Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

Stanix odpad!

Ještě nikdy mě nebylo líto, že dávám odpadní hodnocení, až doteď. Ale tohle je prostě nevtipná nevkusná novácká reklama na odpornou popkulturní seriálovou společnost. Film je absolutně prázdný a zoufale nudný. Bolek ztvárnil duševně zakrnělého Bohuše, který zřejmě přicestoval z minulosti 92. roku. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit nulový myšlenkový progres postavy, která se za 22 let života ničemu nepřiučila. Kdysi tak excelentní komik a klaun klesl na tvůrčí dno. ()

jadran90

Jediným hercem z prvního dílu, který odmítl účastnit se pokračování a to z důvodu špatného scénáře, byla postava prostitutky Irenky. Ta holka to vážně někam dotáhla. Naprosto zbytečné pokračování, jehož vznik omlouvá snad jenom Bolkova potřeba splatit dluhy. Jinak už je zralý na blázinec, protože Bohuša straší bývalá první dáma.Jsou tu sice známé postavy, ale to je tak všechno. Bez vtipu, nápadu, smysluplného scénáře a vlastně i závěru. Stardance, Gott... hrůza. ()

chlebo odpad!

Kurvaseneříká, okej berem, tak vyskúšam iné výrazy, napríklad Kokot, Piča, Zmrd aneb "Ja sa volám Bolek Pé, som dávno za zenitom a príležitostne si nejebnem." Kurva, (inak sa nedá) to čo bolo? Zúčastnil som sa v poslednej dobe na pár pohreboch a ani jeden nebol veselý, ale oproti tomuto veľdielu, napísanému alkoholom vymetenou palicou, bol každý jeden z nich ďaleko lepšia "Komedie" ako je táto hodinu a pol dlhá najebávka označená, dokonca, keď si teraz na ne spomínam a porovnávam to s práve videným, tak sa potuteľne usmievam a bodro sa plieskam po stehnách. Teraz neviem, čo spraviť skôr, či stráviť všetky tie alkoholické múdra, ktoré som si z toho odniesol, v tichu doma na gauči, alebo proste obvolať pár známych, v šenku zapnúť kameru na telefóne aspoň na dve hodiny a natočiť podobný megatrhák. Bohumile, toto ti fakt nevyšlo. ()

topi80 odpad!

Tento film dokázal nemožné. Autoři totiž dokázali zfilmovat úplné NIC. Marně jsem hledal aspoň náznak děje. Marně jsem hledal náznak vtipu. Marně jsem hledal, co tím chtěli autoři vlastně říci. A marně jsem hledal důvod, proč by vlastně něco tak zbytečného a nicneříkajícího mělo být archivováno. Co tam všichni dělali? To žádnému herci nebylo divné, že tam jsou spíše nějakou přítomnou dekorací nežli nějakou postavou? A to včetně hlavních hrdinů? I dvouhodinový záběr na spící nemluvně by byl zajímavější a hodnotnější. Nic proti pokračováním, takovým Sněženkám po 20 letech jsem dal hodnocení pomalu na Oscara, ale tohle je doslova zfilmovaná zbytečnost a křeč. ()

Kariya

Film, který nenaplnil má očekávání, která jsem téměř žádná neměl. Jen jsem chtěl více humoru. Překvapuje mě, že v Bolkově filmu tak tristně chybí. No jo, víc už ani ránu, prosím. ()

Knor

Díky několika dobrým hláškám a pár nostalgických vzpomínek dám jednu hvězdu. Ale celkově je to úplně vo hovně a nuda. ()

himor

Jednoznačné sklamanie, ale dalo sa to čakať. Nedá sa spraviť lepšie, alebo aspoň porovnatelnejšie dielo ako bola jednotka. Ale tak má to moju úctu aj napriek tomu že to bola chujovina. Trojku dúfam nechajú v šuflíku. ()

RedRose

Původní film, byl v mnoha směrech zajímavý, protože se odehrával a byl natočen v jisté době... Jeho pokračování, je bohužel plánovitě nadstavená kaše, která se bohužel nepovedla... Ne, že by se snad herci nesnažili, ale scénář, který dostali, moc prostoru neposkytoval... Škoda, bylo to jednoduše hrozné a trapné... ()

Ex_Machina

Tragédiou druhých pokračovaní všetkých kultových filmov, kde je medzi nimi väčší časový rozostup je viacero. Asi najdôležitejšie je prílišné zostarnutie hlavných protagonistov a zmena ich osobností. Jednoducho už hrajú inak, nie tak bezprostredne a s takou zábavou ako kedysi. Keď sa k tomu pridá vyslovene zlý scenár a režisér bez kreativity, tragédia je na svete. Dedictví 2  mohlo byť fajn, no museli by zachovať myšlienku a prostredie z jednotky. Z úcty k prvej časti sa toto nemalo nikdy natočiť. Akoby to slečna Irenka tušila a preto odmietla v tomto pokračovaní účinkovať. ()

Hjuud

Nějak mi tentokrát uniklo, proč tento film všichni kritizují. Mně se líbil po celou dobu, nenunudil, byly v něm typické Polívkovy vtipy, takové ty absurdní (například velbloudova prdel v záběru nebo koně a policajti). Celý film měl i depresivní, dramatický nádech, ale to je holt stářím protagonistů¨. Dal bych 3-4*, ale na protest proti zdejším hodnocení dávám 4! ()

Vykuk odpad!

Jako to fakt néé, to se prostě nedá, paradoxně jediné, co mě u filmu udrželo do konce, byl sám Bolek a to jsem od něj už nečekal nic, jenže zbytek.. scénář.. ostatní herci a totálně děsná (nehodící se) hudba. Dál se ani nebudu rozepisovat. ()

FriendWithin

Nějak tam chyběla ta sranda... Bolek jako občas nějakou perlu zavalí, ale na konci mi v paměti neuvízla ani jedna. Oproti jedničce, kde každá scéna je narvaná vtipem, je to fakt slabé. Za snahu a za Káju dám za dvě... ()