Film zachycuje prostředí Marseille v roce 1930, kdy osud svede dohromady dva drobné podvodníky v souboji o ženu. Spolu zfixlují koňské dostihy, což je přivede k práci pro bossy místních gangů. Když se však rozhodnou rozjet svůj vlastní kšeft, začínají postupně měnit svůj bezstarostný přístup k zločinu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Paldiny

Veselý - učesaný - kabaretný, taký je film Borsalino a presne taký typ gangsterky nevyhľadávam. Zamrzelo to najmä, keď sa pri pohľade na obsadenie tešíte na veľkolepú udalosť a dostanete rozpoltený film, ktorý nevie akou cestou sa vydať. A tak miesi odľahčené pasáže s tým žánrovo čistými v akých môže inak pútavý príbeh dvoch gangstrov čo ovládnu Marseille, pracovať naplno. Zaujímavé je tiež sledovať ako sa dve veličiny bijú o svoje miesto na plátne, žujú tabak, mračia obočie, hádžu frajerské pohľady, vyťahujú drahé kvádra. Remíza sa ale nekoná, Belmondo Delona prehral herecky i charizmou a nič na tom nezmení ani najšialenejší plavkový úbor čo Jean-Paul na pláži vytiahol. ()

Mikino00

Čekal jsem více, je to takové francouzský pohled na gangsterky, který mi úplně neseděl. Nicméně na obě hvězdy se dívá dobře, ale nějak se k sobě nehodí. ()

Yardie

No, v první půlhodince jsem dokonce uvažoval, jestli to nevypnu. Sled jednotlivých scén, bez návaznosti, propojení - něco se stalo, potom se stalo něco dalšího, jakoby spolu nic nesouviselo. Také jsem občas tápal, jestli to má být komedie nebo drama. Každopádně po půl hodince zhruba se film trošku zklidnil, děj dostal návaznosti, přitvrdilo se a hned se na to dalo koukat. Ale stále, jakoby mi v tom něco chybělo. Jakési kouzlo, či šmrnc. Bylo takové nijaké. Howgh! ()

mira007

Belmonda mám mezi oblíbenými herci, ale k filmu Borsalino jsem se dostal až dnes. Gangsterka o dvou podvodnících v Marseille, které si zahráli legendy Belmondo a Delon. Žánru by prospělo méně humoru, protože bitky vypadají jako od Terence Hilla a Buda Spencera, akorát chybí pověstný zvuk rány " džžž". Kdybych to viděl v první třídě, tak mne to uchvátí , ale dnes mi to přijde celkem nudné, pomalé, nezáživné a tak nějak zastaralé. ()

waits

Pár chlapů v tomhle filmu bych v tomhle filmu na gangstery tipnul, ale Belmondo s Delonem by mezi ně nepatřili. Současně odlehčené, ale ne tak povedeně jako kupříkladu Podraz, a ostřejší, tam se ale hraje až na hranici směšnosti, kdepak, gangterka z Marseille má do Chicaga nebo New Yorku daleko. Předpokládám, že mělo jít o zábavu ve stylu Cassidy a Kida, což se vlasně povedlo, ale zase..jen napůl... ()

Filomena.I.

Bodrý týpek Belmondo „co má teď Lollu“ a mrazivě fešný Alain Delon s pohledem vražedným. První jejich setkání bylo zkázou pro nábytek. Vyříkaje si své názory skamarádili se nakonec při chutné polévce dívky Lolly, jejíž kuchyně nikdy nezklamala. Tito malí podvodníci dali hlavy dohromady a s šarmem rafinovaným pomocí koček dvounohých i čtyřnohých - a čehosi smrdutého navrch - vymítili z města rybí konkurenci. Zde končí veškerá groteska. Zaměřivše se na rybolov s rybami většími odvíjet začne se drama gangsterské s vehikly chrlícími kulky smrtonosné. Čím více moci, tím více krve. Plíživě vkrádá se nedůvěra vzájemná a atmosféra začíná houstnout. Město zavání pachem mrtvolným. A to již není k popukání. A oheň a led nejsou těmi nejvhodnějšími společníky, jak víme... *** Léta třicátá, kdy nejen v Americe vládli mafiáni s příručními gangstery. Dnes nazývají se kmotry či oligarchy. Neteče naštěstí tolik krve, o to více peněz špinavých do daňových rájů. *** Filmy po gangstersku vyvedené nejsou nejlepší pro trávení. Ovšem spojení Jiskry a Ledu v snímku tomto bylo neodolatelnou lahůdkou... ()

Vesecký

Tohle nemohou zachránit ani takové tváře jako Belmondo a Delon. Asi ten film má své kvality, ale já jsem je nepoznal, protože jsem se v ději vůbec nevyznal. Od začátku do konce jsem v něm tápal a nechápal jsem, kdo proti komu, s kým a pro koho, proč ten udělal tohle a ten zas kdoví co... Prostě klasická gangsterka nebo dokonce boj mafií? Ohromná nuda - kdybych věděl, že je to něco na způsob Cosa Nostra, tak bych se na to nedíval, protože těmto filmům ani nefandím ani nerozumím. ()

ddf76

Jedina vydarena spoluprace Belmonda a Delona, kteri byli v te dobe na vrcholu slavy (nepocitam Polovicni sanci z 90.let, kdy uz to je o necem jinym). O hodne lepsi nez druhy dil, hlavne povedenym scenarem a vykonem obou hlavnich protagonistu. Poctiva francouzka gangsterka. ()

Bozvav

Velmi pěkný snímek, který dýchá dobovou atmosférou, má luxusní herecké obsazení. To je bohužel vše. Jako velká, vlastně celoživotní fanynka Belmonda musím s politováním poznamenat, že dvojka Borsalino a spol. je podstatně lepší. Nejen proto, že se v ní více uplatňuje žánr gangsterky, ale Delon sám o sobě rozehrál herecký koncert, který v Borsalinovi jednoznačně chybí. Nemůžou za to oba hlavní protagonisté, jako spíše jistá obsahová nesourodost celého díla. Jako by tvůrci filmu do poslední chvíle nebyli sto se rozhodnout, kam se bude film ubírat. Jinak B+D je záruka, že špatný film to být nemůže. za mne 3 a půl *. ()

Wolvie

Pravděpodobně nejlepší delonovka,atmosférická,stylová a napínavá.Navíc se zde Alain sešel s Belmondem,takže je správně charismatická.Kultovní krimi,která představuje špičku francouzské produkce z 60. a 70. let. ()

strikeman

Aby se snímek vyrovnal špičkovým Scorseseho, Leoneho či Copollovým dílům, musel by být trochu víc učesaný, dynamičtější, lépe postříhaný, kvalitativně vyrovnanější, zkrátka režijně lépe zvládnutý... Nicméně přesto se jedná o kvalitní počin a jeden z mála filmů, kde vedle sebe stojí taková dvě esa francouzké kinematografie, jakými jsou Belmondo a Delon. 75% ()

agassi68

Pravdou je, že bez ústrednej dvojice francúzskych legiend by ten film pozeral málokto. Každý si určite spomenie na mnoho lepších snímkov, kde hral Belmondo či Delon. A tak od spojenia týchto dvoch automaticky čakáte ešte vyšší level, ktorý sa bohužiaľ nekonal. Gangsterka je to síce dobrá, no choreografia bitiek je v súčasnosti na pousmiatie. Z nostalgie to teraz nezvýšim.. ()

helloween93

Pomalejší rozjezd téhle francouzské gangsterky bohatě vynahrazuje druhá polovina, kde se s tím Belmondo a Delon nemažou. Skvělá dvojice. 4* ()

RedDuck odpad!

Veliké zklamání. Fakt mi pořád vrtalo hlavou, jestli se jedná o nepovedenou komedii, zfušovaný krimi nebo záměrnou parodii a tak nějak jsem to do konce filmu nedokázal rozlousknout. Nejhorší film Belmonda a nejhorší film Delona. ()

PEZ

Francuzska gangsterska klasika, kde sa stretli velki pani strieborneho platna. A sekne im to spolu. Dve porekadla mi napadaju: "Kde sa dvaja biju, treti vyhrava", alebo "Vo dvoch sa to lahsie taha". Bohuzial je uz citit tych 43 rokov, ktore nas delia od vzniku tejto snimky. V danom case to musela byt parada. Dnes uz hrane pastne suboje a dobova nadsazka nemaju tu silu. Najma prva hodina dost trpi spominanymi neduhmi. Nastastie v druhej sa to uz pekne rozbehne a z velmi lahkej komedie sa stava aj drama (a uveritelna), co je len a len dobre. Nebyt zubu casu, trufal by som dat aj styri, ale napriek tomu, ze som sa pri sledovani pobavil, nevidim dovod, preco by som si to niekedy pozrel znova. I tak musim konstatovat, ze Belmondo a Delon tu boli vydareni partaci. 7/10 ()

Schlierkamp

Francouzsko-italské drama z gangsterského prostředí, v němž se jako nerozluční přátelé na špatné straně zákona objeví poprvé spolu dvě nesmrtelné herecké ikony A. Delon a J. P. Belmondo. Příběh se odehrává v Marseille někdy kolem roku 1930, kdy dochází ke střetnutí kvůli společné ženě právě propuštěného trestance R. Siffrediho a podvodníka Capella. Po seznamovací mlátičce neobyčejně elegantního Delona a žoviálního Belmonda se z nich stávají přátele, jež spolu dokáží stoupat ve společnosti podsvětí stále výš. Pochopitelně díky dvěma geniálním hercům v nejlepší formě a dobře napsanému scénáři se snímek nedá hodnotit jinak než vysoce nadprůměrně. ()

Ozzy2

Kdyby to natočili amíci, v hlavních rolích vidím úplně Redforda s Newmanem.Ale Belmondo s Delonem jim jsou rovnocennými partnery. ()

tranquill

Zprvu se zdálo, že to bude zábavné, ale pak to sklouzlo do "mafiánštiny" a to mne vůbec neoslovuje. I když se pánům Belmondovi a Delonovi jinak klaním, jednou stačí. ()