Batman

• USA The Batman (více)

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců - Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona - a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City. (Vertical Entertainment)

Trenslation

🦇 BATMAN s Robertem Pattinsonem aka Battinsonem   Potřebujete se „na chvíli“ odreagovat od nekonečnýho doomscrollingu současnýma událostma? Vyražte do kina na novýho Batmana.   Sice bych se fakt obešel bez novýho netopýřího muže každých 5 let a radši si třeba zahrál nějakou dobrou novou netopýří videohru, ale tenhle film od Matta Reevese určitě stojí za to kvůli některým věcem vidět.    ⬇️ Více dále 👉 Co vám možná přijde super? 🦇 Fakt, že je to dost zajímavej špinavej a syrovej protipól k (zatím) uhlazeným Marvelovkám od Disneyho 🦇 Temnej soundtrack od Michaela Giacchina (Something in the Way od Nirvany included) -> spoti.fi/3sC3rkW 🦇 Kamerové řemeslo Grega Frasera (dělal Villeneuvovu Dunu) a herecký výkony od Robert Pattinson, Zoey Kravitz, Colin Farell, Andy Serkis, John Turturro, Jeffrey Wright   Co vás možná bude štvát? 🦇 3 HODINY - Je to strááááááááááááááááášně dlouhý 🦇 Přehrávání Paula Dano coby Hádankáře 🦇 Dramatic entrances (20x) 🦇 Dramatic staring (99x)   Co vám možná bude připomínat? 🦇 Detektivní filmy (Sběratel kostí) a s velkou rezervou a přivřenýma očima možná i 7even od Finchera 🦇Místy můj oblíbený a nedoceněný komiksák Dredd s Karlem Urbanem -> bit.ly/Dreddfilm_   P.S. Film nemá potitulkovku, ale má něco jiného, tak si počkejte :) ()

kinghome

Pro mě je toto téměř dokonalý film. Nemá to nic společného s klasickým DC filmem a to je to nejlepší, co se mohlo novému Batmanovi stát. Kdyby jste si místo známých postav z loru DC dosadily například Luthera z kriminálky od BBC a do role enemaku nějakého psychopatického vraha, tak z toho vznikne přesně to samé a to je temný psycho masterpiece. Vážně mi přišlo, jak kdybych koukal na temnou krimi minisérii od BBC. Zoe a Robert jsou ve filmu dokonalý a nejvíc sexy postava je jednoznačně Colin v roli tučňáka. A pak je tu Catwoman, ta taky není k zahození. Zoe je jednoznačně nejlepší Catwoman vůbec, né, že by to bylo nějak složité, ale je nejlepší o několik stupňů. Scénář i režie jsou v topu. Jediné co mi trošku kazilo sledování bylo dost divných rozmazaných záběrů hlavně v první půli filmu. Asi to byl nějaký umělecký záměr, ale většinou to vypadalo, že to natočili napiču a už se jim to nechtělo pretáčet. To je ale jediná malá chyba na jinak dokonalém filmu. ()

Qitek

Lehce nad průměrem. Škoda. Pattinson pod maskou dělá obstojný ksichty (nebo jak tomu říkat), s Brucem už je to horší, každopádně nemá prostor. Zoe je krásná cat (herecky nic moc) a Farrell umí prodat plnou palbu i v těch max dvaceti minutách co je na plátně. Paul Dano je prostě psychopat, co mluví jako... psychopat. Jak ho miluju, tak tady byl přinejlepším nic moc. Prvních 30 minut je docela porno a náběh na nejlepší komiksovku za poslední dekádu - minimálně a maximálně bohužel taky - atmosférou. Nicméně brzy (velmi brzy) přicházejí první kameny úrazu. Nevyrovnané tempo a na mnoha místech naprostá, až idiotská absence logiky, která i průměrně nenáročného diváka může pěkně podráždit. Pohrát si s rytmikou a ještě jednou-dvakrát projet scénář, věnovat péči debilitám i dialogům než se začne točit, by v takovém případě (zvlášť v takovém případě) neuškodilo. "Detektivní story", na kterou Reevees neustále několikrát upomínal, je jak vytáhnutá z paty libovolné podprůměrné kriminálky devadesátých let, navíc průběh "vyšetřování" je nanejvýš banální a k smrti nudný. A ta délka tomu rozhodně nepřidává. Cringe dialogy na mnoha místech tohle epické zklamání jen podtruhjí. Velká škoda. Přál bych si, přál jsem si, aby to strčilo Nolana a jeho Dark Knight do kapsy, ale bohužel o takovém porovnávání tady nemůže ani začít řeč. Po druhém a o dost “náročnějším” shlédnutí se vše akorát potvrzuje. Realita? Zbytečný film, který je fantasticky natočený a má vypiplanou atmosféru. Naprosto nic, ruku na srdce, naprosto nic víc. S odstupem bych z toho klidně udělal tří dílnou minisérii na HBO nebo BBC. Slušelo by to tomu o dost víc, než rádoby důležitý, tříhodinový epos, který pod povrchem schovává prázdný a laciný brak. A i tak by to byl stále jen průměr. ()

viperDavid

Já asi Roberta Pattinsona nikdy nebudu uznávat a vzít mi batmana tímhle hercem ho nenechám. Nevím co si mysleli, ale jako on ani není herec. Klika je, že není moc vidět "myšleno jeho xicht" a je to dost temný na to aby to byla pravda. Jinak zase musím uznat, že se film povedl. Zoe Kravitz příjemně překvapila. Dal bych asi i 4* ale 3 hodinová stopáž je tady spíš na škodu. ()

BROKEN_

Všechno to nadšení okolo tohohle filmu začalo před necelými dvěma roky na prvním DC FANDOME, kde jsme viděly teaser trailer. Ten si mě ukradl a přiznám se, že jsem nikdy neviděl opakovaně tolikrát nějaký trailer. Následně přišly zbylý dva trailery a mé očekávání nemohlo být vyšší. Měl jsem své očekávání na absolutním stropu a doufal jsem, že se Matt Reeves vytasí s úžasným filmem, který bude pro mě možná i tím nejlepším Batman filmem ( už jen z toho důvodu, že se slibovala detektivka ). Následně přišly nadšené ohlasy a recenze a já už nemohl pomalu dospat. A po několika hodinách po zhlédnutí filmu, kdy jsem si musel rozležet myšlenky v hlavě jsem se rozhodl napsat tento dlouhý komentář/recenzi/dojmy a mé myšlenky z filmu: Matt Reeves mě doposud nikdy nezklamal. Jeho Monstrum z roku 2008 miluju a poslední dva díly opičí trilogie ( Válka u mě vede ) mi ukázaly, že je to skvělý režisér, který umí pracovat s atmosférou a celé to nádherně natočit. The Batman byl od začátku pro mě nejočekávanějším filmem posledních několika let. Na žádný film jsem se tolik netěšil. A jsem rád, že Reeves splnil moje očekávání a vlastně ho ještě překonal. Protože není nic krásnějšího, když vám ten film rozbije Ten strop očekávání a nadělí vám ještě víc než v co jste doufali. Od začátku film nastaví podmanivou atmosféru, která se vám zaryje pod kůži, až do konce filmu. Film má úžasný úvod, ve kterém se nám představí Riddler v až hororové scéně a následně se na scénu dostaví Batman. Celé je to kriminálně laděný, tak jak Reeves sliboval a máme tady několik scén na místě činu, kde musí Batman za pomocí Gordona řešit případ, kde budete mít konečně pocit, že se jedná o toho komiksového Batmana – Nejlepší detektiv na světě. Matt Reeves má to štěstí, že má za kameramana Greiga Frasera, který nám ukázal u Duny, že opravdu UMÍ. Po tomto filmu je Fraser v současné době mým nejoblíbenějším kameramanem. Skoro každý záběr v tomto filmu se dá vystřihnout a hodit na zeď. Je naprostá nádhera sledovat tento film. Tam, kde si Martin Scorsese ztěžuje na komiksové filmy, tak u tohoto musí slintat blahem, “This is cinema“. Tohle je ve zkratce film s velkým F. Herecké výkony v tomto filmu jsou perfektní. Robert Pattinson, kterého jsem si v poslední době natolik oblíbil, že je v současné době jedním z mých nejoblíbenějších herců mě vůbec nezklamal. Jeho Batman si mě ukradl a žral jsem mu každou scénu, každý jeho pohled, každá jeho slova. Jeho oblek se mi každou další přibývající minutou líbil víc a víc. Akční scény s Batmanem jsou skvěle natočený, jsou pěkně přehledný. Bruce Wayne tady nemá tolik prostoru a když se ukáže, není to TEN Bruce Wayne. Pořád spíše připomíná Batmana. Je uzavřený, moc toho nenamluví a tváří se stejně jako Batman. Tohle ale osobně nemůžu považovat za chybu, jelikož to do filmu sedí. Jde tady především o Batmana a o to, aby si Bruce uvědomil, co má vlastně znamenat Batman. Pomsta? Na konci si to Batman uvědomí a jedna konkrétní scéna se ženou je tomu krásným důkazem. Batman za mě ve filmu nemá chybu a i to jeho pomalé chození na které si někteří ztěžují mi vůbec nevadilo, naopak líbilo se mi to. Zoë Kravitz odvedla skvělou práci a hned při její první scéně si ji zamilujete. Její chemie s Batmanem nemá chybu a já si je zamiloval už od prvního pohledu. Pro mě nejlepší Catwoman. Jeffrey Wright v roli Gordona mi přišel od začátku jako trefa do černého a ve filmu mi to potvrdil. Má perfektní chemii s Batmanem a ačkoliv je Gary Oldman nejpřesnější Gordon podle komiksu, tak ve finále je mým nejoblíbenějším Gordonem Wright. Má opravdu hodně scén s Batmanem a jde vidět, že si jsou tvůrci vědomi toho, jaký výrazný hlas má Wright, tak ho ve scénách, kde je nechávají více mluvit. Dále tady máme v roli Penguina k nepoznání Colina Farrella. Ten odvedl super výkon a i když ho pod tou maskou/make-upem nepoznáte, tak hlasem je to on a ANO, on se do té role fakt hodí a chápu proč si ho vybrali. Paul Dano v roli Riddlera místama možná přehrává a jeho Riddler vyzní v určitých momentech vtipně ( pár lidí v kině se u některých scén smáli ) já se sice usmál, ale žral jsem ho i s navijákem. Jeho plán by mohl ke konci být promyšlenější a mohl se předvést nějakým velkým zvratem. Já si ale na to stěžovat nebudu, mě to sedlo. Alfréd v podání Andyho Serkise mi překvapivě sedl, byla to vlastně jediná věc u které jsem si nebyl před filmem jistý, jestli je ten pravý do té role. Pak ale přišli jeho scény s Brucem a strašně se mi to líbilo. Píše se, že Alfréd není dostatečně vykreslen, mě ale naopak přišlo, že to bylo dostačující. Ano možná tady chybí scéna, kde spravuje Batmanovi oblek a pomáhá Brucovi zdokonalit svoje vybavení. Pořád je tady ale ta emocionální scéna v nemocnici, u které jsem byl naměkko. Alfréd vlastně není vždycky tak moc vykreslená postava v komiksech a nepřijde mi TAK důležitý, aby tam měl více prostoru. Tohle bylo o Batmanovi. Práce Matta Reevese by nejspíš nevynikla, tak úžasně nebýt toho epického soundtracku Michaela Giacchina. Krásně podkresluje dané scény a song od Nirvany something in the way, kterou jsme mohli slyšet u prvního traileru ve filmu zazní dvakrát, a to prostě nemá chybu. Reeves sám přiznal, že tenhle song poslouchal, když psal scénář k filmu. Abych to nějak zakončil a shrnul, tak film The Batman mi dal přesně to co jsem chtěl a ještě víc. Říká se, že detektivní Batman je nejlepší Batman. A je to pravda. Stojím si za svým, že je The Batman nejlepší Batfilm a nikdo mi to nerozmluví. Je to úžasně atmosférická detektivka, která se vůbec netáhne a ty necelý tři hodiny utečou jak voda. Opravdu jsem nadšený co Matt Reeves dokázal, je to borec. Celé to drží pohromadě a na konci mi skoro ukápla slza. Byl jsem z filmu ohromen a nadšený, jak skvělý to bylo. Doufám, že tento Batman tady bude 10 let a více. Snad se na plátna dostanou v budoucnu Soví tribunál, Hush, Poison Ivy, Scarecrow ( to by mohlo být pěkně hororový ), Joker s Harley Quinn, a také Bat-family. Miluju to! P.S. Při honičce s Batmobilem mi neskutečně tlouklo srdce. A v několika momentech filmu jsem nedýchal. 10/10 () (méně) (více)

Lachtaan

Předpokládaný nejlepší film roku 2022? V mnoha aspektech pravděpodobně ne, ale těžko soudit takhle brzy. Nejnovější příspěvek do šuplíku filmů o mé nejoblíbenější komiksové postavě rozhodně příliš nezaostává za oslavovanou Dark Knight trilogií, jde na spoustu věcí dost podobně, byť dost šetří akcí a více než na samotný příběh se soustředí na precizní vizuál, stoprocentní výkony a hudbu, za kterou by měl příští rok sklízet Oscary úplně bez debat. Těší mě, že ačkoli je Reevesův Batman silně temný a o to méně přístupný, úspěch jej omývá kritický i finanční a pokračování je tedy ve hře. Nejen duo Bat a Cat v tomhle podání chcete vidět ještě alespoň jednou. [viděno v Cinestar Plzeň 8.3.2022] ()

LUKICKK

Temná a tmavá atmosféra, z tohohle filmu mám konečně pořádný Gotham vibe. Konečně pořádná zfilmovaná Batman detektivka, taková jakou ji známe z komisků. Obsazení mega dobrý. Všude déšť, paráda. Jediná chybička, která mě napadá je to, že tam mohlo být více Bruce Wayna a ne jen Batmana, každopádně doufám, že tahle série se pořádně rozjede má to pěknou budoucnost. ()

Jizni Tlapa

Je na čase si konečně přiznat, že Netopejrek, stejně jako Jamie Bondu opustil svoji klasickou šablonu a stala se z něj poctivá krimi! Žádné vychytané hračičky a zajeté fráze. Jen zápletka mixlá akčňákem, hlavní trans gender hrdina, temně tmavá kamera, otravná stopáž a soundtrack Nirvány… jo a taky hodně prší😀😀a celkem to funguje ! ()

DragonnCZ

10/10. - Zde není opravdu o čem, dokonalost, preciznost a masterpiece na entou. Vyladěný až na vrchol, nejlepší vyzobrazení Batmana, který se nemlich dokáže vyrovnat i Nolanovi! I přes tu délku sem se do filmu nehorázně zažral až sem nevnímal nic než film. Strašně se mi líbí jak se v tom filmu kloubí detektivka se superhrdinstvím. Určitě peak letošního roku 2022! ()

Mrkvič

Po pěti minutách filmu jsem si byl jistý, že  dám 5 hvězdiček. Když o pár minut později zazněla do filmu Nirvana, měl jsem jasno. Špinavý vizuál filmu byl parádní. Dlouhé atmosférické záběry byly super. I takové realistické pojetí Batmana se mi moc líbilo. Jenže postupem času jsem začínal tušit, že k vrcholu nedojde. Záporák, který tu vlastně dělá spíš kladnou práci, na konci vyprchá. Respektive spíš záporáci. Jsou dá se říct tři, ale žádný nehraje prim. Každý po nějaké své silnější scéně zmizí z plátna. Určitě je dál, na čem stavět, ale pro mě vrcholem Batmanů zůstává série od Nolana. ()

Tosi

Pattinson v tý betmenovský maškarádě vypadá líp než normálně, měl by to nosit furt.  Jako fanoušek temnejch oldskúlovejch kriminálek jsem si chvílema lebedil a chvílema trpěl. Což je pro tuhle superhrdinskou pohádku docela pochvala. Já bych naopak chtěl, aby Betmen zapoměl na komiksový kořeny a držel se jen temnýho zločinu, ale to by pak zase už nebyl Betmen. A ten románek s Catwomen? Jakože Bat a Cat? My máme taky dobrou dvojku, Bob a Bobek. ()

Johnny.ARN

Po oznámení som si povedal, toto nebude dobrý nápad. Reeves a Patizón, och. Po prvej fotke som si povedal, toto nebude dobrý nápad. Po prvom trailery som si povedal, že v kine to nepotrebujem vidieť. Čas ale pokročil a povedal som si, že by som to mal vidieť. No vidieť je silné slovo. Kto im robil osvetľovača a color grading, Steve Wonder? Ok, často pičujem na prepálený digi bordel od DC, ale hen táto noire krimi kokotina mala čo znamenať? Prvoplánové až strach. Celý čas som tam hľadal ten druhý plán, ten zvrat, ten šok a až do konca som si hovoril že neni možné, aby to dali takto na prvú, a oni že hej. Patizón mal ešte väčšiu poruchu svalov v tvárovej oblasti ako Affleck a to som si myslel, že ani neni možné. Je. Jaskyňa, technológie, batmobil, vychytávky kde? V DC chýba pevná ruka ktorá by ich univerzum niekam nasmerovala a viedla a potom to takto dopadá, že si každý točí čo chce, v akom žánri chce, bez logiky, bez nadväznosti. A tá prestrelená minutáž to celé zaklincovala. Ani neviem za čo, asi len zo slušnosti ultraslabé 2 z 5 a nikdy viac. ()

Dreaker.24

Nejvíc bych na novém batmanovi vychválil skvostný vizuál temného Gothamu, který tomu dodává pořádně propracovanou temnou atmosféru, což je podle mě jedna z největších předností u filmů s batmanem. Většina z nás (batmanových příznivců) se těšila na porovnání s Temným rytířem, myslím že i když je tenhle batman velice povedený, tak odpověď je asi jasná, Dark Knight je prostě pořád s jistým náskokem batmanovská top 1. ()

oveckaoa

Nejlepší Batman co kdy vznikl a asi i vznikne za mě osobně lepší  než celá sága Temný Rytíř od Nolana.  Má to funkční příběh je to temné nejsou zde žádné tupé vtipy (marvelovci zde nepohoní tak, že hodnocení půjde brzy níže) a celkově to dobře uteklo. Na konci se to trochu táhne, ale to je menší detail  a třeba ten Joker   je tam na silu a zbytečný celkově pokud budou další díly šel bych do toho zase . Jinak Pattinson bez obleku o ničem v obleku daleko lepší naštěstí je většinou v obleku .   Catwoman mě osobně nesedla, ale problémy s ní nemám Tučňák má málo prostoru a je málo zlý Joker je tam zbytečný a Riddler je v pohodě akorát ten jeho plán nedává moc  smysl pokud věděl kdo je Batman mohl odstranit první ho jakožto nejsilnější článek a měl by po starostech. Líbil se mě ten konec akorát je smutné, že ze zhruba 520 sledujících měl jen 20 radikálních příznivců co chtěly jít do akce. 80 procent ()

Bedy odpad!

Dlouhé a úmorné. Pořád stejná hudba v pozadí, která mi začala po hodině lést na nervy. Bylo tam hodně hluchých míst a nebyla tu ani pořádná akční scéna. ()

Zek

Přiznám se, že když jsem se dozvěděl kdo a koho bude filmu hrát, tak jsem čekal pěknou blbost. Musím říct, že jsem se dost zmýlil a tento batman mi teda sednou daleko víc než ten s Affleckem. Nakonec to obsazení nebylo vůbec špatný a každý mi tam nakonec dobře sedl. Hodně se mi líbila ta atmosféra, která byla parádně temná a strašidelná. Jak nastartoval to auto z toho šel parádní strach a i ta hudba k tomu byla prostě perfektní. Hodně dobrý bylo i to, že Batman nepoužíval svoje Bat vychytávky a zaměřoval se spíš na pěstní souboje. Hádankáře jsem spíš znal v podání Carreyho, který mu dodal vtip. Ovšem tady, je to psychopatický sériový vrah ve stylu Zodiaca, kterému nic nestojí v cestě a parádně si se všema hraje. Celkově, když vezmu všechny Batmany co jsem viděl, tak tohle určitě není nejlepší Batman. Třeba druhý díl mě víc přesvědčí o opaku. ()

rowdys

Dajte Reevesovi natocit novu Vranu! Gotham vyskladany z gotiky UK a art deca Chicaga a zahaleny v noci a dazdi je ako pohybliva malba, aka by pristala krvavej pomste Erica Dravena. Fraser za kamerou po Dune opat ohuril a lutujem, ze som si Batmana nedal na prvykrat v kine. Pribehovo je to uz ale o inom. Reeves sa snazi detektivnym scenarom channelovat temne klasiky a la Se7en no Riddlerova dejova linka je ako Fincher orezany o vsetky vysky a hlbky. Na komiksovku to asi staci, ale vyplnit tym tri hodiny je prestrelene. I tak je to ale pre DC krok spravnym smerom spat k Jokerovi po srackach ako Birds of Prey, The Suicide Squad a Wonder Woman 1984. ()

hanagi

Tak jsem si říkala, že už jsem asi na ty superhrdinské komiksy tak trochu stará. Ale slíbili mi detektivní pátrání a noirovou atmosféru..., a vlastně to i splnili. Ale stejně mám pořád pocit, že už mě to prostě moc nebaví. ()

noriaki

Nevěřil jsem tomu. Nevěřil jsem temné atmosféře, nevěřil jsem poselství, nevěřil jsem ani té vychtěné romanci. Matt Reeves natočil dobrý komiks, ale jestli platí, že se pokoušel skřížit Nolanova Temného rytíře s Finecherovým Se7en, tak selhal. Jeho dítko postrádá onen neodbytný nolanovský realismus, ani neoplývá poctivou fincherovskou depresí. Věčný déšť ve věčné noci to nezachrání, a neustálá zachmuřelost všech postav to spíš sabotuje. I v Se7en se našel prostor na vtípky a pousmání. Tady by se nikdo nezasmál, ani kdyby si tím zachránil život. Prolog je hodně fajn a hudební podkres Batmana je téměř geniální, jenže zbylé dvě a půl hodiny se tomu jen snaží přiblížit. Slabší čtyři hvězdičky, nebo silnější tři. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023