Útok na Wall Street

• Kanada Assault on Wall Street (více)

Jim je úplně průměrný Newyorčan, má dobře placenou práci a milující rodinu. Náhle však díky zmařené investici o vše přijde. Jim zuří a rozhodně se pomstít těm, kdo jej o jeho dosavadní život připravili. (Filmbox)

john.h

Je to tak, Uwe natočil dobrej film. Samozřejmě má svoje nedostatky, spoustu dlouhých záběrů, kde se neděje vůbec nic, celkově je to ale nářez. Purcell byl jako chlápek co už nemá co ztratit super a závěr špica. Takhle správně by měla řádit černá ruka trhu a regulovat přísun peněz k chamtivejm zlodějům v sáčkách. ()

Shitonit

Jo tak tady to je megaprda. Chce to nějak přežít ten čas, než Jimovi rupne v kouli (nebo si udělá jasno?) a pak to má docela dobrý grády, který gradujou až k téměř dokonalýmu konci.. Jo jo.. Takhle to dopadne, když někomu jednou konečně jebne, a půjde si pro spravedlnost přes mrtvoly.. Výbornej Dominic. ()

Clark_Kent

Chamtivý zkurvenci z Wall Street, valily bulvy. Říká se, že naděje umírá poslední,. Ovšem tady poslední naděj už umřela a Jim vzal spravedlnost do svých rukou. ()

carbono odpad!

SPOILER Další neurotickej, narušenej psychopat, který neunese tíhu vlastní neschopnosti a vystřílí půl Wall Streetu. 97 minut svalování vlastní neschopnosti na ostatní načež je náležitě potrestá. Plus jako vrchol všeho si myslí, že mu to projde jen proto, že ho kamarádi vyvedli. Koho zajímá, že tam všude nechal nespočet otisků na zbrani i na zásobnících po všech patrech a další věci. Pěkně slabý počin, ale mentálně na úrovni sebekritiky neschopného jedince, který vždy hledá vinu ve druhých. ()

lucky.loo

Cesta do hlubin svědomí brokerů na Wall street a dalších mnohdy pochybných a nijak neregulovaných obchodníků jejichž jedinou motivací je vidina zisku. Díky nadstandardním informacím dostali mnoho "neinformovaných" lidí do těžkých životních situací. Pro tyto lidi musí působit postava, kterou zde Dominic Purcell ztvárňuje jako balzám na duši. Jednoduchý předvídatelný příběh, který mě správně vtáhnul. Na Wall street bych obchodníkům film zavedl jako povinnou látku :DD Hodnocní: 80% ()

Kliq

Niežeby to bolo aspoň trošku uveriteľné myslím tu časť, keď už začne zabíjať ale tak nejako to ide svojím tempom a s chladným pokojom to veľmi zvláštne graduje. ()

kiros179

Škoda, že je to plné klasických klišé - milující manžel dělající vše pro svou manželku - každej chuďas je dobrej / každej bankéř je svině (i když tam to asi moc klišé zase není) - a závěrečná scéna jako v režii Sboru Policie ČR (něco jako Krejčířův útěk, jen bez střelby, s tím, že mimo policie a Krejčíře tam nebyl nikdo jinej a jednalo se o domovní prohlídku - takže když se nad tím zamyslím - police ČR by se vlastně ani nedostala přes první turniketové dveře nemohouc najít kliku - ale to je jedno). První dvě třetiny filmu sledujete fičák do jakého se ten týpek z třetího Blejda dostává a začíná vám být jasno, že to nedopadne dobře - hlavně pro kravaťáky s 40 milionovými platy ročně. I přes očividnou levicovou agitku si prostě nemůžu pomoci Jimu Baxfordovi prostě fandit! Jen mě tak napadlo, když jsem před 20 lety sledoval Černé barony a slyšel o "vrazích z Wall Streetu" jen jsem se tak ironicky usmál - o 20 let starší - pozoruji se jak fandím tomu, kdo kosí chlápky z Wall Streetu - pak že se člověk nemění. 60% ()

Romeroo

Do první poloviny jsem se dost bavil, prohlubující se zoufalá situace, hledání řešení. Bylo to pěkný těžký vzduch na dýchání...jenže v druhé polovině se veškerá tíživost situace vypaří jak pára nad hrncem a z příběhu co se tak těžko dýchal se stane pc hra "Zabij si svého úředníka". Dominic se sice snaží o nějaké herectví, mračí se, směje a tváří se neutrálně, ale herec z něho asi nikdy nebude...škoda, tedy néé Dominica ale filmu, ten slibný začátek měl navíc, jako kdyby k němu přihodil Uwe součástku co moc nepasuje... ()

vieriX

Je to až neuvěřitelné, že Uwe Boll byl schopný po takové době natočit film, který nepaří jak už bylo u něho zvykem mezi totální odpad kinematografie. Film si vyzobává relativně aktuální téma měnové krize v Americe a jak se hamižní makléří napakovali na úkor běžných lidí. A bere to celkem drsným způsobem jak hlavní hrdina to vyřeší po svém a začne tyto bastardy lovit a střílet. Finále filmu je celkem solidní masakr. Uwe nikdy z tebe nebude žádný dobrý režisér, ale pokud budeš točit něco v tom stylu tak aspoň bude vznikat koukatelné filmy. ()

fanik15

Asi do 50 minuty je to dokonalé ale poté se to zvrhne a de to hodně dolů. Takhle vymrdanej konec sem ještě neviděl. nikdy jsem nepovažoval hlavní postavu za takový ho čuráka jako tady. ()

Mire

Som rád, že Uwe keď chce, tak vie natočiť aj normálny film. "Assault on Wall Street" disponuje slušným nápadom o človeku, ktorý príde v krátkej dobe o všetko a zosype sa mu život, čo sa predpokladám bohužiaľ stáva aj v bežnom živote a tuto sa z pomsty rozhodne vystrieľať všetkých sviniarov, ktorí stoja za jeho utrpením. Koniec sa mi páčil, ale to už bolo trochu sci-fi :) Každopádne palec hore, Uwe. Síce nejde o nejaké veľdielo, ale tento film má hlavu a pätu a vie človeka vtiahnuť do deja - fandil som aj Rosie, ale tá žiaľ nevydržala. Určite si niekedy pozriem aj niečo ďalšie z Uweho filmografie. ()

DJ Kritik

Tvrdá pravda o fungovaní kapitalizmu. Aj na kríze bohatí zbohatli a chudobní ešte viac schudobneli. Pekný príklad bola záchrana amerických bánk z rozpočtu a následne na to miliónové odmeny manažérom bánk. A tu bolo jedno z riešení. ()

johnsnow

Teda páni keď Boll netočí herné adaptácie vytvorí skvelý film. Samozrejme, že film nie je topka ale s Bollom ako réžom a formou príbehu je podaný skvelo a hoci sa žiadnej poriadnej akcie nedočkáme, v podstate len majster všetkých vystrieľa bez odporu. Ale nemôžem sa sťažovať film ma zaujal a to je hlavné. 4* ()

RedEagleSK

Filmeček Assault on Wall Street - ve volném překladu : Nasranej švorcák, je edukativním dílem, které nám názorně popisuje ,,how to,, týpka který rozhodně ví ,,know how,, a který ve filmu odpráskne tolik bankéřů, že doteď nechápu že Uwe Bolla po natočení tohoto filmu dosud ještě nikdo neoznačil za antisemitu. Bohužel s odstupem času sedmi let, je již všem včetně mne zřejmé že tímhle filmem se bohužel opět nikdo neinspiroval, páč i teď mi klepe na dvěře exekutor, a kravaťáčtí pičusové nadále vesele produkují bezdomovce po celé Americe i zbytku světa s kadencí Thaivanského chirurga produkujícího transky. Zbývá už jenom doufat že ve Wall Street vychcípají na kokotavirus. ()

a0001

Autentický životné, viac pravdivé ako by sa mohlo zdať. V budúcnosti určite pre mnohých inšpirácia. ()

g3rtrud

Čakal som niečo o dosť horšie. V tomto filme vlastne neviete či máte hlavnému hrdinovi fandiť, keďže si za svoj stav môže z časti sám a ešte sa k tomu správa ako idiot. Občas som sa začudoval nad divným strihom, ale inak tomu nemám čo vytknúť, je to taký ľahko nadpriemerný thriller/drama. ()

mArtinko5MB

Toto si môže podať ruku s Olympus has fallen. Z prvej hodiny filmu som mal pocit, ako by tam bola vsunutá nasilu, lebo viac sa už z námetu nedalo vyžmýkať. Totálna nuda, nezmyselné dialógy, ktoré nikam nevedú. Reklama na zdravotníctvo, chorobu, chudobu, obchodníkov. Všetko, len akčný triller nie ! Olympus bol aspoň o akcií, keď už bol nezmyselný. Ani Eric Roberts tomu nepomohol a ako tak pozerám na Uwe-ho tvorbu, nie je sa čomu čudovať. ()

Blazis34

První polovina filmu byla celkem dobře promyšlená a napodobovala určité smutné pasáže ze života. Po smrti manželky Rosie se film ale uchýlil k lehkému sci-fi. Protože Jimovi plány vycházely až moc jednoduše a bez zájmů ochranky, policie i okolí. Myslím, že dnes už to takhle lehce nejde. Dominica Purcella mám rád už od doby role v Prison Breaku a znovu bych vyzdvihl, jak po celou dobu filmu přesně vyjadřoval pocity, které musel mít. Je z něj cítit respekt a odhodlání. Jinak příběh ve filmu byl smutný, nic veselého, přesto film má svoji kvalita a já mu dávám 65% - tři hvězdy. ()

Vasyl

Alternativní konec Vlka z WS? Proč ne, za obírání hloupějších by kluci mohli dostat něco na oplátku. ()

paradoxman

Až na závěrečný proslov a vysunutou čelist to bylo super. Ale to by asi nebyl Uwe Boll :-) Z první poloviny mrazilo v zádech. Bezmocnost malého člověka zmítaného finančními živly a úpícího pod narústajícím tlakem současné společnosti, vystihl Uwe skvěle. Dominic ukázal, že mu to jde i jinde než za mřížemi a doufám, že se v podobných rolích bude objevovat častěji. Jen ta manželka byla z trochu jiného světa, ale to tak někdy bývá... ()