Vánoční čas umí přinášet podivuhodné příběhy, vtipné historky i nostalgii. Přijde letos Ježíšek? je příběh dvou rodin, které se rozhodly, že Vánoce jsou prostě od toho, aby se konaly dobré skutky, přání se plnila za každou cenu,   a aby na zázraky věřily nejen děti. Šarmantní šedesátník José (Josef Abrhám) se vrací po třiceti letech z emigrace v Mexiku do rodné Prahy. Podlehne totiž naléhání  své mexické manželky Dolores. Ta věří, že pro jejich dceru Penélope, která se marně snaží otěhotnět, je poslední nadějí zázrak, který by v předvánočním čase mohlo splnit slavné Pražské jezulátko. José má z návratu obavy, protože moc dobře ví, že by mu mohl přinést nečekaná překvapení. Ta mají podobu jeho dávného kamaráda Rudy (Václav Postránecký), který všemi rád manipuluje, ale hlavně jeho bývalé lásky Květy (Libuše Šafránková) a její velké, osobité rodiny, v čele s jejím synem Michalem (Igor Chmela). Rodné místo Josému připraví řadu svízelných situací. Bude potřebovat nadhled a všechen svůj smysl pro nápaditá řešení, aby se z malérů všichni dostali. Nakonec se ale ukáže, že i každý z členů Josého rodiny skrývá své tajemství, a že v Praze je kromě legendárního Pražského jezulátka i řada dalších bytostí, které jsou schopné konat zázraky. (Bioscop)

Arsenal83

Dosť prázdny film. Nechali sme Abrháma zahrať trocha na piáne, všetci si zaspievali, je to tiež pekná spomienka na obľúbený herecký pár, ale inak pustota. A s kaprami tu narábajú, ako by to ani nebol živý tvor. ()

marhoul

Tak trochu Láska nebeská nebo polská výborná "Noc plná zázraků", ale po česku. Sedlo mi to a ráda se k filmu v adventním čase vracím. Jemné, příjemné a s krásnou atmosférou vánoční Prahy. Povedený výběr herců. ()

honajz

Tak kamera Saši Šurkaly fakt dobrá, jak ve scénách z jihu, tak z Prahy, ale scénář je poněkud variabilní, roztěkaný a neukotvený, jedna scéna nenavazuje na druhou. Když pak dojde k oné „vrcholné“ scéně s jezulátkem v chrámu, přijde mi to dokonce takové... ochotnické. Motivace postav jsou pro mne občas záhadou. A nakonec vlastně i vyznění. Pár postav, pár motivů, ne až tak špatné řemeslo, ale celkově mne to nemělo čím chytit a držet, natož dokonce vzbudit emoce. ()

Ivoshek

Určitě to není top film. Ale má to strašně hezkou atmosféru. A taky Libušku a Abrháma, na který já bych mohl koukat pořád. Příběh mě nějak moc nevzal. ()

Coleator

Ani případná vánoční nálada, ve které se na tenhle film díváte, tohle dílo nezachrání... Když pomineme slaboučký scénář, tak se sama režisérka střílí do nohy třeba neskutečnou kometou nad Kauflandem... Na tohle šel vážně někdo do kina?! :D 30% ()

Tommassi3

"Co ty tady děláš ??" - "Já to tady zásobuju !!" ;) To rozhodně, on totiž Venca Postránecký, který si od Bobulí myslí, že je vinařskej bůh, už dneska naprosto bezostyšně bere jakoukoliv šmíru !! Kdyby mi Ježíšek přinesl na DVD tenhle naprosto příšerný a prázdný kýč, asi bych mu s varovně vztyčeným prostředníčkem připomněl legendární Lundgrenovo béčko, totiž Temného anděla, který jasně naznačuje, že placky s některými filmy by mohly posloužit i jako smrtící frisbee.. I když tenhle místy až směšně diletantsky sestříhaný kousek - Tohle jsi snad ani, Lenko, při smyslech nemohla myslet vážně !! Už nic hlavně nepiš !! - určitě zabíjet diváka dokáže celkem snadno, když případná druhá projekce platí pro diváka mimo cílovku, kterou upřímně lituju, za fatálně i tu úplně poslední.. O tom, že je Praha nádherné město, zasněžená a vánoční obzvlášť, mě nikdo zbytečně přesvědčovat nemusí, ani kvůli neméně krásné Aislin Derbez.. Pro Libušku Šafránkovou platil rok 2013 za vyloženou hereckou sebevraždu, byť se opravdu snažila.. ()

jhsoft odpad!

WTF co to bylo? Český filmy mám hodně rád,ale tohle byl největší bullshit za poslední dobu co jsem viděl. ()

Agatha

Mohl to být dobrý film, ale jak je u nás zvykem - ztroskotá to na scénáři. Kde jsou ty časy dietlovské... ()

m.krudenc

Krásná Vánoční pohádka. Vzhledem k tomu, jak lidé často vyvádějí kvůli Vánocům. Tak mi tento film připadal jako krásné odlehčení. Dobře se na to dívalo. Velice zajímavý příběh kdy krásná dívka přijede z Mexika do Prahy otěhotnět. Krása. Prostě Relax. Klidně bych to vyděl znovu, abych si užil ten pohodový pocit který naplňuje člověka touhou až do Vánoc. A taky mě velice zaujalo to přirozené pojetí lidských problémů v mezilidských vztazích. Prostě Vánoční pohádka - Láska, naděje a štěstí. ()

Rosana odpad!

Co? WTF? Já ani nevím, co na to napsat. Asi mix nudy, Vánoc, rodinných příběhů a dalšího bláta není pro mě. Fakt ne. I ten plakátek mi přijde děsivý. Jestli přijdu do pekla, tak to tam bude asi každý den hrát... ()

Surina

Sice jsem velký fanda a obhájce českých filmů, ale tenhle film do našeho domova nevdechl ani špetku vánoční atmosféry. Film má být o tom, že zázraky se dějí a dějí se především na Vánoce. Avšak tady ději nepomohlo ani Pražské jezulátko, jenž by filmu vykouzlilo lepší hodnocení, tak hlavně, že Penélope pomohlo přijít do jiného stavu. V neposlední řadě chci zmínit manželé a herce J. Abrháma a L. Šafránkovou, které už na filmovém platně snad ani zvlášť vidět nelze. ()

Lukrecie

Po začátku, který ve mně vyvolal rozpaky a nedůvěru, šlo celkem o milý česko-španělský vánoční příběh, místy vtipný. Nebýt té kýčovité vánoční hvězdy nad Kauflandem ( no jo asi nebyly prachy, tak potřebovali vytřískat něco z reklamy:(() tak snad i přidám jednu hvězdu 3,5*. ()

ABLABLABLA

Nezvyklý film na české země? No jak se to vezme. Tím, že se v něm 1/4 času mluví španělsky, ano. Ale jinak boužel takový ten český lehký průměr, který ani neurazí, ale ani extrémně nepobaví. SPOILERY. Spousta uvěřitelných faktů: 1. 70letému dědkovi je normální říct, že má ještě čas najít svou půlku nebo chcete-li půlválec. 2. V ČR umí všichni španělsky. Normálně si půjdete v Praze koupit kapra a prodavač vám bude rozumět, když mu řeknete "Quisiera carpa, que tiene 3 kilos más o menos, por favor." 3. Běžně do typicky českého vánočního prostředí od nepaměti patří písničky v anglickém znění. Tichá noc už je nuda, ale Silent night... to je teprve bomba. 4. Český film je expert v používání zpomalených záběrů. Byly tu celkem 3 tuším a všechny vyzněly naprosto normálně a vůbec nepůsobily divně. 5. Ach neotřelá fráze: "Není ti zima? - Jo. - Nezajdem na grog. - Dobře. - Třeba ke mně?" - je jasné, že to znamená podpálím koupelnu svíčkama a ve vaně se mnou otěhotníš, pak mi za to dáš prachy a odjedeš ke svému manželovi do Mexika, aniž bych věděl, že čekáš moje dítě. 6. Nad Kauflandem běžně létá v období Vánoc kometa. 7. Když vypustíte mrtvého kapra do Vltavy, šťournete do něj klacíkem, tak doplave až do moře! 8. Mácha odjel z Rožnova a teď v Praze dělá Brouka Pytlíka aneb práce všeho druhu. Když ho nepotkáte, jak na Mikuláše dělá anděla, určitě na něj narazíte jako na Santu v restauraci, prodejce ryb a když ani tam, tak zkuste zajít večer do kancelářského komplexu, kde uklízí nebo do kostela, kde zpívá a vaše poslední naděje, kde na něj narazíte bude na věži, kde jako zbrojnoš hraje na trubku.... Někdo by rád aspoň jednu brigádu, jenže tenhle skrblík zabral místa 6 dalším. Konec SPOILERŮ. ČR se zařadilo mezi země, které se taky pokusily o Lásku nebeskou, ovšem na rozdíl od Poláků, se nám to moc nepovedlo. To by bylo asi vše vážení... jen že ten konec byl pěkně trapný a ty humusácké červené titulky na začátku a konci už nemám sílu komentovat. ()

blackrain

Ježíšek letos přišel a přinesl si tenhle slabý příběh se sympatickým hereckým obsazením, které bylo trestuhodně nevyužito. Příběh mě po chvíli přestal bavit a začala jsem se zajímat o místa, kde se natáčelo. Byla to z nějvětší části hlavně Praha, když opomenu Mexiko. Jinak tu nic zajímavého nebylo. Abych řekla pravdu, čekala jsem od filmu mnohem víc. ()

topi odpad!

Tohle byla hrozná tragédie, myslím z filmařského řemesla. Telenovela jak vyšitá!! Představitelé hlavních rolí, jak Josef Abrhám, tak i Libuše Šafránková byli špatní a vůbec mě nepřipadlo, že by je to natáčení bavilo, hlavně ty pořád dokola stejné pitvořivé obličeje Šafránkové mě už lezly krkem. A ty mexické herečky tomu dodávaly opravdu punc telenovelského šílenství. Proboha, tohle je zkrátka nekoukatelné. A jako největší hřeb tohoto filmu je Václav Postránecký (kamarád Abrháma), kterého poslední dobou nemůžu ani cítit a tady předvádí opět něco ze svých skvělých hereckých kreací. Ufff, rychle zapomenout na tenhle výplach. ()

salalala

Seriálový koncept, který se dočkal pouze pilotního dílu - přesně tak na mě nevydařený počin Lenky Kny působil. Je tu tolik postav a tolik motivů, že na ploše sta minut zkrátka nemohou být všichni představeni a jejich problémy vyřešeny. Příběh nedává smysl a postavy se chovají jako hlupáci a vskutku jsem se nestačil divit, co se tu všechno děje. Logika tu absolutně nefunguje, natožpak nějaké vztahy mezi postavami, které by asi měly být mnohdy překvapivé, jenže i ten méně pozorný divák je dokáže záhy odhalit. Herci se snaží, co to jde, ale nemají zkrátka co hrát. I proto je docela smutný pohled na Abrháma se Šafránkovou, kteří musí pronášet stupidní repliky a chovat se jako idioti. Ten film není ani vtipný (vtip je tu snad jeden jediný, který funguje i proto, že padl na vrub Chmelovi), ani vážný a prostě nefunguje z žádného hlediska. Režijně toho tedy až na nevhodně použité a nechtěně směšné zpomalovačky příliš špatně není a hudba je příjemná a atmosférická, jenže to je tak všechno. Jednoznačný průšvih, který nemá podle mého co nabídnout. 30% ()

togaf

Jo jo, co by to bylo za Vánoce bez anglických koled. Příšerný film, vážně. Možná by to obstálo jako parodie Lásky nebeské, ale to by se ten "film" nesměl brát tak vážně. Ale pokud nemůžete otěhotnět, dostanete skvělou radu. A abyste nemuseli trpět u filmu, tak vám to prozradím: zkuste si zajet do zahraničí, podvést manžela a vrátíte se gravidní. A nebojte, příbuzní vás za to budou milovat a manžel to nikdy nezjistí. Ale jako sarkastická paralela k trojúhelníku Marie-Josef-Bůh, to docela sedí, že? ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám