Útok na Wall Street

• Kanada Assault on Wall Street (více)

Jim je úplně průměrný Newyorčan, má dobře placenou práci a milující rodinu. Náhle však díky zmařené investici o vše přijde. Jim zuří a rozhodně se pomstít těm, kdo jej o jeho dosavadní život připravili. (Filmbox)

Snake.Charmer

Přes dvě třetiny je film obyčejnou levnou sociální agitkou, reflektující nedávné ekonomické události. A navzdory tomu, že má film v názvu na prvním místě slovo assault, se ho dočkáme až v úplném závěru a navíc není ani moc ve velkém stylu. Kdyby to Uwe pojal víc jako Rampage, tak by potěšil určitě víc diváků. Hudba mi taky celkem lezla na nervy, no a naivní twist na konci snad ani netřeba komentovat... Vyložená tortura to nebyla, na druhou stranu by se vůbec nic nestalo, kdybych tohle béčko vynechal. ()

mala_kea

Uwe Boll se konečně nemusí tolik stydět. Nastiňuje nám atmosféru a způsob jednání amerického Wall Street (v Čechách by to bylo samozřejmě podobné). Dominic je asshole a symapaťák v jednom, takže jsem vlastně spokojen s jeho osudem. Žádná přehnaná akce, všechno je čisté a svěží. Hezký průměr. ()

pilarius

Uwe, stále tomu nemůžu uvěřit, ale tohle se ti fakt povedlo! Sice by si to zasloužilo lepší střih, který se místy vážně nevydařil a akční pasáž by si zasloužila o kus delší stopáž, ale jako celek to je opravdu dobré dílko. ()

gp_one

Uf. Dobré. Hodně dobré. A já si tuto novou "pecku" od Bolla původně pouštěl coby zaručenou komedii na odreagování po náročném dni v práci. Úplně mě to posadilo do židle a ta jednoduchá, všudypřítomná, monotóní hudba na pozadí jen zvyšuje mrazivost tohoto dramatu o tom, jak většina z nás dopadne. Nejvíc mi vadila poněkud šílená kamera a strašně necitlivý střih. Ale dobré a pevně věřím, že zde máme první Bolleovku, která okusí na CSFD červenou :) ()

Kingjiri

Uwe Boll je zvláštní úkaz. Většinou plodí samý hovadiny odpovídající kvalitě německýho péčka, ale když už se pustil do vážnějšího tématu, dopadlo to docela dobře. Jimova reakce na řetězec událostí spuštěnej příchodem finanční krize (resp. ztrátu životních úspor) je sice dost přehnaná, ale do týhle inkriminovaný chvíle jeho příběh docela přesvědčivě líčí problémy, který určitě spoustu lidí v průběhu finanční krize potkaly. Zajímavý skoro-dráma z nechvalně známý dílny Uweho Bolla a příjemnej žánrovej průměr. ()

moviechecker

až sa mi nechce uveriť, že to točil Uwe :-D. jednoduchá oddychovka na jedno pozretie, ktorá ničím neurazí a a povedzme si všetci, občas by sme takúto spravodlivosť dopriali tým, ktorí si ju zaslúžia i v našich životoch ;-) ()

AxelWers

Dostal som, čo som čakal. Prvé dve tretiny prevládajú nervozita, strach, neistota, obavy (kto zažil roky 2008-2009 dobre vie aký je to pocit), v poslednej tretine sa už účtovalo a záver celkom fajn. Povinný film pre všetkých bankárov prv než začnú hrabať pre seba. 80% ()

Parm1

Bez debat Uweho nejlepší film. Sice bych mohl říct, že jsem mu vždycky věřil, ale popravdě, někdy jsem byl na vážkách, jestli se mu po strhujícím Rampage podaří natočit něco tak skvělého. A ono podařilo. Drama, při kterém mi bylo opravdu úzko, vystřídané (nebo taky vystřílené) zajímavým řešením celé situace. A vše korunované skvělým soundtrackem. ()

Acrobat odpad!

Neviem či to pozerajú wahábisti alebo salafisti, že ako uštedriť satanovi z USA druhú ranu po 9/11/2001. Na druhej strane sa k tomu môže dostať Američan – prisťahovalec, východný Európan, ktorý v podstate na základe súčasných amerických či európskych podmienok, môže použiť Uweho know-how ako problém sofistikovane vyriešiť, pretože u jednej firmy to nemôže skončiť. Domino reakcia. Kedysi koloval kameňák, že „zrušili daňový úrad“ – predstavy boli akékoľvek (výbuch, zákonne,...). Ktovie ako by zareagovali ľudia vo svete všeobecne, keby sa vyhlásilo, že trhov niet. Pápež Francesco už uviedol na správnu mieru, že tieto trhy spravili s človeka obyčajnú chodiacu bezduchú spotrebu – bez hodnoty. Nevidím do toho, ale tento spôsob ich likvidácie určite nebude chcieť. Uwe je nevyspytateľný, preto akýsi Purcell s neľudsky hrubým krkom ide plnejšie vyzbrojenejší ako John Q vykonať konečné riešenie aspoň na Wall Street. Vie niekto, či sa chystá aj na Douglasa? Dokonalá ukážka toho ako posledná veta môže zabiť celý film v prvej tretine dobre vystavaný (i keď s mizernou formou) (videné 21.07.2013, BDrip) ()

M1911

Státní regulace? K ničemu. Omezení osobních odměn. Nene. M4A1? Bingo! Uwe Boll přichází se vskutku genálním řešením, jak těm vrahům z Wall Streetu přistríhnout křídla. Až se docela divím, že v zemi, kde v průměru 89 lidí ze sta vlastní zbraň, to ještě nikdo nezkusil. Pořád jen ty školy... Každopádně můj druhý film od všemi oblíbeného režiséra je stejně jako Rampage kvalitní (!) podívanou (holt se na ty kokotiny už podle názvu nedívám a dívat nebudu) a střílení kravaťáků jsem si užil, jediné co bych snad mohl vytknout je opět závěrečná "finta", zkrátka se to k syrovosti snímku nehodí. ()

bearmeedek

Už ten název i plakát, obojí je přímo děsivé. Na začátku jsem chvilku ještě váhal, jestli pokračovat. Tentokrát to vyšlo. Film je ukrutně depresivní, tím tématem a hlavně jeho zpracováním. Má dvě části. V té první se prolínají deprese z nemoci ženy, kterou není za co léčit a navazující kaskáda totálního osobního bankrotu této rodiny. Ovšem je to podáno velice reálně a uvěřitelně. V druhé části už přichází "thriller", který není "logickým vyústěním" daných událostí, ale jednou z možných cest. Ani bych to nenazýval spravedlivou odplatou, ale prostě činem člověka, který touto formou chtěl ukončit svůj pád na dno. A protože tato část filmu je v duchu akce, je filmově dobře chladná a plánovitá. Docela mě to překvapilo. ()

Nix

Ani jsem nečekal bůhví co od Bolla, který neumí herní adaptace. Ale Purcell byl lákadlo a tady mne zase prěkvapil. Ale musím říct, že mne film udržel pod napětím a čekal jsem kam až je Boll ochotný zajít. Noční můra o tom, kdy postupně přijdete úplně o vše je s reálným feelingem až teda na ten konec, takže to klobouk dolů. Ale ten revenge už byl prostě přehnaný, ale jako ve výsledku to je určitě lepší levný béčko. I když neznám celou tvorbu Bolla, určitě to patří mezi to lepší co natočil. ()

Houbař

Jde vidět, že když se někdo něčemu věnuje dostatečně dlouho, dosáhne v tom oboru alespoň nějakých výsledků. Uwemu se neustále nabírání zkušeností na režisérském křesle vyplatilo a můžu zodpovědně říct, že tento film se mu povedl. Jak řemeslná stránka (kamera, střih), tak i stavění charakterů a vyprávění příběhu má svou úroveň. Samozřejmě, nějaké chyby se najdou (občas prkenní herci, logické díry) a nebýt trochu přepísknutého konce, tak se dá říct, že je to pěkné civilní realistické drama. ()

3mates33

Takto vyzerá hrdina ktorý sa postavil systému, kde bohatší sú bohatší a chudobní chudobnejší. Bohužiaľ, dnes všetci len nadávajú na diskusných fórach na kapitalizmus a podobne, no nič nerobia preto aby sa ich riť mala lepšie.... čiže kto sa chce postaviť systému, tak nech to spraví štýlovo, a nie písaním blbostí na internete... ()

mimozakon

Celkom ho chápem, pana Jima.. ale pri takej akcii urobil až priveľa základných chýb... minimálne otlačky prstov by ho dostali. ()

satanjel

Akoby som videl 2 filmy naraz a oba stáli za to. Najprv číre prehlbujúce sa zúfalstvo natoľko depresívne, že sa vo mne začali negatívne emócie až zhmotňovať. Náš hlavný hrdina – poldík úspešne dosiahol úplné dno a následne prišiel na riešenie ekonomickej krízy jednoduchou ale elegantnou metódou, ktorá sa na Ekonomickej univerzite pravdepodobne neprednáša, zvanou M4A1 Carbine. Inými slovami – zastrel si svojho obľúbeného burzového makléra. A keďže väčšina ľudí nie je schopná previesť do praxe túto metódu, musí to urobiť aj za ostatných. Film je síce len slabým zadosťučinením voči kriminálnikom z Wall street, ale aj tak poteší. Len ma prekvapuje, že v skutočnosti sa takýto človek nenašiel. ()