající milenkou, za hukotu Migů kdy si koukaje nahoru mumlal, patnáctka, jednadvacítka, třiadvacítka... A jak k němu přijde správce a upozorní, že to jsou Migy 23, které dělají největší kravál... :-). Nebo ten hon byl taky boží. Celé to na člověka dýchá spíše takovým tím normalizačním socialistickým retrem a kupou skvělých herců své doby. A to byl cíl autorů. Pobavit diváka, jen aby moc nepřemýšlel o policite.  Vždyť vše má pod taktovkou strana a ta ví jak se co má dělat. Film navíc lehce narážel na tehdejší společnost a její leckdy nezákonné fungování z hlediska služeb. Jó..mít osprchovanou Dádu jen v ručníku na pohovce na chatě, soused by asi letěl nejen s kafem, ale i podnosem... Patraska byla krásná. Nárožný mi tu kupodivu přišel takový nevyužitý, ta role byla dost divná. Párkrát jsem se ale zasmál což se u dnešních komedií bohužel už dlouho nestalo a tak dávám za tři zastřelené sýkorky. * * * ()

Reklama

easaque 

všechny recenze uživatele

V podstatě normální film tehdejší doby, který ji zpětně dobře dokumentuje - hlavně zesměňováním "smetánky". Kromě hereckých výkonů známých osobností není ničím extra zajímavý, i když v některých scénkách pobaví. Na dvě hvězdy to však nemá, stejně jako cenu se k němu vracet, takže příště přepnout na jiný kanál ... i když tam dávají stejné h**** [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Typická nudná sračka, kterých se v normalizační éře rojilo jako hub po dešti. Tím netvrdím, že by tenhle Fukův pokus o komedii byl nějak politicky "šmrncnutý", jen trpí pouze bolístkou drtivé většiny filmů té doby, tedy bezzubým a příšerně nudným scenářem, v tomto případě i se zmatenou změtí spousty zbytečných vedlejších dějových linek. Bože, čemu jsem se tenkrát smáli. ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Celkově o něco slabší než "Pátek není svátek", ale některé pasáže jsou i tady výborné (např. školení pracujících nebo pomocnice v domácnosti Slávka Budínová aj.). Jiné jsou naopak dosti nudné. Na Petra Kostku jako herce se ovšem dá vždy podívat. Tady je to v podstatě socialistický Šťastný Jim. Filmu dodává pohodu i tentokrát dobrá hudba Petra Hapky.---- s odstupem času zvýšeno hodnocení: Jako celek není film dokonalý, ale některé scény považuji za špičku československé socialistické komedie (škytání po chlebíčcích, školení na zámku, dcera sestřenice na chalupě aj). ()

Galerie (6)

Zajímavosti (4)

  • Natáčelo se v Praze, Unhošti, Kladně (Dům kultury) a na zámku Líšno u Benešova. [Zdroj: filmovamista.cz] (SONY_)
  • Na večírku v tuzexové vile je vidět cívkový magnetofon REVOX, v ČSSR tehdy naprosto nedostupný. (Brtniik)
  • V panelákové kuchyni je nad plynovým sporákem umístěná skládací kuchyňská váha. Je ovšem namontovaná obráceně – neb miska zakrývající stupnici se odklápěla o 90° dolů. V této neotřelé instalaci by se vyklápěla nahoru, kde by nejenom nedržela, ale váha by pozbyla funkce. (Brtniik)

Reklama

Reklama