Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

vodkasesemte

Our faunders created SYSTEM they believed would prevent future conflict and create lasting peace - While it is our belief that choosing the faction indicated by your test is the best way to ensure succes within the faction system - Oni se rozdělí hned na začátku. Pak se nemuže stát, že by se nějaká kurvička nasrala někam, kam nemá. Nevim proč mě hned napadla Jourová - Nicméně je to o nastavení systému. Když společnost budete chít zničit, za nějakým učelem, tak ty pravidla nastavíte obráceně. Dáte příležitost těm posledním - Meggie Q, nam nam - Tak tou bych se nechal taky vyšetřit - DOG SNARLING - Hele, debilové, co když to platí i obecně? - Co když každej patříte do nějaký skupiny? Jako že určitě. Ale co když mezi námi existují divergenti? - To je co, čuráku? Jde za svým snem - Taková tlustá píča by tam sotva vylezla - Kolik ta nadzemka jezdí, 25? - This is the Pit - Im the weakest one here - Then you will be most improved - You dont fit into society. They cant CONTROL you - You are weak. You have no mescle - You are fast, so you can win, if you attack first - Dauntless never give up - Taková tvrdá jednotka na srovnání pár civilistu - Ready for everything, bullshit - Lets just say they built wall for a REASON - We train soldiers, not rebels - Death wish - Who let you out? I did - Todle je mnohem lepší - Vantage point - Are you even human? - Cože to je za rituál? Jak tímdle někdo muže projít celej?? - Brave? Stupid! Lucky! - You dont CONFORM - Your MIND works in a million different ways - They are scared of you - Faction before blood - You think that human nature is a WEAKNESS? - I think human nature is the ENEMY - I will put enemity between your offspring and hers (Genesis 3/15) - Its human nature to keep secrets, lie, steal - And I want to eradicate it. Thats how we will maintain a stable, PEACEFUL society - Mhm - FEAR doesnt shut you down, it wakes you up (exactly) - Tvl, to sou fetáci - You have to find some tool, some method to SURVIVE - Ta dobře v tom táboře vyhubla - As a Dauntless soldier you have to FOLLOW orders you dont always agree with - Tos jí mohl říct i bez simulace - Revolver s hlavní dole. Nevím, jakou to má logiku. Že to mín kopne, aha. Jako by nesrovnal hlaven dřív, než znovu natáhne kohoutek - To aby si rovnou spočítal ONV - Asi si taky nechám udělat tattoo - I dont wanna go too fast - Tak to tam rovnou vraž zpátečku - To je píča! - Podívej se, to je uplně jiný tělo - Zadeček jedna radost - Na obálku ELLE - Cognitive transmitter - It supposed to make you more susceptible to SUGGESTION, as many as they have, they could create an ARMY - 2h 19, to možná stihneme i nějakej sex - Everyone gets a TRACKING device - Hurst like a bitch, huh? - They can see and hear us. They just dont process in the same way - Commands come in through the TRANSMITTER - Pomáhat a chránit - Proč maj ty nepřirozený pohyby? - Proč maj ty vzduchovky? Další cvičen? - The legendary Four, a MINDLESS drone - Now you are nothing - Think you might be everestimating my character - We will RESTORE peace - They are under SIMULATION. We need to WAKE UP them - Why would I tell you that? Its not like you are gonna shoot me - Why do ppl keep saying that? - LOL - No moc chitrej nebyl - The briliance of a faction system is that CONFORMITY to the faction removes the threat of anyone exercising their independent will - Divergents threaten that system - Theres a certain beauty to your RESISTANCE, your defiance of categorization - But its a BEAUTY we cant afford - No fucking way - A pak že se na to nebudu dívat - Todle nemá s dvojkou nic společnýho - Ukázka, jak jde se za stejný peníze daji natočit dva filmy ze stejnýho prostředí uplně jinak - Dobře ji přišpendlila! - Erudovaný se taky chtějí prát? - I admire you willing to die for what you BELIEVE - But so am I - Theres a certain beauty to your resistance () (méně) (více)

Bbbulanek

Původně jsem film vypnula ve chvíli, kdy mě již ubíjely nelogičnosti filmu (na které snadno přijdete sami) a navíc mi začínal připomínat moudrý klobouk z Harryho Pottera. Nakonec jsem si ale řekla, že musí existovat důvod, proč je film 228. nejoblíbenější na ČSFD. A musím říct, že jakmile jsem na film začala nahlížet s nadsázkou, dost jsem se bavila, dokonce jsem našla i několik zajímavých myšlenek, a nakonec to na mě zapůsobilo jako docela zajímavé sci-fi. Konec je tedy tak neurčitý, že mě to příliš neuspokojilo, ale přecijen se pro mě film vyšplhal na 3*. A docela chápu, že některí teenageři mohou film shledávat jedním z nejoblíbenějších. Ve své podstatě totiž popisuje hledání sama sebe, jak se vyznat ve svých schopnostech, kam se ubírat po základní škole, jak vyhovět očekávání rodičů, zjišťování, jak uspět ve společnosti apod. Je to vlastně velmi dobrá analogie. 65% ()

Aniki

Chápu, ze tento snímek muze kdekomu připadat jako proadolescentní a na dívčí publikum zaměřená limonáda, ale pravdou je, ze nápaditost, svižně odsýpávající děj a stupňující se napětí dělá z filmu poměrně ucházející záležitost. Rozhodně se jedná o zábavu a to je hlavní + tohoto ne fádního movie. Takže se dnes těším na "Rezistenci" a doufám, že mě nezklame stejně jako jednička. ()

blazma

Další mainstream série, zaměřená samozřejmě na mladší publikum.. Takže postupem času jak jste starší dali by jste tomu nižší hodnocení. Jenže když to mám posuzovat podle doby kolik mi bylo když jsem to viděl v roce vydání. Byl jsem nadšenej, jako spoustu jiných puberťáků. Takže jo, dneska je to spíš horší průměr. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

J.Mayen

K filmu jsem nahlizel se skepsi, a urcite bych si ho sam od sebe neporidil, nebo na nej nesel do kina. Ale zas tak uplne blby to nebylo. Tyhle typy filmu me nejak neberou (Hunger Games apod). Ale urcite i zde se naslo spoustu zajimaveho. To kterym smerem se film bude ubirat mi bylo jasne uz v prvni tretine a zaver neprekvapil vubec. Jestli se rozhodnu pro nasledujicic dily ale neni jisty. ()

cerdax2

Pohadka o tom, jak by mohla vypadat post-apo budoucnost, kdyby vudci vymysleli pet kast, ktere nekolik generaci funguji, nez to zase zacnou k*rvit lidi a jejich nenasytnost. Kazily mi to nektere dojakove sceny jako z ordinace ruzove zahrady. 70% ()

Hercalek

Film se mi celkem líbil. Kromě tradičního a klišoidního vývoje hlavní hrdinky, nápaditý příběh s energickou hudbou a příjemnými postavami. Love story trochu předpokladatelné avšak zvraty, v podobě napadení jejími kamarády, nechybí. Na film se hezky kouká a na tváři vykouzlí nejeden úsměv, avšak nedá se porovnávat s mnohem lepším Hunger Games. ()

moriero

Letos, loni a předloni 100x omýlané téma (The Hunger Games, The Host...atd): nepříliš pohledná - ale vnitřně silná - puberťačka v nepřátelském futuristickém světě s přísnými pravidly, která ji spoutávají. A tak je poruší, získá kámošku, zamiluje se do handsome rebela, proběhne nějaká ta deflorace, vzpoura systému, náznak revoluce...a vrátka k pokračování (nejlépe trilogii). Něco jsem vynechal? Tohle všechno se mi jako divákovi líbí - ptám se jen, kolik kabátů tohle téma snese? ()

wick

Inteligentní sci-fi...připomínající např. Gattacu, které potvrzuje talent Neila B. Velmi dobrý námět i scénář o loserovi snažící se dostat společnensky nahoru drží do poloviny 100% hodnocení, pak se však bohužel ztrácí napětí a původní hodnocení směřující mezi jeden z nejzajímavějších filmů poslední doby se bohužel mění zejména v posledních 20 minutách na povrchní akční film s předvídatelným dějem a koncem. ()

KrteMa

Film, který je na stejném principu dnes již dobře fungujících knižních trilogií o postapokalyptické americe. Myšlenka rozdělení společnosti do frakcí velmi dobře funguje. Boj o to, kdo bude vládnout a do toho zasazená mladá hrdinka, která se samozřejmě zamiluje a po volbě do určité frakce musí projít přijímacími zkouškami. (což obsahuje boj, logiku a zvládnutí svých myšlenek) Mě se film velmi líbil a na základě něj jsem si přečetl knihu a teď čtu už druhý díl. Film sám o sobě hodnotím na průměrné 4*. Herecky slušně zvládnuté, Kate Winslet jsem zprvu nepoznal. Lidi co mají rádi styl filmu HG či Twilight to určitě nadchne a potěší, pro ty, kterým se to nelíbilo ať na tento film ani raději nechodí. ()

Jack_F. odpad!

Jděte s tímhle do DI-VER-GEN-CE...jo sorry chtěl jsem říct pr-de-le. Dělám si čárku...další prznění sc-fi. Poslední dobou co je podle bestselleru, to je hrozný odpad. I ten léčitel určitě bude krávovina..no uvidíme. ()

kaculinka777

Četla jsem knihu a tak si myslím, že mohu srovnávat. Tento film byl poměrně vydařený co se týče rozdílů mezi knihou a filmem. Nesnáším, když se nějaká scéna nebo událost apod. musí z filmu vynechat, a tak jsem byla spokojená, že z filmu bylo odstraněno minimum scén a byl zachován celkový koncept knihy. Například u Nádherných bytostí jsem byla velice zklamaná, tím, kolik toho filmaři vynechali a naopak kolik toho vlastně pozměnili. Herci v obsazení mi byli velice sympatičtí. Herečku Shailene Woodley mám ráda už z filmů Děti moje a The Spectacular Now a opět jsem byla příjemně překvapená z jejích hereckých schopností. Ovšem herce Theo Jamese jsem viděla v nějaké roli poprvé a zamilovala jsem si ho také. Tento film rozhodně doporučuji ať už těm, co knihu četli anebo ne. Samozřejmě lepší je kniha, ale záleží na tom, kdo má co raději. 75 % ()

vERuNk.A

Může být pravdou, že film sám o sobě vám nic moc neřekne. Ono totiž, v knize je skoro vše co se tam děje podstatné, ale do filmu to nedali. A i to málo, co tam dali, změnili. Vůbec se nedivím, že to lidem, kteří to nečetli, nedává smysl. Ani mě, co jsem to četla, mi to nedávalo. =( ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)