Předvolební boj o první místo na radnici jednoho francouzského města vyústil ve tragédii, když zastánci současného starosty napadli aktivisty z tábora protikandidáta. Vůdce násilníků Portor jednoho z nich ubil k smrti, zastřelil policistu, který chtěl zasáhnout, a uprchl z místa činu. Případ dostal na starost komisař Verjeat. Jeho snahu najít Portora cílevědomě kříží starosta, obává se totiž, že by ho zabiják po dopadení zkompromitoval. Politik má dlouhé prsty, podaří se mu dokonce dosáhnout Verjeatova přeložení. Policista se však nevzdává, před odjezdem do nového působiště chce ještě dopadnout vraha. Pokračuje tedy v pátrání, ačkoli se to jeho nadřízeným vůbec nelíbí... (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Francouzská kriminálka s politickým pozadím a s mistrovským hereckým koncertem Lino Ventury v jeho typické roli neústupného a tvrdého komisaře. Příběh inspirovaný skutečnou událostí se ve vyprávění nežene kupředu a naopak zvýrazňuje veškeré dramatické chvilky, udržuje atmosféru a očarovává svým francouzským vyzněním. Klasika která nestárne nejen s použitým tématem. ()

Schlierkamp

Francouzská kriminálka v hlavní roli s L. Venturou zosobňujícího inspektora Verjeata, čestného muže pevných morálních zásad, hledajícího spravedlnost pro každého bez ohledu na dotyčného jméno, majetek či moc. Komisař Verjeat pátrá po vrahovi policisty Portorovi, bohužel nad ním drží ochrannou ruku mocný a ambiciózní politik, kandidát na starostu města Rouen Pierre Lardatte (V. Lanoux), jenž zabijáka najal do svých služeb a obává se nelichotivého svědectví. Lardattovi se dokonce podaří uskutečnit Verjaetovi přeložení do jihofrancouzského Montpellier, avšak ten až do poslední chvíle navzdory všem, zejména jeho nadřízenému, řediteli kriminalistického oddělení Ledouxovi (chladný J. Guiomare = pro neznalé monsieur Tricatelli z jiného známého filmu) hledá vraha jeho kolegy. V roli Verjeatova mladého, nadšeného kolegy se představí P. Dewaere, jehož nadějnou kariéru zastavila předčasná smrt v roce 1982. Závěr snímku je dosti netradiční, vyvrcholení poměrně neobvyklé, k onomu v názvu filmu zmiňovanému nelítostnému souboji s Lardattem prakticky nedojde (na rozdíl od více vyostřené koncovky, ale i celkově lepšího Mannovu o dvacet let pozdějšímu stejnojmennému dramatu). Domnívám se, že snímek nebude patřit mezi nejkvalitnější venturovky, zejména kvůli jeho složitému a místy nejasném příběhu s odbočkami, nicméně mimořádná herecká osobnost a charisma hlavního představitele, slavného parmského rodáka, zafungovala i tentokrát a hlavně díky němu lze snímek hodnotit jako mírně nadprůměrná kriminálka z francouzské zlaté filmové éry. ()

mdouglas

Příjemný snímek s výborným Venturou. Klasická francouzská kriminálka odehrávající se v předvolebním období. Děj je stavěn na propletení politiky, předvolebního souboje a policie s organizovaným zločinem. A velmi mě potěšil konec :) 80% ()

Inozuka

Plejáda mých oblíbených francouzských herců šedesátých a sedmdesátých let.... Lino Ventura, Julien Giomar, Pierre Tornade a především největší drsňák té doby Claude Bosset. To je mistr vedlejších rolí různých ranařů a gangsterů a tady jako Portor doslova exceluje. Scéna na benzínce je naprosto famózní!!! Jinak slušně natočený thriller, který měl být asi krapet víc noir, ale shazují ho občasné hlášky - více méně slabší. Jak již jsem několikrát u podobných filmů zmiňoval, nejvíc mě baví ta atmosféra přelomu šedesátých a sedmdesátých let - auta a oblečení. Jinak spíš průměr, dějově podobnější Smrt darebáka s Delonem je mnohem zdařilejší. Závěrečná sekvence s Verjeatem samozřejmě vede! ()

karlee

Linovi opět stříká charisma z uší, ale jeho postava není moc dobře napsaná, občas se chová docela pozérsky. Ale povedený konec dojem napraví. ()

Belsazar

Příště si radši nehraj na gestapo. - Dobrej fór, ne? Skvělá dvojice policajtů v detektivce, jaké se dnes již netočí. ()

Amonasr

Místy jako by si režisér chtěl střihnout i komedii (například ve scéně, kdy Ventura sám rozpráší demonstrující hinduisty), ale i v některých dalších okamžicích, což působilo nejen směšně, ale i poněkud nepatřičně. Snad chtěl trochu nadlehčit téma, aby nepůsobilo natolik vážně, těžko říct. I některé napínavé scény měly v sobě jakousi úsměvnou nadsázku, ale o parodii přitom nešlo. Nicméně samotný závěr i tyto drobné žánrové prohřešky napravil a otevřený konec, který nebyl úplně tuctový ani zcela do ztracena, přinesl zadostiučinění nejen hlavnímu hrdinovi, ale jistě i mnohému divákovi. ()

Anianna

Lino opět jako ten správnej policajt! Ach jo, jak mi tyhle nekomplikované francouzské detektivky ze sedmdesátek chybí! Respektive ta kina, která tehdy plnila taková jména jako Ventura, Gabin, Belmondo, Hossein, Delon, Trintignant a další. A všichni jsme drželi palce těm správnejm a neúplatnejm policajtům a napětím ani nedýchali, i když bylo dopředu jasné, že to špatně prostě dopadnout nemůže. ()

subic

Filmy jako tenhle se dostaly ještě do tehdejšího Československa, takže když je občas uvede ČT2, tak jsou ještě s tím původním superskělým dabingem. Tentokrát volby na radnici a ovlivňování vyšetřování končícím starostou. Lino Ventura jako neústupný komisař Verjeat a jeho pravá ruka Patrick Dewaere jako inspektor Lefèvre. ()

mac000

Drama pro pro sedm mužských partů... aneb septeto hereckých es francouzské kinematografie 70. let. Jak u knih Jean Labordea bývá zvykem, i zde se kriminání žánr mísí s politickými motivy. Zde poprvé Venturu daboval F. Vicena (o rok později také ve Ctihodných mrtvolách) ()

tatopulos

Vynikající kriminálka, na rozdíl od Smrti darebáka s Delonem, nemoralizuje, pracuje s náznaky a dovětky, které si čtenář musí domyslet ()

Pete

Sbohem poldo, tak nějak se to jmenuje, s těmi smrtonosnými nelítostnými souboji běžte už někam. Typická francouzská kriminálka své doby, kterou z průměru pozvedá luxusní konec, a především pak ten, který se pro role spravňáckejch drsnejch komisařů narodil - Lino Psí oči Ventura. ()

ostravak30

Tvůrci se tentokrát rozhodli ztvárnit událost skutečnou a reálnou. Přesně takové role se Lino Venturovi hodí. Drsný polda, který bojuje nejen s podsvětím, ale i nadřízenými a politiky. Na snímku je ale znát, že se na něm podílel i Francis Veber, který je spíš známý komediemi. A sem tam se film pohybuje na hraně komedie. Nebyl to špatný film, ale mě se tak moc nelíbil ani strach nad městem, který psal též Jean Laborde. ()

RedEagleSK

Film o starém sešlém flegmatickém unaveném chlapovi který s nepřetržitým mámvpičistickým výrazem v tváři znuděně vyšetřuje vraždu, přičemž na konci filmu má již tak všechno v piči že se vysere i na hlavního padoucha a odejde znuděně z placu, a vy vlastně nevíte jak se film skončil. Při sledováni filmu jsem se nudil jak kurva v kostele, a na radosti nepřidávalo ani to že film byl dlouhej jak Hitlerova faktura za plyn. Ano vím že o Francouzech je známo že nejsou zrovna krasavci ale všichni příslušníci mužského pohlaví zde vypadají tak hrozně, sešle a zdegenerovaně, že jsem měl chvílema pocit že sleduju nějakej postapokalyptickej noir film páč i osazenstvo atomoveho bunkru by vypadalo lépe, než tyto vypelichané ořezávátka. Vskutku, neubránil jsem se myšlence že kdybych byl ženská, tak si v těch 70-tých letech ve francii buď nezaprcám, nebo bude ze mne lezba a nebo při šukání z těmahle zkundyksichtíma atrapama každýmu nabíječi před sexem dám něco raději na hlavu než na čuráka. Film je tak nudnej že ani dva Red Bully 3 kávy a hrátky s čurákem mne nedokázali udržet při vědomí a z podřimováni mne probudilo pouze hlasité šukání mých dvou romských sousedů Deža a Serváce kteří spolu tvoří homosexuální manželský pár a i ve svých pozdních 60-tinách jsou čím dále více sexuálně náruživí.  Vlastně jednou mne probudili i výstřely ve filmu, přičemž i hádky tlusté Terezy Tománkové s Okamurou na čt jsou větší vzrúšo než prestřelky v tomhle filmu. 1 hvězdičku tomuhle filmečku dávám pouze za to že tady na rozdíl od dnešních krimi které frantíci točí, alespoň nepobíhají emancipovaný ženský se samopalama, buzíci hrajíci heterosexuály, afrofrancouzi a Arabáči. ()