Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

kirmakX6on

je to celkem akční a napínavé, různorodé ...jinak ale hodně ploché, nedospělé, někdy až směšné (např. ti s talentem neohrožených čtvrtku filmu jen běhají a tleskají ...hloupěji a nuceněji tu schopnost vyjádřit už nemohli). Ale pořád je to sci-fi se zajímavým světem a má alespoň tři pokračování ! To znamená, že děj se (doufejme) bude postupně komplikovat a rozvíjet (doufejme). Nejžalostnější je asi ta divergence ...Tris by měla být superhrdinka (od každého talentu něco), ale ve skutečnosti je vykreslena jako normální člověk. To spíš ti s talentem jsou vykresleni jako jednostranně zaměření či spíš ...postižení. Ale to je jedno! ...pro odreagování stačí! ...jednoduchost a náctiletost mně zde prostě příliš nevadila. 45% ()

Hedy

Trvalo mi dlouhá léta dokoukat tuto sračku apokalyptických rozměrů. Kdyby mi někdo odvyprávěl děj tak bych se ho zeptal jestli mi popsal Bludišťáky nebo Somálské hry protože mezi těmi sračkami je rozdíl jen mezi tím jak jsou různé postavy otravné. Jako ve všech postapo hovadinách pro náctileté je i zde svět segregován do skupin. Nevím jestli jsem rád nebo jestli jsem smutný, že tento žánr teen armagedonských sraček končí. Mám problém s nepohyblivou žlučí a nefunguje mi moc dobře dávivý reflex a tyto filmy jsou jediné co mi je dokáže rozpohybovat jako zemětřesení mimo Richterovu stupnici. Kdybych si měl vybrat jestli budu žít mezi mormony, intoši, hipíky, soudci nebo buznami hrající si na policajty a vojáčky tak bych raději frčel tramvají na konec města se stát bezdomovcem. Nejvíce času musíme strávit mezi neohroženými kteří nevypadají jako brutální elita a ochránci města ale jako parta buzniček z uměleckého lycea střední školy. Celkový testosteron této skupiny krotupřísných nagelovaných borečků je nižší než v prvním ročníku základní školy. Samozřejmě, že hlavní nejméně sympatická dívčina je čímsi speciální a započne masivní puč proti celé vládě. Zajímalo by mě jestli by se dal vytvořit originální příběh se středoškoláky v nukleární pustině. Tomuhle ale fakt nejde dát nic jiného než jedna hvězdička asi protože s přibývajícím věkem měknu. ()

Tominni

Samotné rozdělení na frakce je celkem OK, divergentní Tris taky. Takový spíše odpočinkový sci-fi, který by si zasloužil lepší konec. Především výcvik v nové frakci je celkem dobrý. Na Hunger Games to nestačí, ale i tak to na průměrné hodnocení dá. ()

Valeria_D

Oproti knížkám, kde je Beatrice více závislá na rodině, vychovaná ve frakci Odevzdaných a je spíše ustrašenou a ufňukanou holčičkou, která vzpomíná na svůj život před Neohroženými, tak film je pro mě rozhodně lepší verzí. Formování Tris v průběhu filmu, kde se stává silnější, vyvstává napovrch její odvaha, bojovnost a začíná cítit city jako je láska ke Čtyřce, je prostě fajn postapokalyptické zformování do filmu. ()

Luciee113

K filmu Divergence se často vracím. Už jsem jej viděla několikrát a vím, že si ho časem pustím znovu. Ostatní díly už mě neberou, ale jednička... Prostě 5 z 5. Nemůžu hodnotit jinak. ()

Alex126

Nerad srovnávám knihu s filmem, ale v tomto případě je to prostě nevyhnutelné. Trailer mne uchvátil natolik, že jsem se rozhodl přečíst si celou trilogii. Shodou okolností jsem dočetl první knihu a rozhodl se podívat na snímek. Chyba. Nejenže mi celý snímek skazil představu o postavách, ale znechutil mi celý příběh, ke kterému jsem se vrátil o týden později s knihou v ruce. Hlavní chybou tohoto snímku je snaha nacpat do něj úplně všechno. Přestože film má 139 minut, musel Neil Burger vynechat opravdu velkou část detailů, které jsou však pro příběh natolik esenciální, že nejenže vynechal postavy, které jsou protagonisty v dalších dílech, tak vynechal i detaily, které dělají tento příběh unikátním a překrásným. Kniha opravdu stojí za přečtení, avšak tento film se blíží odpadu. Špatně zvolení herci, hrozné prostředí, denní doba ve většině scén je nepochopitelně zvolena a kazí celý film. Udělat z toho seriál by možná nebyla nejhorší volba. 20% za předlohu. ()

Celup

Jak čtu komentáře, tak tady někdo seriózně nepochopil, o co v tom filmu vůbec jde (viz. Marigold). Musím některé vyvést z omylu - není to celé simulace, přečtěte si knížku a pak můžete kritizovat! Divergence je po dlouhé době film, který se věrně drží knižní předlohy a i tak to celé dává smysl. Ač jsem se dlouho nemohla smířit s představitelkou Tris, tak musím říct, že Shailene ji zvládla skvěle. Co se týče Čtyřky, jsem trochu na vážkách, ale neurazil. Jinak musím pochválit skvělou hudbu, která film dokreslovala. ()

Vojtas12

Po nějaké době konečně film, který nezapomněl, podle které knihy ho vlastně točili. Možná bych měl jako nečtenář jiný názor, ale jako čtenář jsem spokojen. Kvalitativně bych to zařadil mezi horší první a lepší druhé Hunger Games. K naklonění směrem ke čtvrté hvězdě nemálo pomohla hudba, na které je místy velmi znát (v dobrém slova smyslu), že nad ní dělal supervizora Hans Zimmer. Edit: po rozebrání tohoto filmu projekty Honest Trailers a Movie Sins přece jen musím snížit na třetí hvězdu. Těch logických nesmyslů tam je přece jen moc. ()

Honzulik

Divergence - Chicago obklopuje močál a ostnatý drát. Společtnost je rozdělena do pěti frakcí a to na Mírumilovné, Sečtělé, Odevzdané, Neohrožené a Upřímné. Beatrice Prior se narodila v Odevzdanosti a teď, stejně jako i všichni ostatní šestnáctiletí, si musí zvolit frakci, ve které stráví zbytek svého života…Film není špatný, ale taky nijak neoslní! ()

Marci1993

Velmi dobrý a zajímavý nápad i provedení ale bylo to tak zdlouhavý, že v polovině filmu jsem zapomněla i svý vlastní jméno... 3*** ŠKODA! ()

nikus120

Okeeejjjjj. Takže som naštvaná na tvorcov, že zmenili veľa scén a veľa aj vynechali. Mne osobne film dával súvislosť pretože som čítala všetky tri knihy ale divák čo ich nečítal sa stratí v niektorých momentoch. Ďalej mená, až na konci som sa dozvedela kto sa ako volá a veľa ich ani nebolo pomenovaných. Obsadenie je ale výborné aj scenár. Pripomína mi to Huger Games, určite tím, že niektoré časti neboli dotiahnuté atd. Som zvedavá na celú sériu. A určite odporúčam prečítať si knihy. Zatiaľ dávam priemer. ()

mata77

Myšlienka nútenej segregácie populácie mesta, kedy musí každý človek niekam patriť a vyčnievať sa ani tu nevypláca, je dostatočne silný námet a dokázal pritiahnuť moju pozornosť. Hlavná hrdinka je sympatická mladá dáma, pôsobila na mňa naozaj nežne a nevinne, v ten správny čas ukázala presne tie vlastnosti a schopnosti, ktoré ju robia výnimočnou. Film je dosť dlhý a dej postupom času ľahko predvídateľný, ale na moje počudovanie mi to nevadilo. Privítala by som prepracovanejšie akčné scény, pretože prestrelky boli často účelové. Ocenila by som aj detailnejšie zdôvodnenie konania postáv, aka doladiť scenár. Až tak veľa romantiky tam nebolo, vlastne bola väčšinou len naznačená. Tvorcovia si dali záležať, aby vážnosť situácie nebola ponížená sentimentom a to na mňa tiež urobilo pozitívny dojem. Potešil ma slušný soundtrack, plný mladej hudby. EDIT: Prečítala som celú trilógiu. Uznávam, je to oveľa zaujímavejší príbeh, ako sa to filmárom podarilo dať dohromady. Dej filmu sa síce točí okolo knihy, nadobudla som ale pocit, že neistota z pokračovania natáčania ďalších dielov, mala na scenár príliš veľký vplyv. Vzťahy medzi vedľajšími postavami, nosné a rozhodujúce scény pre hlavnú hrdinku, myšlienky a emócie a tiež princípy frakcií, boli len naznačené, vynechané, alebo vystrihnuté. ()

Karlos8

Velmi pěkný začátek. První hodina je opravdu excelentní, což vystihuje nejvíce napětí, které každého vtáhne do děje. Jak plyne čas a s ním i film, postupem času se zdá se být příběh jasnější a jasnější. Chybí větší vyvrcholení. Nicméně hodně dobrý nápad a provedení. ()

mArtinko5MB

Taký zlepenec niekoľkých filmov, ktoré mi okrem jedného neprídu na um (Hunger Games). Zo začiatku to celkom upútalo, odvtedy to už išlo iba dolu vodou :) Strašne mi vadili tie bojové scény, už mohli aspoň roztriasť objektív, keď to nešlo plynulejšie. Druhá vec sú niektoré pasáže, ktoré boli buď predvídateľné alebo jednoducho nezmyselné. Spolu s nevýraznou hudbou môžme byť radi, že sme radi, však? :) Hodnotenie: 60% ()

Jadro

Krásny, nevtieravý priebeh, nápaditý dej, veľmi slušné prostredie... Ak je človek aspoň trošku fanda sci-fi, nemôže ľutovať :-) ()

Cannonball

Predvídateľnosť každej jednej nasledujúcej scény robí tieto tinédžerské filmy nudne-nepozeratelným. Prečo si vlastne vybrala práve tú frakciu? Jaj už viem oni nemuseli platit za MHD, och jaj ... ()

IZFNP

Neviem, či by som dala 3 hviezdy, keby som nečítala predlohu. Na druhú stranu, možno budem k filmu kritická práve preto, že knižná predloha patrí k mojím obľúbeným dielam. Samotný film bol ťažkopádny, bez zvratov, bez gradácie. Väčšina hlavných postáv hrá dobre, no ich úlohy nie sú tak jasné ako v knihe, sú skôr akoby do počtu. Kamera pomerne fajn, no príliš jemné pojatie a sladký soundtrack filmu skôr uškodili. Myšlienky z knihy sa nepodarilo úplne preniesť do filmu, pojatie spoločnosti vo filme pôsobí zvláštne, nelogickosti, ktoré v knihe zakryl dobrý dej, tu vyplávali na povrch. Hlavná hrdinka je každopádne sympatická, má krásne oči a jej prerod je uveriteľný. Je zvláštne, že tam bolo toľko dobrých nápadov a scén, ale tempo pri tom ostalo tak mdlé. Každopádne ak by bol film o 30 minút kratší, jednalo by sa o príjemné filmové spracovanie obľúbenej knihy. 60% ()

dagul

To jako fakt myslíte vážně???Tenhle film je pitomost od začátku do konce.Frakce a celá ta společnost je fakt blbost.Absolutně tam spousta věcí nedává smysl.Nedomyšlený,blbý film pro hooooodně nenáročné 14 leté. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)