Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

Sabrewulf

Celý problém téhle teen srajdy z nové vlny dětských sci-fi srajd spočívá právě v její základní myšlence (stejně jako třeba Equilibrium). Ten na hlavu postavený a z prstu vycucaný systém - nejen, že by vůbec nemohl fungovat, ale ani samotní tvůrci si s tím vůbec neví rady. Bylo legrační sledovat jejich absolutní bezradnost, kdy se např. hlavní hrdinka zeptá, proč by divergenta chtěli zabít a dostane se jí (i divákovi) bezobsažné odpovědi ala "něco plácnu, ale nic nevysvětlím". Proto je snaha všeho ve filmu zcela zbytečná a každé gesto, které hrdinové udělají, každá situace, věta vypuštěná z pusy, prostě všechno je jen mlácení prázdné slámy beze smyslu, hrající si však na to, že to nějaký smysl má. //// P.S: Nejhorší zvuky z palných zbraní, jaké jsem kdy ve sci-fi filmu slyšel. ()

SeanLSD

Rozmýšľam, čoho metaforou má byť oná divergencia. Komplexného človečenstva alebo len tínedžerskej nevyhranenosti/odporu voči škatuľkovaniu fungujúceho sveta dospelých... možno iba ja v tom vidím skutočného, celistvého človeka v dobe, kedy sú z mnohých iba špecializované, duševne ochudobnené stroje. ___ Dystopický svet a organizácia novej spoločnosti sú vymyslené veľmi pekne, ale bohužiaľ bez veľkej logiky – hlavne spoločenská úloha kasty Neohrozených a Úprimných je mi záhadou... – pretože PRED KÝM prví ostatných chránia, že je ich taká potreba a KOHO tí druhí súdia, keď spoločnosť funguje tak znamenite..? ___Každopádne mne sa to páčilo... – a že si ma tento „young adult“ žáner ešte dokáže tak relatívne ľahko získať znamená jedine to, že ešte stále patrím tam, kam sa patriť cítim... (alebo som divergentný!) ()

Lopezka1982

Super, film se mi líbil od začátku do konce. Děj, herci, nápad, zpracování. Je fakt, že chvílemi to bylo trochu předvídatelné, ale tak je těžké vymýšlet stále něco nového. Jinak mi tam tedy ta Kate nesedla v té roli, viděla bych tam raději jinou záporačku. Těším se na další díly... akorát možná ty frakce mohly být nějak lépe rozpracované... ()

chelseaman22

Ne, ne a zase ne - svět nechce vidět roztomilejší verzi Katniss Everdeen! Dvě hodiny je divák nucen sledovat první lásky, první souboje v bikinách, první pánské odmítnutí či první střelecký úspěch mlaďoučké samkyně, jež se dle dostupných kritérií nehodí do zavedeného systému kastovnicví, a proto musí být eliminovaná. NAŠTĚSTÍ si ta naše krasava najde svého Hurikána, jehož dokáže svým nevinným úsměvem vysvobodit z chemického poblouznění a následně s jeho pomocí porazí vládnoucí garnituru rozdílem třídy. Ženy v kinosále vzdychaly blahem, muži žehrali na stále nepřicházející konec a jednatel POMO se ze škodolibosti raději nedostavil. Tenhle film je mrtě pro píčusi! 20% Celosvětový výdělek k 2. 5. 2014: $233,494,954, což je 2,75 násobek budgetu a mimo jiné 450. nejvýdělečnější snímek historie ()

Saraph

V podstatě nejhlavnější věc, kterou si z projekce pamatuju, je, že mi v Lucerně pěkně dřevěnatěla prdel. Těšil jsem se na mistrovské dílo Burgera po excelentním Limitless, ovšem docela jsem byl zklamán. Ok, takže očividně jsem viděl Hunger Games 3, kde Katniss se poštěstilo a místo praobyčejné konvergence nám začala divergovat k pěti. To zní docela jako nesmysl, že? Love story bylo samozřejmě naprosto umělé (,,It's okay, I love you, it's okay, I love you...") a některé hlášky opravdu křečovité (,,You're right, I'm not dauntless, I AM DIVERGENT!"). ()

Ogen

Do teď marně přemýšlím o tom, o ČEM TO VLASTNĚ CELÉ BYLO? Žádný vtip, emoce, a ani efekty žádné. To na co se těšíte nejvíc (například smrt nějakých postav) se nestane a ve finále se spolu ani neodkáží vyspat ty dvě hrdličky. Do kina jsem šel se třídou jako školní akce, uvědomil jsem si, že to byl film pro 12 leté a méně děti, jelikož skoro žádná krev se nevyskytovala ve filmu a v kině nebyl nikdo starší kromě učitelů tím chci říct, že film pro normálně přemýšlející lidi to není. Nečekejte žádný supr zážitek. Herecké charaktery mizerné a akce nudná. KatyBitch: Bylo to jako Počátek jenom o hodně horší. ()

Lamprea

Achjo.. Špatný, plytký, smysl nedávající, jedno klišé tu střídá druhý, no prostě bída. Pro člověka, kterej u filmů alespoň trochu přemýšlý, nemá ani cenu na to koukat, páč pak budete akorát nasraní ( stejně jako já teď ) jelikož ten film nedává absolutně žádnej smysl. A ohlasy ( nebylo jich zas tak málo ), že ten film obsahuje jakousi hlubokou myšlenku, neberte ani trochu vážně, tomu se dá jenom smát. Celý to korunuje poslední dvacetiminutovka, u který sem se chtěl zastřelit. Herci tomu taky moc nepomůžou, vlastně vůbec. jedinej kdo mi přišel, že alesoň trochu vyčnívá ( pozitivně ) byl Jai Courtney, ale zbytek, včetně hlavní představitelky mě moc nebavil. Též nevýraznej soundtrack. PS. Předlohu jsem nečetl, ale co jsem tak slyšel, tak možná právě knižní předloha bude tim největšim problémem tohohle filmu. * ()

Triple H

Poor man's Hunger Games. Suzanne Collins na hulváta vykradla Battle Royale, no a Veronica Roth sa rovnako elegantne "inšpirovala" jej dielom. Knihy som nečítal a po tomto sranci o to ani nemám záujem. Samotný koncept rozdelenia spoločnosti nie je úplne zlý, ale nie v takto zjednodušenej a nedotiahnutej forme. Dej je na tom bohužiaľ ešte horšie, pretože všetci sa z nejakého dôvodu správajú buď ako úplní idioti, alebo menia svoje charaktery o 180 stupňov zo scény na scénu. Keď Tris prišla pri prvej skúške s nápadom vyliezť niekam vysoko, aby videli na nepriateľa a jej ostrieľaný inštruktor bol zaskočený touto neuveriteľnou taktikou, len som si pleskol po čele. Zápletka s vyhladením jednej z frakcií je čistá idiocia a slúži len tomu, aby mohli hrdinovia akože proti niekomu bojovať, zaľúbiť sa do seba a aby sme si mohli vypočuť umelca Junkie XL ako sa snaží napodobňovať Zimmera. Ďalej mi akosi uniká pointa rozdeľovania do frakcií na základe vrodených predispozícií, keď v druhej polovici filmu vidíme, že to čo odvážni bez väčších problémov dokážu aj odrbaní hippiesáci zo slumov. Herci tiež ťažký fail. Shailene Woodley a jej momentálna popularita je pre mňa záhada - nevie dobre hrať, nie je 2x pekná a po celý film vyzerá ako keby sa zobudila po prechlastanej noci. Nemá v sebe ani iskru, ktorou disponuje napr. Jennifer Lawrence - skrátka tuctová baba, ktorú ani po nánosoch make-upu, kostýmovania a vizuálnej ekvilibristiky tvorcovia nepreštylizovali do niekoho zaujímavého. Musí to byť nejaká tlačenka, inak si neviem jej angažovanie vysvetliť. Ostatní sú v riti tiež, pretože buď nemajú absolútne čo hrať (Winslet, Stevenson, Judd), alebo aj keď majú, svojím ochotníckym podaním si tak maximálne koledujú o paródiu (Teller, James). Neil Burger pritom nepredviedol nič zo svojho talentu, ktorým tak šikovne ukočíroval Limitless. Všetko sa len fádne valí dopredu a dokriplí sa do rádoby heroického konca. Kostýmy a dizajn tiež nič moc. No proste na takovouhle srandu jsem už já trochu starej. ()

filmmovier

Bože, to je ale chujovina. První polovina sice nebyla vůbec špatná, dokonce to mělo pár celkem zajímavých nápadů a slušně rozjetý příběh, ale ten mě prostě neměl šanci naplno zaujmout. Na ten film jsem se kouknul jenom ze zvědavosti a k dalším dílům mě už nikdo nedokope, neboť mě to absolutně nezajímá. První půlhodina zajímavá, ale to je opravdu všechno. Za zmínku stojí snad jen Shailene Woodley a Kate WInslet, která dostala zatraceně málo prostoru, ale jinak nic. Příběh se strašně vleče, skoro nic se tam neděje, ale zase se mi to nechtělo vypínat, takže aspoň něco. Pro holky určitě skvělá zábava, ale nikoliv pro mě. Už se to všechno začíná opakovat, jak postavami, tak příběhově. Méně takových filmů!! Předpokládám, že dvojka na tom bude hůř, a jestli ne, tak mě to už prostě nezajímá. Jednou stačilo, neoslnivé. 55%. ()

viperDavid

A tak tu máme další vyfintěnou trilogii s holkama včele. Tentokrát buď vybrali buď velmi mladou "pod zákonem" hrdinku, nebo já stárnu. Dějově to nebylo špatné, jen mě trošku zklamaly stále rozpuštěné vlasy a to její "ještě ne, ještě jsem to nikdy nedělala". Příště by taky mohli ubrat víc romantiky a přidat víc akce. Ale zase abych moc nekritizoval, je to slibné a nadprůměrné. I když přeci jen ke 4 hvězdám kousíček chybí ()

LiborGondek

Zajímavé, ale nezapůsobilo to na mě tak silně, jako např. Ostrov a jiné podobné scifi z budoucnosti... Taky mi tam, nevím proč, něco pořád připomínalo Hunger Games, které sice nemiluji, ale uznávám, že byly lepší. Dobrý, ale ne dost. Nicméně konec nevylučuje pokračování (spíše se přímo nabízí), tak to příště může být zase o něco lepší. ()

FaceMan

Úprimne som prekvapený. stalo sa niečo čo som nečakal. Po twilighte a hunger games prišla na svet ďalšia romantická blbosť, kt. mala niečo do seba. Bohužial však nebola podaná tak ako by som si ju predstavoval. Pomalý štart ma odrácal to dopozerať do konca ale prekusol som to. Ďalšia hodina ubehla a ja som si už myslel že to ani neskončí. Potom prišla "nečakaná" vec, kde chlapíka odvedú na pokus o jeho zmenu. Zase "nečakane" ho jejo láska k nej zbavý vplyvu lieku a potom postrielajú ostatných. Slabšie tri hviezdy, kde koniec sa dal pozerať aj keď bol predvídateľný a ubehol mi prekvapivo rýchlo. ()

ivan_drago

Díky amatérskému psycho nátlaku jsem měl tu čest pročíst tuto trilogii o pláči, třesu a objímání kolen, takže jsem obeznámen s koncovkou tohoto hutného díla… Asi bych to nazval soft post apo love story s opět přestřelenou stopáží… Bohužel ve filmu se slzí jen asi dvakrát a o objímání kolen a třasu nemůže být ani řeč, tudíž nám tvůrci filmu knižní předlohu hrdinky poněkud zdrsněli… Je vůbec lidské, že se ve filmu ani jednou nezadýchá…. A pak tu máme kardinální otázku vlaků… Kam jezdí, kdo je řídí, mají jízdní řád, jezdí jimi načerno, přijde někdy revizor… a co Jan Tleskač… no, nechme se překvapit v dalších dílech, na které netrpělivě čekám… Já už rozzuzlení znám, co vy? Jenom škoda, že to nepřežije… ()

Mrkvič

Ty kráso, takových peněz to stálo! Přitom to vizuálně působí jak jedny z novějších dílů seriálu Hvězdná brána. Také jsem si říkal, že je film tak umělý a otupený, aby byla co nejnižší přístupnost a mohly se na to dívat malé děti. No a ono to je od třinácti. Čemuž ale napovídá i soundtrack, který mi teda hodně rval chlupy na koulích. Nebýt akčního vyvrcholení, tak bych ale i tak hodnotil kladně, protože to mělo nějakou myšlenku a dalo se na to dívat. Jenže ta akce byla fakt ostudná. ()

Johnny.ARN

Lebo tu máme málo mládežníckych filmov. Žeby sme konečne opustili upírov a prešli na toto?? Začína nová éra? Uvidíme. Rozhodne skrátiť o 20 minút, zrýchliť tempo, viac tréningu a mohlo to byť aj zaujímavé. Takto to len po čase zapadne prachom, ako za vlasy pritiahnutá post-apo, kde zase boli Američania jediní čo prežili, kde máme opäť niekoho výnimočného a každý ho chce samozrejme zabiť. Klasický klišoidný scenár, ale so skvelým Courtneym, ktorý nás nikam neposunul, nepriniesol nič nové, len spravil priestor pre pokračovania. Hlavnej hrdinke som jakživ nevedel prísť na chuť ( ale keď mala rozpustené vlasy nebola na zahodenie ), James bude visieť na plagátoch v izbičkách pätnástok, a pri hlbšom zamyslení to celé vyznie ako mladší a nepodarenejší brat HoŽ, ktorý v tomto súboji jednoznačne prehráva. A pri tom trailer vyzeral tak sľubne. 2 z 5 ()

Dado

Knihu som nečítal, no z toho, čo som videl, sa dá predpokladať, že Veronica Roth patrí medzi tie dnešné (bez)nádejné autorky, ktoré zoberú na prvý pohľad zaujímavú víziu postapokalyptickej budúcnosti, následne sa úplne vykašľú na jej rozvoj či aspoň snahu vniesť do nej akýsi logický poriadok a zmysel a namiesto toho začnú rozpitvávať život dospievajúceho dievčaťa, ktoré nevie udržať na uzde svoje hormóny. Nič sa však nedá robiť, žijeme v dobe, kedy sa kiná plnia práve takýmito kúskami, a tak tu máme Divergenciu, ktorej filmové spracovanie do bodky spĺňa vyššie uvedené postrehy. No i napriek tomu to zo začiatku nie je vôbec zlé. Dej rýchlo ubieha, efektná kamera ponúka pôsobivé zábery a do toho občas zahrá pomerne chytľavá hudba. Človek by si až pomyslel, že to bude veľmi dobre stráviteľná jazda a pri myšlienke na to, že pod vplyvom moderného trendu sa v blízkej budúcnosti nepochybne dočká minimálne dvoch ďalších pokračovaní, sa dokonca začne tešiť na ďalšie bezstarostné filmové zážitky. Potom však odrazu príde záverečná polhodina a s ňou šokované "What the fuck?!" z úst každého, kto oplýva aspoň chabými vedomosťami z angličtiny. Priznám sa, nečakal som nič svetoborné, no podobne primitívny záver s tak gýčovým zlomovým zvratom a debilným správaním postáv musela pani autorka zo seba vysúkať pár minút po podstúpení lobotómie. Skutočne si totiž nedokážem predstaviť, ako inak jej v palici mohol skrsnúť podobný záver a dupľom nechápem tých, ktorí sú ochotní odpustiť nielen tomuto, ale všeobecne akémukoľvek filmu, tak nechutne hlúpe zakončenie celého príbehu. (45%) ()

Honzíno

Bolelo to, bolelo. Chápu (v dnešní době) místo pod Sluncem zfilmovaných děl emancipovaných děvčat, která ve svém věku a porstředí neví, co chtějí, trpí nějakou ztrátou seberealizace a mají potřebu to do světa vytroubit za pomocí toliko současně módních prostředků. Ano, ta frekvence filmování špatně a stále strejně (postupem doby hůře) napsaných bestsellerů se zvyšuje. Já doufám, že už je na vrcholu. Ke smůle všech příznivců tohoto úkazu já jeho příznivcem nejsem. Problém je ve fiktivním světě, jenž už je pouze velmi slabým odvarem, gulášem, namíchaným z jeho předchůdců. Já bych si přál být součástí světa Star Wars, Star Treku, Harryho Pottera, Indiana Jonese, Matrixu, Mužů v Černém, Jacka Bauera... ale už ne Hunger Games, Twilightu, Dárce a vůbec ne Divergence. A to by se kolikrát v takových světech žilo měkčeji a náramně lehce oproti dříve jmenovaným. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)