Slabší než první díl ,ale pořád slušná zábava ,tady se pro změnu snaží dělat si srandu z rádoby soukromých podnikatelů u nás za totáče. Za zmínku stojí scéna při honu,kdy myslivec jim vypouští jednoho zajíce z pytle a říkámu dávej pozor at tě netrefí. Až zahoukám začnete střílet a kolem projede lokálka ,zbytek už si domyslíte jak to asi dopadlo.. všichni pomlácený a skoro nic netrefili až na pár vrabčáků.(24.12.2007)

Normalizační (ne)komedie o běžných rodinných záležitostech, prolínajících se se socialistickým obchodem, kde se člověk ani nepobaví, ale ani příliš nenudí. Do deštivého nudného odpoledne se hodí, když už nic jiného, lepšího, neběží. Jen se divím, co v takovém filmu dělá skvělý scénárista Zdeněk Svěrák a jeho kolega Pavel Vondruška. Ale jsem za ně rád, alespoň některé postavy mi byly sympatické.(1.6.2013)

• buldock

Co napsat? Snad jen to že se jedná o průměrnou komedii o rodině Novákových , která je volným pokračováním filmu Pátek není svátek a v podstatě je to to samé jen v bledě modrém. Vše zachraňuje hlavně Petr Kostka a Slávka Budínová , jinak je to film na který velmi rychle zapomenete , alespoň u mě to tak funguje. ;-) 48%(30.3.2008)

Kdo měl rád Pátek není svátek, aneb putování poloviny republiky na chaty a chalupy před víkendem, přijde si na své. Já nepovažuji V podstatě jsme normální za ani lepší, ale ani horší. Stejně jako u prvního "dílu" mi ale často nepřišel film jako komedie, spíše jako drama s prvky humoru, ale to ať si každý posoudí sám.(6.6.2012)

• Peabody

Ano, je tu několik slušných herců, ale až na zanedbatelné vyjímky nemají co. Navíc Otakar Fuka nebyl deset let pomocňákem jen náhodou a taky není jen náhodou, že se prosadil až po roce 1970. tedy za tuhé normalizace. Režijními schopnostmi to, jak známo, nebylo. Takže sledujeme jednu trapárnu za druhou, mezi tím se - jako zázrakem - objeví Zdeněk Svěrák, Pavel Vondruška, Magda Reifová je místy roztomilá, na firemním školení dokonce kratce shlédneme několik nahých dam ve sprše, Jorze Kotrbové to při focení punčocháčů sluší, Dádě Patrasové taky, ale celkově je to hrozný. Dobový nadstandard to podle mne není ani omylem, jen taková upocená jakosatira na nešvary reálného socialismusu. Brr.(20.10.2013)

• - Na večírku v tuzexové vile je vidět cívkový magnetofon REVOX, v ČSSR tehdy naprosto nedostupný. (Brtniik)

• - V panelákové kuchyni je nad plynovým sporákem umístěná skládací kuchyňská váha. Je ovšem namontovaná obráceně – neb miska zakrývající stupnici se odklápěla o 90° dolů. V této neotřelé instalaci by se vyklápěla nahoru, kde by nejenom nedržela, ale váha by pozbyla funkce. (Brtniik)

• - Natáčelo se mj. na zámku Líšno u Benešova. (M.B)