Útok na Wall Street

• Kanada Assault on Wall Street (více)

Jim je úplně průměrný Newyorčan, má dobře placenou práci a milující rodinu. Náhle však díky zmařené investici o vše přijde. Jim zuří a rozhodně se pomstít těm, kdo jej o jeho dosavadní život připravili. (Filmbox)

Morholt

Nechápu. Boll snad ty sračky točí schválně, protože pak nerozumim tomu, že dokáže natočit a napsat něco, jako je Assault. Ne že by se jednalo o nějaký kinematografický skvost, ale mělo to příběh, který bezprostředně reaguje na aktuální téma ekonomické krize a Boll se tentokráte vyhnul zástupu hereckých hvězd a ze známějších tváří najmul akorát Purcella a Furlonga, přičemž první jmenovaný, ačkoliv není mým šálkem kávy, byl trefou do černého. Zkrátka se jedná o solidní příběh o tom, kam až může finanční krize a bezohlednost velkých korporací zahnat člověka. Jen mi něco říká, že další Uweho dílo bude neskutečnej megashit. 75% ()

Terva

CITÁT - Zkuste být právník na volné noze.......... Uwe si jako vždy střhnul produkci, napsal scénář, přizval si několik svých skalních jako třeba Jessicu (hudba) nebo Mathiase (kamera) a spolu se pak vydali mezi vlky na Wall Streetu. CITÁT - Základem je záchrana společnosti, ne klientů............... Z filmu je od počátuk cítit ta beznaděj, flustrace a bezmoc. Boll tu opět probírá lidskou touhu po penězích a hlavně to, co sváma udělá skutečnost, že peníze nemáte. A že svůj příběh situoval na Wall Street je jen logických východiskem. Hlavní hrdina Jim přijde o všechno, tím myslím úplně všechno - peníze, manželku a barák a ještě mu zůstane velký dluh. Naděje umírá poslední, ale Jim už ztratil i tu naději. Dalo se tedy jen očekávat, kam to celé povede. Scéna okolo 50 minuty je smutná a vše to odstartuje. CITÁT - Bohatí budou bohatší a hudí budou chudší........... Ve filnální části už je to jen masakr. CITÁT - Budu tady a budu zabíjet dál........ ()

JohnCZ

Co si budem, Boll je patlal, ale občas dokáže natočit koukatelnej film. A tímhle kouskem popravdě vyráží dech. Levně (nikoli však lacině!) natočený, ale hodně nepříjemný a vpravdě i smutně mrazivý film, který v první polovině popisuje opravdovou noční můru každého člověka a v polovině druhé rozjíždí pořádné inferno, které narušuje jen krajně nerealistický závěr. A Purcell svým výkonem překvapil hodně. ()

DEXTER099

Tak tohle je pro mě jedno z největších překvapení za poslední dobu.Předesílám,že nesnáším kapitalismus jako takový a pokud k tomu dáte příběh Jima,kterého postihla jedna z příčin světové finanční krize okolo roku 2008 a hlavně její vypuknutí v Americe,kde se rozdávali peníze jak na běžícím páse jen ,aby na těch lidech zbohatli nenasytní bankéři k když věděli,že ty lidi na to nikdy nebudou mít.Do jedné takové pasti se dostal i Jimy ,který důvěřoval svému makléři,který mu jaksi investoval peníze tak kde to celé krachlo a on se pak pomalu dostává do spirály,která není příjemná.Navíc se stará o nemocnou ženu a její péče taky bohužel stojí hodně.Když se Jimovi zabije žena,přijde o vše a už neví co s tím tak se rozhodne to jednou pro vždy těmhle zrmdanejm kravaťákům vytmavit a dát najevo,že lidi nejsou jen šachový figurky se kterýma si oni budou hrát a cejtit se v pozici nad lidí.Nemam k tomuhle filmu výhrady a udělal bych nejradši to samý.Za mě celkově 95 %a pět hvězd. ()

ledzepfan

Naprosto v klidu. Uwe konečně natočil opravdu vizionářský film :D . Příběh je přímočarý jak supermanův laserový pohled, ale v tomhle případě to není rušivé-spíše naopak. Týpek jede po skluzavce do sraček a je jasné jako facka, kdo že tu skluzavku vybudoval. Takže se náš hrdina nasere a jde vyjádřit svůj velmi osobitý a ostrý nesouhlas osobně přímo architektům skluzavek a cestou na vrchol stihne řádně zprcat i pár dělňasů(však už v Clerks nám bylo vysvětleno, že ani dělníci na hvězdě smrti nebyli nevinné oběti-žejo)...Už si taky leštím kalacha kokoti-a čekám na prvního zmrda co mi zaťuká na dveře s nějákou "úžasnou nabídkou"...... Herecky je to frajeřinka, jen na toho Furlonga je utrpení koukat-hraje dobře ale kdy kurva tak nechutně nakynul? :D .....Nakonec si člověk říká, jak je ten kapitalismus fajn(nebo arogantní?), když v rámci budování a upevňování sebe sama je ochoten vyplodit i takhle protikapitalistické návodnosti...Jak říkám-těším se až lidem začne hromadně takhle vesele jebat. ()

MartinezZ odpad!

Ahááá, takže kvůli pár sviním vystřílet celou budovu lidí, jo tááák. Film tragický, herci prkenní, třešničkou jest Uweho jméno. Odpad! ()

Tony.cs

Kolísavá, ale Uweho ob pár filmů se zvyšující kvalita, je zarážející. Tohle syrové, sociální drama o dnešní finanční manipulaci a moci systému je dost pohlcující. Drtivě nekonvenční konec kupodivu potěší. Fakt se mi ten film líbil. ()

kaylin

Tak na to, že je tohle Uwe Boll a že hlavní roli hraje Dominic Prucell, je to až překvapivě dobrý film. Film, který má myšlenku, je správně drsný a není zas až tak moc ukecaný a patetický. Chlap, který se rozhodne pomstít systému. V dnešní době možná až příliš aktuální, ale lidé jsou jistě uvědomělí a nebudou se inspirovat. Někteří šmejdi by si trest zasloužili. Aspoň nějaký. ()

m@rz

Když jsem to sledoval, tak jsem si říkal, že režisér se snad musel učit u Uwe Bolla, až po shlédnutí jsem zjistil, že je to opravdu od Uweho. Už druhý film v řadě, který od něj vidím (po Rampage), na který se dalo dívat až do konce. Dokonce měl i emoce (bohužel situace ve filmu může potkat opravdu kohokoliv). ()

Moena

Nemůžu uvěřit vlastním očím! Tohle, že natočil Boll? Nenapadá mě logické vysvětlení jak je to možné. Ale měl bych 2 teorie. 1) Bolla unesli marťani a přeprogramovali mu mozek. 2) Boll se nějakým nedopatřením podíval na některý z Magnuskových snímků a hnulo se v něm svědomí (a možná taky snídaně). Jinak si nedokážu vysvětlit, že si sám napsal a zrežíroval tohle super drama o ekonomické krizi a skutečných zlodějích v sakách za statisíce. I ta závěrečná smršť je velice dobrá. Žádný filozofický kecy, ospravedlňování nebo snaha vysvětlit nějaký vyšší dobro a ukolébat svědomí. Prostě čistá chladnokrevná surovost. A několik velice potěšujících detailů. Např. závěr v kanceláři a jedna miniaturní drobnost, kterou běžně scénáristi opomíjejí, ale abych tu nevyžvanil spoiler, řeknu jen: "It's down the road, not across the street!" ()

M.i.k.e

Boll se celkem s přehledem přiblížil ke svému zatim nejlepšímu kousku,kterým je pro mě Rampage.Je celkem fuk,že celý Útok na Wall Street je poněkud prkenný a minimálně půlku filmu,než se začne něco dít je to docela nuda (i když ta pomalu hmatatelná bezmoc hlavního hrdiny je hodně nepříjemná).Ve chvíli když se totiž začne něco dít to stojí za to a ani by mě nepřekvapilo,kdyby se v Americe takto někdo snažil vyřešit svůj problém.Boll tentokrát na své režijní horské dráze vyjel poměrně vysoko (a to i přesto,že talent na výběr nevhodné hudby do filmu mu zůstal)...80% ()

Martin741

Suverenne jeden z najlepsich filmov Uwe Bolla, ktoreho normalne povazujem za patlala. Purcell /Elitni Zabijaci/ako priemerny clovek v Nju Jorku tvrdo pracuje, ma priatelku - veci sa zacnu komplikovat ked akysi Lochlyn Munro investuje spatne jeho prachy ..... a dotycny Purcell sa rozhodne ze vrati spat uder tym, co mu ublizili. No, ako namet na film sa to celkom da, hlavne ze Boll nejde prilis vysoko /za to aj nemusim napriklad toho svetoznameho scientologa, lebo jeho Misn Imposibl sla vzdy sakra vysoko/. Tu sa Boll drzi pri zemi, a to je dobre. Rezisersky typicky plana Bollovina, ale ukecal aspon znameho Edwarda Furlonga /Terminator 2, American History X/, dalej malo to dej, kulisy a slusne dialogy. Jak tak pozeram, po tomto filme Boll zase spadol do svojej reziserskej biedy, ze ma to neprekvapuje. 70 % ()

bourec

Asi třetí filmek Bolla,kterej stojí za něco.Tenhle je navíc asi nejlepší.První půlka drama,všechno se krásně sere,a pak masakr,kterej sem těm zmrdům přál.Ale!Dobrý zabíjení Uwe posral tim zbytečnym vymlácením pěšáků v tý místnosti,který rozhodně za nic nemohli.Upoutat pozornost policie na to patro,a získání času mohl určitě jinak.Tady jedna hvězda dolů.Jinak to je takovej začátek,a končí to Elysiem.Jen mě hrozně baví,jak nekterý velký kapitalisti tady tyhle a podobný filmy kritizujou,a nazývaj je socialistickejma agitkama.JO když má někdo hospu,a vaří dobrý žrádlo,točí skvělý pivo a má narváno českou obyčejnou klientelou,a má se on sám dobře,tomu říkám byznys.Ale prase co bere půl milionu měsíčně,a manipuluje všema a všim,to neni borec,ale zmrd..Kulka je jediný konečný řešení.60%. ()

okkac

Tak nakonec příjemné překvapení. Potom, co se Boll po náhle zlepšil s filmy jako Tunnel Rats, Rampage, Max Schmeling a Darfur, tak opět skluzl do sraček v případě Final Storm, třetí BloodRayne a hrůzou Blubberella a taky špatným In The Name Of The King 2, že to vypadalo jen na náhodně pomatení smyslů a ejhle. Assault On Wall Street je, co se týče režijní stránky asi nejlepší film vůbec. Kamera už není tak divoká jako v případě asi nejvíce podobného Rampage, střih je taky přehledný a vůbec celkově se to dá označit za uspokojivý film. Zatímco v Rampage je magor, který se rozhodne jen tak vystřílet svoje maloměsto, tady je hlavní hrdina vystaven jednomu kopanci za druhým, s příčinou ve finanční krizi a o tom, jak jsou bankéři nenažraní. Takže ke konci už to nevzdrží a vydá se všechny postřílet. Purcell je sice dřevo, ale tady to odehrál tak, aniž by to vadilo. Škoda jen, že akce je až na konci a všechno předtím je jen to, co k ní vede. Takže po Darfuru, který měl větší emocionální dopad jeho nejlepší film. Snad opět najede na lepší období (i kdzž výhled na In The Name Of The King 3 opět s Purcellem mne naplňuje hrůzou. Boll by se měl vykašlat na adaptace her a fantasy, protože na ně nemá peníze, a točit právě v současnosti něco podobného, jelikož něco tak politicky nekorektního má koule točit pouze on. A v tom je mi alespoň trochu sympatický.) 6/10 ()

chelseaman22

Aneb poučení pro ty, kteří chtějí být živi virtuálním obchodem s deriváty! Her Direktor Uwe má na svém kontě samé trháky - není se tedy čemu divit, že přiskotačili kanadští producenti s prosíkem, jestli na plátno hodí story o těch, co se milovali a milovali. Chudák Jim dělá řidiče u nějaké security agency, obědy navštěvuje jen díky stravenkám od zaměstnavatele (45% z cen stravenky sám přispívá) a po večerech místo zásunu či chlemtání gambáče chodí s pěknou ženou k lékaři na bezvadné kortikoidy. Zdá se vám to na piču? Nenene, brookeři při krizi s hypotéčními úvěry získají majlant, věřitelé ve fondech přijdou na mizinu a DOKONCE i jednomu poradci se vede hůře (prý manželku letos nemohl vzít na Barbados!). Inu Jim je nasrán, protože dům jde do aukce a žena si zaplavala ve vlastním moku. Ještě, že Jim má výslužku s vojny - pěknou kulovnici pamatující arcivévodu a trádá - hurá na stocks kings obývající doupata na Wall Street! 85% ()

Johnny.ARN

Toto je viac rodinná dráma ako thriller. Uwe, čo sa to s tebou stalo? Chápem, čo chcel povedať, ale ty kokot, čakať na strieľačku celý film a ukončiť to mizerným monológom o kritike kapitalizmu, to som si mohol pustiť niečo iné. 1 z 5 ()

Autogram

Každý investičný bankár si zaslúži svoju guľku. Prvé dve tretiny depresívna príprava diváka, aby v poslednej tretine bolo isté, komu bude držať prsty a nebude mu ľúto žiadneho zabitého neviniatka. Záverečný odkaz filmu je triviálny ale silný a tvorcovia dúfajú, že si ho povšimnú aj tí, ktorých by sa mal týkať. Ja tipujem, že dúfajú zbytočne. -- Učíme deti, že čestnosť a tvrdá práca sú kľúče k úspechu? Moje deti nepôjdu do vojny, pôjdu na Yale, pôjdu na Harvard. A budú to sprosté biele decká od smetiakov a čierne decká z geta, ktoré pôjdu bojovať v amerických nezmyselných vojnách a budú chrániť americkú bezpečnosť a obchody a to budú moje obchody. Ja budem bohatší a bohatší a moje bonusy budú vyššie a vyššie. A je to stále dokola to isté. Sú to bankári, majitelia a poradcovia, ktorí budú bohatší! Vždy tí malí človiečikovia budú investovať a na konci vždy prehrajú. Ľudia ako vy! ()