Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

JackUp odpad!

Že to bude p...ovina, jsem čekal, ale že to bude totální p...ovina, to mě fakt překvapilo. Ani Ň náznaku komedie, natožto ani Ň náznaku oprášení zašlý slávy z Dědictví I. Bolek potřeboval prachy na ranč nebo fakt nevim, proč se do takový s..čky pustil. ()

Final odpad!

WTF??!! Nějak jsem tušil, že dvojka asi nedosáhne kvalit svého předchůdce. Jenže tohle předčilo všechno co jsem mohl čekat. Bolek Polívka tentokrát není k smíchu a bohužel, ani k pláči. Vtipných hlášek bych spočítal na prstech jedné ruky. Místo komedie jsem dostal vážný snímek o ničem s Polívkou, který s roky nepřišel pouze o rozum, ale i o vtip. Rád bych dal filmu alespoň jednu hvězdičku, jenže ono opravdu není za co. Navíc bych křivdil Babovřeskám 2, které sice byly taky naprosto zbytečné, ale alespoň v nich bylo pár scén, kterým se dalo zasmát. Dědictví 2 je prostě jen zbytečné. ()

flukes odpad!

To není komedie, ale tragédie. Při 30 minutě jsem se podruhé zasmál. Proč po 89 těm filmům chybí přirozenost a pohoda. ()

Lyshitski

Vím, že bych neměl, ale co tohle kurva mělo být? Vykrádačka sebe sama? Rychlý pokus jak vydělat nějaké chechtáky? Ať tak či onak, tento film neměl nikdy spatřit světlo světa. Nevím jak pro ostatní, ale pro mě bude "Dědictví" vždycky jenom jedno. Tuhle nedomrlou slátaninu plnou ohraných hlášek, kterou nezachrání ani sto vrtulníků, budu ignorovat a dělat, že jsem ji nikdy neviděl. Tenhle pokus bohužel dopadl jako hovno z nutrie. Za odvahu herců si v tomhle zahrát a hezké přírodní scenérie dávám 10%. ()

aspik83 odpad!

Ten film je o ničem. Polívka údajně nechlastal a teď zase chlastá. Stupidita Polívky je nechutná. Přijde mi, že nehraje, ale představuje sám sebe z reálného světa. Doufám, že mu to ty dluhy zaplatilo (kvůli kterým to údajně točil), protože nic podobného už vidět nechci. ()

devatnik23 odpad!

Dlho som nedal odpad ale u tohoto sa nedalo inak. Za celý film mi ani len kútikom úst netrhlo, čo by som sa mal smiať. Kto si nechce pokaziť den a kvalitnú jedničku, nech to ani nepozerá. Nestojí to za to. ()

Recoba

utrápený film, ale Bolek sa naučil texty aj scénar napísal, poctivá jedna hviezdiťka, Bolku TAKŹE hlavne, aby si nám po tomto veldiele nespišnel. Lebo až si tú tvoju pičovinu všimnú v Hollywoode, Nového Spedermana píšeš ty, to, že je pri tom lepšie vypnúť mozog majú zaručené ()

doughnut odpad!

Od filmu jsem toho moc nečekal, bylo jasné, že prvnímu dílu se nemůže ani přiblížit. Ale výsledek je naprostá katastrofa - chybí jakýkoliv děj, Polívka jen chodí sem a tam a marně se pokouší o hlášky, nic v tomto filmu nefunguje. Spíše je to taková nostalgie, ale strašná, scéna s Gottem je ve filmu úplně násilím, prostě jen aby tam byl, bez jakékoliv logiky, stejně jako mnoho dalších. Trapárna jakou jsem už dlouho neviděl. ()

ma2sko

Zlé, zlé, zlé... Film začína pohrebom, a tam, žiaľ, aj patrí - do hrobu. Aj majster tesár sa utne, čo o majstrovi Polívkovi v tomto prípade platí na 100%. Očakávania neboli veľké, že ale po štvrťhodine začnem posúvať film smerom dopredu som už nečakal. Občasne dobre spracované humorné scénky a intro musím vyzdvihnúť, všetko ostatné nájdem v pôvodnom titule madame Chytilovej. ()

ricous odpad!

Ač fanoušek prvního dílu, ač mi nikdo z aktérů nevadí, přeci musím dát odpad. Je to skutečně strašný film, navíc úplně zbytečný. Za celou dobu jsem se ani nepousmál, natož za břicho popadal, jak tu někteří tvrdí...(?) Smutný obraz podprůměrné čeké kinematografie, plné PP, rolí pro sponzory, kamarádíčky a rodinu. Hrůza, která je k pláči. P.S. Poprosil bych místní obdivovatele téhle hrůzy, ať si klidně zaspojlerují a napíší alespoň pár scén, při kterých se (jak tvrdí) váleli smíchy, a dále nějakou tu hlášku, která znárodní jako z prvního dílu. Asi jsem měl nějakou cenzurovanou verzi a ničeho takového jsem si nevšiml... ()

Fanisss

Jako pokračování legendy poměrně slabé, ale jako film na příjemný večer mne to bavilo. Dialogy zcela přirozené, stejně jako výkon Bolka, který (jak jinak) hraje prostě sám sebe - a to mu jde. Jitka Čvančarová má příjemný výstřih, Arnošt je prostě Arnošt a Mirek Donutil si na závěr taky střihl jednu scénku.... do toho pár hodně povedených vtípků, několik úsměvných hlášek a takové příjemně pomalé tempo. Proč ne... ve srovnání s jinými výplody české kinematografie celkem povedený filmík. ()

Aresko123 odpad!

ODPAD a hanba celej ceskej kinematografie. Je zarazajuce ze aj tu sa najdu ludia ktorym sa tento film pacil... hanba a odpor sprevadza cely tento "film". Otras.... O com je tento film? O NICOM. P.S. Vy ktori ste dali tomuto filmu co i len jednu hviezdicku sa prosim zamyslite. Lebo inteligencia narodov ide hrozne rychlo do velkeho upadku. ()