Jak ztratit kluka v 10 dnech

• USA How to Lose a Guy in 10 Days (více)

Andie Andersonová je mladá novinářka, která by moc ráda psala články o politice, historii, umění a podobně, ale pracuje v ženském časopise Composure, kde píše do rubriky Jak na to, a to ji netěší. Když její kolegyně a kamarádka Michelle opět přijde o přítele ve velmi krátké době, rozhodne se, že napíše článek o tom, co takové dívky dělají špatně, když si neudrží přítele. Se šéfredaktorkou se dohodne, že sbalí muže a během deseti dnů se bude chovat tak, jak se mnoho žen na začátku vztahu chová a on se s ní raději rozejde. Pak napíše článek o tom Jak ztratit kluka v 10 dnech a pak si může psát, co chce. Večer s přítelkyněmi vyrazí do baru, kde narazí na Bena Barryho. Ben pracuje v reklamě a jejich firma právě dostala zakázku na reklamní kampaň na prodej diamantů. Ben tu práci moc chce a je si jistý, že ji také dostane, ale jeho šéf ji hodlá dát kolegyním Judy Spearsové a Judy Greenové. To Ben nemůže připustit a snaží se šéfa přesvědčit, že on je ten pravý pro tuto kampaň. Šéf je pobavený, a protože Ben je známý tím, že s žádnou dívkou nevydrží chodit více jak jeden den, vsadí se s ním, že pokud s někým vydrží 10 dní a přiměje ji, aby se do něj zamilovala, kampaň bude jeho. Na důkaz ji za 13 dní přivede na večírek, který se bude pořádat na počest firmy, která tuto zakázku zadala. Obě Judy jsou u toho, a protože shodou náhod byly v Composure v době, kdy Andie dostala za úkol napsat článek, navrhnou mu, aby sbalil právě ji a tím by neměl šanci vyhrát. Ben si je jistý, že Andie bude jeho, ale netuší, že Andie přišla do baru se záměrem někoho sbalit a během deseti dnů ho dokonale otrávit. Andie se do svého úkolu pustí s vervou a Ben má co dělat, aby její šílené nápady vůbec ustál. Přesto, že se ani jeden z nich nechová přirozeně, pomalu ale jistě si začínají trochu rozumět... (TV Prima)

Foox

Skvělá hlavní dvojice zachraňuje i papírově slabší chvilky, kterých není zrovna málo. Sice by nebylo na škodu si trošku pohrát se scénářem a zaštítit vše pevnější režií, ale ke slušnému průměru to není potřeba. ()

liskam

Velice zdařilá romantická komedie, skvělý nápad,který byl skvěle provedený. Hudson a McConaughey se hledaly až se našli..:-) ()

kingik

Andie je redaktorkou populárního časopisu. Má pro něho napsat živou reportáž, založenou na osobní zkušenosti, o tom, jak odplašit i toho nejzamilovanějšího chlapa v průběhu deseti dnů. Nemohla si však vybrat horší vzorek než je pohledný Benjamin, dravý agent reklamní agentury, který se právě vsadil se svým šéfem, že zlomí srdce každé, na kterou ukáže, jen aby získal lukrativní zakázku. A tak je stupidní, lehce předvídatelná a pouze svým námětem zajímavá komedie na světě. Vůbec mě to nebavilo. Dvě hodiny krystalicky čisté nudy. ()

Anderton

Ako vypnúť televíziu za 10 minút. Nechápem, čo všetci chlapi (herci) vidia na Kate Hudson. Je síce pekná, ale určite nie krásna, ako množstvo ďalších herečiek a Maththew je už po tridsiatke v týchto typoch komédií ťažko otravný. Zápletka je maximálne nepravdepodobná a ani v rámci svojho rozprávkového scenára sa postavy nechovajú nijak prirodzene. Pozrieť sa to raz dá, sú omnoho horšie záležitosti (napr. hneď Matthew o pár rokov neskôr so SJP). ()

boshke

Po návštěvu Benovy rodiny si film vede na poctivé čtyři hvězdičky. Andie je jako nesnesitelná stíhačka opravdu skvělá, s ní by to nevydržel ani světec (říkat penisu princezna Sofie hraničí úplně se vším). Potom to však, věrno šabloně, sklouzne k čiré romantice a na to se už moc koukat nedá. Celkově však poměrně slušné... 70% ()

Kothy

Vtipná romantická komedie s Matthewem McConaugheym. Ten se s kamarády vsadí, že sbalí Kate Hudson. Ta se ale zase vsadí, že se sbalit nenechá. Takže o zábavné situace a nedorozumění není nouze. :) ()

swamp

Kate Hudson působí na první (i druhý:) pohled docela dobře. Je sympatická, usměvavá, chytrá a navíc dobře hraje. Matthew McConaughey se ovšem nenechává zahanbit a rozjíždí s ní hru, které budou na konci oba litovat. Ale jak už to tak u romantických komedií bývá, vše dobře dopadne. :) "'Our love fern! You let it die!' 'No, honey, it's just sleeping.'" ()

predators

Tak za tuhle komedii se budu rvát jako buldock! Směle můžu říct, že je to nejlepší komedie, jako jsem v poslední době viděl! Už jen to, že se vyhýbá jakýmkoliv fekálnostem, na které jsme v poslední době u tohoto žánru zvyklí. Úhlavní přátelé/nepřátelé jsou krásně milí a věřím tomu, že jsem tento drahokam neviděl naposledy. 80% ()

nash.

Nenáročná oddechovka postavená na vtipném nápadu, s několika vydařenými vtípky, sympatickou dvojkou a situacemi, ve kterých si jistě většina mužů nejednou položila otázku jak něco takového dokáže Benjamin vydržet a dokonce se zamilovat. Občas je sice některá scéna zbytečná a v závěru to doslova klopýtne scénou zpívané hádky, ale ve dvou se to dá přežit bez ztráty nálady. ()

Slarque

Rozjezd je trochu pomalejší, ale když konečně začne Kate Hudson provádět Matthewovi McConaugheymu naschvály a snažit se donutit ho, aby ji pustil k vodě, je to slušně zábavné. Bohužel si pak autoři vzpomněli, že to měla být romantická komedie, nechali je opravdu se zamilovat a mě jako diváka začali nudit. A nepřiměřeně dlouhá stopáž výsledku taky zrovna nepřidala. Škoda, ve střední části to vypadalo celkem nadějně. ()

klerik

Veľmi zábavný a svižný zástupca "novodobých amerických romantických komédií", kde je scenár nepodstatný a dôležité je, že to meddzi dvoma pekne iskrí... ()

SeBig

Romanťárny nemusím, ale tohle by se dalo brát i jako lehčí komedie s celkem zábavnou zápletkou, která rozhodně neurazí. ()

eraserhead666

Zajímavá studie o stereotypní oboupohlavní stupiditě (pravda, holky to schytávají trochu více) a lidech, z nichž se mi dělá fyzicky nevolno, těžící hlavně z výborného obsazení (McConaughuey sedí přesně a Kate Hudson je ve své roli úžasná). Scéna s pokrem je fakt k popukání. 3,5* ()

Sofia

Chvílemi zábavné, chvílemi trapné...dobře vybraní typově se hodící herci a krásné žluté šaty...a scéna v koupelně se zapíše mezi moje nejoblíbenější romantické momenty...tak to je pro mě souhrn tohoto filmu, na který už si za deset dnů stoprocentně ani nevzpomenu :-) ()

kajda.l

Nic nového mi tato průměrná romantická komedie nepřinesla,v koutku duše jsem očekával,že by to mohlo být trochu podobné,mé oblíbené Animální přitažlivosti,ale zůstalo jen u očekávání. Co mně ve filmu nejvíce dostalo byl "neodolatelný" Matthew McConaughey:)- dámy,ženy,dívky,slečny to jste jako Kate Hudson také bez vkusu,že vám tento týpek přijde NEODOLATELNÝ. Právě této myšlence jsem se v průběhu filmu smál nejvíc,a to trestuhodně špatně vybrané hlavní mužské roli,nic proti Mattovi,ale nehodil se na to. Kate sice trošku přehrávala,ale dala se překousnout. Konec byl zbytečně natahovaný až trapný(zpěv na pódiu,nahánění taxi motorkou a hlavně "diamantový" manželský pár). Celkově slabší průměr,který na zabití nedělního odpoledne vpoho vystačí.. ()

Handle

Přišlo mi to až zbytečně dlouhý, ale špatný to nebylo, prostě taková pohodovka... Nejvíc se mi líbila Kate Hudson, hrála to fakt moc sympaticky a roztomile :) 3*, ale mohlo to dopadnout i daleko, daleko líp... ()

aniiicka

Naše kapradí lásky...okurkové toasty...Tágo, Drsňák, Krull, král válečníků, ale ne princezna Sofie!! :) Příjemná a zábavná oddechovka. ()

Další hledači pokladů

Další hledači pokladů

09.08.2006

Matthew McConaughey a Kate Hudson budou hlavními hvězdami dobrodružné komedie FOOLS GOLD z dílny režiséra Andyho Tennanta (Hitch: Lék pro moderního muže). Nebude se však jednat o první spolupráci… (více)