Každému jeho důstojnost a hrdost. Pierre Richard jako muž, který se nedal koupit... Perrin je novinář a svou práci má rád. Obchod i noviny, pro které Perrin pracuje, patří mocnému tiskovému magnátovi. Reportáž o výstavě hraček v obchodním domě bere jako běžnou novinářskou rutinu a povinnost. Ještě před otevřením výstavy si ji přijde prohlédnout jeho rozmazlený synáček, kterému tatínek vždycky všechno dovolí a nedokáže nic odepřít. Myslí si, že si tak dokáže koupit synovu lásku. Proto také nic nenamítá, když si chlapec jako svou novou hračku vybere právě Perrina. Nadaný novinář tak ke své nelibosti a úžasu všech obohatí inventář dětského pokoje. Brzy však pozná, že se nestal jen hračkou, ale především nástrojem dětské pomsty. (Česká televize)

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +výborná hlavní melodie, Pierre Richard -určitě méně humorné, než by člověk čekal, děj bez nějakých zajímavějších scén/// Po dlouhé době jsem zase kápl na Pierra Richarda a tentokrát jsem se nebavil tolik jako u jiných jeho snímků. Tentokrát některé scény byly zdlouhavější, gagy a srandičky nepůsobili tak úderně a zábavně a ten klučina v hlavní roli mě celkem silně štval. Nakonec se z toho však vyklubal celkem milej a příjemnej snímek. Jak říkám spíše než humorný mi přišel více jako rodinné drama s Richardem v hlavní roli./// Celkem 67%/// ()

Aky

Pierre Richard není zrovna můj šálek, ale tahle komedie, která má nad humorem i myšlenkovou nadstavbu, aniž by přitom mentorovala, se mi zdá opravdu povedená. ()

GilEstel

Komedie sice s poněkud „rozplizlým“ začátkem, zato však s myšlenkou a dojemným koncem. Dokonalá ukázka toho, že peníze neznamenají v životě všechno, jak mnozí chytrolíni tvrdí. Rozhodně nemohou dítěti nahradit rodinné citové vazby. Komedie, která pobaví svým vtipem a zároveň nám podává na podnose pravdivou zprávu o našem světě. Nejdůležitější je zůstat člověkem. 75% ()

misterz

To najlepšie na tejto komédii bolo ako Pierre Richard vo filme vyzeral a ako sa tváril. Príbeh sám o sebe a humor ma moc nenadchli, ale veľmi sa mi páčilo ako sa to k záveru preklopilo viac do takej smutnej, pocitovej záležitosti. A koniec bol vyslovene nádherný. Lepší priemer. 65/100 ()

pornogrind

Předem upozorňuju že nejsem fanda francouzských komedií a už vůbec ne Pierra Richarda. Vždycky když s ním v TV běžel nějakej film, okamžitě jsem přepínal. Prostě mi nesedí jeho humor a ( s prominutím ) vypadá jak dement. Do filmu jsem se pustil díky filmové výzvě od HorrFi(ho). Kámo to si mi teda ( určitě nechtěně ) nachystal oříšek. A teď už k samotnému snímku. Film začínal a já si říkal že díky těm fousům už Pierre Richard vypadá trošku snesitelněji a né jak dement. Ty fousy mu ale dlouho nevydržely. Pointa filmu je absurdní, komediální stránka podprůměrná ale celková myšlenka celkem zajímavá. U filmu jsem se sice nezasmál ale emoce u mě určitě vyvolal. A to zlost. Ten parchant mě neskutečně sral. Já bych ho proliskal, že by nevěděl čí je. Ikdyž v tom byl v podstatě nevinně. Toho netvora z něho vytvořili rodiče ( především otec ) svým špatným přístupem a svojí výchovou. Jak to vidím já tak film je spíš na zamyšlení než na pobavení. Určitě to není ta klasická francouzská komedie. Pierre Richard mi ve finále zas tak nevadil a film jsem přežil bez úhony. I přesto musím říct, že fanda P. Richarda a jeho komedií ze mě určitě nebude. ()

Vančura

Velice příjemné filmové překvapení. Až dosud jsem neviděl jediný film s Pierrem Richardem - o to víc jsem raději, že jsem měl tak šťastnou ruku při výběru DVD. Hračka mi v určitých momentech vzdáleně připomněla slavný Chaplinův snímek Kid. Způsob, jakým oba filmy kombinují vážnou polohu s komickou, mi přijde velice promyšlený a působivý. A nezastírám, že jsem byl v závěru kapku naměkko - tenhle film je mnohem lepší, než by se možná mohlo na první pohled zdát. UPDATE 5.1.2022 - Když to nedávno běželo v telce, s chutí jsem se na to podíval znovu, byť mi vadilo, že to na ČT2 odvysílali v českém dabingu, jak je zde zvykem, nikoli v původním znění s titulky. Komedie to nejen z dnešního pohledu moc není (byť ta ústřední přiblblá melodie se asi snaží ten dojem evokovat), spíš taková hořká satira, u které člověk musí žasnout, co všechno Rambal-Cochetovi prochází a jak se hnusně chová ke svým lidem - osobně doufám, že se časy změnily, a tohle už by dnes nebylo možné, obzvláště v zemi s tradičně silnými odbory, jako je Francie. Pokud jde o postavu, kterou zde ztvárnil Pierre Richard, působil na mě jako velký sympaťák, a člověk mu musí fandit, aby dosáhl svého - po této stránce mě v závěru nově trochu zamrzelo, jak se zachoval k tomu chlapci a celkově mi ten konec přišel takový nepříjemně useklý, a určitě by to šlo uzavřít nějak uspokojivěji, podle mě. Btw. fascinuje mě, že jsou všichni tvůrci stále naživu - Richard, Bouquet i Veber! ()

Omnibus

Pouze, jako buldozer upravující skládku, zahrne synáčka luxusními hračkami, místo alespoň namátkové výchovy. Tak ať se pak tatík miliardář nediví, když si rozbije hubu o city. Mimochodem, obsadit do role „hračky“ nesmělého ňoumu a zmatkaře z povolání - Pierre Richarda? K nezaplacení! ()

Rudovous

Komedie? Ano komedie. Ale jaka? Film v jehoz zaveru se opravdu nikdo nezasmeje. Ano Richardova komika opet dokonale zafungovala, ale lidi ten konec! ()

Snorlax

Film, který mi přijde mnohem zábavnější, než před lety. Tehdy jsem ho považovala za sci-fi, dnes se může stát realitou. A i přes ten značný mravní rozměr, kterým je snímek obdařen, zůstává prakticky celou dobu komedií. Až do trpkého konce je možno se smát četným gagům. ()

Anderton

Francúzsko roku 1976 a Slovensko, respektíve celý svet roku 2013 stojí na tých istých spoločenských princípoch. Peniaze sú to najdôležitejšie, podriadení sú iba bezvýznamné šváby, láska k dieťaťu sa prejavuje nákupom darčekov. Čakal som bláznivú komédiu, po prehodnotení v polovici filmu som začal očakávať predvídateľný slzopudný záver s napraveným ockom, dostal som ale niečo omnoho inteligentnejšie. Takéto otvorenejšie konce dodávajú filmom punc reality a človek sa s nimi ľahšie stotožní. Michel Bouquet je znovu nesympatický, že by ste ho najradšej zavreli do krabice, Richard navzdory plagátu a synopsii nehrá takého vola, akého by ste čakali. ()

Slartibarkfast

V podstatě se jedná o dojemný příběh dítěte, které je rozmazlováno svým bohatým tatínkem, který na něj nemá čas. Dojde to až tak daleko, že si pořídí jako hračku živého člověka - jednoho novináře, který se připlete do obchodu, kde si malý klučina právě vybírá dárek. Oproti jiným komediím s Pierrem Richardem je zde cítit napětí z nastalé situace. Za čistou komedii to označit nemohu ani náhodou. Ve skutečnosti je tu úsměvných momentů dosti poskrovnu. Dle mého osobního názoru se spíše jedná o sociální drama, které věrohodně popisuje rodinné vazby zbohatlíků. Rozhodně doporučuji. Člověk se skutečně hluboce zamyslí nejen sám nad sebou. 90% ()

zahadna

Pierre Richard,veľmi dobrý francúzsky herec,ktorého si pamätám už od malička a vždy ma perfektne pobavil a v nie jednom filme,mám ho rada,takisto nezabudnuteľný.. ()

WANDRWALL

Když už dítě neví co chce, a tatínek je bohatý, tak tatínek chce pro dítě trochu vzruchu. A ten si vybere v obchodě člověka, který nemá jistou práci a šáhne tedy po práci kašpárka pro chlapce, ale moc dlouho se mu ta práce nelíbí, ale mohl zkusit hledat jinde a nedělat u boháče kravál. ()

Willy Kufalt

S Francisem Veberem to někdy mívám jako na houpačce. Hračka se mi spočátku z duše protivila nejen děsivou zápletkou. Už prvně jsem ale vnímal kousek s balansováním na pomezí ztřeštěné komedie a něčeho hlubšího s prvky podobenství. Viděl jsem film rozdělen na dvě části s pauzou mezi nimi a měl pocit, jakobych sledoval dva naprosto odlišné filmy, pouze se stejnými postavami. Nejdřív jsem vnímal nesympatické drama s bláznivými gagy o protivném drzém klukovi, jemuž zámožná rodina místo pořádné převýchovy splní každý sen, včetně absurdní možnosti koupit si cizího návštěvníka obchodu jako živou hračku. Dál jakoby se tohle děsivé drama otočilo na komedii, kde mi byl najednou docela sympatický nejen kluk, ale i slizký Michel Bouquet.  *** U reprízy původní dojmy s mírně děsivými konotacemi vyprchaly, zůstaly dobré pocity z originálního filmu i příběhu, přidala se zábava a ještě více zaujala výtvarní stránka. Rozpolcenost pocitů mi i teď docela koresponduje s vývojem vztahu mezi klukem Ericem a živou hračkou panem Juliénem. Tento vztah opravdu prochází zajímavými proměnami a přibližně ve středě dochází na obou stranách ke změně chování a postupnému pochopení pocitů i potřeb toho druhého. Výhrady nemám, spíše k plnému docenění cítim bariéru v tom, že mne jako obvykle nebaví Pierre Richard se svým humorem. Zde jsou ale jeho typické "šaškárny" tlumeny nebo funkčně využity v rámci groteskního děje a po většinu filmu jsem se nenudil. Důležitý z filmu je pro mne vždycky osobní přínos, Hračka ve mne poměrně dost toho zanechala a navíc vybídla k přemýšlení. Mezi řadou scén zvláště svlékání zaměstnance na Bouquetův povel je nezapomenutelné. ,,Kdo je větší zrůda? Já, protože chci, aby jste se svlékl, nebo vy, když mi ukážete zadek?" 80% (EDIT 11.1.2020) ()

dopitak

Lepší než Roztržitý, hlas Petra Olivy (v roce 1979) k Pierrrovi padl jak ušitý, i když jedničkou v dabingu zůstane lahodný Vladimír Ráž. Poměrně silná (ačkoliv zavádějící) obžaloba kapitalistického zřízení. ()

Chrustyn

Jedna z nejznámějších komedii s legendárním Pierrem Richardem, která mě však prakticky vůbec nezaujala ani nerozesmála. Raději mám jiné francouzské legendy. ()

bassator

To nejlepší co kdy Richard natočil, film se závěrem který téměř dojímá. Tento jev je u poblázněnce Pierra Richarda téměř unikátní... - Viděno 3x cca + 11. 10. 2012 - 80% ()

Crocuta

Skvělá satira, poněkud deprimující tím jak je více než po čtyřiceti letech od svého vzniku aktuální, pro nás v ČR nyní ještě více než tehdy. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů