Slabší než první díl ,ale pořád slušná zábava ,tady se pro změnu snaží dělat si srandu z rádoby soukromých podnikatelů u nás za totáče. Za zmínku stojí scéna při honu,kdy myslivec jim vypouští jednoho zajíce z pytle a říkámu dávej pozor at tě netrefí. Až zahoukám začnete střílet a kolem projede lokálka ,zbytek už si domyslíte jak to asi dopadlo.. všichni pomlácený a skoro nic netrefili až na pár vrabčáků.(24.12.2007)

V podstatě jsme normální je volné pokračování filmu PÁTEK NENÍ SVÁTEK. Svým způsobem se dá brát i jako samotný film, jelikož příběhy na sebe vůbec nenavazují. Máme tu jen znovu známé tváře, věčně utrmáceného otce (Petr Kostka) a jeho věčně urejpanou manželku (Jorga Kotrbová) a jejich dvě holky. Charaktery manželů se nemění, možná jen u manželka je ještě o něco víc ukecaná a protivná. Manžel dostal vyšší místo a stále jí to nestačí. Zatímco ona chce opustit holičství a pracovat na vlastní noze, což je jí ihned vytýkáno kvůli životu v komunismu. K tomu všemu touží po baráku, a tady mi již něco nesedělo. Vždyť v minulém díle stavěli? To ten rozestavěný dům prodali nebo co? Její věčně "moralizující" kecy svého manžela téměř přivedou na scestí. Mě osobně už její kecy také moc sraly a líbila se mi tak jen první hodina, pak už to bylo vysilující. [2049. hodnocení, 56. komentář, 54%](9.12.2020)

• buldock

Co napsat? Snad jen to že se jedná o průměrnou komedii o rodině Novákových , která je volným pokračováním filmu Pátek není svátek a v podstatě je to to samé jen v bledě modrém. Vše zachraňuje hlavně Petr Kostka a Slávka Budínová , jinak je to film na který velmi rychle zapomenete , alespoň u mě to tak funguje. ;-) 48%(30.3.2008)

• GIK

Na této nevtipné komedii jsou zajímavé pouze zhýralé zednářské večírky v českém balení místní úlisné a démonické rádoby smetánky. Nejhorší chvílí filmu je koncert skupiny Chaotik. Nejhezčí moment filmu: když začne opravář výtahu ve dveřích zpívat Zmalovanou od Mládka a následně se přidají obě sestry Novákovy. Nechybí brainwashing v podobě obřího globu na psacím stole.(8.5.2020)

• Lima

Typická nudná sračka, kterých se v normalizační éře rojilo jako hub po dešti. Tím netvrdím, že by tenhle Fukův pokus o komedii byl nějak politicky "šmrncnutý", jen trpí pouze bolístkou drtivé většiny filmů té doby, tedy bezzubým a příšerně nudným scenářem, v tomto případě i se zmatenou změtí spousty zbytečných vedlejších dějových linek. Bože, čemu jsem se tenkrát smáli.(25.1.2006)

• - Natáčelo se v Praze, Unhošti, Kladně (Dům kultury) a na zámku Líšno u Benešova. [Zdroj: filmovamista.cz] (SONY_)

• - Na večírku v tuzexové vile je vidět cívkový magnetofon REVOX, v ČSSR tehdy naprosto nedostupný. (Brtniik)

• - V panelákové kuchyni je nad plynovým sporákem umístěná skládací kuchyňská váha. Je ovšem namontovaná obráceně – neb miska zakrývající stupnici se odklápěla o 90° dolů. V této neotřelé instalaci by se vyklápěla nahoru, kde by nejenom nedržela, ale váha by pozbyla funkce. (Brtniik)